Burgerlijke stand' Prof. Rgmme komt spreken Fancy Fair D.W.O. FLEVO-NIEUWS Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjes Vergadering Chr. Landarbeidersbond of meer hadden afgeraden. Wie echter oog heeft voor de schoonheid van de natuur, zoals hier' de bloeiende kool zaadvelden met daarvoor de tulpen velden, is van diepe eerbied vervuld voor de Schepper en de schepping. Spreker dankt het bestuur en de heer Van Vliet voor het 'vertrouwen in hém gesteld. Hij doet een beroep op de ouders en vraagt vertrouwen, laten wij ondanks 'het vele wat ons scheidt, kijken naar het vele waarmee we ver bonden zijn. Vervolgens geeft spreker een overzicht van het programma der School. Deze cursus is zo ingesteld, dai de leerlingen die dit tempo kun nen volgen volgend jaar September, reeds naar de derde klas kunnen. Het diploma der school heeft waarde.-Spr. toont dit met een enkel voorbeeld aan. Ook al gaat men straks een andeie richting uit dan, nog heeft het diplo ma waarde. Spr. hoopt dat de school zal beantwoorden aan Jhet doel wat men zich gesteld heeft. Ir. Corstiaensen, sprak als voorzitter van de corrfmissie van toezicht. Behal ve de zorg voor de 'materiële en more le steun zag spr. de taak van de com missie, de heer Mook te introduceren bij de ouders op de bedrijven, hem op de 'hoogte te brengen met de gebrui ken op het bedrijf en in verband- met de steeds voortschrijdende mec'hanisa- tie van de landbouw de leerlingen op de hoogte te houden van de proeven die worden gedaan op het proefbedrijf voor landbouwwerktuigen. De heer K. v. d. Veen sprak namens de standsorganisaties en als lid van de stichting. Spr. is verheugd dat er ein delijk een compromis is gevonden waarop samenwerking mogelijk was. Spr. dankt, hiervoor in het bijzonder de burgemeester on- de secretaris voor het vele werk wat zij hebben gedaan Spr. herinnert aan ir. Smeding die altijd waarschuwend zei: 7,Denk er om jullie zit hier in een glazen huisje". Vervolgens wenst hij de school suc ces toe. De heer H. A. Giesen sprak ge lukwensen uit, alsmede de adj. secr. van de C.B.T.B. De heer Hofmeijer feliciteert de ge meente namens de arbeiders met de tot stand koming der School. Hij, hoopt dat ook de arbeiders hun kinderen van deze school zullen laten profite ren. De Üeer J. J. Engel schetste op geestige wijze als oud-Zuidgrzeevisser die thans een walbetrekking heeft in -de Wieringermeer, de loop der gebeur tenissen. Hij acht het noodzakelijk voor zijn kinderen, die zich tot de landbouw aangetrokken gevoelen, dat zij de schooi bezoeken. Op de plaats waar de school nu staat aldus de heer Engel lag vroeger een belboei die de vissers waarschuwde niet de verkeerde kant op te varen. De school heeft nu zo'n zelfde taak, zij moet de boeren waarschuwen de goede kant te houden. De heer Mook dankte hartelijk voor alle goede wensen. T.a.z. van het ge- sprokene door de heer v. d. Veen wil de spr .opmerken dat hij zich bewust is in een glazen huis te zitten. Gooi echter niet direat met stenen zegt spreker doch kijk eerst eens naar binnen. Hierop sloot de heer Loggers do bijeenkomst. Opgemerkt kan nog wor den dat namens de leerlingen vap de landbouwhuishoudschool een bloem- stukje was aangeboden? (Een der jon gens merkte ondeugend op: „Daar hebben we het tuintje van de dames voor moeten spitten). De school is aangevangen met 24 leerlingen, in het eerste cursusjaar wordt drie dagen per week les gege ven. Er werd.'tijdens de pauze thee met koek geserveerd. De jongens hadden hiervoor ingeleverd, de meisjes van de huishoudschool zorgden voor de bereiding. Mej. Redeker mocht hier voor nog een dankwoord incasseren. Vbor de Katholieke Volkspartij (KVP)zal prof mr. Romme, op Vrij dag 28 Mei a.s. een spreekbeurt ver vullen te Middenmeer. 