Adverteert in dit blad Kerknieuws Commissie Voorziening Wieringermeer BRANDSTOF J. ROOZENDAAL ZÏEKENVERVOER PROVINCIALE JAARVERGADERING papieren, in beslag te zijn geno men. Men zorge er voor dat wan neer men met de tractor op den weg komt dat deze gedekt is door een registratiebewijs, rijvergun ning, rijbewijs en een kostelooze wegenkaart. Even melden. De heer R. Iwema wordt ver zocht aan den heer H. R. Smit Ae Winkel op te geven wat hij mist van zijn wagen van het transport uit Groningen. Maaimachine vermist. Van het terrein Krijnse (kolen handel) Medemblik wordt vermist een 2 paards grasmaaimachine. grove vingerbalk, merk .Actief" Gaarne bericht aan G. H. Barte- link, Westwoud B 90. S.D.A.P. Afd. Wieringermeer. Zaterdag j.1. heeft bovengenoem de afd. onder voorzitterschap van den heer L Feikes te Winkel een ledenveroadering gehouden. De afdeeling gaat m ledental vooruit, wat een verheugend tee- ken werd genoemd. De a.s. stich ting van de Partii var» de Arbeid, zal hier wel niet vreemd aan zijn, zoo werd geoordeeld. Teneinde de financiën van de afdeelingskas te versterken werd ec:i beroep op de leden gedaan voer een vrijw'liige bijdrage. Op de vergadering werd reeds spon taan een bedrag gegeven. Op dc niet aanwezige leden zal even eens een beroep worden gedaan. De wenschelijkheid om toch voor de Wieringermeer gemeen teraadsverkiezingen te houden werd door alle aanwezigen onder streept, hoewel men er van over tuigd is dat hiervoor een nood wetje gemaakt zou moeten wor den, waardoor ook zij die nog tij delijk genoodzaakt zijn om buiten de polder te wonen verkiesbaar zijn. Of men genegen is om een dergelijk noodwetje te maken werd betwijfeld. Aangedrongen werd op het openbaar zijn van de vergaderin gen van de gemeentelijke advies commissie. De voorzitter deelde mede, dat dit door hem reeds naar voren is gebracht in de com missie, doch hiervoor nog geen steun had ondervonden. Besloten werd om zoo mogelijk het 1 Mei-feest weer in den pol der te vieren. Naar het congres te Amsterdam werden afgevaardigd de heeren: G. v. d. Male en L. Feikes. Binnenkort zal er wederom een ledenvergadering worden gehou den. Ledenvergadering van de CBTB Afd. Wieringermeer. Op 25 Januari j.1. is een verga dering van de CBTB gehouden te Winkel onder voorzitterschap van den heer K. v. d. Veen. Deze vergadering was in hoofd zaak belegd om eens rustig ver schillende, zich bij het weder in cultuur brengen der boerderijen, voordoende moeilijkheden, te be spreken. De opzet van deze ver gadering mag goed geslaagd hee- ten .ondanks het feit dat geen op lossing van de moeilijkheden kwam. Verhelderend heeft ze zeker ge werkt, omdat uitkwam dat veelal tegenover persoonlijke moeilijkhe den, vele en groote moeilijk te overwinnen algemeene problemen staan. Overigens bleek dat wel de meeste bezwaren bij bevoegde in stanties zijn bekend gemaakt, maar dat overal alles even stroef gaat, zoodat zooals opge merkt werd, verondersteld moet worden dat schijnbaar velen nog niet doordrongen zijn van de ur gentie daarvan. Verlangd werd dan ook dat steeds weer de moei lijkheden ter plaatse gebracht worden, waar ze hooren, opdat niet door de schuld der boeren het in cultuur brengen straks strand. Commissie Landbouwherstel Wieringermeer geinstalleerd Woensdagmiddag is door Ir. Rijnhout de Commissie Land bouwherstel Wieringermeer te Winkel geinstalleerd. In deze commissie hebben de navolgende personen zitting. J. G. Addens, voorzitter, D. Stompedis- sel, Secretaris. J. A. Woldering, D. Troost, A. C. Kemmeren, A. J. Slabbekoorn, Ir. L. R. Dijkema, leden. Na de installatie is de commis sie onmiddellijk met de voorbe reidende werkzaamheden begon nen. Cpaniden voor land- en tuinbouw Sedert 1933 was voor het gas sen van kassen en poterbewaar plaatsen alleen het gebruik van calciumcyanide toegestaan. Thans is het gebruik van het vrij wat goedkoopere natriumcyanide voor dit doel eveneens geoorloofd; bij het gebruik van deze beide mid delen moeten evenwel de volgen de veiligheidsmaatregelen in acht genomen worden: Veiligheidsmaatregelen voor het gasen van kassen en poterbe waarplaatsen met natrium- of cal- cium-cyanide houdend poeder, voorgeschreven door den Planten- ziektenkundigen Dienst. Personen, die niet rechtstreeks .aan