YluitewpLoAt Zondagdienst HANDBAL Preekbeurten De landelijke ruitersport bloeit momenteel in Hollands Noorderkwar tier te Nieuwe Niedorp werd de afgelopen week een streekbijeen- komst gehouden waaraan niet min der dan 95 ruiters deelnamen waar onder een achttal uit de Wieringer- meer. De wedstrijden werden begunstigd door prachtig weer. Door de volgen de L. R. verenigingen werd deelge nomen aan de wedstrijden: „West- friesland", Schagerbrug, „Hollands lands Noorden", Julianadorp, „Wad denruiters" Texel, „Wieringermeer- ruiters", Wieringermeer, „Rossi nant" Nw. Niedorp. De L. R. „Auro ra" welke ook bij deze "streek is aan gesloten liet helaas verstek gaan. De wedstrijden hadden een zeer vlot verloop, dank zij de uitsteken de organisatie en medewerking der landelijke ruiters. De prestaties ston den vergeleken bij de voorgaande wedstrijden op hoger peil ,de oor zaak hiervan ligt in een betere sa menwerking en begrijpen van ruiter en paard, hetgeen ook in de bedrij ven waar landelijke rui terp aarden worden gebruikt tot uiting zal 'ko men. Een woord van dank is zeker op zijn plaats aan het bestuur der voetbalver. N.V.V. die zo welwillend was hun terrein voor dit doel af te staan. Door het grote aantal rui ters n.1. 95 moest er in vier rijbanen worden gekeurd door de keurmees ters F. A. Melchior, tevens Federa tie vertegenwoordiger, P. de Jager, Heiloo, H. Rien Alkmaar, Ohr. van Wijk Hoofddorp, wat voor de klas se nieuwelingen reeds 's morgens plaats vond. 's Middags reden de beginnelingen (ruiters) achttallen en springruiters waarin ook zeer goede prestaties werden geleverd. Hoewel rijkunstig de dressuurproef voor achttallen het hoogtepunt van de middag was, viel het springconcours bij het talrijke publiek het meest in de smaak. Dit paardenfestijn werd afgesloten door een grote parade, welke onder de voortreffelijke leiding van de instruc teur van „Rossinant" de heer C. v. d. Oord gunstig verliep. Laten we hopen dat in de toekomst nog vele malen dergelijke wedstrijden gehou den zullen worden en dan ook eens in de Wieringermeer. De uitslagen waren: Klasse N. (nieuwelingen) 1. D. de Boer, Peter 4, Hollands Noorden; 2. Mevr BurgerReus, voor artsen en dierenartsen 3 Aug. Artsen. Dienst hebben de artsen: Olree, de Groot, Tamsma, Werner, Versluis, de Boer, Groenhart, van Sloten en Swaters. Geen dienst hebben de artsen: Vee nis, Beeker, Hoogkamer, Spits, Ko ning, Bouwman, Schreuders, Brand en Boerma. Dierenartsen. Dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, N. Niedorp en Dekker te t Zand. Geen dienst hebben de dierenartsen: Reitsma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. Wintia, Rossinant; 3. C. Schoen, 01- ga, West-Friesland; 4. Mej. Betsie Nieboer, Humaan, Wieringermeerrui ters. Klasse B. (beginnelingen) 1. K. du Porto, Guus, Waddenruiters 2. mej. N. Brak, Gonny, Westfries land; 3. Jac. Hoogland, Nelly 4, Westfriesland; 4. Jac. Zwaan, Frits, Rossinant. Achttallen (zwaar nummer) 1. Hollands Noorden, 2. Rossinant, 3. Waddenruiters, 4. Westfriesland, o. Wi er i n germe er r r ui t e rs Achttallen (licht nummer) 1. R.A.P., Anna Paulowna; 2. West-, friesland, Schagerbrug. Individueel sprinconcours 1. K. du Porto, Guus, Waddenrui ters; 2. J. Hoogland, Nelly 4, West- friesdand; 3. Mevr. WijkerEelonan Wodan, Waddenruiters; 4. C. •Swaetrs, Hisca, Westfriesland. Groepsspringen. 