LANDELIJKE RIJYERENIGING ©e UiLeürify&itrizMuLt&'ió Allerlei Poldernieuws ZONDAGSDIENST Üe bcnrsenlijs! Hulsebosch er niet bijverteld, doch dat was uit zijn vertellingen dan toch wel op te maken. Een bonte reeks van voorvallen toegelicht met uitstekende lantaarnplaatjes, voorvallen uit de we reld van het misdrijf, meestal ern stige misdrijven, aan welks oplossing Dr. van Ledden Hulsebosch een be langrijk aandeel had, werden op een wijze verteld door de inleider, die z'n weerga niet kent. Geheel in de spreek trant zoals vakmensen onder elkaar over het vak praten, sprak Dr. van Ledden Hulsebosch over zijn vak. Misschien soms wat realistisch, doch dit kan niet anders. Voor politie en justitie is een misdrijf oplossen slechts een vak, waarbij men zich uitdrukt in termen, die voor de leek dan wat cru aandoen. Laat men zich bij (het speur werk leiden door gevoelsoverwegin gen of sentimentaliteit dan zou men ongeschikt zijn voor dit werk. De „visitekaartjes" die in zeer veel gevallen door inbrekers worden ach tergelaten, het onderzoek van deze vi sitekaartjes, werd zo gekruid door de heer van Ledden Hulsebosch opge diend dat de zaal het somtijds uitscha terde. Intussen bleek uit dit gedeelte van de inleiding wel, dat bij het on derzoek van een misdrijf niets „ver waarloosd" wordt. Dr. van Ledden Hulsebosch is niet jong meer, zijn juiste leeftijd is ons niet bekend, doch over de zeventig is hij zeker reeds. Aan de vitaliteit die hij Maandagavond in Middeleneer nog bewees te hebben zal men 't niet zeg gen. Moge hij nog lang de vitaliteit blijven bezitten om zijn wetenschap pelijk speurwerk voort te zetten en nog vele malen in staat zijn te vertel len uit zijn rijke ervaringen. Aan het einde der lezing werd Dr. van Led den Hulsebosch natuurlijk heel harte lijk door de voorzitter van het Nut, Ir. Ovinge, dankgezegd. De ledenvergadering, die de lezing vooraf ging zouden we bijna verge ten te vermelden. Ir. Ovinge kon een flink aantal leden het welkom toeroe pen en memoreerde een en ander uit de verleden tijd van het Nutswe.rk in de W'meer; hij deed mededeling van de plannen die het bestuur heeft voor dit winterseizoen, waarvan de stichting van een bibliotheek een be langrijk onderdeel is. Doordat het hoofdbestuur de afdeling enige sub sidies heeft toegezegd is het mogelijk dat het Nutswerk in de polder weer behoorlijk ter hand genomen kan wor den. Het Nut zal dan ook a.s. winter eni ge mooie avonden organiseren. Notu len en jaarverslag van de secretaris werden vastgesteld en goedgekeurd, zomede de rekening en verantwoor ding die werd uitgebracht. Aan de heer van Gaaien, die als penning meester heeft bedankt wegens het niet terugkeren in de polder werd dank gebracht. In de vacature ontstaan door het be danken van de heer K. van Gaaien werd bij acclamatie benoemd Ds. J. Germans. De aftredende bestuursleden Ir. Ovinge, «L >V. Lammers, de dames v.d. Bremen en Harshagen werden na gehouden stemming allen herbenoemd. Na een zeer korte rondvraag volg de sluiting, waarna Dr. van Ledden Hulsebosch de reeds hierboven ver melde inleiding hield. (t MIDDENSTANDSVERGADERING Zoals wij reeds in ons vorig nummer vermeldden, zal de Middenstandsver. „Wieringermeer" a.s. Woensdag 29 October een vergadering beleggen te Middenmeet waar het belangrijkste punt „Herstelcrediet-wetgeving" zal worden aangesneden. Aanwezig zul len zijn als inleiders een hoofdambte naar van het departement van Econo mische Zaken, de heer Volmars, secr. der Schade-Enquettecommissie Den Middenstandsbanken /Alkmaar en Schagen. Het belooft dus een belangrijke ver gadering te worden. NOG IETS OVER BRAND EN BRANDWEER Men hoort zo wel eens het een en ander in de polder als men zijn oor te luisteren légt. Er zijn natuurlijk mensen, die overal en op iedereen wat aan te merken hebben en