Kiezers GARIBALDI. DE WED. J. YERFAILLE Tarwe tegen Maandag a.s. in publieke veiling aangesla gen, circa 37 last Poolsclie Tarwe 122 ffi. Groningen 9 Julij. Tarwe onveranderde prijzen. Rogge alleen aan consumtie te plaatsen. Raapot.ie 25 ets. hooger f 37. Lijnolie onveranderd f 30. Eene biographische schetsvrij naar het Iloogduitsch door L. A. LAURE1J. Vervolg van Nu. 10.) Italië verloren, Italië een lijkroept hij wanhopend uit Vloek en ellende over het verraad! De ongeregtigheid triomfeert en al mijne hoop is weg, mijne plannen in duigen gevallen 1 Vertoornd en woedend denkt hij aan de magt welke Karei Albert in handen heeft gehad. Ware ik op zijne plaats geweest ik zoude overwon nen hebben, zeide hij tot zich zeivenja dat gevoel ik 1 En hij had gelijk. Garibaldi begeelt zich naar Oseppo en vertoeft daar een en twintig dagen. Hij verdedigde zich hardnekkig tegen de vijanden. Op den avoud van den eenentwintigsten dag gaat Annita, de dappere gemalin van den generaalalleen op de wallen en inspecteerde de posten want Garibaldi is gedwongen door eene ligle blessuur rustig te blijven. Niemand bespeurt de afwezigheid van den aangebeden bevelhebber want zij is er immers. Annita is niet bevreesd. Zij is altijd omringd door een dikken kruiddamp, bommen vallen haar voor de voetenkogels vliegen haar hoofd voorbij. Zij moedigt de soldaten aanzij bemoeit zich niet met het gevaar waarin zij verkeert en slaat geen acht op de duizende beelden van den dood die haar omringen Hare stem blijft sterk en duidt een vastberaden toon aan hare comman do's overschreeuwen het jammeren der gewonden en de vervloekingen der Oostenrijkers, welke door de stervenden geuit worden. Eindelijk breekt de nacht aan, de vijand keert in zijne liniën terug en de belegerden begeven zich met uitzondering der schildwachten ter ruste. Zoodra Anuita de nachtdienst georganiseerd heeft, begeeft zij zich naar haren gemaaldie haar met een teederen glimlach ontvangt. «Welnu, dappere vrouw," sprak hij, welk nieuws brengt ge mij mede? Niets nieuws, als dat wij nog slechts een dag weerstand kunnen bieden Slechts nog een enkelen dag? Slechts een dag, en ik geloof bijna Gij gelooft? Spreek, wat gelooft gij? Twijfelt ge aan mijnen moed, Annita? O geenszins. Maar morgen zullen wij genoodzaakt zijn ons over te geven. Wat zegt gij, ons overgeven? riep de generaal en stond van zijne legerstede op Of, zeide Annita met kalmte, of wij moeten een uitval wagen en daarin allen omkomen. Dat is eene andere zaak. Maar waarom? Geene levensmiddelen! En snel gelijk de bliksem staat Garibaldi op, niettegenstaande zijne he vige pijnen en trekt zijne kleederen aan. Toen Annita zag dat hij gereed Avas Aveg te gaan, wierp zij zich om zijn hals en sprak met eene trillende stem Guiseppé, gij zijt een groot man. Ga, ik bemin u, zoo als gij ver dient bemind te worden. Garibaldi omhelsde haar, drukte een vurigen kns op haar gloeijend voor hoofd en vertrok. Na zijn vertrek voelde Annita een traan op hare lokken en het geheim dezer traan verborg zij met innige liefde, diep in haar hart. Toen de klok van den kerktoren van Oseppo drie uur had geslagen, be steeg Annita haar klein zwart paard en reed naar de exercitieplaats. Ook Garibaldi was daar en sprak tot zijne soldaten: Kameradenwij zijn zonder brood en hebben niets meer te eten. Laat ons een uitval wagen en sterven, zoo als het de laatste verdedigers der Italiaansche vrijheid betaamt. Leve Italië. Evviva Italia I roepen vijf honderd stemmen, met geestdrift voor de edele zaak bezield De kleine troep begint den marsch. Garibaldi en zijne soldaten kwamen spoedig bij eene brug, die zij over moesten trekken en daarna vernielen, om den vijand de vervolging lastiger te maken. (Wordt vervolgd ERRATUM In de vijfde en zesde der advertentien van ons vorig nom- mer staat abusievelijk: W. C. K. van Strijen. lees: C. W. K. van Strijen. i.D73E731T?I31T. BAKKERSKNECHT. Dezer dagen is door den heer D. STRELTTSKI, artist bij de H.H. Boas Sf Judelsverloren, eene berookte meer schuimen Sigaar-Pijp, georneerd met twee hondjes en geribd barnsteen mondstukliggende in een foudraalals familie-cadeau stelt de verliezer er grooten prijs op, en ver zoekt den eerlijken vinder om terug bezorging bij den uitgever dezer courant, tegen billijke bclooniug. Voor de aanstaande verkiezing bevelen wij bijzonder aan de Heeren Mr. K. J. C. STAKMAN BOSSE. Jb. GRAAT. C. van der STERR. M. SCHOUTEN Az. J. PAPINEAU. Benige Kiezers. Tot Candidaten voor de aanstaande ver kiezing van gemeenteraads leden, worden aan bevolen de Heeren Jb. GOEDKOOP. J. C. SLEBE. Ingeval zij mogten worden verkozenhopen de kiezers dat zij de onwettige voorloopige vergaderingen niet zullen bijwonen Eenige Kiezers. Het wordt thans meer dan tijd, dat gij raadsleden kiest, die de gemeentebelangen meer dan hun eigen belang ter harte gaandat wij menschen nemendie durven praten rond voor hun gevoelen uitkomen, en niet aan den leiband van anderen loopen. Daarom kiezers stellen wij u voor aanstaande Dingsdags getrouw op te komen, en niet onverschillig te huis te blij ven want daardoor verwaarloost gij uwe eigene belangen en met ons stemme uit te brengen, op de H. H. Jb. Graat. C. W. K. van Strijen. J. Papineau. J. C. Slebe. L. M. van Gelder. Kiezers. Gedrukt ter Boek- en Steendrukkerij van S. GILTJES.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 4