Van de uiter zwarte ton tot de derde zwarte ton staat 8284 Ned. palmen water. Van de derde zwarte ton tot de vijfde zwarte ton van 85169 palmen. Van de vijfde zwarte ton tot de zwemmer van 90122 palmen. Van de zwemmer of naar de witte ton langs den drem pel, van 57 tot 68 palmen. Peiling van liet westgat, bij laag water in 1861, windstreek w., met flaauwe koelte Van de uiter zwarte ton tot de uiter witte tou staat 6868 palmen water. Van de uiter zwarte ton tot de tweede witte ton van 75105 palmen. Van de tweede witte ton tot de tweede zwarte ton van 84136 palmen. Van de tweede zwarte ton tot naai'binnen van 105250 palmen en daarboven. Als nu de schrijver van 1 Junij deze opgaaf niet ge looft, dan stellen wij hem voor, een onpartijdig onderzoek daaromtrent te doen bewerkstelligenen zich niet door plaat selijke voor- of nadeelen te laten verblinden, zoo als zulks met de Amsterdamsche schrijvers in het algemeen het ge val schijnt te zijn, die niet dan met eene zekere vooringe nomenheid dit vraagstuk behandelen, of liever de quaestie /'naar hun goedvindennaar hun voordeel en naar hunne belangen" beslissen. Ten slotte nog een een enkel woordUit de peiling van het schelpengat blijktdat er op het droogste punt bij laag- water 57 palmen water staat, en alzoo bij volzee p. in. 69 palmen. Dat droogste punt is een zeer zacht schelpen rugje. Het is zoo oud als de weg naar Kralingen, zeer klein, verandert niet, en hindert volstrekt niet in den vaarweg. Met diepgaande schepen gaan de loodsen langs de witte ton, waar ruimte en water in voldoenden over vloed aanwezig zijn. Op dat punt komende (altijd met zware schepen,) handelt de loods even als een voerman die een hinderpaal op zijn weg ontmoet, de voerman haalt even uit, de loods stuurt even ter zijde, daarvoor zit de voer man op zijn rijtuig, en staat de loods op zijn sohip, en daarmede meenen wij te mogen eindigen. Wie dit nu niet kan of wil begrijpen, moet o. i. met voorbedachtelijke blind heid geslagen zijn. Met de plaatsing van bovenstaande regelenzult gij, Mijnheer de redacteur, een uwer abonnés verpligten. pnïitiiif i£>üo:5igt. Zondag 9 Junij. De dagbladen van heden, bespreken algemeen de waarschijnlijke gevolgen van het overlijden van den uitstekenden Italiaanschen staatsman graaf Cavour, en komen grootendeels daarin overeen, dat de invloed welke die ontijdige dood op 't lot van Europa hebben zalnog niet te berekenen is; de tijding van het overlijden van dien minister heeft door geheel ons werelddeel een' verbazenden indruk te weeg gebragtdaar men hem als de eenige man beschouwde, die steeds botsingen tusschen Erankrijk en de Garibaldiaansche partij wist te vermijden. Door sir Peel werd de aandacht van het Engelsch lagerhuis op deze treu rige gebeurtenis gevestigd, terwijl de redevoeringen van lord John Russell en lord Palmerston, die over den lof van den overledene uitweiddenmet daverende toejuichingen door het huis werden beantwoord. Uit Parijs verneemt mendat de zaak van den bankier Mirès, welke den 6 Junij voor de correctionele regtbank zou worden behandeld, op verzoek van zijn' verdediger den advocaat Mathieu, tot over 14 dagen is uitgesteld. Wij zullen later op deze zooveel geruchtmakende zaak terug komen. Maandag 10 Junij. De buitenlandsche berigten zijn heden grootendeels zonder belang; in de zitting van de bondsvergadering van den 6 dezer, heeft de Oostenrijksche gezant, namens den groothertog van Modena, geprotesteerd tegen het aannemen van den titel van koning van Italië, door den koning van Sardine, en tevens namens zijne re gering gewezen op de schending van het volkenregt door gemelden souverein. De Pransehe regering schijnt nog niet voornemens te zijn, hare troepen uit Rome terug te roepen, daar er op nieuwtegen liet einde van Augustusleveraiitien voor 25,000 man aanbesteed zijn. Ook zegt men dat eene di visie dier troepenliet Napelsche zou binnenrukkeninge val de rust daar niet spoedig werd hersteld. In de zitting van het wetgevende ligchaam te Parijs, heeft een der leden de aandacht gevestigd op het Syrische vraagstuk; de minister Billault zeide, dat deze quaestie het onderwerp was van onderhandelingen, welke hij hoopt dat tot een' gunstigen uitslag zullen leidenlatere berigten mel den, dat de deswege te Constantinopel bijeengekomen conferentietot een bepaald besluit daaromtrent is geko men, en heeft vastgesteld: dat er voorloopig voor den tijd van drie jaren een gouverneur zal worden aangesteld, die de Christelijke godsdienst belijdt, terwijl uit de Maroni- ten en Drusen een vice-gouverneur zal worden gekozen om den gouverneur bij te staanen dat de hoofdpunten des lands door Turksclie troepen zullen worden bezet. De tijdingen uit Italië maken nog steeds melding van den diepen indruk, dien het overlijden van graaf Cavour, aldaar heeft te weeg gebragt. Reeds 11. Vrijdag heeft de begrafenis met eene bijna koninklijke pracht plaats gehad. De clericale bladen beschouwen den dood van dien staats man, juist op het oogenblik dat hij voor Italië bijna on misbaar was, als eene straf des Hemels, en vergelijken hem met Mirabeaudie eveneens stierf, "te midden der groote nog onvoltooide verwoestingen der Fransche revolutie". De heer Ricasoli, is door koning Victor Emmanuel belast met de zamenstelling van het nieuwe kabinet. Dingsdacj II Junij. Aan het departement van buitenland sche zaken te Parijs, zijn gisteren dépeehes uit Rome ont vangen, inhoudende dat de Paus geheel van zijne laatste ongesteldheid genezen is. Door het wetgevend ligchaam zijn de begrootingen van staat, justitie en buitenlandsche zaken aangenomen, In liet Engelsche huis der gemeenten heeft de heer Peel zich weder beklaagd over de nog altijd voortdurende ver volging der protestanten in Spanje, en zich hevig uitgela ten tegen dc aldaar bestaande godsdienstige onverdraag zaamheid de minister van Buitenlandsche zaken heeft daarop geantwoord, en verklaard, dat het Spaansche gou vernement wel meer liberale beginselen te dier zake zoude willen invoeren, maar daarin belet wordt door de tegenwerking der geestelijkheid,

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2