DERGELIJKE STAND DER GEMEENTE HELDER, «MIJMERINGEN. Van 29 Junij 6 Julij 1S61. ONDERTROUWD: Willem Nootman, van beroep ma troos bij de Marine, oud 32 jaar en Maria Pothuizen, zonder beroep, oud 34 jaar, wonende alhier. Willem Boom, van beroep scheepstimmerman, oud 24 jaar en Cornelia Vermeulen, zonder beroep, oud 24 wonende alhier. Johann Wilhelm Kamper, van beroep broodbakker, oud 22 jaar en Anna Maria Veenzonder beroepoud 20 jaar wonende alhier. Antonie Baak, van beroep zeeman, oud 22 jaar en en Clara Cathariua Lintelman, zonder beroep', oud 29 jaar wonende alhier. Teunis Bakker, van beroep zeeman, oud 25 jaar wonende te Texel, en Maria Slagwater, zonder beroep oud 28 jaar. Willem Krijne, van beroep zeeman, oud 26 jaar, wonende alhier en Jannetje Bremer, zonder beroep, oud 26 jaar, wonende te Texel. GEHUWD: G. H. van der Burgh en A. Vlamimg. A. Beneker en W. Kneppel. W. Eaber en J. E. Bakker. C. J. Kuiper en G. Visser. J. F. Bischoff en K. Na- mink. C. Bruul en C. Bijl. J. Klaverstein en M. Brouwer. BEVALLEN: E. G. Buitenkant geb. Katwijk Z. E. Kruijff geb. van Wilgen Z. A. van de Poll geb. Roodt Z. W. Wilner geb. Visser D. W. M. A. Tjittes geb. Greve Z. G. van der Wal geb. Baas D. H. S. M. Deutekom geb. Langedijk D. B. J. Bijl geb. de Vries D. H. C. Kaan geb. Noot D. J. Giltjes geb. Kieft Z. J. Wulffing geb. Ree D. W. Bruin geb. Brugman Z. E. de Vos geb. van Dijk D. A. A. Bas geb. Rover Z. A. M. Klijn geb. Selderbeek D. M. Kings- bergen geb. Lipschits Z. OVERLEDEN: S. Riemers 3 dagen K. Muije 3 weken. T. van Gent 45 jaar. W. Brinkman 39 jaar. MARKT BERIGTEN. Amsterdam 8 Julij. Op de veemarkt van heden waren de prijzen als: Runderen le kwaliteit f160 a 200, 2e kwaliteit f 140 a 180, 3e kwaliteit f120. Varkens 48 a 52 ct. het ft'. Tarwe prijshoudend. 128 8 nieuwe bonte Poolsche f 335, bij partij 128 8 dito f358, 128 8 dito f357. Rogge bij partij iets lager. 115 8 Petessb. f188, 117 8 f196, 118 8 f199 a 200, 119 8 f203, 120 8 nieuwe Pruissische f 196. Raapolie dadelijk op levering hooger betaald, op 6/w. 39,]-vliegend 38-J-, Mei 41-j-, Londen 8 Julij. Engelsche en vreemde Tarwe 1 Schill. hooger met vraag. Alkmaar 8 Julij. Paarden f100 a 176. Koeijen f80 a 150. Vet Kalf f36. Schapen f8 a 20. Lammeren f 7 a 10. Magere Varkens f 15 a 20. Biggen f5 a f7. Nuchtere Kalveren f6 a 10, Boter per kop 50 tot 60 Ct- Hoorn 6 Julij. Tarwe f10. Rogge f7. Gerst f7,75. Haver f4,75. Bruine Boonen f14. Vale Erwten f9. Paar den f 40 a 235. Koeijen f120 a 160. Kalveren f4 a 10. Schapen f9 a 23. Lammeren f 6 a 17. Varken f 8 a 21. Biggen f4 a 7,50. Kip-Eijeren fl,80 a 2,00. Boter perk. 45 a 49 Ct. Aardappelen f5 a 8,50 per mud. (Slot.) Een goed voorbeeld doet volgen. Zelden is er op een of ander gebied iets oorspronkelijks ontdekt of bet wordt door anderen nagevolgdomgewerkt, veranderd, maar zelden over troffen. Naauwelijks had b. v. Bugène Sue zijn uitsteken den Roman //de verborgenheden van Parijs" geschreven, of de aarde wemelde van verborgenheden van Londen, van Berlijn, van Weenen, van Amsterdamvan het Vatikaan ja zelfs van de Mississippide aarde werd met verborgenheden overstroomd, als eertijds het Egijpte-land door de kik- vorschen, maar heeft één dier navolgers het oorspronkelijke overtroffen Hoe komt deze opmerking met kermis-mijmeringen in verband? vraagt misschien deze of gene lezer; hebt gij, welligt, hier een navolger aangetroffen die het origineel overtroffen en verbeterd heeft!.,, ja, lezer, ik kom er rond vooruit, dat heb ik, en wel in eene Amsterdamsche Dame. Wie toch heeft ooit in ons land de gedachte gehad onze taal te zuiveren van die vervelende taalregels" die het schrijven zoo moeijelijk maken? Wie heeft in ons land die stijle dégagé uitgevonden, die ons van al die verve ling bevrijdt, die ons leert komma's en punten te zetten naar willekeur Het is vaderIk laat den naam des ontdekkers weg; welligt geniet hij zijne glorie in stilte; maar och ja, //de Amsterdamsche dame onzer kermis," heeft hem gevolgd en munt boven hem in stijl en punctuatie uit. Zullen wij die groote ontdekster even zien gaan Het is eene vrouw-eene vrouw aan welke gij de eer eener zoo groote vinding, niet zoudt toeschrijven, wan neer gij haar zoo eenvoudig gezeten ziet, met het doel u met uwe toekomst bekend te maken. Zij toch weet voor af uw' ouderdom, zoo ge haar slechts het jaar zegt waarin ge geboren zijt; ze weet of ge getrouwd dan wel onge trouwd zijt, doch schijnt in dit opzigt wel eens te dwalen; ze weet in een woord uw verledenuw hedenuwe toe komst Maar vrees nietshare voorspellingen zijn u niet zoo ongunstig als vroeger die der profetes Cassandra, die slechts de gave bezat, alléén noodlottige tijdingen te kun nen openbaren, die door niemand geloofd werden; neen integendeel, indien het lot dat ze u voorspelt, uitkomt, hebt gij eene schoone vrouw, vier h vijf kinderenrijkdom en eer te wachten. En dat alles weet gij voor slechts één dubbeltje. Enfin, toch rijk wordende, naar de gunstige beschikking onzer Heldersche Sibijlle, kunnen wij ons het genoegen veroorlooven, de salon des Variétés van de H. H. Boas en Judels binnen te gaan, ten minste zoo er nog eenigeruimte in de zaal te vinden is, waar wij ons kunnen nederzetten, om even uitterusten. Wij zullen daar een stuk zien opvoeren, over eene vraag die, ik hoop het van harte, voor mijne lieve lezeressen, zelden in de werkelijkheid zal voorkomen, namentlijk: wie van zeven exemplaren van het schoone geslacht de leelijk- ste is, eene vraag welker beslissing zelfs den herder Paris die in deze soort van zaken geheel te huis was, zou heb ben verlegen gemaakt. Hebt gij de jurij gezien, lezer, die gekozen was om vonnis te vellen? Dan zal ik u, die de vertooning hebt bijgewoonder niets van vertellen- en

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3