de beschuitbonnen op de voor hun vastgestelde inleveringsdag, wanneer zij het vereischte minimum van 10 niet hebben bereikt omruilen tegen rant soenbonnen. Wanneer zij na verloop van tijd 10 rantsoenen bezitten kunnen zij cjeze inwisselen voor een aanvullingstoewij zing beschuit. De meening schijnt post gevat te hebben dat de loketten op het Distribu tiekantoor te Wieringerwerf ook in den namiddag geopend zijn voor het afha len van rantsoenbonnen en dergelijken. Dit is echter niet het geval, de loketten zijn geopend .van Maandag t/m Vrijdag van 912 uur voormiddag, voor de afd. Textiel en Schoenen blijft de regeling als in het vorig nummer oekend gemaakt De Leider van den Distributiedienst Wieringermeer, M. L. KONINGS. TQESLAGKAARTEN VOOR BIJZONDEREN ARBEID OP VEETEELTBEDRIJVEN. Personen die werkzaam zijn op vee teeltbedrijven en aldaar zwaren arbeid verrichten komen voor de 3e periode in aanmerking voor toeslagkaarten M 113 of M 213. Dus, zij kunnen gedurende de eerst volgende uitreiking, dat is met ingang van 1 Februari a.s., hun geteekende werkgeversverklaringen indienen in de uitreikingslokalen. De Leider v.d. Distributiedienst W.-meer M. L. KONINGS. Nieuwe bonnen. VAN 31 JAN. 7 FEBR. 06 A Brood 4 rants. brood of gebak. 06 B Brood Vs rants. brood of gebak. 06 Beschuit 1 rants.. Beschuit br. of geb. 06 Vleesch (half rantsoen). 06 A Aardappelen 2 Kg. Aardappelen. 06 B Aardappelen 1 Kg. Aardappelen. 06 A en B 1 rants. Tabafc. VAN 23 JANUARI—20 FEBRUARI. 480 Algemeen 1 kg. jïuiker. 481 Algemeen 500 gram Jam. 482 Algemeen Gojft/'250 gram. 483 gemeng meel, 125 ^ram. 484 Havermout, 125 gram. 485 Peulvruchten, 250 gram. 486 Vermicelli, 100 gram. 487, 488, 489, 100 gr. Kaas. 05, 06, 07 1 3/4 liter melk. 4-08 reserve 5Vj liter melk voor kinderen 05, 06, 07 1 3/4 liter Taptemelk. 492, 493, 494, 495 1 rantsoen Bloem. 4-07 500 gram Rijst. 3-06 en 4-06 reserve 15Ó gr. Cacao. 05 versn. 100 gram. Chocolade. 06 en 07 versn. 100 gr. Suikerwerk. 3-07 3 eieren. Bon inleveren t.m. 31 Januari bij den handelaar. Aflevering van 8 t.m. 20 Febr. VAN 27 DECEMBER—20 FEBRUARI. 473 Algemeen 250 gr. Koffiesurrogaat. VAN 22 JANUARI t.m. 3 FEBRUARI. 04 125 gram Margarine. 11 JANUARI t.m. 11 MAART 01 Boter voor kinderen beneden de leef tijd* van 21 jaar. 1 Kg. appelen voor kinderen tot 21 jaar op res. 205, 305 en 405 tm. 20 Febr. 474 Alg. Eenheidszeep, 475 Alg. Wasch- poeder Q Zeep, Q Toiletzeep, Q Wasch- poeder t.m. 31 Jan. N. Scheerzeep t.m. 30 April. Yereeniging voor Bedrijfsvoorlichting in de Wieringermeer. (Het vervolg van proeven met zomer en overgangstarwe moest wegens plaats gebrek tot volgend no. blijven liggen. Red.) Mededeeling 96. ADRESWIJZIGING. Uit de vele foutief geadresseerde brie ven blijkt dat vele leden van de V.B.W. nog niet op de hoogte zijn met het feit dat het kantoor en het secretariaat der Vereeniging voor Bedrijfsvoorlichting en h^t secretariaat van de Stichting- Proefbedrijf „De Prof. Dr. J. M. van Bemmelenhoeve" sedert 9 November is gevestigd in het nieuwe Domeinkantoor te Wieringerwerf, tel. 65 en 66. „Des voormiddggs van 912 is hier steeds iemand aanwezig voor het ont vangen van eventueel bezoek. I KUNSTMESTDISTRIBUTIE. Naar aanleiding van de reclames in zake de kunstmestdistributie, kunnen wij, na ons onderhoud op het Land- bouwhuis te Alkmaar, het volgende me- •dedeelen. 