NIWIN BOEKEN-ACTIE Redkij,$óA/-ao-'i£LcPitLrig, Bond van Plattelandsvrouwen Zondagdienst IMÖiUWE BOIMIMEINl afdeling Wieringernieer Er heeft zich in de Wieringei- meer een NIWIN-comité ge vormd. Over het doel van deze actie is reeas veel geschreven en gezegd, zodat een uitvoeri ge toelichting niet nodig is. Een van de onderdelen van de NIWIN-actie is het bijeen brengen van boeken voor onze jongens in Indië. Onder leiding van Mevr. Loggers-v. d. Werff zal een boekeninzameling wor den ondernomen, door een aan tal dames. Van verschillende zijden kreeg Mevr. Loggers reeds toezegging tot medewer king. Het plaatselijk comité roept onze medewerking in om de lezers op te wekken deze inza meling, van. boeken ten. behoeve van onze jongens in Indië te doen slagen. Wij voldoen aan dit verzoek gaarne, waarbij wij de woorden onderstrepen van Mevr. Loggers: geeft een goed boek, een boek wat gelezen en herlezen wordt. Geen boek dus wat U erg graag missen wil. Bedenk dat de jongens ver van het vaderland hun plicht moeten doen, op afgelegen plaatsen vaak waar iedere ontspanning ontbreekt. Leeft mee met de jongens over zee: geeft een goed boek. Vereniging voor in de Wieringermeer Op de bijeenkomst die j.1. Donder dag werd gehouden in hotel „Smit" kon de vice-voorzitster Mevr. Log gers een groot aantal dames welkom heten, tevens in het bijzonder de spreeksters van deze middag Mw. Oud-Stofberg en haar moeder Mw. Stofberg uit Zd.-Afrika. De notulen die de secretaresse Mw. de Veer las, werden onveranderd goed gekeurd. De voorzitster had een groot aan tal mededelingen. In de eerste plaats nog eens over het samenstellen van albums. Deze zullen op het interna tionaal congres aan verschillende con gressisten uitgereikt worden. Mw. Loggers stelt voor dat zich groepjes van tien vormen om samen een album samen te stellen. Voor elk deel van de polder wordt een lid aan gewezen waar men foto's, uitknipsels, enz. kan bezorgen. Voor W. Randweg, Schelpenbolweg en omgeving wordt Mw. Grin aange wezen; omgeving Schervenweg Mw. van Nieuwenhuyzen, omgeving Wie- ringerwerf, Mw. Harshagen; omge ving Kooltuinen Mw. Hoogschagen; omgeving Z.dijkweg Mw. Bruins; omgeving Medemblik Mw. Herweyer, omgeving Middenmeer Mw. Bouma; omgeving Waardweg-Groetweg Mw. Kaan. Er zijn stemmen opgegaan voor een cursus volksdansen. Mw. Doorn bos wil zich beschikbaar stellen de ze te leiden. Van zuster Schouten is een ver zoek binnen gekomen of de leden eventueel handdoeken en washandjes kunnen missen voor zieken. Hieraan is een groot gebrek. Op het internationaal congres voor de ..Holland Dag" is nog plaats voor acht dames. De tweedaagse excursie welke door de congressisten naar Wieringer- meer-Wieringen wordt gehouden mo gen wij niet zo voorbij laten gaan. Voorzitster stelt voor dat de Platte landsvrouwen de 60 a 70 personen welke hieraan deelnamen als gasten zullen ontvangen en een thee moet worden aangeboden. Hiervoor is de hulp van de leden nodig, spe ciaal voor het gebak, wat een Hol lands gebak moet zijn, wafels, appel beignets, truffels, enz. De dames, die iets willen bakken, willen dat wel even aan een der bestuursleden op geven. Door de NIWIN is een actie op touw gezet om de pongens in Indië van lectuur te voorzien. De voorzit ster zegt laten wij hiervoor