BLRGEL1JKE STAND DER GEMEENTE HELDER, ^fnrp^unücn <§tuft&en. De officier van administratie der 2e kl. 1F. C. Olivier, wordt met 1 Julij a. s. bevorderd tot officier van adminis tratie le kl., en wordt op Zr. Ms. stoomschip Cycloop ver vangen door den officier van administratie 2° kl. kl. R. A. W. Jacobse. Verder wordt eerstdaags eene groote promotie bij de Marine en de administratie te gemoet gezien. De luit. ter zee le kl. M. L. J. van Asperen, zal in Indie belast worden met de betrekking van hijdrogra- phisch ingenieur. Uit Munchen wordt gemeld dat de ritmeester der lanciers, graaf von heiningen den 19 dezer aldaar met de dochter van den bierbrouwer Floszman is gehuwd. Door dit huwelijk wordt derhalve eene Muuchener burger-dochter nicht van de koningin van Engeland. ERRATÜ M, In No. 5 hebben wij vermeld, het eervol ontslag van den vice-admiraal AJde Smit van den Broeckedir. en komm. der Marine te Ylissingen en in No. 6 de benoeming als zoodanig van den schout-bij-nacht II. Wip ff tot zoo verre zeer juist; maar nu is in No. 7 eene fout ingeslopen. Daar staat datoo/c de schout-bij-nacht Vogelpooi den vice-admiraal de Smit van den Broecke als dir. en komm. der Marine te Vlissingen zal opvolgendit moet zijn vervangen als Vice-Admiraal. Opmerkelijk is het dat dezelfde fout successievelijk heeft plaats gehadin verschillende andere Couranten-Drukkerijen. Van 15 22 Junij 1861. ONDERTROUWDAmbrocius Benekervan beroep sjouwerman, oud 35 jaren en Wilhelmina Kneppel, zonder beroep, oud 34 jaren, beide wonende alhier. Jan Kla- verstein, van beroep bediende le klasse in 's Rijks Marine Hospitaal, oud 50 jaren en M. Brouwer, zonder beroep, oud 37 jaren, beide wonende alhier. Wijber Eaber, van beroep houtzaagmolenaar, oud 25 jaren en Ida Elisabeth Bakker, zonder beroep, oud 19 jaren, wonende alhier. Govert Hendrik van der Burgh, van beroep opzigter, oud 28 jaren en Aagje Vlaming zonder beroep, oud 17 jaren, beide wonende alhier. Cornelis de Bruin, van be roep zeeman, oud 32 jaren, en Maria Boebes, zonder be roep, oud 27 jaren, wonende te Amsterdam. Cornelis Johannes Kuiper, van beroep sjouwerman, oud 24 jaren en Guurtje Visser, zonder beroep oud 20 jaren, beide wonende alhier. Barend Blok, van beroep koopman, oud 24 ja ren wonende thans te s Gravenhagevroeger alhier en Hen- drika Poons, van beroep werkster, oud 25 jaren, wonende te 's Gravenhage. Johann Eriedrich Bischoft,van beroep stukadoor, oud 27 jaren en Kaatje Namink, zonder beroep, oud 21 jaren, beide wonende alhier. GEHUWD: G. J. Bogaard en C. Hassing. P. Oom en T. Kraft. L. Smit en A. Katz. P. Dekker en J. Puinbroek. G. Remer en G. van de Waeij. BEVALLENG. Schraa geb. Kramer Z. W. M. M. LI. van Strijen geb. Versignij D. J. Burghout geb. van der Laan D. L. C. van Nuijsenburg geb. van Mellen Z. H. M. Nagelhout geb. Pott D. OVERLEDENK. van der Woldt 40 jaar. J. Smit 25 jaar. G. Zander 18 weken. J. H. Bradel 23 jaar. Ij. Arpeau 13 jaar. A. van der Laan. 63 jaar. Correspondentie. W., onlangs met de zijnenwaarbij dameslangs het strand wandelende, vond, bij het gezigt op de badende heeren in hun Adams costuum, aanleiding, het gemeente bestuur opmerkzaam te maken op het wenschelijke eener geschikte badinrigting. Hij gelooft, dat de daarvoor te heffen matige abonne mentsgelden', de daarvoor te maken kosten wel zouden dek ken, en al werden die kosten daardoor niet geheel gedekt toch vermeent hij, moest het bestuur iets ten offer brengen om de kieschheid der gemeentenarendie zich aan het strand eens wenscheu te verlustigen, door dergelijke gestoffeerde natuurtooneelen niet te kwetsen. De vraag van //eenige dames" over 't plantsoen zal ge plaatst worden, zoo eene der inzenderessen haren naam aan de Redactie wil opgeven. Mijnheer ie Redacteur. In de Nieuwe Heldersche Courant van Woensdag den 19 Junij zijn, in eenige Beschouwingen over de Gemeentewet, aanmerkingen gemaakt over voorloopige bijeenkomsten van de leden van den Gemeenteraad. Die bijeenkomsten worden daar genoemd strijdigwel niet met den letter, maar toch met den geest der wet, om dat zij zouden schaden aan de openhaarheid, die, volgens al de latere staatswetten, moet gegeven worden, aan han delingen van het Bestuur Ik zou instemmen met die redenering, wanneer werkelijk de openbaarheid daardoor werd benadeeld, hetgeen ik niet inzie integendeel keur ik die voorafgaande vergadering goed en nuttig. Indien toch geene gedachtenwisseling jdaats heeft omtrent de onderwerpen, die in behandeling moeten komen, dan zullen vele raadsleden, onvoorbereid, zonder genoegzame kennis van de zaak zelve, en onder den in vloed van eenigen, die goed in het openbaar sjweken, ge noodzaakt zijn, het voor of tegen uit te spreken, terwijl zij welligt gaarne de zaak nog een paar dagen zouden in beraad nemenom dit of dat feit hetwelk bij de beraadslaging als bewijs is aangevoerd, zelf te onderzoeken of wetten en verordeningen, die op de zaak betrekking hebben nog eens aandachtig na te gaan. Het voorafgaand besprekenvan de onderwerpendie aan de orde zijnvoorzietdunkt mijin die bezwaren en stelt daardoor velen in staat beter het voor en tegendat bij de openbare beraadslagingen wordt aangevoerd te kun nen beoordeelen en daarnaar hunne stem uit te brengen. Die voorloopige vergaderingen hebben, volgens het voor schrift der wetook plaats wanneer de Hooge Regering wetten aanbiedt bij de beide Kamers der Stateu-Generaal wanneer die wetten in de Afdeelingen worden onderzocht. Ik hoop, Mijuheer de Redacteur, dat gij, getrouw aan' uwe belofte van onpartijdigheid, deze regelen ineen volgend nommer zult willen plaatsen, waarmede zeer zal verpligt zijn, enz. P. De Redactie plaatst volgaarne het bovenstaande stuk, hoewel zij zich noch met de strekking noch met den in houd vereenigt. In een volgend nommer komen wij op dit onderwerp terug.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3