Contract- teelt 1948 Zondagdfenst zelfde als hiervoor ten aanzien van de herbouw is vermeld. ad. 3. Aan de herbouw of de bouw van de woningen van de stichting bouwbureau „de Wieringermeer", zijn voor de gemeente geen financiële con sequenties verbonden. ad. 4. Deze vraag kan in verband met vorenstaande onbeantwoord blij ven. ad. 5. De door U genoemde nor men zijn ons niet bekend. Evenmin is het ons dus bekend of ook de stichting bouwbureau „de Wieringer meer" terzake van de herbouw van haar panden aan deze normen ge bonden is. ad. 6. Onze ervaringen met de her bouw van de woningen van de stich ting bouwbureau „de Wieringermeer" zijn niet zodanig, dat wij de stichting daarom minder aangewezen achten voor de bouw van nieuwe woningen. In elk geval hebben wij niet de over tuiging, dat de herbouw door een andere corporatie sneller en beter zou zijn geschied. ad. 7. Los van het gestelde in vraag 2b zijn wij van mening, dat de op richting van een woningbouwvereni ging in het algemeen aanbeveling kan verdienen. Het aantrekkelijke van 'n dergelijke vereniging bestaat voorna melijk hierin, dat een uit belangheb benden voortgekomen bestuur be slist omtrent de bouw van woningen en het beheer der woningen in han den heeft. Wat het tempo van nieuwbouw door een eventueel op te richten wo ningbouwvereniging betreft, merken wij op, dat er op gerekend zal die nen te worden, dat met het vervullen van de formaliteiten voor de oprich ting tijd gemoeid zal zijn, evenals met het ontwerpen der bouwplannen. Voorts dient gedacht te worden aan de financiële consequenties, welke aan het bouwen en beheren van wo ningwetwoningen voor de gemeente zijn verbonden. Tot dusver heeft de woningbouw geen financiële lasten op de gemeente gelegd, en naar onze me ning dient er naar te worden ge streefd, dat zulks, zolang de Wierin germeer niet is afgebouwd, ook niet het geval wordt. Wij menen ons na melijk op het standpunt te mogen stellen, dat de. afbouw in financieel opzicht als een zorg van het rijk moet worden gezien. De antwoorden aan de heer Breebaart Verhuur noodwoning. ad vraag 1. Wij achten het zeer ongewenst woonruimte langer onge bruikt te laten dan strikt noodzake lijk is. In verband met de grote wo- ningschaarste moet zulks als ontoe laatbaar worden aangemerkt. ad vraag 2. De door U bedoelde woning is op 1 Juni 1947 in huur ge weest bij de heer N. Keijzer, destijds adjunct-commies ter secretarie. Daartoe is de woning vrijgehouden om haar ter beschikking te kunnen houden voor een door de commissie wederopbouw aan de technische dienst der gemeente toe te voegen straat maker, waaraan voor het wederop bouw werk aan gemeentelijke objec ten dringend behoefte bestaat. Het beschikbaar stellen van een woning zou de kans op het verkrijgen van een dergelijk vakman kunnen ver groten. Inmiddels is gebleken, dat de wo ning voor het bovenvermelde doel niet langer vrij gehouden behoeft te worden, zodat wij hebben besloten tot verhuring over te gaan. Het ligt in onze bedoeling bij deze verhuring zoveel mogelijk rekening te houden met de omstandigheid, dat deze wo ning is gebouwd om in de huisves ting van gemeentepersoneel te kun nen voorzien. ad vraag 3. Zoals reeds uit de be antwoording van vraag 1 is geble ken, staan wij op het standpunt, dat het leegstaan van woningen zoveel mogelijk dient te worden voorkomen. Er kunnen zich echter gevallen voor doen, die het tijdelijk vrij houden van een woning noodzakelijk maken. Een