meestal wordt er dan ten kwade gesproken. Zo mag zich op het openblik de brandweer in aller belangstelling verheugen. Het geen niet te verwon deren is na al die branden. Als men echter de boze tongen mag geloven dan deugt er aan de brandweer niets Doch dit is iets waar we met klem tegenop moeten komen. We hebben de vorige week in grove trekken ge zegd wat er o.i. aan de brandweer hapert. Dit betreft meer de organisa tie. Wij moeten echter een lans bre ken voor het personeel wat zich vrijwillig beschikbaar stelt en er ten slotte niets aan kan doen als niet meer materieel ter beschikking is en van bovenaf de organisatie niet m orde is. Wat er verder ook aan de brand weer mag haperen, het personeel doet zijn plicht. Men moet hier niet te licht over denken. Het is geen pretje om dag en nacht klaar te moeten staan. Het heeft ons derhalve pijnlijk getroffen te moeten vernemen, dat bij de brand aan de Koggenrandweg de brandweer de gehele nacht heeft moe ten posten bij de brand, zonder dat er iemand aan gedacht heeft om deze mensen eens ëen kop koffie of iets anders te brengen. 'Wij kunnen ons voorstellen dat degenen die de ramp treft op dat moment wel iets anders aan zijn hoofd heeft. Doch het zou voor de buren wellicht iets kunnen zijn. HET ORANJE HOTEL Wij maken onze lezers nog even at tent op de toneelavond van a.s. Don derdag te Middenmeer. Als eerste uit de serie van vier avonden die door de directie van Hotel Smit worden georganiseerd zal opgevoerd worden „Het Oranje Hotel" van de inmiddels overleden auteur Eduard Veterman. Door de Stichting „Zuid Nederlands Toneel" is dit verzetsstuk onder lei ding van Pierre Balledux met groot succes reeds meermalen opgevoerd. WIELRIJDERS ZONDER LICHT Er wordt door de automobilisten erg geklaagd dat er zoveel zonder licht door wielrijders in de polder wordt gereden. Men kan zich nu toch werkelijk niet er meer op beroepen dat er geen lantaarns en reflectors zijn te krijgen. Ook de „anti-plof-pe- riode" is voorbij. Het intensieve auto verkeer op de wegen in de polder, vooral na het beëindigen van do werkzaamheden, eist dat iedere wiel rijder behoorlijk licht voor en een goede reflector achter op zijn figts heeft. Indien men op dit euvel geen con trole uitoefend, zullen ongelukken straks niet uitblijven. Bovengenoemde ver. hield jjl. Za terdag I een ledenvergadering in Ho tel Smit te Middenmeer. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend en de notulen waren gelezen deed de instructeur, de heer Ramondt, enige mededelingen. In de eerste plaats werd medegedeeld dat als oefenplaats het terrein bij Nieuw- hof aan de Hoornscheweg zal worden gebruikt. Er zal dan in drie banen worden gereden aangezien anders de groep te groot wordt. Een ieder rijdt in de baan waarin hij de laatste keer was ingedeeld, waar door het schiften en uitzoeken wordt vermeden. De instructeurs zullen steeds van baan verwisselen, zodat „voortrekkerij" niet kan plaats heb ben. Enige weken voor de wedstrijden zullen er een of mogelijk meerdere achttallen worden uitgezocht. Het komt er nu maar op aan dat ieder zoveel mogelijk zijn best doet, zodat het b.v. best mogelijk is dat er een 8-tal uit groep A en C komt. De groepen indeling is er alleen maar om de ruiters zo spoedig mogelijk op de goede plaats te krijgen. Na het uit zoeken van de 8-tallen zullen de in structeurs niet meer verwisselen. De mogelijkheid om een filmavond te houden zal worden onderzocht. In de pauze gaven zich verschillen de leden op als abonne op het blad „Het Paard". Na de pauze werden de prijzen uit gereikt van de Tally Ho te Den Oever op 30 Augustus. De heren K. Dekens en L. Nieboer werden benoemd tot commissarissen. Een belangrijk punt stond nog op de agenda, n.1. het aankopen van paarden. De voorzitter noemde dit een moeilijke kwestie. Men kan