B0NNENLIJST FA- HOEKSTRA r- WOENSDAG EN.. DONDERDAG Ir. Dijkema gaat de Wieringer- meer verlaten Ir. L. R. Dijkema van de Voor lichtingsdienst Wieringermeer oaat de Wieringermeer veriaten i"n verband met zijn a.s. benoe ming tot rijkslandbouwconsulent te behagen. Ir. Dijkema volgt Ir G. Lienesch op die benoemd is tot directeur der Visscnerij aan het departement van Land'oouw, Visscherij en Voedselvoorziening Tot Directeur van de Rijks Land bouwwinterschool is benoemd lr. Rinsema. Het vertrek van den heer Dij kema zal zeer velen spijten, hij was van de oprichting al de ziel van de voorlichtingsdienst in den polder, doch men zal hem de pro motie evenwel van harte gunnen Woensdag j.1. heeft de heer Dij kema de werkzaamheden van den heer Lienesch reeds over- genomen. Vereeniging Voor Vreemdelin genverkeer In de Wieringermeer wordt behoefte gevoeld aan een vereeni ging, welke zich ten doel stelt het vreemdelingenverkeer te bevor deren en in verband daarmee in wijden kring belangstelling op te wekken. Op 15 Januari a.s. zal des namiddags om 2 uur in ho tel Smit te Middenmeet een ver gadering plaats vinden met het doel om te komen tot oprichting van een dergelijke vereeniging. Allen, die voor dit doel belang stelling hebben, worden uitgenoo- digd deze vergadering bij te wo- Het comité van aanbeveling: S. Breebaart, H. A. Giesen, H. de Graaf, A. C. Remmeren, G. P. Kistemaker, J. Koolhaas, Iv H. Kroeze, G. G. Loggers, A. N. Nap, Ir. A. Ovingc, H. Smid R. D. Smit en G. Veenhuis. Leve de Keizer De RK tooneelvereeniging DW O heeft ditmaal haar keuze la ten vallen op het tooneelstuk van Mar Jansen en G. Nielen, ge titeld „Vire 1' Empereur. (Leve de Keizer) Aardappelselectiecursus De comm. Land- en Tuinbouw onderwijs in de Wieringermeer stelt belangstellenden wederom in de gelegenheid tot het volgen van een cursus voor aardappel selectie. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. KERKNIEUWS Preekbeurten Ned. Herv. Gem.: Slootdorp, 1-30 uur, Ds Vink Middenmeer, 10.30 uur ds Vink Wieringerwerf, 2 u Ds Germans Geref. Kerken: Slootdorp. 9,30 uur ds Goede 'Slootdorp 2,45 u„ ds Goede Middenmeer, 9 u ds Vreugdenhil Middenmeer, 2 u ds. Vreugdenhil Wieringerwerf, 10 u student Brilman Wieringerwerf. 3.30 uur Ds Vreugdenhil Beroep aangenomen Ds. van der Wielen Geref. Pred. te Bergum (Fr) heeft het beroep naar Middenmeer aangenomen. Rattenbestrijding Op het Domeinkantoor te Wie ringerwerf heeft onlangs een ver gadering plaats gehad waar be sproken werd een grootscheep- sche rattenbestrijding in de Wie ringermeer. Voor bijzonderheden mogen wij nog wel even naar ons vorig nummer verwijzen waardoor de voorlichtingsdienst uitvoerige mededeelïngen worden gedaan over deze komende actie. Herleving De tooneelvereeniging van de muziekver. de Wieringermeer Fanfare is begonnen met de in studeering van het tooneelstuk. „Het Wespennest" door H. Bak ker. Binnenkort mogen we dus hiervan een opvoering tegemoet zien in den polder. Auto in de sloot Tengevolge van de gladheid ge raakte Donderdagmorgen een auto van de Hoornscheweg en kwam in een sloot terecht. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een waarschuwing tegen onnoo- dig waterverbruik De burgemeester heeft namens het Prov. Waterleidingbedrijf een ernstige waaifcchuwing laten 'hooren tegen onnoodige water- verspilling. Het laten loopen van kranen zal gestraft worden met afsnijding van het net. Het PWN zal een strenge controle houden op de ongelegenste tijden. Men neme deze waarschuwing ter harte. Fartü \an de Vrijheid Vrijdag 17 Jan. a.s. zal de af- deeling Wieringermeer een bij eenkomst houden in Hotel Smit te Middenmeer, waar als spreker zal optreden de heer Korthals. Vervoer arbeiders stop gezet. De heer H. R. Smit voorzitter van de kring Wieringermeer van de Stichting voor de Landbouw, deelde Woensdag mede, dat met ingang van Donderdag j.1. het vervoer van arbeiders naar den polder zoolang de vorstperiode duurt is stop gezet. Er waren auto's die maar enkele menschen te vervoeren kregen terwijl som mige leeg in de Wieringermeer aankwamen. Chr. Landarbeiders vergaderen. In hotel Smit heeft voor het eerst na de bevrijding een verga dering plaats gevonden van de Chr. landarbeiders uit de Wie ringermeer en omgeving. Een tweetal leden van het hoofdbe stuur waren aanwezig, t.w. de heeren Ruppert en Meijer. De leiding van de vergadering berus te bij den heer Meijer. De heer Ruppert hield een kernachtig betoog over de prin- cipieele houding die de bond aan genomen heeft tegen de maatre gelen van Woudenberg in Juli '41 Een krachtig ,,neen" was het ant woord van