dergelijk geval deed zich naar onze mening met betrekking tot deze ge meentelijke noodwoning voor. Overigens zullen wij het te lang leeg staan van woningen steeds trach ten te voorkomen. Landingsterreinen. ad vraag 1. Het bestaan van heli- coptères is ons bekend. Of deze vlieg tuigen zodanig technisch zijn te ver volmaken, dat zij voor handel en ver keer en zelfs voor landbouwdoelein den grote toekomstmogelijkheden bie den, vermogen wij niet te beoorde len. ad vraag 2. Met U zijn wij van me ning, 'dat de ontwikkeling der heli- coptères nauwlettend dient te wor den gevolgd, doch om nu reeds lan dingsterreinen in de uitbreidingsplan nen te projecteren, achten wij prema tuur. Mocht de ontwikkeling zich snel voltrekken, dan is naar het ons voorkomt voldoende landingsmoge lijkheid aanwezig of op korte termijn in gereedheid te brengen. Overigens zal bij een volledige ontwikkeling van deze vorm van luchtverkeer het Mededeling No. 343 De commissie voor zaadteelt in Gro ningen publiceerde een lijst van han delaren/kwekers, die gerechtigd zijn de achter hun naam vermelde gewas sen te contracteren voor oogst 1948. Bij het afsluiten van een contract dient met niet alleen te denken aan een goed contract, een goede prijs en een goed gewas, maar ook tevens, dat niet iedere contracterende firma ge rechtigd is, de aangeboden gewassen te contracteren. Het is n.1. niet zo, dat iedereen maar contracten mag afsluiten voor verschillende gewassen. Het bedrijfsschap voor zaaizaad en pootgoed is hierin regelend opgetre den. De moeilijkheid die bij deze re- zwaartepunt meer liggen op de in richting van parkeergelegenheid, welke uiteraard groter oppervlakte vraagt dan een landingsterrein. Zo lang echter zelfs niet bij benadering is te bepalen of en wanneer aan par keer- en landingsterrein behoeft zal zijn, en welke grootte dit terrein dan zal moeten hebben, kan daarmede in de uitbreidingsplannen geen rekening worden gehouden. Stad. en Platteland. ad vraag 1. De burgemeester ont ving een circulaire van het voor lopig landelijk comité van actie voor rechtsgelijkheid van stad en platte land, waarin ondermeer werd verzocht in deze gemeente een comité van ac tieve personen uit alle kringen te wil len bijeenroepen. De burgemeester heeft deze circulaire in onze verga- edring ter sprake gebracht en uit deze hoofde is de door u bedoelde actie ons bekend. ad vraag 2. Inderdaad zijn wij van mening, dat met de afschaffing van de klasse-aftrek de rechtvaardige ont wikkeling van het platteland in ster ke mate zal worden gediend. Wij hebben daarom ook besloten te trach ten een comité van actie in deze ge meente samen te stellen. In dit verband brengen wij onder uw aandacht, dat onzerzijds reeds meermalen voor de afschaffing van de standplaatsaftrek is gepleit. ad vraag 3. Wij zijn uiteraard be reid aan de actie alle geoorloofde steun te verlenen. Omtrent de wijze, waarop zulks kan geschieden, zullen wij ons met het eventuele plaatse lijke comité verstaan. geling kan ontstaan is, dat niet iedere teler hiervan voldoende op de hoogte is, waardoor zich onaangenaamheden kunnen voordoen. Om hierin tegemoet te komen la ten we hieronder de lijst van hande laren/kwekers volgen met naam en plaatsnaam, die gerechtigd zijn voor de oogst 1948 contracten af te sluiten met de achter hun naam vermelde gewassen. Met het uitknippen en bewaren van deze lijst weet iedere teler nu waar hij aan toe is; en waar hij zich aan houden kan. De Assistent