MEDEDEELiNGEN Mededeeling van de Rijksiendhouw Voorl.-Dienst bekend gemaakt op de beurs te Winkel, Woensdag 19 Juni 1946. De heer H. D. Tel, waarn. voorzitter van de Beursvereeni- ging Wieringermeer, deelde Woensdagmorgen allereerst me de, dat voortaan precies om 11 uur de mededeelingen zullen worden afgeroepen. Inzenders van bekendmakingen gelieven hiermede rekening te houden. Boelhuis. Door deurwaarder Teunis te Medemblik zullen Donderdag a.s. publiek worden verkocht onge veer 1900 kavels geborgen goe deren. Arbeidsbureau. De Directeur van het Gewest. Arbeidsbureau Alkmaar, bijkan toor Kolhorn, maakt bekend dat werkgevers, welke arbeiders in dienst hebben via genoemd bu reau, bij het beëindigen der werk zaamheden dit 2 dagen van te voren moeten doorgeven aan het kantoor bij de Waardbrug te Kolhorn of tel. Kolhorn 330. Dit in verband met overplaatsing der arbeiders. Bij verzuim hiervan komt de schade van de arbeiders voor rekening der werkgevers. Tevens dat werkgevers welke aanvragen hebben ingediend voor het verkrijgen van arbeiders en die geen tegenbericht hebben ontvangen, verplicht zijn de ar beiders welke naar het bedrijf worden bemiddeld, in hun dienst te nemen. Men wordt tevens verzocht de verwijzingsstaat der arbeiders per omgaande op te zenden naar het kantoor te Kol horn. Naar Brussel. Bij voldoende deelname zal er naar de landbouwtentoonstelling te Brussel met een touringcar ge reden worden, welke tentoonstel ling in het midden van de vol gende maand plaats vindt. Duiu der reis één dag. De kostprijs wordt nog nader bepaald, doch zal redelijk zijn. Besprekingen zijn gaande om deviezen te ver krijgen tegen normale Belgische valuta. Opgaven voor deze reis kunnen reeds gedaan worden bij F. J. van Hoeve te Kolhorn. Een signalement voor het gezamelijk paspoort (zooals op persoonsbe wijs) moet bij de aanmelding worden opgegeven. Nadere bij zonderheden worden volgende week verstrekt. Lieslaarzen. Namens Wederopbouw Wie ringermeer wordt aan H.H. land bouwers bekend gemaakt, dat zij die er aan behoefte hebben, lies laarzen kunnen afhalen tegen de vastgestelde prijs bij A. H. van Wijck te Kolhorn. Men wordt aangeraden dit zoo spoedig mo gelijk te doen. daar de voorraad zeer beperkt is. Van den Rentmeester. De Rentmeester der Domei nen, Ir. A. Ovinge, verzoekt de pachters van landerijen in de Wieringermeer, het gras en on kruid op de wegbermen, kanaal- en slootlaluds met spoed op de gebruikelijke wijze af te maaien. Hennen. De P.B.H.. de heer Stompedis- sel, deelt mede, dat binnen ee:: paar weken zij, die vóór Maart 6-weeksche hennen hebben be steld, deze in ontvangst kunnen nemen op nog nader te bepalen plaatsen. In verband hiermee verzoekt hij een opgave waar de hennen aangehouden zullen wor den, n.1. op het oude adres in de Wieringermeer of op het evacu atieadres. Tevens deelt hij mede, dat, bij het in ontvangst nemen van de hennen, gelegenheid is om een aantal 6-weeksche hanen te bestellen, welke dan enkele dagen later afgeleverd zullen worden. Zij die na Februari heb ben besteld, ontvangen t.z.t. hieraver nog nader bericht. Hooi. De nog loopende aankoopver gunningen voor hooi, aldus de P.B.H., zullen na 26 Juni a.s. hun geldigheid verliezen. In verband hiermede verzoekt hij de geregistreerden, welke hun hooi nog niet in ontvangst heb ben genomen, dit absoluut voor dien datum te doen. Voor verdere informatie kan men zich wenden tot den