Wieringermeerbewoners S. L. MANSHOLT Ho. 1 van lijst I de lijst van de Partij v. d. Arbeid brengt op 26 Juli a.s. Uw stem uit De partij van Opbouw en Vernieuwing A., de voorstanders van het De mocratisch Socialisme. Vooral het onderwijs is een zaak waarmede we hebben te ma ken en die onze mensen zien als de voornaamste belangen voor ons toekomstig geslacht Opvoeding tot het bevorderen van een gezond nationaal gevoel; het opvoeden tot Democratisch staatsburger van Nederland; zijn de dingen die door de P. v. d. A. de volle aandacht hebben. Democratie is een eis van onze tijd, dit hebben de vijf oorlogsja ren ons wel geleerd. Het streven naar een gezond nationaal gevoel sluit zeker ook in het streven naar nationale eenheid. Toen in de bezettingsjaren het Nederlands cultuurbezit werd aangevallen en bedreigd, vonden de meest uiteenlopende richtingen elkaar in de verdediging van dit bezit. Bij het aanwenden van de juiste middelen kan in het bijzon der de school krachtig medewer ken aan dit streven naar nationale eenheid. De schoolsfeer kan in hoge mate bijdragen tot opvoeding in nationale zin; het gezamenlijk doorleven van herdenkingsdagen en nationale gebeurtenissen, het daarbij samen zingen van het Wil helmus en van andere volksliede ren' versterkt in elk kind het saam- horigheids- en nationaal gevoel. Maar daarbij moet het niet blij ven. Meer systematisch dan tot op heden dienen liefde en eerbied voor en trouw aan onze democra tische staatsinstellingen bijge bracht te worden. Door de bezettingsjaren heeft het Nederlandse volk ervaren wel ke waarden het bezit in demo cratische instellingen: de positie van de Koningin als hoofd van de Nederlandse Staat, de grondwet telijke waarborgen voor persoon lijke vrijheid en persoonlijke rech ten (bijv. van spreken en schrij ven), de taak der vertegenwoor digende lichamen in het Staat-, Provinciale en Gemeentebestuur, de onpartijdige rechtspraak, het wezen der politionele instellingen, enz. Al deze waarden te behoeden en in liefde over te dragen aan onze kinderen is de taak der school. Voor al deze dingen staan de mensen van de Partij van de Arbeid de Democratisch Socia listen in de bres. Maar niet alleen het Lager on derwijs heeft onze aandacht. Wij zijn er tevens van doordrongen, dat de W. M. nog een groot pers pectief biedt voor een Landbouw school en dat er met kracht aan moet en zal worden gewerkt om deze tot stand te brengen, hetgeen onze gehele Landbouw bevolking ten goede komt. Daarom kiezers van de Wierin- germeer stemt 26 Juli op No. 1 van Lijst 1 voor herstel en ver nieuwing, voor Socialisme en De mocratie!! Stemt de Partij van de Arbeid. G. v. d. Male Met volle kracht vooruit. De Partij van de Arbeid bestaat nu ruim zes maan den. In deze zes maanden is zij tot het uiterste beproefd. Hier was een partij gesticht, die zich tot doel stelde de boodschap van democratie en socialisme te brengen aan het gehele Nederlandse volk. Niet alleen aan een be paalde klasse, niet aan de leden van één kerkelijke of onkerkelijke groep. Allen, alle Nederlanders, die naast elkaar hebben gestaan in de strijd tegen onderdrukking, ontrechting en roof, moesten naast elkaar gaan staan om vervolgens de strijd te voeren voor vrijheid, waar heid, en sociale rechtvaardigheid. Deze opzet is gelukt. Duizende arbeiders, boeren, in tellectuelen, buitenkerkelijken, protestanten, en katho lieken werken samen in de Partij van de Arbeid- Te genslagen zijn ons daarbij niet bespaard. Door tegenslagen wordt de zwakke zwakker, maar de sterke sterker. De Partij van de Arbeid groeit. Ze groeit tot een machtige organisatie, die met ijzeren volharding haar doeleinden zal verwezenlijken. Deze woorden troffen we, aan in een manifest en zij moeten tot iedere goedwillende Nederlander spreken. Ook tot ons in de Wieringermeer spreken deze woor den waar wij in verband met de wederopbouw een heel verlanglijstje klaar hebben, op het gebied van sociale zorg. Ik denk hierbij aan het voorkomen van werkloos heid, woningbouw, grondpolitiek die er op gericht is dat ook de landarbeider straks eens een eigen huisje kan bouwen. Landarbeiders in de Wieringermeer brengt op 26 Juli Uw stem ui{ op no. 1 van lijst 1, de lijst van de Partij van de Arbeid. G. Horst

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 6