De Schager tentoonstelling een Jaarbeurs gelijk Mededelingen Is Schagen een stadje? Is 't een dorp of is 'het een plaats? Laat ons er niet over kibbelen. Schagen is een centrumplaats in N.-H. Noorderkwartier, heeft ruim 4000 zielen ,dus is een kleine gemeente, zooals er talrijke in ons land zijn. Maar Schagen is marktplaats voor heel het Noorderkwartier, een centrumgemeente waar een wakker stel menschen woont die van aanpakken weten als het er om gaat Schagen inderdaad cen trumgemeente te doen zijn. In Schagen zijn al, heel wat ten toonstellingen gehouden op aller lei gebied, doch de landbouwten toonstelling 1946 spant hierbij wel de kroon. Het was niet alleen de land bouwtentoonstelling die het neus je van de zalm naar voren bracht op fokgebied van koeien, paarden, varkens, schapen enz., maar ook de hieraan verbonden midden standstentoonstelling was iets bij zonders en dat zegge en schrijve 18 maanden na de bevrijding. De woorden van den voorzitter van het comité, de heex de Boer, zijn wel ondubbelzinnig bewaar heid, dat N.H. Noorderkwartier wil aantoonen, dat dit gewest niet achterblijft bij de pogingen van ons land tot herstel en wederop bouw. Min. Mansholt, die de tentoon stelling opende heeft zich als ver tegenwoordiger van de regeerinq er van kunnen overtuigen dat dit geen holle klanken waren. Wat in Schagen naar voren werd gebracht op 'het gebied van de landbouw, veeteelt, handel en in dustrie, kortom van alles wat ons land maar voort kan brengen, geeft moed en hoop voor de toe komst. Hulde aan hen die deze demon stratie van Hollands wil tot aan pakken organiseerden. Een opmerkelijk mooie stand. Op de Schager tentoonstelling trof ons de mooi verzorgde stand van het selectiebedrijf van de fa. D. v. d. Have te Kapelle-Bie- zelinge, welke firma vertegen woordigd wordt door den heer P. J. van Andel te Middenmeer. Deze tien meter lange stand was keurig overzichtelijk opgesteld met de producten van dit zaad-verede- lingsbedrijf. Ook de gekweekte resultaten werden tentoongesteld, waarbij vooral speciaal de aan dacht werd gevraagd voor de Al- batarwe, waarvan het afgeloopen jaar zeer veel is uitgezaaid en waarvan de opbrengst zeer goed was. Nog een opmerkelijke stand. De rattenvangers Grin en Klink hamer waren ook vertegenwoor- woordigd met een stand in Scha gen. Het was niet een stand waar men lang bij bleef staan, vooral dames liepen er snel bij langs. Ratvang en Rim'bo exposeerde le vende exemplaren in deze stand. Suggestiever reclame kan men niet wenschen voor deze volksvijand bij uitnemendheid. Zoo nu en dan werd het bestrijdingsmiddel ge test" op een rat, en wij hebben de deugdelijkheid van het middel ''kunnen constateeren. Zij gaan er onherroepelijk aan ten gronde. Daarom, bestrijdt ratten en mui- EEN OPNAME VAN In afwachting van het verschijnen DE FOKVEETENTOONSTELLING ogenblik waarop ze voor de jury moeten De Burgemeester inwoner van den Polder De burgemeester, de heer G. G. Loggers is dezer dagen van Schagen naar Middenmeer ver huist. De voormalige politiewo- ning is in recordtijd voor den heer Loggers hersteld. bekend gemaakt op de beurs te Winkel, 18 September 1946 De oogst moet geborgen Het Kringbestuiur van de Stich ting voor den Landbouw afd. Wieringermeer ontving van de afd. Soc. Zaken v.d. Stichting v. d. Landbouw het navolgende te legram, waarbij wordt opgemerkt dat de hoofdbesturen v.d. Land- arbeidersbonden hun medewer king verleenen. De afd. Soc. Zaken