HONDERD JAAR Zondagdienst NIEUWE BONNEN Preekbeurten Holl. Maatschappij van Landbouw Een zeer leerzame tentoonstelling in den Haag Het eeuwfeest van de Hollandsche Mij. van Lanldlbouiw wordt werkelijk waardig en groots gevierd met de land- en tuinbouwtentoonistellnig in Den Haag, die voor leek en deskun dige niet alleen uiterst leerzaam zal tolijken te zijn, maar die boven dien door de wijze, waarop het vele tentoongesteld is, een bijzonder aantrekkelijk schouwspel oplevert. Want de prachtige inzendingen van de bloemencentra in Noord- en Zuid-Holland maken van de ibeide hallen een boeiend, kleurrijk geheel. Mede daartoe dragen bij de groenten- centra in beide provincies en vooral de kunstzinnige wijze, waarop aan schouwelijk wondt gemaakt, wat al er vast zit aan de verzorging van plant en dier en aan de verwerking daarvan tot 1001 producten, zoals die in binnen- en buitenland roem hebben verworven. Vijf zeer grote stands zijn gewijd aan het rund, het schaap, de sui kerbiet, de aardappel en het graan. Deze stands zijn samengesteld uit aantrekkelijk door Henri C. Pieck geschilderde panelen, afgewisseld met foto-montage en materialen in natura. Zo kunnen we bijv. de ge hele weg volgen van de huid van de koe tot afgewerkt leerproduct, zoals schoen, tas, paardentuig, enz. Tal van instellingen, die land- en tuinbouw dagelijks bijstaan in voor lichting en in bestrijding van be smettelijke ziekten, zijn in de belang- VERVOLG VAN PAG. 1) Een belangrijke factor bij deze feest viering was het eerste optreden van onze onlangs opgerichte Landelijke Rijvereniging. 26 Ruiters keurig in uniform hebben een korte demonstra tie gegeven bij de aanvang der volks spelen, die beloften inhoudt voor de toekomst. De instructeur de heer Ra- mondt was verhinderd, zodat de heer H. K. Smit hem verving. De heer Ra- mondt ons compliment voor hetgeen hij reeds heeft weten te bereiken, de heer Smit een compliment voor de wijze waarop hij onvoorbereid de lei ding overnam. Verder was er op het terrein aan wezig enige consumptie-tenten, ter wijl het stralende zomerweer van alledag luister gaf aan het geheel. Zoals reeds gezegd, de inschrijving- voor de volksspelen was géweldig, waardoor het publiek waar voor z'n geld kreeig. Sommige nummers wa ren wel wat erg druk bezet. Niette min heeft het publiek genoten van die diverse nummers, waarvan wij willen noemen het kussengevecht op de gladde mast, het kruiwagenrijden voor paren en niet te vergeten het touwtrekken, wat nog altijd een at- tractienumimer 'bij uitstek is voor volksspelen. De uitslagen Brillenspel voor meisjes. Ie pr. Rie v. d. Giesen, 2e pr. Willy Geurkink, 3e pr. Trien van Schagen. Kussengevecht heren. Ie pr. Gutker, 2e pr. v. d. Beek, 3e pr. Vellinga. Touwtrekken heren. Ie pr. Ploeg Vellinga, 2e pr. Ploeg van Andel, 3e pr. Ploeg v. d. Beek, 4e pr. Ploeg Huifoers. Kruiwagenrijden paren. Ie pr. Koppel Branderhorst-Attema, 2e pr. koppel wekkende stands vertegenwoordigd. Het plattelands- en boerenvereni- gin'gsleven laat zien, noe sterk en nuttig de organisaties zijn. De han del in zijn rijke verscheidenheid is voorts ook ruimschoots vertegen woordigd. Er zijn prachtige inzen dingen bloemen, groenten en fruit, ontzagwekkende trossen druiven en perziken van een omvang, zoals men nauwelijks voor mogelijk zou houden. De conservenindustrie toont in enkele stands, dat er al weer flink voor de export wordt gewerkt. In enorme tenten zijn kleinvee paarden en runderen ondergebracht, tezamen het puikje van het puikje ver t egenwo o rdi gend Dinsdag is deze tentoonstelling- door