G 0 KERKNIEUWS Paarden en kiembakjes. Landbouwers die nog paarden willen afstaan kunnen hiervoor adressen bekomen bij den secreta ris de heer G. P. Kistemaker. Er zijn weer verschillende aanvragen bij het bestuur binnen gekomen. Door de heer P. Bürmann te Stompetoren werden pl.m. 1000 aardappelkiembakjes gevraagd. Telefoonnummer P.B.H. De P. B. H. (Stompedissel) maakt bekend dat zijn bureau thans telefonisch is aangesloten onder nummer 237 Winkel. Het bergen van materiaal. Door de Molestverz.-Mij. en in samenwerking met Landherstel is thans de mogelijkheid openge steld om materialen te gaan ber gen. De heer T. Doornbos, Re- gentenstr. D 48 te Schagen. Tel. 482 (K 2240) is met de leiding van deze berging belast namens bovengenoemde instellingen. De heer C. Butter heeft hiervoor be schikbaar een schuit met bok voor het bergen van zwaar materiaal als tractoren, enz. en bovendien nog 3 schuiten voor ander mate riaal. De kosten voor het gewone matereriaal bedragen 75.- p. dag terwijl voor de tractoren een hoo- ger bedrag in rekening wordt ge bracht, aangezien schip met bok door een sleepboot gesleept moe ten worden. Landbouwers e.a. die aan deze berging willen deelne men gelieven zich ten spoedigste met den heer Doornbos in ver binding te stellen met opgaven van adres en eventueel telefoon nummer waar belanghebbende te bereiken is. Het is nu nog mogelijk om per schip te gaan bergen. Straks als het peil zoodanig is verlaagd dat er niet gevaren kan worden bui ten de kanalen wordt het moei lijker. Men is thans reeds bezig voor verschillende personen te bergen. En de toestand is dusda nig dat het hier en daar zeer voorspoedig gaat, doordat ver schillende werktuigen reeds boven water uitsteken. Radiotoestellen. Van de navolgende personen is het ingeleverde radiotoestel in de gemeente Wieringen terug gekomen. Deze toestellen kunnen afge haald worden in de oude school, 't Hoekje te Hippolytushoef. Indien mogelijk 'het ontvang bewijs van het ingeleverde toestei medenemen, zoo niet, dan beslist het persoonsbewijs. De kosten van vracht, enz. zijn 1.50, welk bedrag direct voldaan moet worden. F. J. Ambt. S. Andrin- ga, J. Aij, H. Baas. Joh. Bakker, Zuiderdijkweg, H. Baarveld, J. v. d. Bergen. Havenstraat 15. J. Beukema. R. Beukema, J. Blaak- meer, J. Blanke, N. Blok. P. Boer, Alkm.weg, H. C. J. de Bont, K. Boomsma, Wagenpad, P. J. Boorsma, Zuiderdijkweg, J. Dek ker, Zuiderdijkweg 2, R. Bosse- ma, Wed. Bossaert. J. den Bree- jen, S. Broer, J. Brugman, O. Terpweg, S. Dankert, J. P. Die- leman, K. Randweg, A. Drie sprong, B. H. Dijken, Ou.lander- weg, j. Eulings, W. de Feijter, G. van Galen, F. Gauwenberg, C. N. J. v. d. Geest, J. G. Geert- sema, N. Dijkweg, M. Geertsma, Sternstr., A. de Graaf, Oude Zeug, P. Grooteman, D. Gutker, C. C. van Harlingen, A. Haijette, P. Hoffer, H. Homan, J. Hoog- schagen, P. van Hoorn, J. Iwema, P. de Jong, Ulkeweg, S. de Jong, Alkm.weg, G. J. de Jonge, Klie- verweg, A. Jukema, M. Kalle- waard, C. Kaptein, S. ten Kate, J. Kense, P. J. M. Kessels, H. Kielstra, G. P. Kistemaker, f. Kistemaker, Z. Dijkweg, J. P. Kits, C. P. Klaver. Bakker Kok, H. Kroon, Wierweg, N. J. Blom, A. Hoogendoorn, J. v. d. Kooi, Kon. Emmastraat, R. J. Lopper- sum, J. Kloosterman, Kon Emma- str., H. Kok, Z. Dijkweg, F. Ko ning, Meeuwstraat, C. Kroft, G. A. Kreijger, Ou.landerw., W. Ku- vel, Schipper. Hoogezand, J. A. v. d. Laan, Med, Bl.weg, J. W. Lammers, P. Lauret, S. Lauten- bach,. J. Leegwater, G. K. Let- tinga, J. Manni, L. van Marion O. Meijer, G. Miedema, B. Mie- dema, H. Mintjes, W. Moer, K. W. Muijlwijk, A. C. van Nieu- wenhuizen, K. Randweg, B. Noordman, D. Poot, A. Postema, A. Raap, G. W. Rasink, N. J. Rotgans, N. Reijkers, C. v. d. Schaaf, Meeuwstr.. J. v. d. Schaaf, N. Dijkweg, J. van Schaik, W. Schalkwijk, G. J. Scholten, Praamw., A. Schoneveld. Toren- str., J. Slikker, G. L. de Smit, P. Smit, Medembl.weg, G. Snikkers, M. van Splunter-v. d. Berg, A. G. L. Stegeman, M. Struik, P. C. Tesselaar. J. Tijmens, W. C. Tijsen, H. van Veldhuizen. G. Venema, Brugstr., J. H. Ver- brugge, Molenw., M. de Visser, Koggenrandw., E. v. d. Vliet, K. G. de Vries, Klieverw., E. Wes- terlaken, P. v. d. Zaag, W. van Zadelhoff, S. v. d. Sande, J. van Zonen, A. Zijlmans, O.M.weg. Familie berichten Inplaats van kaarten. Preekbeurten. 