1. Waddenruiters, 2. Westfriesland, 3. Hollands Noorden. Slootdorp SPORTNIEUWS De R. K. Sportvereniging D.W.O. speelde een handbalwedstrijd te Mid- denmeer tegen Hippo onder leiding van de heer Keet. D.W.O. won deze wedstrijd met 5O, waardoor de meerderheid der Wieringermeerder welondubbelzinnig tot uiting kwam. Nel van Heerwaarden maakte vier doelunten terwijl Bets van der Hey- den er een voor haar rekening nam. D.W.O. heeft in deze halve zomer competitie nu twee wedstrijden ge wonnen. Er was voor deze wedstrijd zeer veel belangstelling. A.s. Zondag moet men tegen Scha gen, wat wel een zwaardere tegen partij zal blijken te zijn. PADVINDERS HELPEN BIJ DE OOGST Te Slootdorp is een kampement opgetrokken door een aantal padvin ders die de landbouwers zijn, komen helpen bij het binnhalen van de oogst. Zowel de driekleur als de Friese vlag wappert vrolijk in de wind in dit kamp en toen wij er dezer dagen een kijkje namen was het kamp ge heel klaar ,de groten waren weg naar het werk en een aantal jon geren hadden de wacht en moesten zorgen dat eten gereed kwam. Er heerst een perfecte stemming onder de jongens. Het werk doen zij met plezier en we behoeven er niet ge ring over te denken welk een opvoe dende taak er van deze manier van kamperen uitgaat. Het devies van de padvinders het zich nuttig ma ken voor de gemeenschap, wordt hier ten volle tot uitvoering ge bracht. I>E WONINGBOUW VORDERT MAAR MATIG Het is toch een bedroevend ge zicht zo traag als de woningbouw verloopt in de dorpen. Weken achter een ziet men totaal geen vordering te Slootdorp om van Middenmeer maar te zwijgen. Wanneer of het blok woningen te Wieringerwerf gereed zal zijn? Er is niemand die meer een voorspelling durft doen. En dat is maar goed ook. Vrijdag hield de Algemene Bond van Ambtenaren in de openbare La gere School een vergadering, wat ten doel had om hier een afdeling op te richten. Deze vergadering werd bijge woond door het bestuur van de afd. Schagen, waar wij de heren bestuurs leden nog dankbaar voor zijn. De voorzitter dezer afd. opende de ver gadering dan ook met een hartelijk welkom aan de vele aanwezigen en sprak de wens uit, dat hier vanavond een afd. zou V/orden opgericht, die zich na verloop van enigen tijd spoe dig zou uitbreiden tot èèn van de grootste afdelingen uit de omtrek. Dit is hier ook mogelijk, daar er vele takken van diensten aanwezig zijn Daarna gaf spreker het woord aan de Heer Mr. E. Snel, hoofdbestuur der van de A.B.V.A., die voor deze avond de fundamenten voor de op te richten afd. uitvoerig uit elkander heeft gezet. Ook wat betreft het doel dezer afd. werd zeer duidelijk naar voren gebracht en uit een gezet. Spre ker schetste nog hoe in voorgaande en in de oorlogsjaren veel van dit opbouwende werk is te niet gegaan, maar desondanks toch weer flink aan het groeien is. Daarom zijn wij niet bang, om hier in de W'meer een afd. te stichten, waarin iedereen zich thuis gevoelt. Wij hopen dan ook dat zich spoedig velen zullen opgeven als lid van de pas opgerichte afd. met 31 leden, waar zich het voorlopig be stuur, dat is samengesteld uit verschil lende takken van diensten, bereid is om ze als vrienden te ontvangen. Mr. Snel besloot deze avond dan ook met een felicitatie aan het voorlop-ig be stuur van de afd. „Wieringermeer" en wenste haar een spoedige groei toe. De voorz. van de afd. Schagen bood ook namens zijn afd. en bestuur zijn felicitatie aan en wenste ons een pret tige samenwerking toe. Het bestuur bestaat uit 7 leden waarvan de namen als volgt zijn: P. Smit (voorz.) J. Bij- post (penn.), M. Dompselaar (secr.), L. Bugel, L.C. Bakker, H. Versluis en T. Smit. DE TUCHTRECHTSPRAAK