Allerlei Poldernieuws Nieuwe bonnenlijs! gratificatie van 2%. De heer Bree- baart protesteert tegen de wijze waar op steeds het rijks- en gemeenteper- soneel verhogingen ontvangt. Aan de Wieringermeerscholen en de Chr. scholen wprden gelden verstrekt voor de aanschaffing van leermiddelen en de stoffering van de gebouwen. Aan een aantal ouders wordt een vergoeding toegekend in het vervoer hunner kinderen ingevolge art. 13 van de L.O.-wet 1920. Van ec~ aantal an deren wordt het verzouk afgewezen. Aan de kweekschool te Den Helder wordt een subsidie verleend van 1 ct per inwoner per jaar. Aan de voor- en nazorgdienst voor geesteszieken in Noordholland wordt een subsidie verleend van 3% ct. oer inwoner. Het verzoek van de zangver. „Die Flevosanghers" om subsidie wordt af gewezen. Een verordening op de heffing van een hondenbelasting ontmoette geen bezwaren bij de raad en werd der halve met algemene stemmen aange nomen. De begroting 1947 wordt gewijzigd ingevolge aanwijzing van Gedep. Sta ten. Voor een betere verbinding met Wieringen heeft de heer Feikes al eens gepleit in een vorige vergadering Het gevolg hiervan was dat B. en W. een uitvoerige nota aan de raad deden toekomen over deze kwestie. Het zit hem volgens B. en W. vast op de ver plichting om de verwoeste polder- steigerbrug te herstellen. Wieringen wil een brug op een andere plaats en heeft op deze denkbeeldige aanslui ting in de Wieringermeer, reeds een weg laten maken. Deze weg sluit ech ter niet aan op het Rijkswegenplan No. 7. B. en W. voelen er dan ook niet veel voor om, nu Wieringen ge heel buiten de Wieringermeer om een weg heeft aangelegd, nieuwe wegen in de polder te maken, terwijl een aansluiten bij de poldersteiger op het Rijkswegenplan aanwezig is. De raad dacht er echter anders over en kwam met tal van gegronde argu menten, zodat B. en W. de zaak nog eens zullen bezien. De commissie We deropbouw heeft de poldersteiger in studie en dit rapport willen B. en W in ieder geval afwachten voordat de besprekingen met Wieringen begon nen worden. Het gymnastieklokaal te Midden- meer wordt verhuurd aan diverse rijksdiensten. Het huurbedrag voor de ze diensten wordt door de raad goed gekeurd. onder voorwaarde dat de ge meente het recht van opzegging bin nen 5 jaar aan zich houdt. De voor zitter zegt toe dat deze bepaling als nog in het contract zal worden op genomen. De Koningin moet rust nemen H.M. wens: sobere viering van haar jubileum Na een verblijf op de Ruigenhoek. waar H. M gedurende tien dagen her stel van gezondheid heeft gezocht, heeft de Koningin wederom haar in trek op het Loo genomen. In verband hiermede en met het oog op thans reeds binnenkomende verzoeken, acht de Koningin het ge wenst er reeds nu de aandacht op te vestigen, dat nog niet gezegd kan worden of, en zo ja, welke plechtig heden naar aanleiding van haar rege ringsjubileum zij met het oog op haat leeftijd en gezondheid zal kunnen me de maken Het is overigens de wens van de Koningin, dat haar aanstaand jubileum in soberheid zal worden ge vierd en dat daarbij het maken van grote onkosten zal worden vermeden Men :-.al er de Koningin een persoon lijk genoegen mee doen de gelden, die men aan de jubileumfeesten ten koste zou willen leggen, te gebruiken ter leniging van de noden hier te lande en in Indonesië. De Ver. Noodslachtplaats wordt in de gelegenheid gesteld om met een schone lei te beginnen. Het tekort waf deze vereniging heeft wordt door de gemeente overgenomen. Voorzitter wijst er nadrukkelijk op dat dit voor het verleden geldt. Binnenkort zal er een vergadering plaats hebben met t bestuur van de noodslachtplaats en B. en W. Besloten wordt het marktterrein te Middenmeer in orde te maken waar mee een bedrag van f 15000.is ge moeid. Aan marktgelden mag men nu reeds rekenen op ruim f 1400.per jaar. In het bestratingsplan is ook een stuk van de Torenstraat begrepen. Hierna