allen een goed boek afstaan. Geen boek wat we eigenlijk wel kwijt willen, doch een boek wat gelezen en herlezen wordt. Na al deze mededelingen geeft Mw. van Nieuwenhuyzen een keurig ver slag van de algem. vergadering op 22 Mei te Utrecht gehouden. Uitgaande van de stichting voor Maatschappelijk Werk te Plattelande sprak Mw. Bruin een propaganda- woord voor een eventueel te geven cursus in het bezighouden van kin deren. Het spijt de spreekster dat de leerares niet aanwezizg kan zijn, om een en ander toe te lichten en knut selwerkjes te tonen. De te geven cursus die in September gehouden zal worden zal bestaan uit 4 a 5 lessen van 2% uur. De bedoeling is opvoe ders te leren kinderen bezig te hou den door van eenvoudig oud mate riaal aardige dingen te maken. Een middag zal gewijd worden aan ver siering en huiselijke feestjes. Even tueel zal een kleutermiddag gehou den worden. Spr. hoopt dat voor de ze cursus de nodige animo zal blij ken te bestaan, ongeveer 20 perso nen kunnen hieraan deelnemen. Mw. Bruins-Lankhorst vertelde vervolgens iets over het landbouw- huishoudonderwijs. De plannen zijn nu in een vergevorderd stadium en in September zal begonnen worden. Zij vraagt de aandacht voor de cursus voor meisjes van 16 jaar en ouder. Deze cursus zal twee dagen per week worden gehouden. Onderricht wordt gegeven in koken, naaien, tuin, theorie melkbèhandeling en duurt 2 jaar. Na de pauze sprak Mw. Oud^Stof- berg over het onderwerp: „Het in ternationaal verband in ons bondsle- ven". Mw. Oud is a.h.w. als Afri kaans meisje samengegroeid met het werk van de plattelandsvrouwen. Eerst in nationaal later in interna tionaal verband. In een reeks van beschouwingen gaf zij weer wat zij waargenomen had. Eerst in eigen land, d.w.z. Zd. Afrika, toen in andere landen. Hoe het werk der plattelandsvrouwen in verenigingsverband later interna tionaal gegroeid is. Spr. vertelt van haar reizen en bezoeken aan bijeen komsten en komt tot de conclusie dat het grote contact wat gelegd wordt, leidt tot een betere verstand houding, sympathie voor elkanders moeilijkheden, door het veel meer in ternationaal denken der vrouwen. Spr. die een prettig vertelster is had bij haar lezing een aandachtig ge hoor, haar moeder hield nog even een praatje over het werk der plat telandsvrouwen in Zd. Afrika. Het enthousiasme waarmee zij een en an der vertelde was een bewijs hoe na haar dit werk staat. Met een harte lijk applaus werd beide dames dank gebracht, waarna de voorzitster de bijeenkomst sloot. VERGADERING K.A.B. en R.K. ARBEIDERSBOND Op Zaterdag 5 Juli komt boven genoemde bond in vergadering bijeen. Voor bijzonderheden, zie advertentie in dit nummer. Mededeling no. 340. Van officiële zijde hebben we ver nomen, dat de prijzen voor tuinbouw- gewassen bestemd voor de zaadteelt voor oogst 1947 zijn vrij gegeven. Tevens maken we de zaadtelers er op attent, dat er aan de Algemene voorwaarden voor de teelt van in voorkoop gekochte zaaizaden met af rekening op schoningsanalyse van het Rijksproefstation voor Zaadcontrole HET ARBEIDERSKAMP „DE TERP" A.s. Maandag zal het arbeiders kamp „De Terp" waarover we reeds een beschrijving hebben gegeven in gebruik worden genomen. In de af gelopen week is de inventaris aange bracht. Zondag j.1. werd in de mooie