minister S. L. Mansholt in tegenwoordigheid van een zeer groot aantal autoriteiten geopend. De voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw, de heer P. den Hartog, sprak een woord van welkom en gaf een overzicht van de geschiedenis van de thans jubilex-ende organisatie, die thans ongeveer 12.500 leden telt. In zijn uitvoerige rede gaf de heer Den Hartog uiting aan zijn zorg ten aanzien van de uiterst ongunstige toestand, waarin land- en tuinbouw verkeren. Deze bestaansbronnen ne men nog steeds niet de plaats in, waarop zij recht hebben. Hij hoopte dat op korte termijn maatregelen zullen worden genomen die aan de spanningen een einde zullen maken. Soholten-v. d. Veldt, 3e pr. koppel Steinfort-v. Wijngaarden. Hardfietseh voor jongens met omge keerde versnelling. Ie pr. P. v. Beem 2e pr. S. Miödema. Geboeid hardlopen paren. Ie pr. kop pel Harm Dekens-D. v. Wijngaarden, 2e pr. koppel J. Pastoor-R. Bouma, 3e pr. koppel S. Crans-N. Moerman. Het avondfeest. In hotel „Smit" te Middenmeer kwam men 's avonds bijeen voor een gezellig samenzijn. Het comité had van te voren de bevolking in de ge legenheid gesteld zich van een plaats te voorzien door middel van voor verkoop van kaarten. Slechts 300 per sonen hadden hiervan gebruik ge maakt, zodat de rest van de kaarten (400 stuks) in vrije verkoop werden verkocht, hetgeen ook gelukte. De zaal was vol. Burgemeester Loggers opende de avond namens het comité en wees op de betekenis, de viering van deze dag voor ons volk. Spr. bracht in herin nering hetgeen door hem gesproken is over de betekenis van ons vorsten huis op de herdenkingsbijeenkomst van de bevrijding. Vervolgens gaf de heer Log-gers een verklaring over de wijze waar om of het Oranje-comité het avond feest meende te moeten organiseren als dit hedenavond geschiedde. Spr. hoopte dat men zich hiermede zal kunnen verenigen en sprak tevens de wens uit dat wanneer straks de bevolking wordt opgeroepen tot vor ming van een definitief Oranje-co mité dat velen hieraan zullen willen medewerken. Hierna werd door het gezelschap Dick Gabel en zijn medewerkers on- Mocht deze hoop niet in vervulling gaan, dan zullen de organisaties de strijd moeten aanbinden. Minister Mansholt 'zeide in zijn rede, dat de landbouw nog voor zeer grote moeilijkheden staat, die nog in geen jaren tot een oplossing kunnen worden gebracht. Dat ten deze geen liohte taak moet worden vervuld, is wel zeker en daarom zeide de minister deze tentoonstelling zo nuttig te achten, vooral omdat de consument een denkbeeld krijg-t van al die moeilijkheden, die moe ten worden overwonnen om het voortbestaan van de mens te ver zekeren. Spr. wees op het industriële karakter van land- en tuinbouw, hetgeen nog onvoldoende tot de stedeling is doorgedrongen. Deze tentoonstelling geeft juist op dit ge bied een nuttig overzicht en toont aan, dat de oude tegenstelling tus sen stad en land niet meer bestaat. voor artsen en dierenartsen 7 Sept. Artsen Dienst hebben de artsen: Olree, de Groot, Tamsma, Werner, Versluis, de Boer, Groenhart, v. Sloten en Swaters. Geen dienst hebben de artsen: Veenis, Beeker, Hoogkamer, Spits, Koning, Bouwman, Schreuders, Brand en Boer- ma. Dierenartsen. Dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, N. Niedorp en Dekker te 't Zand Geen dienst hebben de dierenartsen: Reitsma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. der het motto: „Maskers af" een non-stop programma afgewerkt in een vlot tempo. Het gezelschap Ga bel dat in deze omgeving no g onbe kend was heeft een uitstekende in druk achter gelaten. Het