Coöperatieve Aankoopvereeniging „De Wieringermeer" G.A. te Siootdorp Wieringenneer. SLOOTDORP, 23 Jan. '43. Aan onze Leden en Afnemers. GELDIGE KUNSTMESTZEGELS. De Kalizegel met opdruk 4 is geldig tot en met 31 Jan. '43. Laat een ieder die nog 4e per. Kalizegels in huis heeft, bedenken dat ze tot en met 26 Jan. ingenomen worden. Na dien datum ontvangen wij geen Kalizegels 4e periode meer, aange zien ze na dien datum niet meer op tijd in Den Haag kunnen zijn. Verder is nog geldig de Fosforzuur- bon met opdruk 1. Deze is geldig tot nader te noemen da tum, ook voor deze geldt, levert ze on middellijk in, ij AFLEVERING KUNSTMEST. De aflevering gaat goed. Velen hebben reeds melding gemaakt dat ze ontvangen kunnen. Dit is voor ons, van groot be lang, omdat we practisch tte vol zitten. Alle kunstmeststoffen voor de geldige perioden zijn binnen. Kalkstikstof alleen laat nog op zich wachten, doch is verla den. Niemand zal het erg op dit laatste product voorzien hebben, doch iederéén is verplicht, om zijn gedeelte te nemen. Dit is maar een klein kwantum, omdat de Kalistikstofbon maar half is geldig ver klaard. We zullen nog even de artikelen op noemen, die momenteel alle aanwezig zijn. Kalkammonsalpeter, Zwavelzure Ammo niak, A.S.F.-Korrels 15-18-24, A.S.F.- Korrels 2-10-20, Kalizout 40 pCt., Fosfo- rietmeel [zonder bon), Kalkstikstof (met een dag), Landbouwkalk, en Slakkemeei. Het iSlakkemeel is bemonsterd op 16.4 pCt. Fpsforzuur oplosbaar in Min«-.- raalzuur, kost 32 ct. per pCt., af Sloot- dorp, in papieren zakken. De Kalkammon wordt zonder^ tegen bericht ook afgeleverd in papieren zak ken. De andere kunstmeststoffen niet, om dat er te weinig voorraad is. De papieren zakken komen voor 20 cent per stuk op rekening Degene, die A.S.F. 15-18-24 ontvangt, zal vermoedelijk een beetje vreemd op zien tegen de kluiterigheid van dit artikel. Nogmaals willen wij U adviseeren stort bet los. Wanneer U zaaien wilt, zet bet 1 dag op een wagen buiten en het pro duct is strooibaar. Deze A.S.F. 15-18-24 is het product voor aardappelland, juist vanwege zijn samenstelling 15 pCt, Stikstof, 18 pCt. Fosforzuur èn 24 pCt. Patentkali. Ook is het voor alle andere gewassen uitstekend. De prijs lijkt een beetje hoog (f 24,75.) Doch vergeet niet dat U daar ook 3 baal kunstmest voor hebt. De 2-10-20 is goed kooper, doch gebruik dit nimmer voor aardappelland, vanwege het hooge Chloor- gehalte. Voor Erwten, Vlas, enz. is deze kunstmest wel de meest gevraagde. Nogmaals zoudqft wij U willen zeggen, stort toch al Uw kunstmest los, indien U ruimte hebt, met pakken stroo kunt U immers de meest practische bergruimte maken, U hebt ook geen verlies, geen bard worden, geen zakkenveriies, en min der ruimte noodig, een paar pak stroo bij de muun f langs en een paar pak er over, en de^zaak is gezond. TARWEMAALDERIJ. A.s. Maandag Dinsdag wordt al bet Tarwemeel weer teruggebracht naar de Depots. Wil P- ieder^-ket daar weg halen? BELANGRIJK COÖPERATIE - CURSUSSEN. A.s. Dinsdagmiddag half drie, verwach ten we dat Hotel „De Wieringermeer" te klein is om het aantal bezoekers te ber gen. Immers worden de 2 films gedraaid over „Beter melkqn" en „HET BELANG VAN DEN BOER." Dus iedere cursist komt natuurlijk en neemt zijn vrouw,- dochter of verloofde mee. Ir. Kranen spreekt ongeveer een half uur ter inlei ding en zal in groote lijnen weergeven wat op de 5 voorbijgegane lezingen is besproken. Daarna de Films. Indien er meer personen wenschen te komen als 2 per gezin, laat die dat dan even aan ons Kantoor opgeven vóór Dinsdagmiddag 12 uur Indien uit één gezin 2 cursisten zijn, kunnen er natuurlijk 4 personen ko men. Houdt de Dinsdagmiddag vrij voor Siootdorp. Fietsen als gewoon onder con trole van den Heer