Kon, Emmastraat, No. 5, 4. Verder kleine voorwerpen, af komstig uit puingeruimde perce len waarvan iedere aanwijzing adres ontbreekt. Indien een week na deze publicatie de goederen nog niet zijn afgehaald, zullen zij publiek verkocht worden. Geen spreekuur. Het Rijkstuinbouwconsulent- sc'hap is op Dinsdag 18, Woens dag 19 en Donderdag 20 Juni ge sloten. Assistent Houter zal dus op Woensdag 19 Juni niet op de beurs aanwezig zijn. Voortaan zal ass.. Houter in de voorzaal van 'café Laan spreekuur houden, zoodat ook de kweekers van Winkel en omstreken hem kun nen bereiken. Uitslag verloting. Door de bergingscommissie is een verloting gehouden van re- pelbanken en giertanken. Win naars van een repelbank waren: T. Loots, P. J. J. Dekkers, J. Doornbos, E. Bruins, J. Doorn bos, K. v. d. Veen, D. Feitsma, L. Burgers, A. Jukema, IJ. Vier- sen, J. K. Vecnkamp, N. Klazin- ga, I. I. Spriensma, G. Schuirin- ga, O. van Campen, J. G. Eur- lings, G. B. M. Smit, J. K. Let- tinga, H. de Graaf, E. Bruins, Wed. F. A. Jansen, K. v. d. Veen, A. Haverkamp, C. Schenk, F. J. Ambt, P. A. Kroon, M. van Gaaien, Wed. A. C. de Graaf, C. Rijk, J. Iwema, C. J. Jansen-Broos J. R. Muller, B. C. Timmers, Prof. van Bemmelenhoeve. Winnaars van een giertank waren: Jelle de Vries, A. v. d. Heijden, H. S. IJtsma, J. H. Bos- ker, N. A. Knook, W. P. Brou wer. C. v. d. Star, K. Koster, L. Mol, H. van Til. Wed. A. C. de Graaf, L. J. Cevaal, E. Bruins, Tj. Loots, R. Bossema. Erven van Eekelen, H. Batterink, A. P. de Nijs, M. Jacobi, J. v. d. Oord, W. Bakker, D. de Zwart, K. Schenk, J. van Wesemmael. Het transportbedrijf Gebr. van Wieren is bereid deze goederen collectief op te halen en bij de betreffende landbouwers thuis te bezorgen. Hooibouwpaard. De heer Koster te Berkhout vraagt een paard voor de hooi bouw. Nadere inlichtingen wor den verstrekt door den heer W. A. BÜjdorp, Lambertschaag B. 1. Begrootingen. Aanvullende begrootingen van werken gecontroleerd door de N.V. Grondmij. Zwolle, kunnen op de beurs geteekend worden, ter bepaling voor de uitbetaling. De betreffende ambtenaar zit Woensdag op het tooneel.in de beurszaak Contributiebetaling. De leden van de Holl. Mij. van Landbouw die hun lidmaatschaps kaarten nog niet hebben afge haald worden verzocht dit Woe s dag a.s. alsnog te doen. De pen ningmeester. de heer J. Hoog- schagen zit daartoe op het too- neel. 'Déblokkeerinpsvoorschotten. De Commissie Dienst Land- bouwherstel, schadegebied Wie- ringermeer. maakt bekend,' dat de beide Boerenleenbanken tot nader order geen aanvragen voor déblokkeering meer zullen accep- teeren. Dé reden hiervan is. dat 90 Mededeeling van de Ned. Heide Mij, De pachters in de sectie s A, B, C, D, G, H, K, M, die niet voor nemens zijn de nog aanwezige schotwallen te slechten, worden verzocht dit voor 20 Juni a.s. op te geven aan het kantoor der Ned. Heide Mij. te „Oostwaard" Tel. 52. Van dengene ,die niets opgeeft wordt dus verwacht, dat zij jc aanwezige schotwallen wel slech ten. Voor de goede gang van zaken wordt medegedeeld, dat pachters uit bovenstaande sectie's Woens dags 19 en 26 Juni 's ochtends ■tusschen 10 uuur en 12.30 uur hun copie begrooting moeten afhalen bij een ambtenaar der Ned. Heide Mij. welke zitting houdt in café Laan te Winkel. Tevens wordt hen hierbij de origineele begrooting ter tekening aangeboden. Om het vlot uitreiken der be grootingen te bevorderen, wordt bij de ingang van café Laan een alfabetische lijst opgehangen met de namen der pachters waaraan op dien