23 Sept. Winkel 10 uur, Ds. Meijer Drees (afscheid van Wieringermeer) Abbekerk, 10 uur, Cand. van Offeren. Midwoud, 7 uur nam., Ds. de Wilde uit Wognum. 30 Sept., Benningbroek, 2 uur, Cand. van Offeren. Oostwoud, 7 uur nam. Cand. van Offeren. Twisk, 9.30 uur, Ds. de Jong. KERKNIEUWS VAN Ds. MEIJER DREES. De afscheidsdienst zal worden gehouden te Winkel, in de Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur. Er was al iemand die tegen mij zei: Dat is me te ver, kunt U het niet in onze buurt nogeens overdoen? Maar werkelijk ik zie geen kans om de afscheidsdienst meer dan eenmaal te houden; Hechts eenmaal toch is het de laatste maal! Het zal dus een centrale dienst worden. Na de dienst zal er een kerke- raadsvergadering zijn, gevolgd door een gemeenschappelijke kof fietafel Ik :ie geen kans bij de men- schen persoonlijk afscheid te ne men, zelfs niet wanneer ik me zou beperken tot een nauwere kring van degenen met wie ik in de Wieringermeer in aanraking ben gekomen. Tijdgebrek en afstan den dwingen mij, mij te beperken tot de allerintiemste kennissen.... voor zoover zij niet te ver weg zitten! Op 5 September is er een ker- keraadsvergadering geweest. In gekomen was een mededeeling van Ds. Germans, dat hij door de Synode is ontheven van zijn werkzaamheden voor de Wierin germeer, wegens zijn benoeming door de Synode te Amersfoort. Daar de kerkeraad in deze be noeming nog niet is gekend, kan nog niet worden medegedeeld in hoeverre Ds. Germans aan de Wieringermeer verbonden blijft. In verband met mijn aanstaand vertrek, waardoor Ds. Germans voorzitter van de kerkeraad zal worden, werd ouderling Welde- ring, op voorstel van beide pre dikanten, benoemd tot scriba van de kerkeraad. Zijn adres is: p.a. Leguit, Oost woud. Afgifte van attestaties ge schiedt niet door scriba, maar door ouderling Lindenbergh, p.a. fam. Anema. Winkel, die al ge- ruimen tijd de registers der ge meente op nauwgezette wijze bij houdt. Nu nog een verzoek: wie kan mij helpen aan het adres van Mw. Weidema, vroeger Emmastraat, Slootdorp? Wil men na mijn vertrek adres- veranderingen aan de hr. Welde- ■ring als secretaris van de Vrijz. Herv. Vereeniging opgeven? VERPLICHT VERZEKERDEN. Verplicht verzekerden bij de ziekenfondsen moeten zich melden bij de Ziekenfondsbode ter plaat se onder opgaven van: le. Naam vroegere huisarts; 2e. Naam van het Ziekenfonds waarbij men is aangesloten; 3e. Inlevering van de vanaf 17 April 1945 ontvangen ziekenfondsze gels. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje MARINUS KLAAS A. M. de Jong-v. d. Molen M. de Jong Pietje Tijd. Burgerbrug A 130, Gem. Zijpe. 9 September 1945. Cornelis Petrus Appelman en Maria Komen hopen elkaar het H. Sacrament des Huwelijks toe te dienen op Donderdag 11 October 's morgens 10 uur in de Parochiekerk van Sint Jan de Evangelist te Bree- zand, waarna een plechtige H. Mis wordt opgedragen om Gods zegen te vragen over hun Hu welijk. 't Zand N.H., Kanaalkade I 63 Breezand, Meerweg 51 20 Sept. 1945. Receptie: Breezand 23 Sept. van 4-6 uur 't Zand, 30 Sept. van 4-6 uur Toekomstig adres: 't Zand, gem. Zijpe. we weer te herdenken in 1920 1 Oct. 1945 Op dezen dag hoopt de Heer J. H. KOSSEN Kantoorhouder P. T. T. Slootdorp, zijn 25-jarig ambtsjubileum te herden ken. Zijn dankbare Vrouw en Kinderen. Tijd. adres: B 137, Nieuwe Niedorp. Na 41 dagen nam God weder tot zich ons zoontje en broertje JAN P. Dekker C. Dekker^Schout Margrietha Medemblik, Meerlaan 26, 13 September 1945. Tijd.: Vrouwepolder A 120 DANKBETUIGING. Langs dezen weg danken we allen die bij 't overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder blijken van medeleven hebben gegeven. Fam. LUINENBURG. Enkhuizen, Sept. 1945, Driebanen 21.

Herrijzend Wieringermeerland | 1945 | | pagina 2