Si bevest: ging CAND. G. EN INTREDE MEIJERING LANDELIJKE RUITERSPORT «I •S Nieuwsblad voor Wieringermeer Abonnementsprijs 1 1.65 per kwartaal Verschijnt Woensdags en Zaterdags Advertentieprijs 10 ct. per m.m. RedacteurTh. J. van Vegten TIPS 80 cent per 4 regels 12 MEI 1948 4e Jaargang no. 4 r O Redactie O en administratie O Nieuwe Niedorp B 58 O Tgi. 206, Kengetal 2261 Voor de Geref. Kerk te Slootdorp was het Zondag een blijde dag. Im mers deze gemeente die, door het ver trek van Ds. Goede rtiim een jaar va cant is geweest, ontving Zondag haar nieuwe herder en leraar, Can(b G! Meijering. De bevestigingsdienst 's 1 morgens werd geleid door de emeritus predikant Ds. H. Meijerifg, vader van de nieuwe predikant. Op zeer bëwo- gen wijze leidde deze hoogbejaarde heer zijn zoon in het ambt in, aan de hand van de tekst 1 Cor. 3 9, waar S^aat: "Want Gods medearbeiders zijn wij; Gods akker, Gods bouwwerk zijt gij". 's Middags'had de intrede plaats. Het kerkgebouw was stampvol. Buurt- gemeenten had afgevaardigden gezon den, deputaties uit cle kerkeraden van Middenmeer en Wigringerwerf waren aanwezig alsmede de predikanten Ds. v. d. Wielen en Ds. Post. Burgemees ter Loggers was namens het gemeen te bestuur aanwezig. - De nieuwe predikant 'had tot tekst gekozen Jacobus 4 13-17. „Welaan dan, gij, die zegt: Vandaag of morgen gaan wij op reis naar deze stad, wij zullen er een jaar doorbren gen, zaken doen en winst maken, gij-, die niet (eens) weet, hoe morgen uw leven zijn zal Want-gij zijt een damp, die voor een korte tijd verschijnt en verdwijnt; inplaats van te zeggen: In dien de Here wil, zullèn wij leven en dit of dat doen: Maar nu roemt gij in uwe grootspraak; al zulk roemen is verkeerd. Als iemand dan weet .goed te doen en het niet doet, is hét hem tot zonde". Na de predikatie richtte Ds. Meijering zich allereerst persoonlijk tot zijn va der en verzekerde deze dat- hij bo venal God dankte. Voorts bracht hij dank aan vader en moeder en fami lie voor al hetgene zij-.aan"hem heb ben gedaan. Aan de kgrkeraad van Slootdorp bracht spr. dank voor het op hem uitgebrachtte beroep; ver trouwende op Gods hulp en Uw bij stand hoopt hij te mogen arbeiden aan de opbouw van de kerk van Christus. Ds. v. d. Wielen werd dank gebracht voor de waarneming van 't consulent schap. Tot de1 gemeente zegt spr. dat de pastorie altijd voor hen,- openstaat, terwijl spr. tot de vertegenwoordigers der nabuurgemeenten zegt, dat hij de goede samenwerking die er is niet zal verstoren, .doch hoopt te' bestendigen. Het verheugd Ds. Meijering dat hij de burgemeester der gemeente in de kerk' mag begroeten. Vervolgens richt spr. zich tot de heer Bakker hoofd der Chr. school alsmede tot de jeugd. Namens de kerkeraad spreekt de heer P. v. d. Zaag. Deze deelt mede dat Ds. Goede verhinderd was te ko men .Ds Goede 'had aan spr. verzocht de gemeente te feliciteren, wij heb ben volgens Ds. Goede een goede keu ze gedaan met Ds. Meijering. Sloot dorp is een gemeente di^ veel vraagt, docht ook veel weet te geven. Wij zijn met dankbaarheid jegens Hem ver vuld aldus spr. dat wij na ruim een jaar vacant te zijn geweest onze. ei gen herder en leraar mogen begroeten. Spr. zegt