het bondsbestuur. De 'houding van den bond is van groote beteekenis geweest. Ver volgens wees spr op de gevoerde loonactie die is gevoerd. Over '47 kan nog niets naders worden me degedeeld. Bijzondere nadruk legde spr. op het verlangen van de landarbeiders naar een be drijfspensioenfonds. Spr. is van oordeel dat een dergelijk fonds niet door den staat in het leven moet worden geroepen, docii door de bedrijfsschappen zelf. Bij de rondvraag werden ver schillende punten besproken, zoo als het vervoer van arbeiders in 1947, huisvesting in kampen, voorwerkers, verstrekking van kleeding en het vervoer van ar beiders in niet tochtvrije vracht auto's. De heer Ruppert beantwoord de verschillende vragenstellers en zegde toe een en ander ter plaat se te zullen bespreken. Raadsvergadering Het ligt in de bedoeling van den burgemeester op Vrijdag 24 Januari a.s., des namiddags te 2 uur, een vergadering van den raad te beleoaen. Pootaardappelen voor export De gelegenheid bestaat tot 19 Januari 1947 nog onverkochte voorraden pootaardappelen voor verkoop voor export aan de Stich ting BEA II aan te bieden. Zoo wel telers als erkende binnen- landsc'he handelaren mogen poot aardappelen aan de BEA II aan bieden. Hiervoor behoeven geen speciale formulieren gebruikt te worden. De aanbiedingen moeten op de gebruikelijke wijze voor 19 Januari aan de Centrale of Sub leiding voor het betrokken ge bied, worden toegezonden. Zoo spoedig mogelijk zal aan de be trokkenen worden medegedeeld in hoeverre de aangeboden poot aardappelen zullen worden aan gekocht. Indien de BEA II tot aankoop overgaat, zal dit geschieden op de bekende voorwaarden en prij zen. Keuing van tot dekking bestemde hengsten De Minister van Landbouw. Visscherij en Voedselvoorziening heeft bepaald, dat de keuringen van tot dekking bestemde heng sten van het type land'bouwtuig- paard en ander.e typen, met uit zondering van het type trekpaard die niet zijn ingeschreven in een stamboek van een Stamboekver- eeniging in 1947, zullen worden gehouden te Leeuwarden op Woensdag 12 Februari; te Zwol le op Dinsdag 25 Februari; te Barendrecht op Donderdag, 27 Februari te Utrecht op Vrijdag, 28 Februari en te 's Hertogen bosch op Dinsdag 4 Maart 1947 Indien men een hengst van het type landbouwtuigpaard of van een ander type (met uitzondering van het type trekpaard), die niet is ingeschreven in een stamboek van een Stamboekvereeniging, op een van bovenstaande keurings plaatsen wil doen keuren, dient hiervan tenminste 3 weken voor dn datum der keuring kennis te v/orden gegeven aan den Direc teur van 't veeteeltwezen (afdee- ling IV der Directie van den Landbouw, Bezuidenhoutscheweg 30, s-Gravenhage) BONKAARTEN KA, KB, KC 701, (strook no. 2) 554 alg. 100 gr. bloem of kin- dermeel (niet rijst be reid) 555 alg 1 kg appels of peren; 556 alg 50 gram cacao 557 alg 125 gram koffie 558 akj 50 gram thee 559 alg 225 gram huishoud zeep of 90 gram toiletzeep. BONKAARTEN KD, KE 702 (strook no. 2) 565 alg 1 kg appels of peren; 566 alg. 50 gram cacao 562 D reserve ca 225 gram huishoudzeep of 90 gram toiletzeep 562 E reserve ca 450 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep 563 D reserve 100 gram bloem of kindermeel. (niet uif r9st: bereid) TABAKSKAARTEN T 66 2 rants. tabaksartikelen De bonnen voor appels of pe ren blijven geldig tot en imet Februari a.s. SCHEERZEEP. Bij inlevering van de bon IM van textielkaarf VA 605 bij den detaillist kan hierop na bevoor rading scheerzeep worden be trokken SCHAAK VEREENIGING MIDDENMEER De sc'haakvereeniging Midden meer zal Donderdag 16 Januari haar eerste schaakavond houden in Hotel Smit, ieder is welkom. TELEFOONDIENST WIERINGERMEER Voortaan zijn de kantoren der telefoondienst open van des voor- middags 8 uur tot en met 21 uur. BIJEENKOMST PLATTE LANDSJONGEREN- GEMEENSCHAP Plattelandsjongeren gemeen schap zal op Zaterdag 8 Januari des avonds 7,30 uur in Hotel Smit te Middenmeer een bijeen komst houden. De heer J. Feits- ma houdt een inleiding over de Volkshoogeschool. BRANDSTOFFENHANDEL Wieringewerf. Tijd adrest Nicuwland 9, Hoorn. Te? Tijd. adres: NIEUWLAND 9, HOORN Telefoon 4165 maakt haar clientèle er op attent dat zij a.s. Dinsdag en Woensdag bij de uit reiking van extra bonnen aanwezig zal zijn voor het in ontvangst nemen der bonnen om spoedige aflevering der brandstof te bevorderen. Beleefd aanbeveend, Fa. HOEKSTRA en Zn. FOTOGRAFISCH KUNSTATELIER Arpad Moldovan Nieuwe Niedorp Opname voorloopig iedere VAN 1 TOT 4 UUR Familie- en Bruidsfoto's vooruitbespreking -Te lefoon K 2261—274.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3