Zuidema. Koffie- surrogaat als gewoon (gratis) in 't Hotel. OVERSTORTEN KALKAMMON. De Kalkammonsalpeter,* die we recht streeks uit de wagon naar de afnemers ge reden hebben, en waarbij gezegd is, dat wij zelf deze komen over- of leegstorten, zit natuurlijk nog in de Orig. balen. U be hoeft daar niets aan te doen, binnen en kele dagen komt er personeel van ons.. Door de drukke werkzaamheden konden we onmogelijk eerder komen. Het lossen van wagons en schuiten moet nu eenmaal voor gaan, We hebben er geen bezwaar tegen als U ze zelf komt overstorten, dat gaat natuurlijk voor ons nog vlugger. Wil de zakken dan in een pak binden met een label er aan bij het vermissen van 1 kalkammonzak, wordt de rekening f 3.- per stuk hooger. ZOMERZAAIGRANEN EN ZADEN. We willen beginnen met te' zeggen, dat U niet te veel op Origineele granen moet rekenen. ;De toewijzingen zijn ongunstig. Klaverzaad hebben wij ruim voldoende gekocht, doch nog niets binnen. U kunt evenwel nog opgeven. Wacht ook niet te lang met le of 2e nab. granen op te geven. Alle soorten granen en peulvruchten kunnen wij nog aanbieden. De prijzen zijn nog niet bekend. De leverancier is de Z.W.M., U wel be kend. Westerwoldsch raaigras uit voorraad leverbaar. Voor voedersuikerbietenzaad verwijzen we U naar het merk Orig. C.B., natuurlijk bij ons verkrijgbaar. LANDBOUWMACHINES Wanneer U soms een vergunning hebt voor één of andere machine, vraagt dan eerst eens prijs en model bij ons. Het Centr. Bureau is ook hier de lever ancier van, en levert practisch alles uit voorraad. Aanwezig -[zonder vergunning) auto matische plantstokken voor mais, boonen, enz. f 14.50 per stuk. Hier volgen onze prijzen Deze zijn gebaseerd op franco huis, uil gesloten de kunstmest. Déze wordt geno teerd af Pakhuis. Franco boerderij wordt 30 cent per 100 Kg. hooger. We hebben, deze vrachtprijs met 5 cent per 100, Kg. moeten verhoogen, omdat de expediteur dit ook deed. Rundveekoekjes p. 100 Kg. f 11.95 Mengmeel voor Paarden 11.35 Varkensmeel v. fokvarkens 12.05 Kern voeder v. Varkens 22. Mineralen per 100 Kg. - 8. Minerale Liksteenen per 100 Kg. - 1'2.50 Kalkammonsalpeter p, 100 Kg. - 8,20 Kalksalpeter [niet in voorraad) 3.20 Zwavelzure Ammoniak p. 100 Kg. 8.10 Kalkstikstof (vastgestelde prijs) - 11.50 Kalizout 40 pCt. 5.50 A.S.F.-korrels 151824 24.75 A.S.F.-korrels 2-10-20 9.75 Koolzure Landbouwkalk 2.20 Fosforietmeel (zonder bon) 99 Kg. 14.3% fosforzuur opl.b. in mineraalzuur 9.60 Slakkemeei per 0.3Z Ceresan per 1 Kg. 2.97 Ceresan per 5 Kg. - 14.15 Aretan per 5 Kg. 32.30 Morkit per 1 Kg. 2.45 Morkit per 5 Kg. - 11.70 Papiertouw per rol - 3.0Ö Gesl. Krijt per 100 Kg. 5.00 Mangaansulfaat per 100 Kg. 38.00 Paraplant per 50 Kg. 22,50 IJzeren Palen 1.37 M. met 1 gat p. stuk 1.60 Bizondere aandacht verdienen de mine rale Liksteenen van het Centr, Bureau. De samenstelling is dezelfde als die van de losse mineralen. Staan onder controle. Nog geen surrogaat. Men heeft wel eejns de neiging om te denken dat als een arti kel goedkoop is, minderwaardig is. Dit geldt in geen geval voor de Liksteenen van het Centr. Bureau. Het product is prima, en: vooral thans onontbeerlijk, nu er zooveel ruwvoeder gebruikt wordt voor de dieren. Laat U niet van de wijs brengen, door hoogere prijzen aan te hooren, en dan maar denken dat ze vast beter zijn als de C. B. Liksteenen, omdat ze duurder zijn. Vraagt maar eens om de samenstel ling, daar komt het op aan. Coöp. Aank. Vereen. „De Wieringermeer G.A."" R. SPEKMAN; Zaakv. Verantwoordelijk redacteur A. N. NAP, Wieringerwerf. Uitgever CORN. J. BOSKER, Wieringen. Drukker CORN. J. BOSKER Wieringen. Verschijnt éénmaal per week (gratis). P. 1352/1.

Mededeelingenblad Wieringermeer en Wieringen | 1943 | | pagina 4