•de aardappelen zich ondér het winter- dek bevinden en omzetten met het oog op de wisselende weersgesteldheid be zwaren met zich brengt, zal men toch goed doen zich op de. hoogte te stellen yan de mate van uitloopen, door een gedeelte van den kuil open te maken.- Indien daarbij blijkt, dat de aardappe len nu reeds in êelangrijke mate gespro ten zijn, dan zal om grooter onheil te voorkomen, spoedig omzetten noodza kelijk zijn. Verder houde men regelma tig controle, terwijl in het voorjaar, zoodra het weer hiertoe geschikt is, het winterdek moet worden verwijderd. Het beste zal zijn dat men, zoodra de omstandigheden dit toelaten, de inge kuilde pootaardappelen zoo vroeg moge lijk uit den kuil haalt en deze, hetzij in poterbakjas overbrengt of in een dun nen laag in getemperd licht op een vorstvrije plaats uitspreidt. Door de in werking van^het licht wordt nl. de kie ming geremd. Behalve de vroeggerooide pootaard appelen controleer^men ook de laatge- rooide en de ingekuilde: consumptie aardappelen op de ontwikkeling van spruiten. AANVULLING VOOR FOSFORZUUR. Aangezien bij de toewijzingen van de fos^orzuurbonnen voor de zandgronden- een, vergissing werd gemaakt, zullen deze worden herzien. Binnenkort ontvangen zij, die tekort kregen, een aanvullende toewijzing. Coöperatieve Aankoopvereepiglhg „De Wieringermeer' te Slootdorp Wieringermeer. G.A. Slootdorp, 30 Januari 1943. Aan onze Leden en Afnemers. GELDIGE KUNSTMESTZEGELS. Wanneer deze prijscourant in uw bezit is, heeft de Kalibon met opdruk 4, zijn geldigheid verloren. Alleen is nu nog geldig de Fosforbon met opdruk 1. Deze tot nader te noe men datum. ZEER BELANGRIJK. BINBERTOUW. In overleg met de Plaatselijk Bureau houder deelen wij U het volgende mede. Iederéén kan tot en met 28 Februari een formulier in ontvangst nemen tot aanvragen van Bindertouw. De P.B.H. en ook wij hebben deze formulieren op bet kantoor. Iedereen die dus over een zelfbinder beschikt vraagt natuurlijk aan. Ook wanneer een loonmaaier het maaien verricht, moet de aanvraag ge schieden door den eigenaar van het bedrijf. Iedere landbouwer uit de Wie ringermeer vraagt dus aan. Mocht U nog eindjes touw verzamelt hebben, hetgeen feitelijk voorschrift is, dan kunt U die bij ons inleveren. U ontvangt hiervoor een inleveringsbewijs, hetgeen U bij de aanvraag (formulier) moet insluiten. Degene die niet genoeg oud touw of heelemaal geen eindjes touw hebben ingeleverd, moeten eerst f 1.- per kg. storten, alvorens een Aankoopvergun ning wordt verstrekt. Dit bedrag is voor het Landbouwcrisisfonds. Over dit be drag krijgt U wel bericht uit Den Haag. De' meesten uwer zullen wel denken, 't Valt niet mee om de eindjes aan elkaar te krijgen. Toch is er gelukkig nog weer Bindertouw beschikbaar. De nieuwe pachters, en zij die de eindjes touw wel bij elkaar hebben ge zocht, behoeven die gulden niet te be talen. Het formulier moet U na invulling opzenden aan de Plaatselijk Bureau houder. Na 1 Maart kan de P.B.H. geen for mulieren meer afgeven noCh in ont vangst nemen. Laat een ieder dus op tijd zijn. KUNSTMEST - ^AFLEVERING. Voor alle geldige bonnen hebben wij kunstmest in voorraad. Nog geen Kalk- salpeter. De Kalksalpeter komt zeer langzaam af. In de mededeelingen van vorige week stond een fout, n.1. dat het Slakkemeel een gehalte had van 16.4 Fosforzuur oplosbaar in Mineraalzuur. Dit mpet natuurlijk zijn in Citroenzuur oplosbaar. Het Slakkemeel zit in papie ren zakken. Van hen die ruimte hebben hooren wij gaarne