DMtticft i£>üei5i0t. ITIETTTTSTIJDinGElT. Burgerlijke Stand der Gemeente TEXEL. Woensdag 3 Julij. Het buitenlandsch nieuws van lieden is bijna geheel zonder belangde meeste bladen behandelen wederom de vraag over de. erkenning van het Italiaansche koningrijk door Rusland en PruissenRusland moet daartoe nog niet vast besloten hebben, terwijl er in Pruissen ver schil van gevoelen daaromtrent schijnt te bestaan, tusschen den koning en den ministerraad. De minister Picasolie heeft in de kamer der afgevaardig den te Turijn, eene langdurige en uiterst gewigtige redevoe ring gehoudenin deze zegt hij o. a. dat Italië zich thans niet alleen wapent ter verdediging van het nationale grond gebied, zoo als het thans bestaat, maar ook om het vol komen te maken, om het tot zijne natuurlijke en wettige grenzen terug te brengen, 's Konings regering ziet een nationaal grondgebied voor zich, dat verdedigden herkregen moet worden. Zij ziet Rome en Yenetie en geeft hunonder de smartkreet over hun lijden, de wenschen, de hoop en de voornemens der natie te kennen''. Deze mededeeliugen werden door de kamer met dave rende toejuichingen, die schier geen einde schenen te nemen ontvangen. Donderdag 4 JulijUit Parijs wordt gemeld, dat in de afgeloopene week te Londen eene nieuwe zamenzwering tegen het loven van Keizer Napoleon ontdekt is; de fran- sclie ambassade daarvan bij tijds onderrigt zijnde heeft er onmiddelijk den minister van Buitenlandsche Zaken en den prefect van politie kennis van gegeven, zoodat de laatste zich kon meester maken van de medeplig'tigen die zich in ïrankrijk ophielden. Men verzekert, dat de ele menten van het nieuwe complot, dezelfde zijn als diewelke in der tijd hebben deelgenomen, aan den aanslag van Or- sini. Pudio, de medepligtige van Orsini, dienaar Cayenne gedeporteerd en van daar weder ontvlugt is, moet in deze eene belangrijke rol spelen. Ook tegen het leven van Garibaldi is eene zamenzwe ring ontdekt, ontworpen naar men zegt door aanhangers van de onttroonde Italiaansche vorsten, die vier personen naar Caprera gezonden hebben, om daar hun voornemen te volvoeren, doch de toegang tot dat eiland wordt van wege de Sardinische regering gestreng bewaakt. Te Rome heeft dezer dagen een opstand plaats gehad; na den afloop van een vuurwerk begonnen eenige groepen uit de menigte leve Victor Emanuel te roepen, waartegen de Pauselijke gendarmerie zich verzetteen ten laatste vuur gaf, ten gevolge waarvan een aantal personen ver wond werden. De toestand van den Paus blijft onrustbarend. Nog verneemt men als zeker, dat de koning van Italië, in overeenstemming met den Keizer van Prankrijk, bij den Paus zal aandringen op de verwijdering van Praus II uit Rome, en dat Prankrijk alsdan ook zijne troepen van daar zal terugroepen. De berigten omtrent den inwendigen toestand van Oos tenrijk, zijn alles behalve gunstig, zoo zelfs dat de Parij- sche correspondent van den Morning Post schrijft: Rus land en Pruissen zullen weldra Italië erkennen. Oosten rijk zal zonder twijfel het verstand missen om dit voorbeeld te volgen, en kan welligt in weinige maanden ophouden te bestaanzoo dat Italië ten eenenmale onverschillig kan zijn omtrent dit punt." Vrijdag 5 Julij. De minister de Persigny is uit Londen teruggekomen. De Keizer heeft den ministerraad voorgezeten. Helder, Nieuwediep, "Willemsoord, 5 Julij 1S6L De prachtige komeet die zondag en dingsdag avond plotseling onze kermis met een bezoek vereerde, schijnt aan de aandacht der sterrekundigen ontsnapt te zijn. De beroemde Parijsche astronoom levcrrierbeweert dat het niet de komeet van Karei V zijn kan. Men verneemt dat bij het Dames-Comité, waarvan reeds vroeger melding is gemaakthet plan bestaatvoor de ingezamelde gelden te doen vervaardigen een marmeren beeld der Faam, staande op een voetstuk met allegorische voorstellingen, die betrekking hebben op de overstooming in Pebr. 11., het geheel ter hoogte van 5 Ned. ellen, en dit monument, met toestemming van Z. M., te plaatsen op het Loo. Bij besluit van 3 Julij heeft Z. M. goedgevonden aan den schout-bij-nacht J. May, met den laatsten Junij j.1. eervol ontslag teverleenen, uit debetrekking van adjud. van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, en in diens plaats benoemd den kapt. luit. ter zee J. O. ff. Arntzenius. Onder den rijken veestapel te Staphorst is de ge vreesde weerweide (bloedpis) uitgebroken, waaraan bereids vele runderen zijn bezweken. Woensdag jl. heeft het prov. geregtshof in Zeeland A. Polderman wegens het vermoorden zijner echtgenoot veroordeeld tot de doodstraf, uit te voeren binnen Middel burg. Men zal zich herinneren dat de veroordeelde be schuldigd was van in den nacht van den 28 Jan. zijne vrouw gedurende haar slaap in bed te hebben vermoord, en het lijk daarna te hebben begraven in den achter de woning gelegen stal, alwaar het eerst den 2 Pebr. is terug gevonden, nadat de beschuldigde per advertentie eene be looning van ƒ100 had uitgeloofd voor hem, die inlichtin gen nopens zijne vermiste vrouw verschaften kon. Bij La Réole, niet ver van Bordeaux, hebben twee spoortreinen tegen elkander gestooten, met het ongelukkig gevolgdat zes wagens verbrijzeld en twintig passagiers benevens de machinisten en stokers, gekwetst werden. Yan 28 Junij 4 Julij 1861. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWDHendrik Meijenweduwenaar van Lijsje Yerdouw, van beroep Timmerman, en Johaunetta Sophia Yisser, weduwe van Maarten den Bleijker, zonder beroep, beide wonende alhier. GEBOREN: Jan, zoon van Jan Alberts Schagen en Jannetje van Grouw. Albert, zoon van Hendrik Koorn en Neeltje Mulder. Stijntje, dochter van Geert Kikkert en van Rempje Smit. OYERLEDEN: Albert Troost gehuwd met Marretje Groot oud 77 jaren. Levenloos aangegeven 1.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2