PREDIKBEURTEN ZONDAGSDIENST FLE V O-NIEUW S Visite Kaarten Autobanden BRANDSTOFFEN ESSO PRODUCTEN ALGEMENE BOND VAN AMBTENAREN AFD. WIERINGERMEER Men schrijft ons. In Aug. van dit jaar werd in W.-Meer zoals men in Herr. W>* Meerland heeft kunnen lezen een afd. van de A.B.V.A. opgericht. Dat het bestüur van de nog jonge afd. niet stil heeft gezeten blijkt wel uit het volgende. Bij de oprichting melden 7 leden •zich aan, 18 leden werden overgeschreven van de afd. Schagen en Wieringen, thans heeft de afd Wieringermeer 45 leden. Een flink succes dus. Van verschillende leden kwamen bij het bestuur schriftelijk vragen binnen, welke alle naar tevredenheid werden beantwoord. Een der belangrijkste vragen die 'een van de leden stelde, op de open bare vergadering van 30 Sept., welke iedere ambtenaar aangaat, georgani seerd of niet, laten wij hieronder vol gen. Gevraagd werd of onze gemeente in Oct. '45 teruggeplaatst is van de 2e naar de 3e klasse standplaats. Na ingewonnen informaties is het bestuur gebleken, dat van een terug plaatsing geen sprake is geweest. Slechts is destijds, toen honderden tij- en Kerknieuws Ned. Herv. Gemeente. Slootdorp, 10.45 uur, Ds. Germans' Middenmeer, 14*uur, Ds. Germans Wieringerwerf, v 10.30 uur, Ds. Vink Geref. Kerken Slootdorp, 9 uur, Ds. Dekker van Enk huizen Slootdorp, 2 uur, Ds. Dekker Middenmeer, 9.30 uur, Ds. v. d. Wielen Middenmeer, 3.30 uur, Ds. v. d. Wielen Wieringerwerf, 9 uur, leesdienst. Wieringerwerf, 2 uur, Ds. v. d. Wielen Geref. Kerk Wieringermeer (Onderh. art. 31 K.O.) 11 en 3 uur, leesdienst. Preekbeurten in de Ring N.H. Gem. Opperdoes, 14.30 uur, Ds. Kloosterman Medemblik, 10 uur, dhr. G. Boogaard Twisk, 10 uur, Ds. Kloosterman Lambertschaag, 2 uur, M?j. C. A. v. d. Hoven. Ambtsdragers benoemd, e In de vergadering van de kerke- raad der N.H. Gemeente werden be noemd tot ouderling de heren H. A Bakker in de plaats van de heer Zoodsma die bedankte, R. Hoekinga in de plaats van wijlen de heer Ris pens, terwijl herbenoenyi weïd de heer B. J. v. d. Bremen. Tot diakenen werdenherbenoemd de heren Th. J. van Vegten, L. IJ Kuipers en R. Poli tiek. Artsen: Dienst hebben de artsen: Veenis, Bee- ker, Hoogkamer, Spits, Koning, Bouwman, Schreuders, Brand en Boerma. Geen dienst hebben de artsen: Olree. De Groot, Tamsma, Werner, Versluis, De Boer, Groenhart, Van Slotèn en Swaters. Dierenartsen: Dienst hebben de dierenartsen: Reits- ma te Slootdorp en Hakkesteegt te Schagen. Geen dienst hebben de dierenartsen: v. d. Kolk, Nieuwe Niedorp en Dek ker te 't Zand. delijk in onze gemeente 'werkzaam waren, toestemming verleend om to/ Oct. '45 het loon van een 2e kl. standplaats uit te betalen. Deze ver gunning is komen te vervallen, ech ter met dien, verstande, dat die personen van Oct. '45 blijvend in on ze gemeente waren werkzaam gesteld in het genot van de hogere 'bezoldi ging zouden blijven. Laat een en ander een stimulans zijn voor de nog ongeorganiseerde, om zich aan te melden als lid. VERGADERING HOLL. MIJ VAN LANDBOUW Vrijdag- a.s. zal de Holl. Mij. van Landbouw afd. Wieringermeer een le denvergadering houden te1 Midden- PRIJZENCOMMISSIE WIERINGERMEER Bovengenoemde commissie is Woens dag 3 December j.1. door de Burge meester op het Nood-Raadhuis, te Lutje-Kolhorn, geïnstalleerd. Nadere mededelingen volgen. Mededelingen voor