Ds. Meijering namens de ker keraad alle medewerking toe. Op verzoek van spr, zingt de ge meente Ds. M'èijering Ps. 66 10 toe. „God zij altoos op 't hoogst geprezen, „lof zij Gods goedertierenheid, „die nimmer mij heeft afgewezen, „noch mijn gebed gehoor ontzeid. Namens de classis Enkhuizen en de collega's spreekt Ds. v. d. Wielen en' h'eet Ds. Meijering welkom in de clas sis. Wij zijn maar met weinigen doch de vèi'houding is zeer prettig en ik ge loof dat U zich spoedig bij ons thuis zult gevoelen. Helaas heb ik maar weinig aan het consulentschap van Slootdorp kunnen cfoen, daar dit even lang heeft geduurd als mijn verblijf in de polder en ik mij dus zelf nog moest inwerken. Spr. zegt Ds. Meijering namens col lega Post en hemzelf alle vriendschap toe. U zult hier ongetwijfeld ook moeilijkheden ontmoeten, zoek dan de kracht bij Hem. Burgemeester Loggers -sprekende^ namens het gemeentebestuur v/ijst er op dat hij de laatste jaren veel aan wezig is geweest bij het vertrek en de kpmst van een predikant. Het gemeen tebestuur is verheugd dat de vacante plaatsen in de Gèref. Kerken nu al len weer beSet zijn. Ik hoop zegt spr. tot Ds. Meijering dat God U de kracht moge geven bij Uw werk. Uw taak is niet gemakkélijk. Het gemeeritestuur stelt het zeer op prijs aanwezig te zijn bij gelegenhe den als deze, omdat zij prijs stelt op 1 een goede verstandhouding met de kerkgenootschappen, terwijl zij het eomgekeerd ook op prijs stelt dat ver houding kerk en overheid goed zal zijn. Hét hoofd der Chr. school de heer Bakker was de laatste spreker, die hoopte op een prettige samenwerking, samenwerking op' het enige funda ment wat spr. kent: Jezus Christus. Met het zingen van Ps. 144 6, werd de dienst" besloten. Zit word' in 't land de handel ruim gedreven, „en voorraad steeds na voorraad uitgegeven: „zo blijk' uw gunst, die \'t vee in overvloed, „bij duizend, ja tienduizend wêrpen doet. „Ons rundervee zij sterk en wel geladen; „geen uitval of inbreuk moog' ons schaden; „dat geen gekrijs de rust der stad verstoor', „noch iemans daar van bozen oproer hoor'! De Wieringermeerruiters slaan op de Streekwedstrijden te Midden- meer een uitstekend figuur. De Zaterdag j.l. te Middenmeer ge houden streekwedstrijden van de Lan delijke rij verenigingen N.H. Noord zijn een succes geworden. Op 'hei fraai gelegen sportveld is het de gehele dag een gezellige druk te geweest. Vooral na de middag was er veel belangstelling van de zijde van het publiek, -yoor deze wedstrijden waren niet minder dan 92 paarden in geschreven. De regeling op het ter rein was prima in orde. De verzorging der paarden liet niets 'te wensen over. Ep er mag van deze plaats een com pliment gemaakt worden aan hen die zich met de organisatie hebben belast De Wieriiigermeerders waren wel de ontvangende vereniging, doch zij moes ten de beschikking hebben over een aantal vrijwillige medewerkers, opdat het uitvoerige programma een vlot verloop zou hebben. Voor de middag werden de individuele wedstrijden gehouden, zowel voor de N._ als voor de B. ruiters. Zoals wij. reeds aan de kop hebben vermeld hebben de Wieringermeer ruiters een uitstekend figuur gesla gen, niet alleen dat zij zich in de di verse rubrieken bij de prijswinnaars wisten te voegen, ,doch ales ploegen maakten zij ook een keurige indruk^ Het toiletteren van mens en dier speelt bij deze wedstrijden een be langrijke rol, iets waar de Wieringer meerruiters speciale zorg aan hadden besteed.