v.d. Sticht ting v.d. Landbouw in vergade ring bijeen stelt het op prijs dat de arbeiders in verband met de moeilijkheden om de oogst te ber gen bij gunstig weer langer wer ken dan momenteel gebruikelijk is. De landarbeidersbonden zullen hun afdeelingen een desbetref fend schrijven doen toekomen. Brandstoffen Pootgoedbewaar- plaatsen. De P.B.H. voor Wieringer meer maakt bekend dat evenals vorig jaar een toewijzing brand stof verstrekt zal worden voor het Onderscheidingen. In de buitengewone Staatscou rant troffen wij onder de lange lijst van gedecoreerden aan. Ir. C. Krijn, voorzitter van de Commis sie Wederopbouw Wieringermeer die benoemd werd tot officier in de Orde van Oranje Nassau en den Hoofdopziener van Domeinen Wieringermeer, de heer IJ. M. de Jong die benoemd werd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. vorstvrij bewaren van pootaard- appelen. Gegadigden hiervoor dienen zich zoo spoedig mogelijk hier voor op te geven bij de P.B.H. onder vermelding van naam en adres exploitant, naaste adres van de standplaats der bewaarplaats. Betreft de aanvrage een modern glazen bewaarplaats, met of zon der bovenlicht. Zoo niet hoe is de bewaarplaats ingericht. Hoeveel M;ï inhoud is er te ver warmen. Wordt er ,in voorgekiemd Wordt het pootgoed er losge- stort of in zakken opgeslagen Hoeveel pootgoed zal er vermoe delijk wiorden bewaard, (in 'ton nen) Hoeveel ton pootgoed kan er in worden bewaard. Hoe vond de verwarming plaats (met Cokes, kolen, anthraciet, hout, turf) Geschiede de verwarming dooi centrale verwarming Welke brandstof wenst U te be trekken Hoeveel brandstof heeft U in de afgeloopen winter gebruikt. Wat is het adres van de Plaat selijke Brandstof Comm. Vervanging motoren tractoren De P.B.H. deelt mede, dat in de loop van deze maand de eer ste van de in opdracht van het A.V.A. te s'Gravenhage vervaar digde motoren, welke kunnen die nen als vervangingsmotoren voor Fordsontractoren, ter beschikking zullen komen. Het betreft hier een 4 cylinder kopklepmotor, welke zonder meer inplaats van een oude motor kan worden gemonteerd. De motor wordt geleverd com pleet met petroleumvergasser, re gulator, magneet en oliekoeler. Aanvraqe te zenden aan de P.B.H. Weer een schuur verbrand. Zaterdagavond brak er weder om brand uit in den polder. Thans is door onbekende oorzaak het overblijfsel van de schuur van den heer J. G. van Strien aan de Alk- maarscheweg verbrand. De nood woning kon worden behouden. Eenige werktuigen werden ver nield door het vuur, doch het mee- rendeel heeft men gelukkig kun nen redden. Vergadering Z.W.M. In dé Zaterdag j.1. gehouden vergadering van de Z.W.M. is besloten tot het laten bouwen van een pakhuis met kantoor aan de Havenkade te Middenmeer. Het pakhuis zal nu aan de kanaalkant worden gebouwd, waarbij reke ning is gehouden met de uitbrei dingsplannen van Middenmeer. Het pakhuis zal een oppervlakte krijgen van I 200 vierkante meter. Een frontbreedte van 30 en een diepte van 40 meter. In de plaats van het aftredend bestuurslid de heer A. Maris werd gekozen de heer H. Schuringa. In de vacature Schuringa werd geko zen de heer C. Schenk. In de Raad van Toezicht, vacature R. Iwema werd benoemd de heer J. W. Lam- mers. De eerste dag van de grote landbouwtentoonstelling ivas in het bijzonder gewijd aan het fokvec. Hierboven een tweetal opnamenvan het sportterrein gedurende de keuring -

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 2