van de Fijne Zaden, E. C. Timmer. Handelaren/kwekers die gerechtigd zijn de hieronder genoemde gewassen voor zaadwinning te telen of te doen telen. (Oogst 1948). Barenburg's Zaadhandel NV, Arn hem, stoppelknollen, voederkool, voor arisen en dierenartsen 21 Sept. Artsen Dienst hebben de artsen: Olree, de Groot, Tamsma, Werner, Versluis, de Boer, Groenhart, v. Sloten en Swaters. Geen dienst hebben de artsen: Veenis, Beeker, Hoogkamer, Spits, Koning, Bouwman, Schreuders, Brand en Boer- ma. Dierenartsen Dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, N. Niedorp en Dekker te 't Zand Geen dienst hebben de dierenartsen: Reitsma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. alle grassen, suikerbieten; Gebr. v. d. Berg, Naaldwijk, stoppelknollen, kool rapen, voederkool, voederbieten; Beta Winschoten, stoppelknollen, koolrapen landbouwwortelen, Engels raygras, I- tal. raygras, Westerw. raygras, Beemdl bloem, voederbieten; G. v. Beusekom Bussum, stoppelknollen, koolrapen, voederbieten; B. Boertjes, Dedems- vaart, stoppelknollen, westerw. ray gras; Gebr. Bongaerts, Beegden, stop pelknollen, koolrapen, landbouwworte len, voederkool; Gebr. Boven Sidde- buren, stoppelknollen, koolrapen, wes terw. raygras; Buitens Zaadhandel, Aalten, stoppelknollen, landbouwwor telen; Centr. Bureau, R'dam, stoppel knollen, koolrapen, voederkool. alle grassen, voederbieten; Centr. Zaadbu reau, Hoogeveen, stoppelknollen; Coop Centr. Handelsver. Veghel, stoppel knollen, koolrapen; Doornbos en Zn., Veendam, stoppelknollen, westerw. raygras, voederbieten; Fa. G. Drenth, Assen, stoppelknollen; J. Eggels, Bug- genurn, voederbieten; B. v. Engelen, Vlijmen, stoppelknollen, landbouw wortelen, voederkool; Th. J. Geraedts, Swalmen, landbouwwortelen; Hand. Ondern. Gez. Groeikr. Heeswijk, stop pelknollen, koolrapen, landbouwwor telen, voederkool; Fa. Wed. G. J. ter Haar; Dedemsvaart, stoppelknollen; P. K. Hamer, Minnertsga, stoppel- knollen; Th. Harmelink, Olst, stoppel knollen; Fa. D. J. v. d. Have, Kapelle Biezelinge stoppelknollen, koolrapen, landbouwwortelen, voederkool, alle grassen, voederbieten, suikerbieten; G A. v. d. Hoof, Gemert, landbouw wortelen; J. HooszmansOoms, Wa genberg, stoppelknollen; Wed. P. de Jong, Goes, stoppelknollen, koolrapen voederkool; Gebr. de Jong, Goes, voe derkool, voederbieten; J. Joordens, Venlo, stoppelknollen, koolrapen, land bouw wortelen, voederkool, Engels ray gras, Ital. raygras, Westerw. raygras, Beemdl. bloem, voederbieten; W. J. v. Kampen, Voorburg, stoppelknollen; Koning en Vlieger, Goes, stoppelknol len, koolrapen, voederkool; P. K. Kooiman, Enkhuizen, stoppelknollen, koolrapen; G. Kraai, Vlagtwedde, voe derkool. voederbieten; J. Krommen hoek, Zwammerdam stoppelknollen, koolrapen; R. Loenen, Wilp (O) stop pelknollen; Kwekerij Leeuwenhof, N. Niedrop, stoppelknollen, koolrapen; H. Maesen, Maasbracht, stoppelknollen, koolrapen, voederkool, Ital. raygras, Westerw. raygras; G. v. d. Meent, Scheemda, Westerw. raygras, voeder bieten; B. Meijerink, Ommen, stoppel knollen, Eng. raygras, Beemdl. Bloem; H. Mommersteeg, Vlijmen, stoppelknol len, koolrapen, landbouwwortelen, Voederkool ,alle grassen, voederbie ten; Gebr. v. Namen, Dordrecht, stop pelknollen, Engels raygras, Westerw. Een fraai overzicht van de Maandag gehouden veetentoonstelling te Schagerbrug Vereniging voor Redkifr^&u-o-a.'itiaPiting, in de Wieringermeer

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3