de gassing deelnemen, mogen zich niet in de te behandelen ruim ten ophouden. De gassing moet 's avonds worden uitgevoerd, na afloop van den werktijd. Voor de behande ling moet de inhoud der te behan delen ruimte nauwkeurig worden berekend. Het afwegen en afme ten van het benoodigde poeder moet uitgevoerd worden buiten of in een schuur, die rechtstreeks met de buitenlucht in verbinding staat. De uitvoerder mag zich na het uitstrooien van het poeder niet meer in de behandelde ruimten begeven. Nadat de uitvoerder de kas heeft verlaten, moet de deur door hem worden afgesloten, zoodat niemand kan binnentreden. Ge durende den tijd, dat de kas met gas is gevuld, moet aan de bui tenzijde der deur een waarschu wingsbord worden geplaatst, waarop vermeld staat, dat het binnentreden levensgevaarlijk is. In de behandelde ruimte mag den volgenden morgen niet worden vertoefd, voordat luchtramen en deuren eenigen tijd zooveel moge lijk tegen elkaar, open zijn ge weest. Het poeder moet bewaard wor den in goed gesloten bussen, in niet bewoonde ruimten, schuren e. d. en in een met een slot afgeslo ten bergplaats, waarvan de sleu tel de sleutel in het bezit moet blij ven van hem, die de verantwoor ding draagt. Na het afwegen moet de bus dadelijk gesloten worden. Men moet bussen goed ledigen en ledi ge bussen moeten niet verder voor andere doeleinden gebruikt wor den. Men moet er voor zorgen, dat het poeder niet in aanraking met open wonden komt. De Inspecteur, Hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, N. van Poeteren. 3 Februari: Medemblik, 10 uur, Ds. Bredschneijder. Midwoud, 9.30 uur, Ds. de Jong. Opperdoes, 10 uur Cand. v. Offeren. Opperdoes, 2.30 uur Ds. Bredschneijder. Twisk, 2 uur, Cand. v. Offeren. 10 Febr. Abbekerk, 10 uur, Cand. van Offeren. GEREEDSCHAPPEN. Voor door oorlogshandelingen getroffen timmerbedrijven en met selaars bestaat de mogelijkheid in aanmerking te komen voor En- gelsch gereedschap. Zij kunnen daartoe op het bureau van onze Commissie een aanvraagformulier tegen betaling van de kosten ad 5 cent verkrijgen. Na invulling kan dit formulier weer bij ons worden ingediend. Smeden, loodgieters en andere metaalverwerkende bedrijven kun nen zich voor het verkrijgen van gereedschap wenden tot de Be drijfsgroep Metalenverwerkende Ambachten, Baanstraat 16 te Utrecht. Electrotechnische- en garage bedrijven, die in aanmerking wen- schen te komen voor gereedschap dienen hun aanvragen te richten tot de Commissie Voorziening Noordholland te Flaarlem en in te dienen bij het bureau van onze Commissie te Kolhorn. Kolhorn, 2 Februari 1946. De Commissie Voorziening Wieringermeer, De Voorzitter, H. DE GRAAF. De Secretaris, P. J. CRAMWINCKEL. H.H. Wieringermeerbewoners HEEFT U BONNEN? Wij hebben Brandstof fenhandel W ieringerwaard. Oostwoud. 7 uur, Cand- van Offeren. Opperdoes, 10 uur Ds. Bredschneijder. Twisk, 2 uur. Ds. Bredschneijder, Jeugdappel. Ned. Herv. Jeugdver, De Rijzen de Kerk. De bijeenkomst van j.1. Zondag te Wieringerwaard is uitstekend geslaagd. De boekbespreking van Rein Meindersma viel zeer in de smaak. Zondag 10 Febr. weer een bij eenkomst, wederom te Wieringer waard. Om 10 uur 's morgens komt men bij elkaar. Om 10.30 ge zamenlijk naar de Jeugddienst, waarna 's middags bonte middag met een fijne verrassing. Brood medenemen. Wieringermeer Ondernemer: F. J. VAN HOEVE Wieringerwerf Evacuatie-adres: Waardpolder - Kolhorn. Wij verzorgen Uw ziekenver- voer door het geheele land en voeren Uw personenvervoer, hetzij voor zakelijke doeleinden dan wel familiaal, na de te behandelen toe- stemmingsbewijzen correct uit Ruime 6 a 7-persoons comforta bele wagen beschikbaar. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Steeds tot Uw dienst. Afd. Noordholland van bond vari Christen-Boerinnen, Boerendochters en andere plattelandsvrouwen en meisjes (C.B.P.B.) en van bond van Christelijke Jonge boeren en tuinders organisaties in Nederland (C.J.B.T.O.) op D.V. Vrijdag 8 Febr. 1946. Aanvang 10.30 uur. C.B.P.B. in gebouw Irene Langestraat. C.J.B.T.O. in het Gulden Vlies te Alkmaar. Gezamelijke middagvergadering, aanvang half twee. Ge zellig programma. Komt allen. Wij kunnen en mogen, neenmoeten nu weer aan de slag

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3