VOOR DE VOEDSELVOORZIENING IN- MEI 1947. In Mei 1947 Ontvingen de diverse parketten van de Ambtenaar voor de Tuchtrechtspraak voor de Voedsel voorziening in totaal 5.956 processen- verbaal. In 165 zittingen werden 3.029 uitspraken gedaan. De opge legde boeten bedroegen in totaal f 452.360, terwijl in 2096 gevallen voor een totaal bedi-ag van f 123.826 aan schikkingen werden betaald. Voorts werden in 148 gevallen waarborgsommen opgelegd tot een totaal bedrag van f 31.140. In 10 ge vallen werd tot sluiting van het be drijf overgegaan (waarvan één voor waardelijk) tot intrekking van de vergunning en eveneens in 14 geval len (waarvan één voorwaardelijk tot uitsluiting der toewijzingen. Het Centraal College deed 97 uit spraken in hoger beroep, waarbij voor een bedrag van f 47.097 aan boeten werd opgelegd. In 4 gevallen werden waarborgsommen opgelegd tot een totaal bedrag van f 2500. Voorts gelastte het Centraal Colle ge in 5 gevallen voorwaardelijke slui ting van het bedrijf, in één geval voorwaardelijke intrekking van de vergunning, en in 3 gevallen (waar van 2 voorwaardelijk) uitsluiting van toewijzingen. o DE TEELT VAN TIJINBOUW- EN BLOEMZADEN 1947 Met ingang van 24 Juli treedt een door het bestuur van het bedrijfs- schap voor Tuinbouwzaden vastge stelde verordening betreffende de teelt van tuinbouwzaden in werking. Krachtens déze verordening, die in principe niet afwijkt van de over eenkomstige regeling voor het jaar 1946, is - behoudens uitzonderin gen het telen van tuinbouwzaden (waaronder ook plantsjalotten) ver boden. Dit verbod geldt niet, indien het telen geschiedt met goedkeuring van het foedrijfsschap voor tuinbouwza den, krachtens een aan de selectuur of verbouwer verleende vergunning. Ook is dit verbod niet van kracht voordegenen, die de hem door het Bedrijfsschap voor Groenten en Fruit verleende tuinbouwteeltvergunning voor het telen van fruit of warmoe- zerijgewassen onder glas of voor war- moezerijgewassen anders dan onder en Kerknieuws Slootdorp, 1.30 uur, Ds Vink. Middenmeer, 10.30 uur Ds Vink, radio' dienst. Wieringerwerf, 2 uur, Ds Germans. In alle diensten extra collecte voor het Kerkeraadsfonds. Gereformeerde Kerken. Middenmeer, 9.30 uur, Ds van der Wielen. Middenmeer, 2 uur Ds van der Wielen Wieringerwerf, 10.30 u. Ds. H. van Twillert. Wieringerwerf, 4 uur, Ds. H. van Twillert. Slootdorp, 9 uur, Ds. Postema, Voor- ber. H.A. Slootdorp, .3 uur, Ds. Postema. Chr. Geref. Evangelisatie. Slootdorp, 7 uur, in de noodschool, de heer Visser. Preekbeurten in de Ring. Opperdoes, 7 uur, Ds Kloosterman. Medemblik, 10 uur de heer S. Lodder Medemblik 5.30 uur, Ds. v.d. Neut. Oostwoud, 9.30 uur Ds. Kasteyn. Twisk, 9 uur, Ds. v.d. Neut. Waarom strijd en vrijmaking in de Geref. Kerken. Over dit onderwerp wordt heden Zaterdagavond een openbare verga dering gehouden te Wieringerwerf. Ds L. Doekes van Rotterdam zal dit on derwerp inleiden. Mén zie de adver tentie in dit nummer. glas, benut voor de teelt van tuin bouwzaden tot een oppervlakte, waar aannemelijk van is, dat de daarop te telen zaden bestemd zijn voor de uitzaai of uitplant in eigen bedrijf. De teeltregeling voor bloemzaden, die tijdens de oorlogsjaren gold, is geheel komen te vervallen, aangezien men door de verbeterde voedselpo sitie niet meer in die mate als voor heen met de bodemoppervlakte be hoeft te woekeren. Deze verordening is afgekondigd in het Voedselvoorzieningsblad no. 55 van Woensdag 23 Juli 1947.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3