I oonste lling De feestelijkheden OP KONINGINNEDAG We krijgen weer koffie, thee... en spijsolie! Ter gelegenheid van haar honderd jarig bestaan organiseert de Holland se Maatschappij van Landbouw van 2 t.m. 6 en van 8 t.m. 12 September a.s. een groots opgezette land- en tuin bouwtentoonstelling op Houtrust te 's-Gravenhage. Bij deze tentoonstelling wordt radi caal gebroken met de oude sleur, wel ke sedert lange jaren land- en tuin bouwtentoonstellingen kenmerkte. Weliswaar zullen alle belangrijke met de land- en tuinbouw in verband staande zaken op deze tentoonstelling niet ontbreken, de vorm waarin het materiaal de bezoeker zal worden voorgezet, verschilt sterk met de tot nu toe gebruikelijke. Immers tot dus ver hingen de diverse onderdelen meestal als los zand aan elkaar, in tegenstelling met de practijk van het agrarisch bedrijf, alwaar, hoewel voor A' ij. von Lan dbci w de leek meest onzichtbaar, wel dege lijk tussen de diverse delen een on verbrekelijke en harmonische samen hang bestaat. Dit alles wordt ondergebracht in twee hallen, die reeds een oppervlakte van 10.000 M2 beslaan. Ook het culturele leven op het plat teland vindt in deze hallen een be langrijke plaats. De werktuigenshow met ruim 5.000 M2 standruimte zal een overzicht ge ven van de stand van de ontwikkeling der mechanisatie in de land- en tuin bouw. Zelfs zullen tot dit doel spe ciaal machines uit het buitenland wor den aangevoerd, die in Nederland nog niet eerder op de markt' kwamen. Grote en belangrijke firma's op het gebied van de land- en tuinbouw ko men met stands, die al het vroegere zullen overtreffen. Het voorlopig Oranje-Comité Wie- ringermeer wat zich heeft gevormd uit vertegenwoordigers van alle be volkingsgroepen organiseert op Maandag 1 September a.s. ter gele genheid van de verjaardag van H. M. de Koningin enige feestelijkheden waarvan wij in het kort een overzicht laten volgen. Kinderspelen Om 10 uur voormiddags zullen om der leiding van het onderwijzend per soneel kinderspelen worden gehou den. Aan de spelen kunnen deelne men alle schoolgaande kinderen nu of voorheen woonachtig in de Wie- ringermeer. De kinderspelen vinden plaats in elk der dorpen, op de ge meentelijke sportvelden. De toegang is gratis. Volksspelen Te twee uur worden volksspelen gehouden op het versierde sportter rein te Middenmeer. De toegangs prijs hiervoor bedraagt 75 cent per persoon. Schoolkinderen 25 cent. Op het terrein is een consumptietent en fruittent aanwezig. Voor muzikale afwisseling wordt gezorgd. De deelname aan de volksspelen is gratis en staat voor iedere Wierin- germeerder boven de leerplichtige leeftijd open. De volksspelen zullen bestaan uit: meisjes: brillenspel; jongens: kussen gevecht; dames: brillenspel; heren: touwtrekken; dames en heren: krui- wagenspel; meisjes en jongens: stoe lendans; jongens: „hard" fietsen; da mes en heren: geboeid hardlopen. Bovendien zal de landelijke Rijver, „de Wieringermeerruiters" een de- (Vervolg van pagina 1) De wederopbouw van woningen den zijn aan de daarvoor door het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting gestelde normen en zo ja, door wie en in hoeverre hierop controle wordt uitgeoefend? 6. Achten B. en W., gezien de erva ring met de herbouw, de Stichting Bouwbureau de Wieringermeer het aangewezen lichaam om eventueel de bouw van nieuwe woningen te ondernemen? 