cantine een R.K. Kerkdienst gehou den. Voor de R.K. polderbewoners in het Oostelijk gedeelte van de polder is dit van belang. BENOEMD De heer Gerlof Meindersma is be noemd tot in- en verkoper bij de afd. Landbouwwerktuigen der Coöp. Aan koopvereniging „De Wieringermeer" enige gewassen zijn toegevoegd zo als b.v. tuinkers e.d.. Ook zijn er enkele der tot nu toe geldende bepalingen herzien. De Al gemene Voorwaarden zijn verkrijg baar bij het Secretariaat van de Stichting van de Landbouw. E. C. Timmer. Preekbeurten en Kerknieuws Slootdorp, 10.45 uur, de heer O. Deen Middenmeer, 2 uur Ds .v. d. Neut Wieringerwerf, 10.30 uur, Ds. Vink Geref. kerken. Middenmeer, 9.30 u Ds. v. d. Wielen Middenmeer 3.30 u, Ds. v. Wielen Slootdorp, 9 uur Ds. Potjer van Kollum Slootdorp, 3 uur Ds. Potjer Wieringerwerf, 9 uur Ds. Post Wieringerwerf, 2 uur, Ds. Post Preekbeurten in de Ring Medemblik, 10 uur Ds. v. d. Neut. Opperdoes, 9.30 uur, Ds. Boekee Lambertschaag, 9 uur Ds. Vink Midwoud, 10.30 uur, Ds. Boekee OVERZICHT HERZIENE OMZETBELASTING Bij het Secretariaat der Kamer van. Koophandel en Fabrieken voor Nrd.- Holland, Oudegracht 182 te Allernaar is voor belanghebbenden op aan vrage gratis verkrijgbaar een be knopt overzicht van de op 1 Juli a.s. van kracht wordende wijzigingen in de omzetbelasting, alsmede een lijst van de alsdan met een heffing van 15% belaste weeldeartikelen. voor arisen en dierenartsen 29 Juni Artsen. Dienst hebben de artsen: Olree, de Groot, Tamsma, Werner, Versluis,, de Boer, Groenhart, van Sloten en Swaters. Geen dienst hebben de artsen: Veenis, Beeker, Hoogkamer, Spits,. Koning, Bouwman, Schreuders, Brand, en Boerma. Dierenartsen: Dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, N. Niedorp en Dekker, 't Zand. Geen dienst hebben de dierenartsen Reitsma te Slootdorp en Hakkesteegt Schagen. te Slootdorp. Voor het tijdvak van 29 Juni t.m. 12 Juli 1947, geeft elk dei- volgende bonnen recht op hei kopen van: BONKAARTEN KA. KB. KC 70 (Serie F) F 05 algemeen 750 gram suiker boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram chocolade ot suikerwerk F 06 algemeen 50 gram cacao F 07 algemeen 1 ei F 08 algemeen 2 liter petroleum F 05. F 08 reserve 100 gram ge droogde zuidvruchten BONKAARTEN KD. KE 707 (serie F) F 13, F 14, F 15 algemeen 250 gram suiker, boterhamstroni sel, enz. of 5C0 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade of suikerwerken F 16 algemeen 50 gram cacao F 17 aigemeen 2 liter petroleum F 15 reserve 100 gram ge droogde zuidvruchten BONKAARTEN MA. MD 707 (bijz. arbeid, a.s. moeders) (serie F) F 21 suiker 250 gram suiker boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam. stroop, enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk TABAKSKAARTEN enz. QA, QB. QC 707 F 31 tabak 1 rantsoen sigaret ten of kerftabak F 32. F 35 tabak c rantsoenen sigaretten of kerftabak F 33 versnaperingen 200 gram chocolade of suikerwerk of 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. F 36 versnaperingen 100 gram chocolade of suikerwerk, of 100 Tram suiker, boter hamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kun-nen reeds op Vrijdag 27 Jun worden gebruikt. De bonnen voor petroleum blijven geldig t.m. 9 Augustus.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2