heer Spikman, Directeur van de C.A. V. Wieringermeer" te Sloot- dorp. Puntdraad. De P.B.H. deelt mede, dat er nog een klein partijtje goed, ge bruikt puntdraad beschikbaar is. Zij die hiervoor belangstelling hebben gelieven dit ten spoedig ste bij hem op te geven, waarna het thuis bezorgd zal worden. De prijs bedraagt 10 cent per Kg. plus kosten. Koolzaadschilfers. De P.B.H. heeft de beschik king gekregen over 150 ton koolzaadschilfers voor rundvee- voer. Gegadigden hiervoor kun nen zich bij hem opgeven, met vermelding van het kwantum dat zij willen afnemen. De „Kieine Commissie Wierin- germeerbelangen" maakt het vol gende bekend: ..Door de ..Groote Commissie Wieringermeerbelangen" is al tijd een streven gericht geweest op een aansluiting met een lande lijke vereeniging, welke alle be langen behartigt van oorlogsge troffenen. De Kleine Commis sie" nu heeft thans met de Fe deratie van Stichtingen van Oor logsgetroffenen contact gehad en met den secretaris van deze Fe deratie de doelstellingen bespro ken. Hieruit is gebleken, dat deze Federatie als doel heeft om voor alle oorlogsgetroffenen een zoo rechtvaardig mogelijke vergoe ding te verkrijgen, voor datgene, wat deze groep van de bevolking door de oorlogsomstandigheden verloren heeft. Gezien de voorloopig genomen maatregelen van de regeering, lijkt het er op, dat de oorlogs getroffenen door de vergoeding, die evt, gegeven zal worden, zoo gedupeerd zijn, dat er wellicht enkelingen zijn. die dit nooit weer te boven komen. De ..Kleine Commissie Wie ringermeerbelangen" heeft nu besloten om tot aansluiting bij deze Federatie over te gaan en heeft thans een stichting opge richt. welke als naam heeft ge kregen Rechtvaardige Oorlogs schade vergoeding Wieringer- Wat wil de Katholieke Jeugd van de Wieringermeer Sport en Ontspanning! Men verzoekt ons opname van het volgende: Zoo duidelijk als gebleken is, dat onze Katholieke jeugd hui vert voor den kalen polder, zoo enthousiast heeft zij te kenner- gegeven, dat zij op het gebied van sport en ontspanning zich ten volle wil geven. De jongelui willen iets goeds in eigen ver band. Het overleg met Kapelaan Dekker geeft ons de zekerheid, dat wij tot de beste resultaten zullen komen. Wie derhalve, het zij oud of jong, interesse heeft voor de hieronder genoemde sport- en ontspanningsafdelingen kunnen zich schriftelijk of mon deling bij de onderstaande per sonen opgeven. Voetbal, korfbal, handbal, honkbal, wandelclub, athletiek, gymnastiek, tooneel, enz. P. Koopman, .Havenkade. Wierin- gerwerf, post Hippo; Meester J. Burger, Nw. Sluizerweg Oost- waard, post W.Waard: Jan Commandeur, Lliverstraat 2, Medemblik; Johanna Meyerink, Middenweg 9, Anna Paulowna; B. Loos, Irisstraat 7, Alkmaar; G. Kleine, Het Kleuterhuis, Dorp straat A 73, Winkel. Na opgave volgen onmiddellijk nadere mededeelingen. Het voorloopig bestuur. Heropening Blijkens een advertentie in dit nummer hoopt de -heer A. Poot op Vrijdag 28 Juni a.s. zijn siga renmagazijn te Middenmeer te heropenen. Vergadering Strooverkoop- bureau Woensdag 3 Juli a.s. zal een ledenvergadering worden gehou den door het strooverkoopbureau in cafe Laan te Winkel. Personeelsvereniging „Contact" Bovengenoemde vereeniging organiseert op Woensdag 26 en Donderd. 