FLEVO NIEUWS Bond van Plattelandsvrouwen Fa. Ant. Huiberts MEISJE DAGMEISJE BOERENKNECHT H.H. LANDBOUWERS BINDERTWINE Sj. KINGMA Vereeniging van Bedrijfsvoorlichting in de Wieringermeer afd. Wieringermeer De bijeenkomst van bovenge noemde afdeeling in het nood- raadhuis te Kolhorn, j.1. Donder dag is uitstekend geslaagd. Ruim 60 dames waren aanwezig. De presidente Mevr. Doornbos sprak in haar openingswoord haar vreugde uit over het feit dat, nu zoo velen weer op hun oude woonplaats teruggekeerd zijn, waardoor de band tusschen de leden onderling weer sterker is geworden. Aan de orde is benoeming af gevaardigde naar de Prov. verga dering te Alkmaar en de algem. vergadering te Utrecht. Als afge vaardigde uit de leden wordt be noemd Mevr. van Vegten, met als plaatsvervangsters de dames Bur gers en Nieuwenhuizen. Hierna werden de gezonden pakjes uit Amerika verloot. In de pauze hebben de gast vrouwen gezorgd voor een heer lijk kopje thee met een versna pering. Mevr. Doornbos maakte de leden nog attent op de vraag van het Hoofdbestuur luidend: ,,Wat kunnen wij vrouwen doen om de wereldvrede te bewaren Spr. verzocht de leden hierom trent hun overpeinzingen zooveel mogelijk schriftelijk aan het be stuur te zenden. Op de Prov. ver gadering wordt hierover een be spreking gehouden. Na de pauze hield Mevr. Vis- Mededeeling no. 308. Demonstratie Fordson trekkers. Op 25 September 1946 werd op het bedrijf van den heer Th. v. d. Zwaag, Schervenweg K 26 een demonstratie gehouden met een tweetal Fordson-Major trek kers, waarvan een op luchtban den, uitgerust met een toolbar, welke hydraulisch werd bediend, terwijl de andere van een Ford rups installatie was voorzien. Te vens was aanwezig een ouder model Fordson, waarop de ,,ro- taped tracks" (de z.g.n. vierkan te wielen) waren aangebracht. De grondsoort waarin werd ge werkt, bestond uit zware zwavel tot klei en de weersomstandighe den waren zoodanig dat van een wieltrekker op lucht niet alles kon worden verlangd. Als ploe gen waren aanwezig een tweetal tweescharige Massey-Harris trek kerploegen, alsmede een 3-scha- rige Case ploeg. Allereerst werd gedemonstreerd met de toolbar" een werktuig waarvan in de af- geloopen zomer een behoorlijk aantal uit Engeland zijn ingevoerd Het geheel bestaat 'uit een raam van twee evenwijdige balken, welke door middel van tusschen- stukken aan een trekker beves tigd wordt. Aan deze balken kunnen diverse hulpwerktuigen worden aangebracht. De toolbar werd hier gebruikt als trekkercul- tivator. welke aan de trekker was opgehangen. Het bezwaar, dat dit apparaat via een hefboom door de bestuurder moest worden gelicht, wat vooral bij het uit de grond halen nogal eenige kracht vereischte, was hier op de de monstratie ondervangen. Hier voor was op de Fordson Major ser-Ven uit Bergen een lezing over de Volkshoogeschool en haar reizen naar Denemarken en Zweden. Het was een prachtige opdracht contact aan te knoopen met de bakermat van de Volkshooge school. Prof. Gruntvig de grond legger van de Volkshoogeschool heeft daar prachtig werk ver richt hetwelk zich heeft uitge breid tot 66 scholen. Spr. schetst hoe zij na vele ervaringen in Denemarken en Zweden zich toch aan eigen land weet gebon den, een behoefte gevoelde aan eigen opbouw mede te werken. Er is flink aangepakt en het Volkshoogeschoolwerk in Ne derland mag zich in een groote belangstelling verheugen, en voorziet in een groote behoefte. De belangstelling voor vele le vensproblemen worden opge wekt bij jonge menschen en ieder kan zijn gevoelens en gedachten tot uitdrukking brengen. Na haar lezing wekte Mevr. Visser de dames op om door lid te worden een steentje bij te dra gen voor de Volkshoogeschool. De presidente bracht Mevr. Visser hartelijk dank. Hierna sluiting. De dames die bij vergissing een verkeerde sjaal hebben meegeno men worden verzocht dit even aan het bestuur te berichten. een hydraulische hefinrichting aangebracht waardoor het moge lijk was door een lichte handbe weging het werktuig naar belie ven te doen rijzen of dalen. Ont koppeling van de motor was hier bij niet noodig. Door deze inrich ting werd een zeer soepele be diening verkregen, zonder schok ken of stooten terwijl de behan deling uiterst eenvoudig was. Door slechts een op de achteras aangebrachte handle naar rechts of links te plaatsen werd de tool bar op en neer bewogen, waarna de handle automatisch zijn norma le stand inneemt. Tevens kon deze middag wor den waargenomen dat de trek kracht van een wieltrekker be langrijk kan worden vergroot door deze van een rupsinstallatie te voorzien. Zoo was bijv. de wieltrekker op luchtbanden niet in staat de beide 2-scharige ploe gen op plm. 15 cm diepte