sluiting. Chr. Landarbeidersbond In hotel „Smit" kwam in de af gelopen week de afdeling Wieringer meer van de Chr. Landarbeidersbond in vergadering bijeen. De vergadering stond onder leiding van de heer P. de Wit, die nadat hij de vergadering met schriftlezing en gebed geopend had de leden een har telijk welkom toeriep. De secretaris las de notulen van de twee voorgaan de vergaderingen voor, welke onver anderd werden vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken' werden aan een bespreking onderwor pen. Hierna werd overgegaan tot bespre king van het aan de leden toegezon den contract. Voor de lonen werden druk besproken en met name de be taling voor het met de hand strooien van kunstmeststoffen. Algemeen was men van oordeel dat het bedrag wat extra betaald werd, bij b.v. 20.000 kg. 'bij lange na niet voldoende is om de kleren die dan versleten zijn door dit werk, door nieuwe te vervangen. Men was tevens van oordeel dat dit punt onder de aandacht moet worden ge bracht van het Hoofdbestuur. Aangezien de tijd onvoldoende was om het gehele contract onder de loupe te nemen werd besloten dit in een eerstvolgende vergadering voort te 1 zetten. Daar het ledental steeds stij gende is werd besloten om het be stuur met twee leden uit te breiden. In de jaarvergadering zullen hierover nadere voorstellen komen. De voorzit ter sprak de hoop uit dat er dan meer leden aanwezig zullen zijn als in deze vergadering. Nadat de secretaris was voorgegaan in dankgebed werd de vergadering gesloten. Algemeene Bond van Ambtenaren Het ligt in het voornemen van het bestuur van de afd. Wieringermeer van de Alg. Bond van Ambtenaren om op Dinsdag 30 Sept. a.s. een openbare vergadering te houden in hotel „Smit" te Middenmeer. Als spreker voor deze avond zal een Hoofdbestuurder van de Bond een inleiding houden. Men hoopt dan ook dat vele nog on georganiseerden deze avond komen bezoeken en zich op zullen geven als lid van de afdeling. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Naar de tentoonstelling in Leeuwarden Een aantal leden van de C.B.T.B. afd. Wieringermeer brachten Dinsdag per bus een bezoek aan de Landbouw tentoonstelling te Leeuwarden. Voor het tijdvak vn 28 September t.m. 11 October geeft elk der volgen de bonnen recht op het kopen van. Bonkaarten KA, KB, KC 711 (Serie N) N-01 brood 800 gram brood N.-02 boter 125 gram boter N-02 boter 125 gr. margarine of 100 gram vet N-03 boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet N-01 vlees 100 gram vlees N-02 vlees 400 gram vlees N-01 melk 4 liter melk N-03 melk 6 liter melk N-05 melk 6'/2 liter melk N-01 diversen 100 gram kaas of 125 gram korstl. kaas N-03 reserve 1600 gram brood N-04 reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas N-06 reserve 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (serie N) N-ll brood 800 gram brood N-ll boter 250 gram boter N-12 boter 125 gram margarine of 100 gram vet N-ll, N-12 vlees 100 gram vlees N-ll diversen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas N-13, N-15 melk 10 liter melk N-13 reserve 800 gram brood Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (serie N). (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) N-21 brood 800 gram brood N-21 boter 250 gram boter N-22 boter 250 gram margarine ot 200 gram vet N-21 melk 5 liter melk N-21 vlees 300 gram vlees N-22 vlees 100 gram vlees N-21 kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas N-21 eieren 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds= op Vrijdag 26 September worden ge bruikt, met uitzondering van de bon nen voor melk, waarop eerst op Maan dag 29 September mag worden ge kocht. Het melkrantsoen voor volwassenen- zal voor de hierop volgende 14 dagen 3'/2 liter bedragen, zodat gerekend voor 4 weken per week 1% liter beschikbaar is. Het veertiendaags rant soen zal dus wisselen tussen 4 en. 3 y2 liter. Dames-comite N.I.W.I.N. actie