na tuurlijk niemand verplichten. Doch voor de vereniging zou het gewenst zijn dat bij de aankoop van een paard dat voor de rijver, wordt gebruikt ge let word op eenheid en geschiktheid. Dit is niet zo heel eenvoudig vooral Mededeling P.B.H. Namens de adviescommissie van de P.B.H., district Wieringermeer deel ik U mede, dat er in de eerste tijd - tractoren zullen worden toegewezen welke grotendeels zwaarder zullen zijn dan 15-, 17- en-19 p.k. In verband met het bovenstaande verzoek ik hen welke hiervoor be langstelling hebben dit schriftelijk bij mij op te geven. De P.B.H. voor W'meer, D. Stompedissel. voor artsen en dierenartsen 26 OCTOBER Artsen: Dienst hebben de artsen: Veenis, Bee- ker, Hoogkamer, Spits. Koning, Bouw man, Schreuders, Brand en Boerma. Geen dienst hebben de artsen: Olree De Groot, Tamsma, Werner, Versluis, De Boer, Groenhart, Van Sloten en Swaters. Dierenartsen: Dienst hebben de dierenartsen: Reits- ma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. Geen dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp en Dek ker te 't Zand. als men geen speciale kenner is. Men zou in dat geval geheel vrij blijvend zijn licht eens kunnen op steken bij het bestuur, of een der commissarissen, wanneer een paard wordt aangekocht. Vanwege de unifor miteit zou dit de beste methode zijn. Men moet het echter als voorlichting beschouwen. Ook bij andere vereni gingen wordt deze methode toegepast. De oefentijden worden met ingang van Zaterdag 1 Nov. op 2 uur gesteld. Moeten manen er aan of af zo werd er bij de rondvraag gevraagd. Ook dit is weer niet gemakkelijk, aange zien men niemand kan verplichten de manen af te knippen. Afgesproken werd dat de manen goed verzorgd dienen te worden en anders er af. Ook het hoefbeslag laat veel te wensen over zegt instructeur Ra- mondt. Niet goed verzorgde paarden kunnen van het terrein worden ge zonden. Hier zal dan ook de hand aan gehouden worden. Besloten werd om Zaterdagmiddag een foto te laten maken. Alle leden dienen dus in uniform te verschij nen. Aangedrongen werd op het werven van donateurs. Verschillende hinder nissen zijn reeds aangeschaft. Andere moeten nog gekocht worden. Hier is geld voor nodig zegt de voorzitter en hij drong er nogmaals op aan bij de leden, werft donateurs. Hierna volgde sluiting. voor het tijdvak van 26 Oct. t/m 8 Nov. '47. Bonkaarten KA, KB.KC 711 (serie Q) Q-01 brood: 800 gr. brood Q-01 boter 125 gr. boter Q-02 boter: 125 gr. marg. of 100 gr. vet Q-03 boter: 250 g. marg. of 200 g. vet Q-01 vlees: 100 gr. vlees Q-02 vlees: 400 gr. vlees Q-01 melk 4 1. melk Q-03 melk 6 1. melk Q-05 melk: 6 1/2 1. melk Q-01 div. 100 gr. kaas of 125 gr. kort! kaas Q-02 div. 50 gr. cacao Q-03 res. 1600 gr. brood Q-04 res. 200 gr. kaas of 250 gr. korstl. kaas Q-06 res. 800 gr. brood Bonkaarten KD, KE 711 (serie Q) Q-ll brood: 800 gr. brood. Q-ll boter: 250 gr. boter Q-12 boter: 125 gr. marg. of" 100 gr. ver Q-ll. Q-12 vlees: 100 gr. vlees Q-13. Q-15 melk: 10 1. melk Q-ll div. 100 gr. kaas of -125 gr. k.1. kaas Q-12 div. 50 gr. cacao Q-13 res. 800 gr. brooc» Q-14 res. 100 gr. rozijnen (voorinleveping' Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME MF, MG en MH 712 (bijz. arbeid, a.s.. moeders en zieken) (serie Q). Q-21 brood: 800 gr. brood- Q-21 boter: 250 gr. boter Q-22 boter: 250 gr. marg. of 200 g. vet Q-21 melk: 5 1. melk Q-21 vlees 300 g. vlees Q-22 vlees 100 gr. vlees Q-27 kaas: 200 g. kaas of 250 g. k 1 kaas Q-21 eieren: 5 eieren- Bovengenoemde bonnen kunnen» reeds Vrijdag 24 Oct. a.s. worden ge bruikt. met Jiitzondering van de bon nen voor melk, waarop eerst op Mkan- dag 27 Oct. mag worden gekocht. De bonnen Q-14 res. voor rozijnen- moeten uiterlijk Zaterdag 8 Nov. bij: een detaillist worden ingeleverd.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 2