1. De toewijzing, voor zoover deze thans is verstrekt, is gebaseerd op de inventarisatie-staten van Mei 1941 en wel op de gegevens welke door de tellers zijn opgenomen. Dus niet naar de gege vens welke reeds eerder door de land bouwers zelf zijn opgegeven. Men ba seert zich in Alkmaar op de opgaven welke door de tellers zijn verzameld, omdat deze dus door de L. O. zijn gecontroleerd, terwijl de landbouwers ze door hun lifndteekening hebben be krachtigd. Het is ons echter gebleken, dat er tusschen de beide bovengenoem de inventarisatie-staten bij de meeste menschen die reclameerden groote ver schillen bestaan. Steeds is de totale op pervlakte land, welke aan den teller is opgegeven, kleiner dan de eigen op gaven. Hierdoor zijn de tekorten, welke uit hoofde van deze verkeerde opgaven werden ontvangen, dus een gevolg van eigen onnauwkeurigheid. Wij willen er dan ook op wijzen dat het in dezen in het eigen belang der landbouwers is om de opgaven voor de inventarisatie zoo nauwkeurig mogelijk te doen en geen handteekening te plaatsen op de formu lieren van den teller, alvorens men zich door zelfcontrole .van de juistheid van de opgaven heeft overtuigd. 2. Na 1941 zijn er op verschillende bedrijven wijzigingen opgetreden voor al door het scheuren van grasland. Het ligt in de bedoeling hiervoor nog een aanvullende toewijzing te geven, even als voor tuinbouwteeltvergunningen en enkele bijzondere teelten (o.a. spinazie, stekbieten, koolzaad, bl. maanzaad). 3. De meeste paohtérs, die in 1942 voor het eerst inhuurden, 'hebben nog te kort kunstmestbctnnen ontvangen, doordat van deze bedrijven nog geen inventarisar.ie-staten bekend Waren. Ook voor deze gevallen zullen de toewij zingen in orde gebracht kunnen wor den, wanneer straks de definitieve toe wijzingen de deur uitgaan. 4. Met de pachters van Wieringen, die losland in den polder gehuurd heb ben, is het minder eenvoudig. Deze ont vangen hun bonnen via de P.B.H. van Anna Paulowna, waaronder Wieringen ressorteert. Met de Afd. Kunstmestdistributie te Alkmaar werd overeengekomen dat aan deze categorie van Wieringer-losland- pachters gelegenheid zal worden gege ven te reclameeren in Alkmaar, waar men van ons de beschikking krijgt over de nauwkeurige gegevens van de ge huurde oppervlakten bouw- en gras land. Wij wijzen er nog eens met nadruk op dat men voor reclames van Wierin- ger-loslandpachterp dus niet bij ons moet zijn maar Afd. Kunstmestdistri butie, Landbouwhuis, Alkmaar. 5. Bij de definitieve toewijzing van kunstmestbonnen, welke zal worden verstrekt aan de hand van de gegevens, welke op de z.g. kunstmestaanvraag- formulieren voor het bemestingsjaar 19421943 zullen staan vermeld, zal met een en ander rekening kunnen worden gehouden. Deze laatstgenoemde formu lieren zullen eerdaags door P.V.C. wor den verzonden. HET STERK UITLOOPEN VAN POOTAARDAPPELEN. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen deelt ons hierover het vol gende mede. Van verschillende zijden bereikten ons berichten over de nu reeds sterke spruitvorming bij ingekuilde pootaard-" appelen. Met name is dit geval bij het vroeggerooide pootgoed en vooral bij de vroege rassen. Hoewel vroeggerooid pootgoed gewoonlijk sneller uitloopt dan op normale datum geroqide aardappelen, zal deze abnormaal sterke spruitvor ming zeker bevorderd zijn door den zachten herfst, tengevolge waarvan de aardappelen te warm bewaard zijn ge weest. Behalve teruggang in kwaliteit kan veel spruitverlies ook het optreden van onderzeeërs (vorming van jonge knol len, vóórdat"zich nog loof heeft ontwik keld) inxde hand werken. Het komt daarom den Plantenziek- tenkundigen Dienst gewenscht voor om op deze sterke spruitvorming de aan dacht te vestigen. Getracht moet wor den de kieming zooveel mogelijk tegen te gaan. Dit kan voor aardappelen, die aan den kuil bewaard worden, het best geschieden door omzetten. Hoewel thans

Mededeelingenblad Wieringermeer en Wieringen | 1943 | | pagina 3