dat ze de kunstmest willen ontvangen. De A.S.F. 151824 is erg Ijluiterig. Zoo wij al eenige malen geschreven hebben is dit geen bezwaar, wanneer U het product strooien wilt. U zet het 1 dag buiten op wagens en het is goed strooibaar. Vooral los stor ten is van groot belang. Dit geldt ook voor de A.S.F. 21020. Kali 40 is momenteel niet op Slootdorp, alléén op Kolhorn, wordt dus in de meeste geval len thuis bezorgd. Aangezien de vrachten nog al hoog Zijn, willen wij nog onder uw aandacht brengen, dat de kunstmest ook gehaald j kan worden, dit is 30 cent per 100 kg. vracht besparing. De Kalkammonsalpeter wordt in pa pieren zakken geleverd. Papieren zak ken worden niet teruggenomen. TARWEMALERIJ. Het tarwemeel is weer op de Depóts teruggebracht. Ook de haver is voor 't grootste gedeelte weg. -. - VEEVOEDER. Het veevoer van Januari en Februari is tegelijk verzonden. De Maartbonnen zijn voor een groot deel weer binnen. Degene die nog Maartbonnen thuis heeft, vragen we beleefd om toezending. We, probeeren om het veevoeder binnen zeer korlfe tijd in papieren zakken te leveren. ZOMERZAAIGRANEN EN ZADEN. Momenteel kunnen wij nog orders aannemen op alle soorten gekeurde tarwe. Origineel is en zeer weinig. Capucijners en zaai-erwten ook vol doende voorraad. Haver eveneens. Afle veren kunnen we nog niet, aangezien de prijzen nög niet bekend zijn. Als het weer zoo blijft als nu een 14 dagen, zullen we spoedig moeten afleveren. BEVELANDER POQTAARDAPPELEN. We hebben nog 20 ton: Bevelander- pootaardappelen aan te bieden, maat 3545 en 4555, klasse A, zeer vroeg. Die hier nog van wenscht te bestellen, moet dit voor of op a.s. Woensdag, (Beurs) doen. Incarnaat klaver kunt U nog in elk kwantum opgeven. Witte en Roode klaver hebben we ruim voldoende ge kocht, doch nog niets binnen. Op Brui ne Boonen nemen wij geen orders meer aan, dit lijkt heel slecht. LEDIGE A.L.V.-ZUUR FLESSCHEN. Wil een ieder die nog ledige A.L.V.- zuurflesschen thuis heeft, ons dit mede- deelen. Momenteel neemt de fabriek ze nog terug tegen het Statiegeld, het geen U' er voor betaald hebt. Hier volgen onze prijzen Deze zijn gebaseerd op franco huis, uil gesloten de kunstmest. Deze wordt geno; teerd af Pakhuis. Franco boerderij wordt 30 cent pier 100 Kg. hooger. We hebben deze vrachtprijs met 5 cent per 100 Kg. moeten verhoogen, omdat de expediteur dit ook deed. Rundveekoekjes p. 100 Kg. f 11.95 Mengmeel voor Paarden 11.25 Varkensmeel v. fokvarkens 11.90 Kernvoeder v. Varkens 22. Mineralen, los 8. Minerale Liksteenen per 100 Kg, - 12.50 Kalkammonsalpeter p. 100 Kg. - 8,20 Kalksalpeter [niet in voorraad} 3.20 Zwavelzure Ammoniak p. 100 Kg. 8,10. Kalkstikstof (vastgestelde prijs] - 11.50 Kalizout 40 pCt. 5.50 A.S.F.-korrels 151824 24.70 A S.F.-korrels 21020 9.70 Koolzure Landbouwkalk 2.20 Fosforietmeel (z. bon) 99 Kg. 14.3% fo&forzu'ur opl.b. in Slakkemeel pei Cerêsan Ceresan- Aretan Morkit Morkit Papiertouw Gesl. Krijt Mangaansulfaat Paraplant IJzeren Palen 1.37 M. met 1 gat p. stuk 1.60 Coöp. Aank. Vereen. „De Wieringermeer G.A."' R. .SPEKMAN, Zaakv. mineraalzuur 9.60 (16.4 0.32 per 1 Kg. 2.97 per 5 Kg. - 14.15 per. 5 Kg. 32.30 per 1 Kg. 2.45 per 5 Kg. 11.70 per rol - 3.00 per 100 Kg. 5.00 per 100 Kg. 38.00 per 50 Kg. 22.50 Verantwoordelijk redacteur A. N. NAP, Wieringerwerf. Uitgever CORN. J. BOSKER, Wieringen. Drukker CORN. J. BOSKER Wieringen. Verschijnt éénmaal per week (gratis). P. 1352/1.

Mededeelingenblad Wieringermeer en Wieringen | 1943 | | pagina 4