bedrijfsvoorlichting in de Wieringermeer Mededeling No. 346 Uitknippen en bewaren. Tarieven loonploegen, graahmaaien, sproeien enz. In verband met de veelvuldige vra gen welke tot ons gericht worden be7 treffende de geldende tarieven voor ploegen, maaien, sproeien enz. publi ceren wij hier de tarieven voor zover deze ons bekend zijn. Deze terieven zijn in 1946 door de Provinciale Voed- selcommissaris gepubliceerd, en nog steeds van kracht. Ploegen Stoppelploegen tot 10 cm: minder dan 1 h.a. f 28; van 1 tot 3.5 h.a. f 24; van 3,5 tot 7 h.a. f 22; meer dan 7 h.t. f 20. Winter- en zaaivoren: 10—20 cm. resp.: f 32, f 28, f 25, f 24. 20—30 cm. resp.: f 37, f 32, f 29, f 27. Diepploegen: 3040 cm. resp.: f 65, f 56, f 50, f 48. 4050 cm. resp.: f 97, f 88, 79, f 75 meer dan 50 cm. resp.: f 127, f 123 f 115 en f 109. Eggen Schijfeggen 1 x in de lengte en 1 x in de breedte: minder dan 1 h.a. f 23, van 1 tot 3,5 h.a. f 25, van 3,5 tot 7 h.a f 23, meer dan 7 h.a. f 21. Schijfeggen i x, resp.: f 14, f 13, f 12, f 11. Tractor-eggen 1 x in de lengte en 1 x in de breedte, resp.: f 17, f 15, f 14, f 13. Tractor-eggen 1 x, resp.: f 9, f 8, f 7, f 7 Tractor-maaien met zelfbinder: Granen, zaden en peulvruchten (met uitzondering van bonen, koolzaad en gras): minder dan 1 h.a. rond-v. één maaien kant. f 38f 47; -van ,1 tot 3,5 h.a. rond-v. één maaien kant. f 33— f 41; van 3,5 tot 7 h.a. rond-v. één maaien kant. f 30f 38; meer dan 7 h.a. rond-v. één maaien kant. f 28 f 35. Bonen, resp.: f 46f 58, f 40f 50, f 36—f 45, f 34—f 43. Koolzaad, resp.: f 44f 55, f 38f 48. f 34—f 43, f 32^-f 40. Wat cfe tarieven voor aardappel- sproeien betreft, vermelden wé nog dat deze door een hiertoe ingestelde commissie in 1.946 als volgt zijn vast gesteld: vergoeding sproeikar f 3,50 per h.a.; arbeidsloon voor bediening f 3,50 per h.a.; vergoeding paard f 3 per h.a.; spr-oeimiddel coloradokever f 4 per h.a.; sproeimiddel aardappel ziekte f 7.50 p h.a. Totaal f 21.50 p. h.a. SPORT Uitslagen van Zaterdag 6 Dec.: DTS IV—Flevo II af gel. Zondag 7 £>ec: Flevo ISucces III 12 ZAP V—Flevo III V 2—8 Het eerste heeft ons een zeer on prettige St. Nicolaasverrassing be zorgd. Zij heeft nu haar kansen wel heelemaal verspeeld. Toch vol blijven houden boys! DTS IVFlevo II ging niet door, wegens terrein-afkeuring. Dit wordt een lange rustperiode, vooral nu de Bond bepaald heeft, dat er tot *half Januari op Zaterdagmiddag in verband met de vroeg invallende duisternis, geen wedstrijden meer ge speeld zullen worden. Voor de junio ren en adspiranten is dit bepaald tot 31 Januari. Het derde kwam met een grote zege uit Anna-Paulowna thuis. Keurig ge daan lui! Er werd ons in het oor ge fluisterd, dat ze nog grote plannen koesteren!! Alles is nog mógelijk, ge zien de stand. Flevo ISucpes III (12). De vrij - lange rustperiode heeft Fle vo geen goed gedaan. Tegen de ver wachtingen in werd Zondag van Suc ces III verloren. Dit is natuurlijk erg jammer,, doch erger is de manier waarop verloren werd. Het' begon al met het te laat ko men van G. Varkevisser, waardoor met 10 man begonnen moest worden Reeds meerdere malen hebben wij ge wezen op het laakbare hiervan. Het kan de oorzaak zijn van tegenpunten, maar meer nog van het eerderuit gespeeld raken van diverse speler-s. Toen kregen wij de kopbal van Jager, die in eigen doel verdween