27 Juni een filmavond voor haar leden, respectievelijk in Cinema de Flaan te Hippoly- tushoef en in Scala-theater te Medemblik. Vertoond zullen wor den twee films van de Wierin germeer. de film Walcheren II en een film over het herstellen van oude boerderijen. Bovendien de film ..Tennessee Valey", een film van het grootste ontginnings werk in Amerika en de film ..Proud City die ons een trot- sche Engelsche stad zal leeren kennen. Voorzoover plaatsruimte be schikbaar vrije toegang voor W ieringermeerbewoners. Voor nadere bijzonderheden zie -men advertentie in dit num mer. Dcblokkeeringsvoorschotten Besprekingen van de besturen van de beide boerenleenbanken met een vertegenwoordiger van den minister van financien en de directie van de Ned. Bank te Alkmaar hebben er toe geleid dat déblokkeering weer normaal kan plaats hebben. Toegezegd is bo vendien dat aanvragen in een vlug tempo zullen worden afge werkt. Distributie van Landbouwwerk tuigen Voor de Wieringermeer zijn beschikbaar gesteld: 3 stuks Albion tractorzelfbin- ders. 3 stuks Albion paarden- zelfbinders. In verband met de groote vraag naar tractorzelfbinders (voor de Wieringermeer zijn bij ons 35 aanvragen aanwezig), zullen er zeer zeker liefhebbers zijn voor deze machines. Wij vestigen evenwel nog even uw aandacht op het volgende. Bij de Landbouw Cultuur Mij ,,De Wieringermeer" zijn inder tijd minder gunstige ervaringen opgedaan met de Albion graan- maaiers. Het is natuurlijk zeer wel mogelijk, dat we thans met een verbeterde uitgave" te doen hebben, maar wij zouden toch de eventueele gegadigden in over weging willen geven zich eerst met de leverancier van deze ma chines, Franken en van Weel te Goes, in verbinding te stellen en te informeeren naar de gebruiks waarde van deze machines. Is men overtuigd dat men zich in derdaad een goede machine aan schaft wanneer men tot aankoop overgaat, dan kan bij ons schrif telijk worden aangevraagd voor één van deze machines in aan merking te mogen komen. Ze zullen dan naar urgentie worden toegewezen. Spoed is zeer ge- wenschtü Verder zijn nog beschikbaar 3 Zaaimachines. Deering (I.H. C.) 2,30 M. breed 13 pijpen kostprijs pl.m. 900,Twee van deze machines staan voor le vering klaar bij de firma M. W. Kuiper te Halfweg. Gegadigden gelieven zich hiervoor ook schriftelijk nog eens bij ons op te geven. M.a.w. voor deze machi nes is een hernieuwde aanvrage bij ons noodzakelijk! Ir. L. R. Dijkema. Oogstvoorziening 1946 Het gebrek aan arbeidskrach ten in den landbouw is een voor werp van aanhoudende zorg van de overheid. Om aan deze moei lijkheden het hoofd te bieden zijn bijzondere maatregelen op het gebied van de personeelsvoorzie ning noodig. Over dit voor velen zoo belangrijke onderwerp zal de hee«r J. K. Melse, Hoofdinspecteur van het Bureau voor Oogstvoor ziening van het Ministerie van Landbouw, Visscherij en Voed selvoorziening Maandagavond 24 Jlni a.s. van i9,4520,00 uur een causerie houden in de Rubriek ten behoeve van den Landbouw over Hilversum 1, welke uitzen ding is voorbereid door de Afde ling Voorlichting van hooger- genoemd Ministerie. Internationale Zaaizaadconfe rentie te New York Op initiatief van de American Seeds 1'rade Association zal op 17, 18 en 19 Juni a.s. te New York een internationale zaaizaad conferentie worden gehouden, waar vertegenwoordigers van t vrije bedrijf van gedachten zui len wisselen. Op deze conferen- tie zullen de persoonlijke relatics: die door den oorlog werden ver broken, kunnen worden hervat en o.a. de moeilijkheden ten aar.-

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2