gebodene was zeer beschaafd, zowel in dc korte schetsen als in declamatie en zang. Uit het applaus dat steeds na ieder nummer opklonk hebben we mogen opmaken dat dit gezelschap dat uit drie dames en drie heren bestond, de zaal „mee had". Aan het slot van hun optreden mochten zij dan pok hartelijke woor den van dank en een tot weerziens van de heer Loggers in ontvangst nemen. De burgemeester maakte van deze gelegenheid tevens gebruik om allen die enigermate bij de organisatie van de feestviering waren betrokken, dank te brengen voor hun medewer king. Met name werden genoemd de middenstand uit de polder die op on baatzuchtige wijze het comité aan prijzen heeft geholpen en de Lande lijke Rijvereniging voor haar mede werking tijdens de volksspelen. Tot twaalf uur was de verant woording voor de feestviering voor het Oranje-comité. Tot dit uur heeft de heer H. J. Holl onder het motto: „Op Koninginnedag een blijde lach" de zaal laten zingen dat het een aard had. Een heel repertoire vader landse liederen werd gezongen in de beste stemming. Na twaalven bleven nog velen bijeen om op de muziek van de band wan Fok Otjes en z'n maats een dansje te maken. Ook dit verliep in de beste orde en heeft geen enkele wanklank opgeroepen. Het is een goede dag geweest voor de Wieringermeer. Voor het tijdvak van 7 tot en met 20 September ats. geeft elk der vol gende bonnen recht op het kopen van: BONKAART KA, KB, KC 709 (serie L) L-04 diversen 100 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid) L-05 diversen 500 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr. versnaperingen. BONKAART KD, KE 709 (Serie L) L-14 diversen 100 gr, bloem of zelf rijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid) L-15, L-16 diversen 25 gr. suiker; boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. versnaperingen. L-17 reserve 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid). BONKAART MA, MD 710 (Bijz. ar beid, a.s. moeders ei zieken) (Serie L) L-21 suiker 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. 'versnaperingen. TABAK- EN VERSN APERINGS- KAA1 TEN ENZ. QA, QB, QC L-35, L-31 tabak 2 rantsoenen si garetten of kerftabak. L-33 versnaperingen 200 gr. versna peringen of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. L-36 versnaperingen 100 gr. versna peringen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam stroop enz. Bovengenoemde oonnen kunnen reeds op Vrijdag 5 September wor den gebruikt. De niet aangewezen bonnen van serie K kunnen worden verni tigd. en Kerknieuws Ned. Herv. Gemeente Slootdorp, 1.30 uur, Ds. v. d. Pol. Midderxmeer, 10.30 uur, Ds. v. d. Pol. Wiex'ingerwerf, 2 uur. Ds. Vink. Geref. Kerken Middenmeer, 9 uur, leesdienst. Midednmeer, 4.30 uur, Ds. Wynia van Kolhorn. Wieringerwex'f, 10 uur, Ds. Post. Wiex'ingerwerf, 4 uur, Ds. Post. Slootdorp, 9 uur, leesdienst. Slootdorp, 7 uur, Ds. Post. Chr. Geref. Evangelisatie. Slootdorp, 7 uur, de heer Visser in de noodschool. Geref. Kerk W'xneer (Onderh. art. 31 K.O.) 11 uur, Ds. Tollenaar van den Helder. 3 uur, Ds. Blokland van A.-Paulowna. Vergaderd wordt in de Kamp-can- tine aan de Nw. Rijksweg bij W'werf Preekbeurten in de Ring Ned. Herv. Gem. Medemblik, 10 uur, Ds. v. d. Neut, H. Doop. Opperdoes, 9.30 uur, Ds. Kloosterman-. Abbekerk, 10 uur, Ds. Vink. Oostwoud, 7 uur, Ds. v. d. Neut. Midwoud, 10 uur, Mej. C. A. v. d". Hoven, g.o. te Slootdorp. VOOR BEROEP BEDANKT Ds. S. G. Bloem uit Hoogkerk (Gr) heeft voor het beroep naar de Gere formeerde Kerk te Slootdorp be dankt.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2