Onder leiding van mevr. Loggersv. d. Werf heeft zich een comité van dames gevormd, welke de Kerstpak ketten-actie voor de NIWIN zullen voorbereiden, alsmede de zegelverkoop voor deze actie. Een en ander werd Donderdagmiddag in een bijeenkomst voorbereid. Volgende week zullen hierover nadere mededelingen volgen.. De plannen voor een Cafe- Restaurant te Wieringerwerf De behoefte aan een cafè-restaurant waaraan verbonden een zaaltje voor vergaderingen enz. te Wieringerwerf is al meer malen een punt van be spreking geweest. Over de noodzaak van een dergelijke gelegenheid be staat dan ook geen verschil van me ning. Thans worden de geruchten over de bouw van een cafe te Wieringerwerf positiever en naar wij vernemen heeft het architecten-bureau Cuipers te Amsterdam de plannen gereed terwijl aan de aannemers Smid en Hollander opdracht zou zijn gegeven tot de bouw. De bouw van deze zaak is voor rekening van de Amstel Brouwerij. De heer Herman Neep wordt pachter.. Zuster Schouten had een prettige dag Zuster Schouten, zoals wij in het vorig nummer reeds meedeelden, her dacht op 20 September het feit dat zij voor twaalf en een half jaar werd aangesteld als wijkverpleegster bij de afd. Wieringermeer van het Witte Kruis. Wij voorspelden toen dat deze dag niet zo-maar voorbij zou gaan. Zuster Schouten heeft vele gelukwensen mo gen ontvangen van patiënten en oud patiënten, terwijl ook velen persoon lijk de Zuster hun felicitatie hebben doen toekomen, en een aantal bloem stukken gaven mede blijk van de waardering die men voor het werk van de Zuster heeft. Het bestuur van het Witte Kruis deed zich vertegenwoordigen in de persoon van de heer Harshagen, die vrijwel onafgebroken met de zuster als secretaris van de afdeling heeft moeten samenwerken. Ja, hoelang zóu de heer Harshagen eigenlijk al deel uitmaken van het bestuur van het Witte Kruis? Hij is maar een klein poosje uit het bestuur weggeweest. De Nutsleden wacht een mooie avond Binnenkoi't kunnen de leden van het Nut in de Wieringermeer een mooie avond tegemoet zien. Het is het be stuur mogen gelukken om de heer Jan Strijbos te bewegen om een lezing te houden over zijn tocht met de wal visvaarder. De heer Strijbos is momen teel ziek, zodat de datum van de le zing nog niet bekend gemaakt kan worden. Het ligt echter in de bedoe ling om deze lezing als inleidings avond te houden van 't verdere win- terprogramma van het Nut. E i n d e 1 ij k Een vijftal gezinnen heeft in de af gelopen week- een woning kunnen be trekken in de nieuwgebouwde wonin gen van het bouwbureau aan de Meeuwstraat. Mogen er spoedig een groot aantal kunnen volgen. Weer terug op Wieringerwerf Er is weer een middenstander terug op Wieringerwerf. Thans is het de l heer R. Hoekstra die na een gedwon- gen verblijf van twee en half jaar op het oude land zijn brandstoffenhandel weer kan uitoefenen in de polder. De heer Hoekstra heeft een nieuw pak- i huis laten bouwen. Het heeft veel voeten in de aarde gehad. Eigenlijk heerst er omtrent de plek waar de heer Hoekstra heeft mogen bouwen nog een waas van geheimzinnigheid. Zijn pakhuis staat nog in niemands land, aangezien het uitbreidingsplan nog altijd niet bekend is. Wel heeft de burgemeester in de laatse raads vergadering gezegd dat aan het einde van deze maand, uiterlijk half Oct. de plannen aan de raad zullen worden voorgelegd. Teneinde de heer Hoekstra niet van de bewoonde wereld af te zonderen heeft men in afwachting van de uit breidingsplannen, een verhard pad naar zijn bedrijf aangelegd. Ontspanning in de kampen Donderdagavond heeft het gezelschap Dick Gabel het gezelschap wat op de avond van Koninginnedag te Midden meer optrad ,de arbeiders in het kamp aan de Terp een genoeglijke avond bezorgd. Dit optreden was ook nu weer een groot succes. Dinsdagavond werd in het zelfde kamp een kaartwedstrijd gehouden.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2