7. Zijn B. en W., in verband met het gestelde in vraag 2 b genegen, in dien ingezetenen van Wieringer meer zullen geraken tot de oprich ting van een woningbouwvereni ging dit initiatief naar vermogen te ondersteunen? G. STOEL. lid van de raad van Wieringermeer. monstratie geven. Op het terrein is gelegenheid tot het stallen van rij wielen. Avondfeest Om 8 uur zal de polder gezellig bijeen komen in de grote zaal van hotel „Smit" te Middenmeer onder het motto: „Maskers af". Dick Ga bel en zijn medewerkers zullen het publiek enige uren van ernst en luim brengen. Verder zal op deze avond de heer H. J. Holl weer optreden als massa- zangleider onder het motto: „Op Ko ninginnedag een blijde lagh!" De zaal zal niet etoJÊr open gaan dan half acht. Er drie adres sen voor voorverkc^Hpan kaarten. Deze voorverkoopk^Mron zijn ver krijgbaar WoensdagBi Augustus a.s. van zeven tot acht Hr te Wierlnger- werf aan het Domeinkantoor; te Middenmeer aan de woning van de opperwachtmeester; te Slootdorp in de noodschool. De verkoop van kaarten f 1.50 geschiedt uitsluitend aan Wieringer- meerders van 18 jaar en ouder op vertoon van persoonsbewijs. Tenslotte verzoekt het comité de bevolking medewerking te willen ver lenen aan het vervoer der school kinderen naar en van 't feestterrein in de drie dorpen, terwijl H.H. werk gevers worden verzocht hun perso neel, afkomstig uit de Wieringermeer die dag geheel of gedeeltelijk vrijaf te geven. TWEE-JARIG JONGETJE VERDRONKEN Maandag is de fam. J. Sm. aan de Hoornsebrug te Middenmeer in rouw gedompeld. Het ruim twee-jarig zoon tje liep vader, die bij deze brug brugwachter is, achterna en geraak te te water met het noodlottig ge volg dat het ventje verdronk. NAAR AMERIKA De heer W. Slot die voor de onder- waterzetting pachter was van een tuindersbedrijf in de Wieringermeer is gaan emigreren naar Amerika. De heer Slot gaat vol optimisme naar de nieuwe wereld. Hij heeft daar een broer reeds wonen waardoor het acclamatiseren in een vreemde omgeving wat gemakkelijker zal val len. Wij wensen de fam. Slot een har telijk vaarwel en een goede toekomst. GESLAAGD Mej. Akke v. d. Veer, voorheen woonachtig te Middenmeer doch mo menteel nog woonachtig te Kolhorn slaagde te Amsterdam voor het exa men lerares nuttige handwerken. VAN OORLOGSTUIG NAAR LANDBOUWWERKTUIGEN De artillerie-inrichtingen Hembrug te Zaandam fabriceren thans land bouwwerktuigen. O.a. ook een gepa tenteerde landbouwwagen met zgn. driepuntsoplegging-, d.w.z. door toe passing van een bolschamel, waar van het middelpunt in het hart van de vooras van de wagen ligt, is een driepuntsoplegging verkregen, waar door het mogelijk is over zeer onge lijk terrein te rijden en het laadwerk nagenoeg horizontaal blijft. De wagen heeft nog meer verschil lende voordelen. Voor- en achterwie len lopen op conische rollagers, zo dat de wagen zeer licht op gang ge bracht kab worden. Volgende week Woensdag is op de beursmarkt te Middenmeer een der gelijke wagen te bezichtigen. o De WieringefmeemiHers Onze landelijke rijvereniging „de Wieringermeerruiters" heeft Zaterdag j.1. deelgenomen aan het jubileum concours van de L. R. „Westfries land" te Schagerbrug. Een achttal ruiters nam aan dit concours deel waarvan acht uit de Wieringermeer. Helaas moest de Wieringermeer met een invaller uitkomen. Was de groep compleet geweest, mogelijk zou dan in de dresuurproef voor 8-tallen het succes groter zijn geweest. Nu wer den de Wieringermeerruiters no. 7 met 36.55 punten. Preekbeurten en Kerknieuws Ned. Herv. Gemeente. Slootdorp 10.45 uur ds. Vink Middenmeer 2 uur ds. Vink Wieringerwerf 10.30 uur ds. Germans Geref. kerken Middenmeer 9.30 uur Ds v. d. Wielen Middenmeet- 3.30 