- Het was natuurlijk niet de enigste vereniging die hierin uitblonk. Hollands Noorden uit Julianadorp en West Frieslahd uit Sohagerbrug 'maak ten ook een keurige indruk. Doordat meri vijf rijbanen had uitgezet' ver-' liepen de individuele dressuurproev.en vlot.' Jan Nieboer van de Wieringer meerruiters wist zich in deze groep no 2 te plaatsen. Hij was natuurlijk deze dag de favoriet bij zijn club, hij reedt dan ook uitstekend op Adeo, Siem Bakker zat hem echter op de hielen. De verrichtingen van de vijftien deelnemers uit de Wieringermeer la ten we hier volgen: L. Dekens 6.26; H. tfekens 6.07; D. Nieuwhof 5.35; H. Dijken 5.35; E Knibbe 4.21; J. v. Schar gen 4.71; J. Beukema 5; P. Wijngaar den 4.92; J. Nieboer 6 .64; K. Doorn bos; 5.35; F. Hoekstra 5.43; J. Bakker 5.85; S. Bakker 6.50; J. Tijmens 5.28; A. Hoogendoorn 5.57,punten. De einduitslag voor de N. ruiters was als volgt: 1 Mevr. Geel Vries van RAP óp Leks met 7.21; 2 Jan-Nieboer W.M. ruiters op Adeo met 6.64 en 3 D. Jimming van RAP op Marleentje met 6.57 pnt. Voor de B. ruiters: 1 Mevr. Burger Rens van Rossinant op Wiltia met 6.53; 2 mevr, 'KikkertEelman van Waddenrui'ters op Wodan met 6.44 en 3 G. v. d. Stok van Rossinant op Hans met 6.42 punten. - Dé" prestaties van de Brunei's uit Wieringermeer waren: Mevr. Schenk Rens 6.39 en Betsy Nieboer 6 punten, zij reden resp. op Irene en Humaan. Bij de dressuurproeven voor acht en viertallen maakten de Wieringer meerruiters het ook best. Alleen vie-' len hier de verrassingen. Het tweede achttal kwam boven het eerste ta staan, hetgeen natuurlijk het nodige commentaar en plagerijtjes 'onder el kaar veroorzaakte, doch alles in de beste harmonie. Bij de achttallen rijbaan Iwaren de uitslagen als volgt: 1 RAP Anna Paulowna met 37.75; 2 Wieringerm.- ruiters II met 35.62; 3 Wieringermeèr- ruiters I met 35.29; en 4 Waddenrui- ters Texel met 32 punten. Achttallen rijbaan II: 1 West Fries land I met 32.21; 2 Holl. Noorden 31.50 3 Rossinant met 30.42 en 4 West Fries land met 30.21 punten. Bij de viertallen bezetten de Wie ringermeerruiters de tweede plaats. De volledige uitslag in deze rubriek was: 1 RAP met 2635; 2 Wieringer- meefruiters met 26; 3 Rossinant met 25,01; 4 Wiron met 24 en 5 Aurora met 23.08 punten. Hierna werd het individuele en groepsspringen gehouden. Er werden fijne staaltjes van springkunst met de dieren verricht en hét was een lust om te zien hoever sommigen het hier in hebben gebracht. Het zijn toch al tijd maar boerenpaarden, die dagelijks het gewone boerenwerk moeten doen, waarmede de verrichtingen worden gemaakt: De jury was onverbiddelijk indien er driemaal een hindernis werd geweigerd en dat was maar goed ook. Springen is alleen mooi als een paard wil springen. Ef waren ook ruiters die hun pdhrd totaal niet in bedwang hadden. Ver keerd was het o.i. dat men te dicht

Herrijzend Wieringermeerland | 1948 | | pagina 1