en als klap op de vuurpijl het uit het veld lopen van Brouwer. Vooral dit laat ste voorval mag Wel als oorzaak wor den aangemerkt, dat de wedstrijd werd verloren. Een dergelijke houding hadden wij allerminst •verwacht van een uitermate sympathieke speler als Brouwer. Over de wedstrijd zelf nog het vol gende. Er werd systeemloos gespeeld, vooral van de zijde van Flevo. Suc ces trachtte het SS-systeem te spe len. Voor de rust was Succes onge twijfeld de sterkste. Zeven hoek schoppen tegen Flevo één, is er wel het beste bewijs van. Het scheelde evenwel niet veel of Flevo had toch nog de leiding genomen toen Schweg- man uit een vrije schop de bal zui ver afgemeten naar Bouma plaatste en deze mooi inkopte, doch de bal kon nog juist corner gewerkt worden. In. deze periode viel ons vooral het slechte plaatsen van Succes op. Er volgt dan een goed opgezette aanval van de Wieringers, waaruit hun links binnen" Hartman rakelings over schoot Bij één van de sporadische Flevo- aanvallen,- weet Bouma zich goed vrij te lopen, doch zijn schot is te zacht. Direct daarop komt de tegenpartij goedkoop aan de leiding als bij een voorzet Jager de bal verkeerd op zijn hoofd krijgt en in eigen doel kopt (0-1). Het is Engel, die een misver stand in de achterhoede weet uit te buiten en met een mooi schot de voor sprong voor zijn club vergroot (0-2). Daarna verdwijnt Brouwer van het veld. Tegen het einde van de eerste helft, denken we Mopy de achterstand te zien verkleinen, doch zijri schot faalt. Na de rust moet Flevo het met tien man doen. Toch kwam Succes er juist toen bijna niet meer aan te pas. Er werd gezwoegd om tenminste- nog een gelijk spel uit het vuur te slepen en met een beetje geluk zou dit ook ze ker gelukt zijn. Uit een goed geno men corner door Jan Töpfer kopte Bouma tegen de lat, de teruggespron'- gen bal wordt door Schoneveld opge vangen en in een doelpunt omgezet (1-2). Er volgen dan nog verschillen de aanvallen waaruit juist naast of over geschoten werd en eenmaal brengt de lat redding bij een goed schot van G. Varkevisser. Het zat Fle vo in. deze periode bepaald niet mee. H. Edens van Succes is het dan eens weer niet eens met de scheidsrechter en wijst naar zijn voorhoofd, wat hem prompt en zeer terecht een waar schuwing kost. Keeper Kok moet tegen het einde nog een keer handelend optreden, wat hem goed afgaat. In de stand komt verder geen verandering meer. Rest ons nog te vermelden, dat de wedstrijd in goede verstandhouding werd gespeeld, mede door de uitste kende leiding van de scheidsrechter de heer D. van Velzen. I Cqmpetitiestanden: 3-F: BKC II 8 6 2 0 14 Succes III 3 5 1 2 11 Kaagvogels II 7 5 0 2 10 Flevo I 8 4 13 9 Petten II 7 2 0 5 4 VZV II 6 10 5 2 Winkel III 6 0 0 6 0 Zaterdagmiddag- afd. B: Blauw Wit II 5 4 10 9 Fleyo n 6 3 12 7 Marken I 3 3 0 0 6 Jong Holland I* 5.2 2 1 6 DTS IV 6 12 3 4 DEK I 10 0 10 And. Boys I 6 0 0 6 0 Kolommetjes betekenen resp.: gesp., gew., gel., verl. en pt. Wij leveren Herrijzend Wseringermeer- and B. 58 Nieuwe Niedorp Ook de aankoop van ge bruikte AUTOBANDEN is een kwestie van ver trouwen dus „BRUNIE" \e Hoorn. VERHUISD II. J. NOMDEN van Oosterhaven 30 Me demblik naar Meeuwstr. 3 Wieringerwerf Voor en een vertrouwd adres IIOEKSTRA's Brandstoffen- handel, Wieringerwerf. Tel. 17.

Herrijzend Wieringermeerland | 1947 | | pagina 3