dag een begrooting zal worden uitgereikt. Kwartiergelden. De P.B.H. heeft bericht ont vangen van het Bureau Oogst- voorziening dat deze op 3 Sept. '45 alle inkwartieringsgelden heeft uitbetaald. Daar er echter vele kwartier gevers waren geëvacueerd zijn er vele cheque's teruggekomen Diegenen welke nog geen gelden hebben ontvangen moeten zich hiervoor rechtstreeks wenden tot het Bureau Oogstvoorziening, Oostduinlaan 2, 's Gravenhage, met vermelding van het bedrag. Candidaten Christ. Hist. Unie Door de afd. Wieringermeer van de C.H.U. zijn de volgende van de aanvragen door de Ned. Bank worden afgewezen. In een onderhoud met de Ned. Bank te Alkmaar is gebleken, dat deze de absolute noodzakelijkheid van déblokkeering inziet, doch da,, hun voorschriften zulks niet toe staan. Om de noodige wijzigin gen in deze voorschriften te krij gen voor oorlogsgedupeerden, heeft de Commissie zich hiervoor in verbinding gesteld met Den Haag en waarop deze week ant woord verwacht wordt. Mocht dit antwoord niet gunstig zijn, dan zullen de besturen van de beide Boerenleenbanken genoodzaakt zijn "tot sluiting van de banken over te gaan. wat ten gevolge zal hebben, dat de meeste land bouwbedrijven in de Wieringer meer hun noodzakelijke werk zaamheden niet meer kunnen la ten verrichten. Uitbetaling LandbouwhersteL Landbouwers welke nog geen uitbetaling van voorschotten van Landbouwherstel hebben ontvan gen kunnen dit deze week tege moet zien. Herévacuatie. De kleine Commissie Wierin- germeerbelangen maakt bekend: Voor alle Wieringermeeibewo- ners is het volgende van belang. Indien niet zelf wordt beschikt over vervoermiddelen, moet her évacuatie als volgt plaats vinden. personen voor de a.s. gemeente - raadsverkiezingen candidaat ge steld. 1. S. Zoodsma, 2 B. v. d. Mo len, 3 J. Nieuwhof, 4 D. de Jong, 5 C. Hage, 6 L. Schotte, 7. H. Leyten; 8 Mevr. Oostenbrug, 9 Jac. Smit, 10 J. de Gorter. Politie Bij de politiepost Groetweg C 4 is als verloren aangegeven een portefeuille met inhoud en een nummerbord van auto No. GZ 70046. Gevonden een portemon- naie. Inl. aan bovengenoemde po litiepost. De functies verdeeld. De z.g.n. kleine Commissie Wieringermeerbelangen die de werkzaamheden heeft overgeno men van de onlangs ontbonden commissie heeft dezer dagen de bestuursfuncties als volgt ver deeld: J. P. Koolhaas, voorzitte", Dr. A. P. Hoogkamer, 2e voorz. D. Stompedissel le sècr., P. A. Florijn 2e secr., G. P. Kistemaker le penningm., G. Horst, 2e pen- ningm., J. Vos algm. adjunct. Werk gegund Aan den aannemer den hr. Jb. de Vries te Nieuwe Niedorp is de bouw van een barakkenkamp, voor 150 personen, in de Wierin germeer gegund. Vervoer arbeiders De P.B.H. maakt namens de contactcommissie bekend, dat het vervoer van de landarbeiders v. d. W'Meer door drastische maat regelen veranderingen zal onder gaan. Om het vervoer per auto zoo veel mogelijk te beperken ligt het in de bedoeling om die arbeiders, die 10 KM of minder moeten fiet sen naar hun werk, te voorzien van de nog ontbrekende fietsban den. De Wieringermeerbewoner haalt op het gemeentehuis van de ge meente waar men thans woont een verhuisvergunning. Deze ver huisvergunning moet aangebo den worden aan de gemeente van vestiging, in ons geval dus de gemeente Wieringermeer. De ge meente Wieringermeer moet deze verhuisvergunning voor accoord verklaren, met een aanteekening dat de vestiging een geval van herévacuatie betreft en dat de kosten van het transport ten laste komen van het D.B.V.O. (Dis trictsbureau