onder deze omstandigheden (nattige klei) voort te bewegen terwijl dit met de rupsinstallatie goed ging, zelfs nog op iets grootere diepte. Ook de oude Fordson op rota- ped tracks deed dit goed, even eens met de 3-scharige Case ploeg op behoorlijke diepte zon der dat hierbij slip optrad. Dat het op deze wijze mogelijk is on der ongunstige omstandigheden zooals dat in natte nazomers maar al te vaak het geval kan zijn de ter beschikking staande wieltrekkers beduidend langer te kunnen gebruiken, kwam hier door wel tot uiting. Het motor vermogen kan ook onder ongun stige omstandigheden ongetwijfeld beter worden benut. Voor trans port- en veldwerkzaamheden op droge grond blijft de luchtban- Programma voor a.s. Zondag: Flevo 1Petten 2. Aanvang 2,30 uur. Opstelling: Kok, Edens, Schwegman, Simonsma, Schone- veld, Feikes, V. Vermaat, F. Edens, Burger, Bouma, Leijten. Reserves, Oosterveld en Deij- kers. Andere wedstrijden zijn uit gesteld. Programma voor 2 Nov. Scha- gen bFlevo a, terwijl vermoe delijk ook voor het Zaterdagmid- dagelftal een wedstrijd zal worden vastgesteld. 3 Nov. Petten 3Flevo 3; GZV 2Flevo 1 DWO nieuws Het sportterrein te Slootdorp zal a.s. Zondag door DWO fees telijk in gebruik worden genomen. Er zullen serie en demonstratie wedstrijden voor korfbal wor den. Er hebben vijf verenigingen ingeschreven terwijl een demon stratiewedstrijd wordt gespeeld tusschen twee le twaalftallen. Voor deze wedstrijden zijn eenige prijzen beschikbaar ge steld. Sportliefhebbers worden uitgenoodigd zooveel mogelijk aanwezig te zijn. Het aanvangs- uur is half twee. den trekker prefereeren en kan later in het seizoen de rupsin stallatie worden aangebracht wanneer met de wieltrekker moei lijktheden worden ondervonden. Men moet zich echter niet voor stellen dan ook een volledige rupstrekker te hebben verkregen. De soepele besturing en de be hendigheid van een rupstrekker zal men missen, waar echter te genover staan de voordeelen van een wieltrekker voor transport- werk boven een rups. Heeft men op het bedrijf veel zwaar werk onder ongunstige omstandighe den te verrichten en weinig transport, dan blijft o.i. voorlo pig de rupstrekker aangewezen. Bij veel transport en weinig zwaar werk of lichte grond, dan is de wieltrekker op zijn plaats. Heeft men echter zware grond en daarbij veel rijwerk wat met de trekker moet worden vericht, dan kan de bovenomschreven combinatie .de overweging ver dienen. De nieuwe rupsinstallatie welke alleen op de Major kan worden gemonteerd lijkt ons so lider van bouw en van langeren levensduur dan de rotaped tracks die op de oude types Fordson kon worden aangebracht. De prijs is echter ook (helaas) hier mede in overeenstemming en voor de rups meer dan het dub bele dan voor het andere geval. Het aandrijven aan de voorzijde van de rups in tegenstelling met de normale rupstrekker leek ons door de speciale constructie der schakels geen bezwaren op te le veren. E. Oosterhoff. Wegens vertrek naar Canada al mijn vrienden en beken\den de laatste groeten en een voorspoe dige opbouw in den polder. Ge lieve rekeningen en verantwoor ding te zenden aan C. Hoogewerf, Pijnboomstraat 89, Haarlem. P. Hoogewerf. Wieringerrandweg E 73, Slootdorp GERRIT J. WASSINK en JANNETJE POEZE hebben 1de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking D.V. zal plaats vinden op 6 November a.s. v.m. 11 uur te Alkmaar. Kerkelijke bevestiging in de Ka- pelkerk (a.d. Laat) om 11,30 uur, door den Weleerw. Heer Ds. W. Wesseldijk. Alkmaar, 23 October 1946. Leeghwaterstraat 7. Spoorstraat 53. Receptie op den trouwdag Spoor straat 53 van 1718 uur. Toekomstig adres Nic. Beetskade 60, Alkmaar. Door omstandigheden niet in staat persoonlijk afscheid te nemen, groet ondergeteekende langs deze weg vrienden, kennissen, leerlin gen en oud-leerlingen. M. C. PEULEN Patronaatstraat A 252 Bergeyk (N.Br.) Breezamd N.H. Tel. K 2232—314 Land- en tuinbouwartikelen uit voorraad leverbaar Bietenrooispaden Gevraagd omstreeks half Novem ber net als hulp in de huishouding voor dag of dag en nacht. K. S. DE VRIES Klieverweg E 87 Slootdorp Nog eenige uren beschikbaar voor administratief werk. Brieven onder letter F bureau van dit blad, Nieuwe Niedorp B 58 Gevraagd of werkster L. CEVAAL Verbindingsweg, Wieringerwerf Biedt zich aan is bekend met alle boerenwerk, kan ook tractor rijden, als vaste arbeider-paardenknecht, kan ook melken. Huis moet disponibel zijn. J. VAN DONGEN Zanddijk 1, Julianadorp bij Den Helder Aankoopvergunningen voor kunnen bij ons ingeleverd worden. Aanbevelend, Zadelmakerij KOLHORN, Woensdags op de Beurs te Winkel. Donderdags op de Markt te Schagen.

Herrijzend Wieringermeerland | 1946 | | pagina 3