uur Ds v. d. Wielen Wieringermeer 9 uur ds Groenhart. Onder de Dam. Wieringerwerf, 2 uur Ds. Groenhart. Slootdorp 9 uur, leesdienst. Slootdorp, 7.30 uur, ds. v. d. Wielen. Chi*. Geref. Evangelisatie Slootdorp 7 uur, in de noodschool, de heer Kampman van Hoogeveen. Preekbeurten in de Ring Medemblik 10 uur ds. v. d. Neut Opperdoes 2.30 uur ds. Kloosterman. Twisk, 9 uur ds Kloosterman. Oostwoud, 10.15 uur ds. Kloosterman BEROEPEN De Gereformeerde kerk te Sloot dorp Iheeft een beroep uitgebracht op ds. S. G. Bloem te Hoogkerk (Gr Oefenen A.s. Zaterdamiddag is er oefening om 3 u. bij de heer Nieuwhof aan de Hoornseweg in verband met de me dewerking van de Wieringermeerrui- ters-op.1 September a.s. 30 Augustus zal een demonstratie worden gegeven te Den Oever. De nieuwe bonnenlijst Voor het tijdvak van 17 t.m. 30 Au» 1947 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONKAAR17" KA, KB, KC 70» (Serie K) K 01 brood 800 gr. brood K 02 brood 400 gr. brood K 01 boter 125 gr. boter K 02 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet K 03 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet K 01 melk 4 liter melk K 03 K 05 melk 7 liter melk K 01 vlees 100 gr. vlees K 02 vlees 200 gr. vlees K 01 alg. 120 gr. spijsolie K 01 div. 200 gr. kaas of 250 gr. korstloze kaas K 02 div. 1 ei K 03 div. 750 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 1500 gr. jam stroop enz. of 750 gr. choco lade of suikerwerk K 04 div. 175 gr. koffie li 05 div. 50 gr. thee K 00 div. 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel, of kindermeel (niet uit rijst bereid) K 07 div. 225 gr. huishouzeep of 180 gr. toiletzeep. K 08 div. 250 gr. zachte zeep K 03 res. 1600 gr. brood K 06 res. 800 gr. brood BONKAART KD, IiE 709 (Serie K) K 11 brood 800 gr. brood K 11 boter 250 gr. boter K 12 boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet K 13, K 15 melk 12 liter melk K 11, K 12 vlees 100 gr. vlees K 01 alg. 120 gr. spijsolie ïv 11 div. 100 gr. kaas of 125 gr. korstloze kaas K 12 div. 1 ei K 13, K 14 div. 250 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerk K 15 div. 450 gr. huishoudzeep of 360 gr. toiletzeep K 16 div. 250 gr. zachte zeep K 17 div. 500 gr. bananen (voorin levering) K 13 res. 800 gr. brood V 14 res. 100 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) K 16 res. 600 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) K 17 res. 250 gr. zachte zeep BONKAART MA, IMB, MC, MD. ME, MF, MG 709 (Bijz. Arb., a.s. moe ders en zieken) (Serie K) K 21 brood 800 gr. brood K 21 boter 250 gr. boter K 22 bo er 250 gr. margarine of 200 gr. vet K 21 melk 5 b"tcr melk K 21 vlees 300 gr. vlees K 22 vlees 100 gr. vlees K 21 eieren 5 eieren K 21 kaas 200 gr. kaas K 21 suikei 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerk VERSNAPERINGENKAART ENZ. QB, QC 707 K 33 versnaperingen 200 gr. cho colade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. K 36 versnaperingen 100 gr. choco lade of suikerwerk, of 100 gr. suiker, boterhamstrooi sel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Donderdag 14 Aug. worden ge bruikt. met uitzondering van de bon nen voor melk, waarop eerst op Maandag 18 Aug. mag worden ge kocht. De bonnen voor spijsolie zijn geldig t.m. 13 September a.s. De voorinleveringsbon voor bananen moet mterlijk 23 Aug. bij een detail list worden ingeleverd. De niet aangewezen bonnen van se- rir J en de niet aangewezen bonnen van de bonkaarten 707 kunnen wor den vernietigd.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2