MEDEDEELINGEN 8 Cobi 8 ELEC. STRIJKIJZERS G. A. STRUIK LOONMAAIEN, .-PLOEGEN -VLA5TREKKEN SCHIERE van de Commissie ter behar- tiging van de belangen van geëvacueerde Wiernger- meerbewoners. De heer G. P. Kistemaker maak te Woensdagmorgen 'het volgen de op de beurs bekend: Bergingscommissie. Pac'hters die een groote brand stoftank kwijt zijn, worden ver zocht hiervan schriftelijk mede- deeling te doen aan de heeren W. van Zadelhoff, Oude haven of J. Dijkstra, Nieuwstraat 80 te Medemblik. Giertanks. Diegenen die nog geen gier tank toegewezen 'hebben gekregen en wel als vermist hebben opge geven, worden verzocht voor 22 Mei a.s. hiervan opgave te doen bij W. van Zadelhoff, Oude ha ven of JJ. Dijkstra Nieuwstraat 80, Medemblik. Ruiters. Zij die Zaterdag a.s. nog geen ruiters hebben ontvangen en hier van als vermist toch opgave 'hebben gedaan worden ver zocht hiervan zoo spoedig mogelijk kennis te geven aan W. van Zadelhoff, Oude ha ven, of J. Dijkstra, Nieuwstraat 80, Medemblik. Dit in verband dat er misschien vergissingen hebben plaats gevonden. Mogelijk worden nog enkele ruiters nage- leverd van restanten. Deze behoe ven niet betaald te worden. Elevatoren. Namens de Commissie Land- bouwherstel werd bekend ge maakt, dat door bemiddeling van deze commissie hout en ijzertoe wijzingen voor de fabrikanten van Elevatoren zijn verkregen. Kuikens. De PBH deelt mede, dat aan vragers van kuikens, die de laat ste maand gedaan zijn, niet op levering zullen, kunnen rekenen. De eerder aangevraagde kui kens zijn al bij de fokkers. Deze kuikens (52 per aanvrager) moe ten direct betaald worden a f 0.50 per stuk. Voor het aantal wat men daarna t.z.t. zal ont vangen moet f 4.per stuk be taald worden voor opfokken. Sproeiers. Wie belangstelling heeft voor nieuwe rugspfoeiers of paarde- sproeiers gelieve zich op te ge ven bij den P.B.H. Bij den PBH kan men zich opge ven voor nieuwe half muds aard- alppelzakken. Hoefbeslag Bij den heer Hoekinga, smede rij te Middenmeer zal vanaf Maandag 20 Mei wederom gele genheid zijn voor hoefbeslag. De inrichting is voorloopig nog wat primitief. Er is een 'hoefstal van s)troopakken en men moet met veldsmidsen werken, doch de boeren kunnen weer geholpen worden. Maandag 20 Mei kun nen de paarden van-de Alkmaar- sche weg geholpen worden. 27 Mei die van de Oudelanderweg en 3 Juni die van de Nw. Al- mersdorperweg. Daarna zal nog nader bekend gemaakt worden. Voor noodgevallen (b.v. kreupel) kan men er tusschendoor gehol pen worden. Z.W.M. Leden die nog niet in het bezit zijn van de Statuten en H. hou- delijk Reglement en de Voor schriften kunnen deze aan de box of op het kantoor van de Z.W. M. verkrijgen. Commissie Wederopbouw. De Commissie Wederopbouw maakt bekend dat de kantoren van den Dienst Wederopbouw Wieringermeer te rekenen met in gang van 20 Mei a.s. voor het publiek uitsluitend geopend, zijn op Maandag, Dinsdag en Woens dag v.m. 912 uur. Hieraan zal in het belang van den goeden gang van zaken streng de hand worden gehouden. Werkzaamheden Groningen. Wie nog geen betaling heeft ontvangen voor zijn verrichtte diensten in Groningen gelieve dit op te geven aan H. R. Smit. Alkmaarscheweg, Middenmeer. post Kolhorn. Uitbetaling bieten. Na onderzoek is de Commissie Landbouwherstel gebleken dat de uitbetaling voor verloren gegane suikerbieten, pas voor drie weken is gedaan. Alle mededeelingen voordien gedaan, waren onjuist. Vergadering Afd. Wieringermeer Holl. Mij. van Landbouw. Woensdagmiddag hield boven genoemde vereeniging een korte huishoudelijke vergadering onder leding van den heer G. P. Kiste- maker. De notulen werden uitge steld tot een volgende vergade ring. Tot afgevaardigden naar de Algemeene vergadering te Den Haag werden benoemd de voor zitter en secretaris. Van den heer A. Hoogendoorn was een schrijven binnen geko men waarin deze mededeelde niet voor een herbenoeming als bestuurslid van de Ver. voor Be drijfsvoorlichting in aanmerking te willen komen. Candidaat ge steld zullen worden in deze vaca ture de heeren J. Slagter no. 1 en de heer J. Hoogschagen no. 2 Hierna sluiting. Vergadering Afd. Wieringer meer Partij van de Vrijheid Onder leiding van den heer S. Breebaart werd Dinsdagavond in Café Laan een huishoudelijke vergadering gehouden van de afd. Wieringermeer van de Partij van de Vrijheid. De opkomst dei- leden was niet groot. De notulen der oprichtingsvergadering wer den gelezen en goedgekeurd. Na gehouden stemming werd het bestuur als volgt samenge steld: S. Breebaart, C. J. Butter, G. Schuiringa, P. Hoekinga en Mevr. Bruins-Klein Lankhorst. De heer Breebaart deelt vervol gens mede, dat er pogingen in het werk zijn gesteld om voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen een Ver. van Gemeentebelangen op te richten. Een vereeniging op bree- de basis met ,een gecombineerde lijst. Gedacht was b.v. aan sa menwerking met de Middenstand zooals dat wel op meer plaatsen gebeurd. Ook is contact gezocht met de Partij van den Arbeid, die dit echter heeft afgewezen. Na eenige bespreking wordt be sloten om van verdere pogingen in deze richting af te zien en on der eigen naam aan de verkiezin gen deel 'te nemen. Een voorloo- pige groslijst van candidaten wordt hier opgemaakt. Aangezien enkele personen hiervoor nog moeten worden aangezocht wordt nog niet tot publicatie der namen overgegaan. 