nieuws KERKNIEUWS DANKBETUIGING L NIEBOER J. KESSELS H. B. KIELSTRA ZAAIMACHINES PAARD VOLONTAIR benamen als ,,de Stichting'' wekt LI daarom nogmaals op om ook van Uwe zijde 'n zoo groot mo gelijke activiteit te ontwikkelen. U kunt dit doen om U onver wijld als begnstiger van genoem de stichting op te geven. Het werkte voor de stichtings bestuursleden min of meer depri- meerend te ondervinden dat zij in haar lofwaardig streven om voor alle bewoners een recht- aardig herstel der oorlogsschaden te verkrijgen nog zoo weinig spontane activiteit van den hand der gedupeerden heeft ontmoet. De stichtingsbestuursleden we ten zeer wel dat hier het beken de traagheidsmoment weer de be kende parten speelt! Dit mag niet langer! Dit moet veranderen! Dit is Uw levensbelang! Hoe sterker deze vorm van organisatie finan cieel komt te staan des te krach tiger kan ook haar werking straks naar buiten blijken! Het bestuur van Uw eigen stichting heeft na vele besprekin gen met de bestuursleden der Fe deratie van stichtingen den in druk gekregen dat de leiding bij deze heeren in uitstekende handen berust en dat ook Uw belangen in dit groote nationale verband ten volle behartigd worden. Deze Federatie vecht nu en straks ook voor onze belangen. Aan den anderen kant moeten de leidende persoonlijkheden van deze Federatie ook weten dat de geheele Wieringermeerbevolking ten volle achter hen staat. Wij mogen niet vergeten dat- de Wieringermeer volgens de Z. E. Dr. Kingers per hoord van de bevolking gerekend de grootste schade in geheel Nederland op liep. Volgens deze autoriteit ge publiceerde gegevens bedroeg dat per hoofd van de bevolking on geveer 1500 gulden. Naar schatting van de stich ting beloopt het aantal ingelever de schade-enquete formulieren ongeveer 13-H honderd. Al deze schade aangevers die nen in hun welbegrepen eigen belang zich aan te melden als be gunstiger van de stichting. Dit zal natuurlijk financieele of- ers kosten. Deze offers behoeven echter niet zoo groot te zijn. de brengen. Binnen enkele weken zullen aan ieder Wieringermeerbewoner, welke hoofd van een gezin is of i.d. een -kwitantie aanbieden, wel ke varieeren tusschen de f 2,50 en f 5.voor dit boekjaar. Van zelfsprekend zullen grotere bedra gen van harte welkom zijn. Deze zeer lage financieele be lasting der verschillende groepen kan toch geen beletsel zijn! Vergemakkelijkt bet vele werk der commissie door spontaan hulp te bieden welke U straks wellicht ten goede komt. Namens de Stichting, J. P. Koolhaas, Voorzitter D. Stompedissel, Secr. Rest van schuur afgebrand Door onbekende oorzaak brak Dinsdagavond om ongeveer half elf brand uit in de schuur van de 'heer J. Doornbos aan de Scha- gerweg te Middenm. De brand weer die telefonisch werd ge waarschuwd, kon voor het be houd van de schuur weinig uit richten. Een dorschmachine kon nog tijdig worden gered. Een klampje hooi verbrandde alsmede een part kunstmest. Landbouw werktuigen en gereedschap kon voor het meerendeel worden ge red, hoewel beschadiging van een deel niet kon worden voorkomen. Stichting land- en tuinbouw- en landbouwhuishoudonderwijs tot stand gekomen. Door samenwerking tusschen de gemeente, de Hollandsche Mij van Landbouw, den CBTB en den LTB, is tot stand gekomen de stichting land-, tuinbouw- en huishoudonderwijs is de Wierin germeer. Deze stichting heeft tot doel voorloopig, namelijk voor den duur van drie jaar, te voorzien in de behoefte aan landbouw-, tuin bouw- en huishoudonderwijs in de gemeente. Het bestuur is voorloopig sa mengesteld uit de heeren: G. G. Loggers, namens de ge meente, W. van Zadelhof f en J. G. Addens, namens de Holl. Mij. van Landbouw, J. Bergmans en N. Blom, namens de LTB, K. van der Veen en J. H. Woudstra, na mens de CBTB Het bestuur heeft zich bereids gewend tot den directeur-gene raal van den landbouw om mede werking voor de stichting van een landbouwschool in de gemeente. Vo'orts bestaan er plannen voor de oprichting van een landbouw- huishoudschool. De voor Zondag aangekondig de wedstrijd tegen Scha gen 3 gaat niet door. Kerknieuws O——,-.1-14.n.-. - 1/r A.