voor Oorlogsslacht offers). Daarna zend of de ge meente Wieringermeer of de be treffende, de vergunning naar het D.B.V.O. St. Laurensstraat 3 te Alkmaar. Van dit districtsbureau ontvangt de betreffende een for mulier met kaart. Deze kaart moet aangeboden worden aan een er kenden vervoerder. Het is ook mogelijk zich te wenden tot het R.C.M, (Rijks Centraal Meubel transport) Langestraat 104 te Alkmaar Tel. 3146, die dan een vervoerder aanwijst. De vervoer der dient de kaart bij D.B.V.O. in, waarop betaling volgt. Na drukkelijk is het verboden zelf de vervoerder te betalen. Zij die zelf vervoeren moeten ook een ver huisvergunning hébben en een accoordverklaring van de ge meente van vestiging alsmede van het D.B.V.O. Een extra toewijzing rijwiel banden zal dit waarschijnlijk mo gelijk maken. In verband hiermede verzoekt hij een opgave van de landbou wers van hun arbeiders met nauwkeurige vermelding van hun namen en woonplaatsen en adres sen met de opmerking van al of niet gebruikmaking van de be staande, vervoersdiensten. Arbeiders waarvan geen op gave verstrekt is, zullen in het vervolg moeilijkheden ondervin den bij het transport. Koster de Jong komt weer naar den polder De heer P. de Jong, koster bij de Ned. Herv. Gemeente, zal zie'? binnenkort weer in den polder gaan vestigen. De heer de Jong 'zal voorloopig gaan wonen in het wijk gebouw te Slootdorp, Groote nationale trekpaarden- tentoonstelling te Den Bosch. Veel meer dan vroeger is het paard tengevolge van de achter ons liggende oorlogsjaren op den voorgrond komen te staan, ja wordt allerwege gewaardeerd. We hebben gedurende dezen tijd gezien, dat zelfs onder de moeilijkste omstandigheden deze natuurlijke tractie ons niet in de steek laat. I21 de bezettingsjaren geraakte de techniek op de ach tergrond, maar wat de natuur bood, bleef. Hoe verder de oor log voortschreed en hoe eritieker de toestand voor ons volk werd, des te hooger werd dan ook de waarde van het paard aangeslagen. Toen van 1940-1945 de brand- stoffenpositie dermate slecht ge worden vwas, dat zelfs de motor- tractie voor het verrichten der landbouwwerkzaamheden niet kon worden gebruikt, zoodat de voedselpositie dreigde spaak te loopen, hielpen onze viervoeters het er bovenop. Onnoemelijk is ook de waarde geweest voor hetgeen ze bewezen hebben aan het transport. Het is dan ook niet te verwon deren, dat er tijdens en na den oorlog een enorme belangstelling ontstaan is voor dit dier. Men heeft ingezien dat de ramp niet te overzien geweest zou zijn indien we in dezen oorlog, die tot het bittere einde moest worden meegemaakt, niet de hulp gehad hadden van het paard. Gedurende dezen tijd van hoog conjunctuur die het paard door maakte werd er door de stamboe ken niets onbeproefd gelaten oni het paard verder te verbeteren. De Vereeniging ,,Het Neder- landsche Trekpaard" die speia-il de bevordering beoogt van het zware trekpaard zat hierbij niet stil. Getuigen hiervan zijn de vooruitgang en verbetering, wel ke op de vele keuringen die de laatste jaren werden gehouden zijn opgevallen. De zwaarte neemt hand over hand toe, het beenwerk #wordt steeds grover en correcter, ter wijl uniformiteit en evenredig heid in bouw steeds meer ons ideaal benaderen. De gelegenheid die door gun stige resultaten der fokkerij werd geboden werd te baat genomen om de beste hengsten samen te brengen met de 'beste merriën. De fokkers toonden een ongekend initiatief en lieten niets oribe-

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2