Kerknieuws Commissie Voorziening Wieringermeer M. STEINVOORT noodig. In verband met de groo- te toeloop om een formulier voor aanvraag van een rijvergunning lijkt het het bestuur het beste dat dit maar weer over een commissie loopt. De verkeersinspectie heeft opdracht om voorloopig soepel op te treden. Berging materiaal. De Commissie voor berging materiaal deelt mede, dat de ge borgen goederen op een terrein te Medemblik en bij de Leemans worden bijeen gebracht. Binnen kort zullen enkele dagen worden bekend gemaakt waarop deze ter reinen kunnen worden bezocht en men kan nakijken of er iets bij is wat men positief als zijn eigen dom herkend. Meld zich geen an dere eigenaar aan dan kan het goed, tegen betaling van ber- gingskosten, worden terug ge haald. Het blijkt dat op verschillende plaatsen materialen en gedeelten van gereedschappen en werktui gen zijn terecht gekomen. Vaak zijn dit onderdeelen die voor het bedrijf waar ze zijn terecht geko men weinig of geen waarde heb ben, doch voor het bedrijf dat het mist juist groote moeilijkheden op levert daar het moeilijk of thans in het geheel niet kan worden ver vangen. Met,nadruk verzoeken wij dan ook Iiun die dergelijke zaken op hun bedrijf aantreffen zoo mogelijk deze op het erf te halen en aan J. Dijkstra Nieuw- straat 80 of W. van Zadelhoff, Oude Haven 5 beiden te Medem blik mededeeling te doen, die zullen trachten ze op de juiste plaats terug te bezorgen. Brandhout. De Dienst Wederopbouw Wie ringermeer, afd. Btandhoutvoor- ziening deelt mede, dat de uit reiking van brandhoutbonnen op 6, 7, en 9 Februari niet kan door gaan, doordat de berging geheel stil ligt, terwijl de laatste 5 dagen bijna 600 perceelen zijn afge- haakl. Klompen. Aanvraagtormulieren voor kunnen worden afgehaald bij de Distributiedierst te Kolhorn Cursus Aardappelselectie. De cursus in aardappelselectie kan niet door gaan wegens ziekte van den heer Kooiman. Nogmaals tractoren. De Kroeze deelde nog mede, dat de aanvoer van nieuwe trac toren dit voorjaar, dus voor de inzaai, 'heel gering zal zijn. Men moet er dus niet op rekenen dat men voor de Wieringermeer a.s. voorjaar veel nieuwe tractoren zal kunnen krijgen. Paarden in Groningen, Voor hen die nog paarden in Groningen hebben loopen, zij meegedeeld, dat a.s. Woensdag 13 Februari een vergadering zal worden belegd in de voorzaal van cafe Laan. Plattelandsvrouwen, De afd. Wieringermeer van de bond van Plattelandsvrouwen zal op Dinsdag 19 Febr. a.s. een bij eenkomst hebben te Winkel. Voor bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Vergadering van Wieringermeertuinders. A.s. Woensdag 13 Februari zullen de tuinders uit de Wierin germeer in cafe Laan te Winkel een vergadering houden. Belang hebbenden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. Vergadering van aandeelhouders Fr, Gron. Suikerfabriek, In cafe Bijlsma werd Woens dag te Winkel een vergadering gehouden van aandeelhouders van de Fr. Gron. Suikerfabriek. Het dagelijks bestuur en Direc teur waren voor deze gelegen heid naar hier gekomen om eenige zaken te bespreken. De vergadering stond onder leiding van den heer P. G. Luth, die na een kort inleidend woord, de voorzitter van de fabriek, de heer Lindenbergh de gelegenheid gaf voor het houden van zijn me- dedeelingen. Deze mededeelingen van den heer Lindenbergh waren in hoofd zaak van internen aard zoodat we ons moeten bepalen tot enkele punten. Allereerst werden de moeilijk heden geschetst waarmede men te kampen had tijdens de bezet ting. Vervolgens werd een over zicht gegeven van de beteekenis van den suikerbietenteelt voor ons land. Unaniem was de vergadering van oordeel dat er gestreeft moet worden dat de leden in 1946 weer in de gelegenheid moeten worden gesteld om hun bieten aan de eigen fabriek te leveren. Van de zijde van het bestuur werd verzekerd dat men niets lie ver wil en dat bij de betreffende instanties er op zal worden aan gedrongen dat zulks weer kan geschieden. Mededeeling P.B.H. De B-B.H. Wieringermeer maakt bekend, dat hij de beschikking heeft gekregen over een partij af rasteringsdraad (geen puntdraad) t.w. zevendraadr, driedraads en tweedraads. In verband met bo venstaand kwantum verzoekt hij een opgave van de benoodigde hoevelheid in meters en soort, en het aantal benoodigde afraste- ringspalen. Wat de prijzen van het draad betreft kunnen alle in lichtingen hiervoor omtrent op het kantoor gegeven worden. ARBITERS BENOEMD Naar wij uit goede bron verne men, zijn door dc sociale afdeeling van de „Stichting voor de Land bouw" als arbiters in het loonge- schil benoemd: de Heeren Ir. Hei- meyer, K. Ruppert en J. de Veer Voedselcommissaris te Alkmaar. 10 Febr.: Abbekerk, 10 uur, Cand. van Offeren. Oostwoud, 7 uur Cand. van Offeren. Opperdoes, 10 uur. Ds. Bredschneyder Twisk, 2 uur. Ds. Bredschneyder Jeugdappel. „Het gezin in de Crisis". 17 Febr.: Midwoud, 9.30 uur Ds. Bredschneyder Opperdoes, 2.30 uur Ds. Bredschneyder Bakelite drinkbekers Wij hebben de beschikking gekregen over een partij bakelite drinkbekers. Aanvragen hiervoor kunnen worden ingediend bij het bureau van onze Commissie te Kolhorn. Kolhorn, 9 Februari 1946. De Commissie Voorziening Wieringermeer, De Voorzitter, H. de Graaf. De Secretaris. P. J. Cramwinckel. Verhuisd: van Van Hengelstraat 28 H-hoef naar Schel- penbolweg E 45 Wie ringermeer. Post Hippolytushoef Gevraagd per 1 Maart EEN ARBEIDER Best kunnende melken Flink huis met tuin disponibel A. KUIPER Veenhuizen Heerhugowaard Noord De drie werkgeversorganisaties in de Wieringer meer, adviseeren aan hun leden om voorloopig 70 ct. per uur aan hun vaste arbeiders uit te betalen. Heeft de soc. afd. van de „Stichting voor de Land bouw" uitspraak gedaan, dan kan volgens deze beslis sing met terugwerkende kracht afgerekend worden. Namens de drie besturen, K. v, d. Veen, Voorziter.

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3