-_ Ned. Herv. Gemeente Wieringerwerf, 10.15 uur, Ds. v. d. Winden Middenmeer, 2,30 uur, Cand. Doorn Medemblik, 10 uur Ds. v. d. Neut Opperdoes, 9,15 uur Cand. Graa'ff Midwoud, 11 uur Cand. Graaff Geref, Kerk Middenmeer, 9,30 ur, Ds. Schaafsma Middenmeer, 5 uur Ds. Okkema Wieringerwerf, 8.30 uur, Ds. Okkema Wieringerwerf, 2.30 uur Ds. Goede Slootdorp, 9 uur, Ds. Goede Slootdorp, 2.30 uur, Ds. Schaafsma Winkel, 4,30 uur, Ds. Goede Wieingerwaard, 4,30 uur, Ds. Schaafsma Mededeeling Doopsgezinde Gemeente Wieringermeer. Zondag 18 Augustus heeft Ds. Krijtenburg zijn afscheidsdiensten gehouden voor zijn gemeenten Twisk, Medemblik en Wieringer meer. Voor de Wieringermeer beteekent dit een verlies. Ds. Krij tenburg en ook Mevr. Krijten burg, zij hebben veel voor onze gemeente gedaan. In hun nieuwe plaats Veenwouden (Fr.) willen we hun nogmaals alle goeds toe- wenschen. Maar ook zonder Ds. Krijtenburg moet de band tus schen de verspreide Doopsgezin den in de Wieringermeer blijven bestaan. Allen zijn nog niet terug gekeerd naar hun woonplaats. Het is een moeilijke tijd en ook wij Doopsgezinden ondervinden dit. Maar waar een wil is, is een weg. Eens zal toch de tijd komen dat we gezamenlijk naar de Doopsgezinde kerk gaan in de Wieringermeer. Laat dat ons doel zijn. De kerkeraad. REGELING voor de financiering van het herstel van Oorlogsschade aan kleine bedrijfspanden. In geval de grond, waarop het verwoeste pand was gelegen, is onteigend, zal het verschil tus schen de onteigeningsvergoeding en den prijs van den nieuwen grond mede worden gefinancierd resp. voor de financiering worden gebruikt. Voor bedragen beneden f 1000 zal geen hypothecaire zekerheid voor het sub 2 genoemde crediet worden verlangd. 5. Exploitatierekening. De exploitatierekening, waar van wordt uitgegaan bij de be paling der voorwaarden waarte gen de onder punt 4 genoemde opbouwhypotheek zal worden ver strekt, wordt opgesteld volgens de navolgende normen. Bate: De bruto-huur van het nieuwe pand, zooals deze vanwege het Ministerie van Openbare Wer ken en Wederopbouw zal worden vastgesteld. Bij verhuur van het pand is deze vastgestelde huur bindend. Lasten a. de grond- en straatlasten, vol gens daarvoor geldend tarief, b. de kosten van water, volgens daarvoor geldend tarief, voor zoover deze door den eigenaar worden betaald: c. de onderhoudskosten, 10% van de bruto-huur: d. de kosten van huurincasso, administratie, enz. 3% van de bruto-huur: e. de kosten van assurante }A p mille van de bouwkosten (zie punt 8): f. de kosten van huurderving wegens leegstaan, enz. 2% van de bruto-huur; g. rente (ad 4% over de waarde van den grond (c.q. erfpachts canon Het voordeelige verschil tus schen de bate en lasten (de zg. netto-opbrengst) volgens dit sche ma zal worden beschouwd als rente (ad 4%) en afschrijving (gedurende 75 jaar) over de zg. exploitatiewaarde. Deze exploita- tiewaarde is dus te berekenen door het genoemde voordeelige verschil te beschouwen als een 75-jarige annuiteit a 4%. Het onder punt 4 genoemde rentedragende gedeelte van de opbouwhypotheek wordt dan be rekend door van de exploitatie- waarde af te trekken de som van de bijdrage in de oorlogsschade en het door belanghebbende zelf gefourneerde of van derden ver kregen qeld. Over dit gedeelte is als vermeld onder punt 4 een rente van 4% en een af lossing van 2% per jaar verschul digd. Ter verdere toelichting wordt verwezen naar het onder punt 11 gegeven voorbeeld. Den Heer en Mevrouw U. D. Kalverkamp-Cannegie- ter geven met groote blijd schap kennis van de geboor te van hun zoon DERK GERHARD Kolhorn G 46 20 Augustus 1946 Verloofd: MIEN GROOT en JAC. TOUW Rustenburg R. 31 Nieuw Vennep 879 18 Augustus 1946. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 25-jarig huwelijks feest ondervonden zeggen wij vanaf deze plaats onze hartelijke dank. Het is voor ons een onvergetelijke dag geworden. L. Bouma D. Bouma-Knoppers Middenmeer, Aug. 1946. Onzen hartelijken dank voor de belangstelling ondervonden bij de geboorte van ons dochtertje RIA S. van der Oord N. van der Oord-Schagen Slootdorp, Aug. 1946 Molenweg. Verhuisd: van Ten Boer (Gr.) naar Zeugweg L. 31 Wieringer werf. Verhuisd: van Meerlaan 38 Medemblik naar Noorderdijkweg L. 74, Wieringerwerf. Verhuisd: van Bagijnhof 12 Medemblik naar Oostermiddenmeerweg M. 17 Wieringerwerf. Te koop op vergunning 2 tweemeter nieuwe Pracner 1 gebr. Sack Zaaimachine 1.80 m. 1 gebr. 4 P.K. Lister motor. H. STRUIK SLOOTDORP Te koop een drie en een half-jarig (koudbl.) Voor mak en eerlijk wordt ingestaan. J- VISSER, S 74, Sijbekarspel Biedt zich aan vlotte 21 jaar. Reeds eenigszins met de werkzaamheden op de hoogte. Br. onder letter B. bureau van dit blad, Nieuwe Niedorp.

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3