24 Mei zal weer worden vergaderd, zoo mogelijk zal dan de definitieve lijst worden opgesteld. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen, volgde sluiting der vergadering. Kaatsclub opgericht. Te Kolhorn is een nieuwe sport- vereeniging opgericht, n.1. een Kaatsvereeniging'. Vele Friezen uit de Wieringermeer en West Friesland gaven van hun ingeno menheid met de oprichting van deze vereeniging te kennen. Als voorloopige bestuursleden warden aangewezen de heeren Jb. King- ma, Voorzitter, R. K. de Jong', Secr. en T. Kootstra Penningm. allen wonende te Kolhorn. In principe werd besloten tot aan sluiting bij de N.K.B. De eerste wedstrijd zal hedei* 18 Mei ge houden worden op het sportveld te Lutjewinkel. Kerknieuws 19 Mei, 10 uur, Wieringerwerf, Cand. E. C. van Offeren. 26 Mei, 9.30 u., Midwoud, Cand. E. C. van Offeren, Afscheids- dienst. 3 uur, Wieringerwerf, Cand. E. C. van Offeren, Afscheidsdienst. Ingebruikneming Noodkerkje te Wieringerwerf Er is weer kerkelijk leven in den polder. Geruimen tijd reeds wordt door Ds. Goede aan de Schelpenbolweg te Slootdorp in een daartoe ingerichte noodkerk op het bedrijf van den heer Auke- 'ma Zondags twee maal diens't gehouden. Ruim 90 personen ko men aldaar weer ter kerk. Te Wieringerwerf werd Zon dag de Zwitsersche noodkerk in gebruik genomen. Het kerkgebouw was meer dan vol. Ds. Germans ging in deze dienst voor, en het treffende in deze dienst -was dat drie jonge levens werden gedoopt, als een symbool in den polder waar al les weer van de grond moet wor den opgebouwd, ook het kerke lijk leven. Na den dienst werd gesproken door den burgemeester, de heer G. G. Loggers, die de gemeente in eenige welgekozen woorden fe liciteerde. Ds. Krijtenburg sprak namens de Doopsgezinde Broederschap in de Wieringermeer. In een slot woord dankte Ds. Germans de heer Loggers en Ds. Krijtenburg voor hun vriendelijke woorden. Dank werd gericht aan allen die op eenigerlei wijze betrokken wa ren bij den bouw van het kerkje. Ir. A. Ovinge werd speciaal dank gebracht voor zijn bemoeiingen om de kerk hier te krijgen en te behouden. Ds. Germans wees er nog op dit kerkje is beschikbaar gesteld door de Zwitsersche kerk voor de Ned. Herv. Gemeente, doch dat alle kerkgenootschap pen in den polder van het ge bouw gebruik kunnen maken voor hun diensten. Ir. L. R. DIJKEMA MARGARETHA N. BLAAUBOER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaa. hebben op Maandag 27 Mei a.s. te Barsingerhorn des n.m. 13.30 uur. Kerkelijke inzegening in de Doopsgezinde Kerk te Barsinger horn, door den Weleerw. Heer Ds. Mr. J. A. Oosterbaan des n.rr. 14 uur. Medemblik, Westerhaven 27. Kolhorn, G 50 7 Mei 1946. Receptie: van 1517 uur opden trouw dag in De Fortuin" te Barsingerhorn. Toekomstig adres: Schagerweg G 52, Middenmeer. Getrouwd J. H. SWART en A. DE JONG Rotterdam, 16 Mei 1946. Bergsingel 80a. aocxjaocxjoiocxDCïoao X Op 31 Mei a.s. hopen onze ge- X X liefde Ouders q 3 H. J. MEIJER Q Q A. M. MEIJER—KOOT Q 0 hun 25-j. huwelijksfeest te geden- O Q ken. Dat God hen nog lang moge Q 0 sparen is de wensch van hun H dankbare kinderen Q David 0 e iop e 8 gfnie 8 Q De gezongen H. Mis uit dank- Q n baarheid zal worden opgedragen q X Dinsdag 4 Juni om half elf in de X kerk van de H. Franciscus van ■V Salus, Lijnden Haarlemmermeer. M q Tijdelijk Noodeinde D 59, Hoog- q X woud. X y eerder Prins Bernhard Hoeve", Middenmeer. W Ö0CX)G0Ö0Ö0C>0(X)CX) Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij de ge boorte van onzen zoon JACOB PETRUS, zeggen wij hartelijk dank. G. Schuiringa. F. A. J. Schuiringa-Meijer. Kolhorn, Mei 1946. Ontvangen een partijtje Schriftelijke bestelling dan is men verzekerd van levering Wieringerwaard Ondergeteekende houdt zich be leefd aanbevolen voor met machina C. VAN HOEVE—DE FEIJTER Wieringerwerf H.H. LANDBOUWERS Zit U met Het onderhoud van uw tuin in uw maag Bel even 2071 Bergen en neemt voor dc Zomermaanden al uw (luinzorgen over

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3