0' (Tijdvak 28 April10 Mei 1948) GEBOREN: Antoni Re in der zv G J Hiddink en G J Nijkamp; Gerarda Johanna dv H v d Veen en G G Gris- nich. .GETROUWD: G van Til 27 jaar en H A Woets 26 jaar; J Bood 64 jaar en T Boerman 57 jaar; S Elgersma 23 jaar en H. Gruis 21 jaar; P. Smits 63 jaar en E Deijnum 30 jaar; B Sie- monsma 23 jaar tg Wieringerwaard en C Bakker 21 jaar alhier. OVERLEDEN: A R Hiddink 3 dgn. BEVOLKING (zelfde tijdvak) INGEKOMEN: W Wesselius Mo lenweg A 54 uit Wonseradeel; H Kraft en gezin Raadhuisstraat 22 uit Winkel. U Sprecher, Koggenrandweg D 87 uit Zwitserland. VERTROKKEN: C J M Boogerd en echtg. van nw. Luitjekolhorn naar Schagen; P J Jacobs'van Wagendwars. pad K 76 naar Epe; J. Germans gn gezin van Sportweg- 5 naar Enschéd-' A. KeijzerHoogschagen, van Kool- tuinenweg A 41 naar Anna Paulowna: M. Nieterau van Westerterpweg F 76 naar Rotterdam; W. Beers van Waardp brug naar Barsingjferhorn; T. Crans van Meeuwstraat 41 naar Langedijk; D. Manten en echtg. van Noorderdijk weg L 75 naar Hilversum; H. G. Bui- tink van Waardweg A 9 naar Voorst; O. C. v. d. Graaf vSn Hippolytushoe- verweg F 11 naar Dordrecht; G. Groot van Fazantstraat 14 naar Enkhuizen; TH. M W. Brinkhof van Oos'terkwei- weg L 14 naar Wijhe; J. S. Blijdorp van Oudelanderweg D 64 naar Haar lemmermeer; G. van Til en echtg. van Molenweg B 81 naar N.O. Polder; G. Dijkstra van Noorderdijkweg L O'S naar Wieringen. Als de voortekenen 'niet bedriegen, belooft de fancy-fair een groot suc ces te worden. De medewerking, die wij van alle kanten ondervinden, heeft onze verwachtingen zelfs over troffen. Met milde hand zijn de grij zen beschikbaar gesteld en het is ons dan ook eén behoefte hiervoor reeds nu een woord van dank te betuigen. Wij hopen volgende week Donderdag 20 Mei bij U langs te gaan, om de toegezegde prijzen af tehalen. Dit wordt echter nog nader definitief-.be- keod gemaakt. Mochten er onder U J nog zijn, die wij abusievelijk over geslagen hebben, dan houden wij ons nog gaarne aanbevolen. Even een te lefoontje aan de 'heer Spanj aart no. 230 Kolhorn of de heer Kleine nö. 46 Middenmeer en U-*kunt verzekerd zijn', dat het abuis direct hersteld zal worden. Onze leden herinneren wij nog even aan de vergadering die a.s. Vrijdag 14 Mei gehouden wordt in Hotel „Smit" te Middenmeer 's avonds half acht. De leden van alle onder-afde lingen worden verwacht. Er is nog veel werk aan de winkel de laatste dagen, verzuim dus niet te komen. Flevo I heeft de 4e prijs behaald in het sterk bezette Kaagvogels-tour- nooi. De eerste wedstrijd moest ge speeld worden tegen Beemster 1 een club, die twee klassen hoger speelt. Ondanks de grote 51 nederlaag wareh onze jongens niet zoveel zwak ker er is zelfs een periode van. een Flevo-overwicht geweest. Zonder van partijdigheid te willen spreken, dur ven we toch gerust bewegen, dat de scheidsrechterlijke "beslissingen Flevo duur te staan zijn gekomen. De straf schop waaruit het tweede doelpunt ontstond, voor Beemster was niets meer of minder dan een cadeautje voor "Beemster en hoe de arbiter Fle- vo's tweede doelpunt kon afkeuren wegens buitenspel is ons nog een raadsel. De bal werd nota bene vanaf de lijp voorgezet. Hoe 'het zij jongens als jullie het volgend seizoen met een - dergelijk elan spelen en wanneer dan nog enige zwakke plakken goed aan gevuld kunnen worden, dan hebben jullie de langste tijd in de derde klas vertoefd. De wedstrijd om de 3e of 4e prijs werd met 21 verloren van Foresters (kamp. 2e klas): De winnende goal werd eerst 1 Bninuut voor het einde gescoord. Dat was werkelijk jammer alhoewel Foresters de overwinning volkomen verdienden. .Voor. de rust wist Flevo goed stand te houden en kon zelfs de leiding ne- iften, toen uit een goed genomen cor ner, Bert Êouma met een prachtige kopbal de keeper van Foresters Jiet nakijken gaf. Na de rust echter was de stand spoe dig gelijk en kwam Flevo er bijna niet meer aan te pas. Het bleek nu dat zij de eerste wedstrijd nog in de benen had. Het was Foresters wat de klok sloeg en het is aan het uitstekende werk van de achterhoede te danken, dat de eindstand slechts 2lwerd. In ieder geval hééft Flevo een uit stekende indruk achter gelaten en dat is ook wat waard! De uitslagen waren: HOSVForesters 50 BeemsterFlevo 51 BeemsterHOSV 12 FlevoForesters 12 1. HOSV; 2. Beemster; 3 Foresters en ,1 4. Flevo. Afd. Wieringermeer In de afgelopen week hield boven genoemde afd. een bijeenkomst in Ho tel Smit onder leiding van Mevr. Oostsnbrug. De bijeenkomst werd ge opend met het zingen van Ps. 116, waarna de voorzitster voorging in gebed. In haar openingswoord heette Mevr. Oostenbrug in het bijzonder welkom Mej. Redeker directrice van de landbouwhuishoudschool. De dames in Middenmeer werdep bedankt, om dat ze het. zaaltje zo gezellig had den gemaakt. Hierna volgde voorle zing van de notulen welke onveran derd werden vastgesteld. Mej. Redeker kreeg vervolgens ge legenheid tot het houden van een 'in leiding ovét'hef landbóuwhüishoüd- onderwijs. Allereerst vertelde zij hoe dit onderwijs tot stand is gekomen en de verdere ontwikkeling daarvan. Vooral op het Platteland is deze school niet.overbodig. De meisjes leren niet alleen het degelijke werk, maar ook de inmaak, hoe behandel ik de huis- slacht, hoe.verzorg ik m'n tuin enz., enz. Op dezè inleidipg volgde een ge zellige gedachtewisseling en werden vele vragen gesteld. De voorzitster dankte Mej. Redeker met een aardig bloemstukje. Na de pauze werd een spraakwater val gehouden. Vier. dames moestén 2 minuten praten over het onderwerp; „Is een noodwoning nu werkelijk eeip "woning uit nood"? De uitslag vaYi de jury was dat Mevr. de Feter met het prijsje naar huis ging. In de rondvraag werden nog ver schillende punten behandeld. Nadat men nog gezamenlijk een gezang had gezongen eindigde- de voorzitster mei dankgebed. I TENTOONSTELLING GRAFISCHE KUNST. Op 18 Mei a.s. zal een tentoonstel ling van grafische kunst, gemaakt door arbeiders uit de arbeiderskampen, in Hotel Smit te Middenmeer worden gehouden. Ds tentoonstelling is geopend voor de schooljeugd van 23 uur en-voor de ouderen van 34 uur en om 8.30 uur, waarbij de heer Troelstra een lezing zal houden. Afd. Wieringermeer Zaterdag j.l. kwam bovengenoemde afd. te Middenmeer in vergadering bijeen. De voorz. de heer P. de Wit opende met schriftlezing en ging daar na voor in gebed. Nadat de voorzitter de leden welkom had geheten, werden ..de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens werden de ingekomen stukken behandeld. Een v.erzoek van de'stichting'van de Landbouw, om een bijdrage werd na ingewonnen ad vies van het hoofdbestuur afgewezen. Ook een schrijven van de Comm. Ge lijkstelling Stad enfPlatteland om een subsidie, werd afgewezen. Besproken werd de mogelijkhei'd om deze zomer een reisje te maken met de vrouwen. Voor de voorberei ding hiervan werd een commissie be noemd. Men wil in het laatst van Juni uit. Een dertigtal personen gaf zich hiervoor op. De 'pensioenregeling kwam hierna ter sprake, alsmede de accodrdlonen. Medegedeeld werd dat rhen over het laatste punt met de werkgevers geen overeenstemming heeft kunnen berei ken. Besloten werd yoorlopig op hét- oude contract in de bieten te gaan, totdat de Rijksbemiddelaars hebben beslist. Besloten werd om in geen geval verlgging van de lonen aan te ne men en ook niet afte wijken van de door de werkgevers voorgestelde tarieven. Er werd met klem aange drongen dat de Rijksbemiddelaars wat vlugger werken. In '47 is men reeus over het nieuwe, contract gaan onder-' handelen en Mei '48 is deze zaak nog- niet afgewikkeld. Men stelde zich op het standpunt dat indien er niet spoe dig een beslissing afkomt de arbei ders het werk maar moeten neerleg gen, want zo zeide men, als de stich ting en de organisaties nog een stuk samenwerking hebbgp, dan wordt dit dodr de Rijksbemiddeiaars onmogelijk gemaakt. Hierna volgde sluiting met dank zegging.

Herrijzend Wieringermeerland | 1948 | | pagina 3