MARINE. WESTSTRAAT lllEftf ÜM 11 IA,Uil» KiezersSlcmgeregtigden den Heer C. Bakker Bz. Kiezers J, Haremaker. Jh. Graat. Jb. Goedkoop. Wijk L, No. 70. De oudergeteekende heeft de eer te berigten, dat hij zijne Kleedermakers-Affaire ver ver plaatst heeft van af de Achtergracht naar de Weststraat Wijk L, N°. 70. Hij blijft zich bij voortduring in de gunst van het geëerde publiek aanbevelen, en heeft de eer te zijn, UEd. Dw. Dienaar C. Ph. DEISS. De ondergeteekende neemt de vrijheid de door haar hooggeachte Dames bekend te maken, dat zij hare Affaire van Modiste, alsmede hare handel in Dames-Gamituursheeft verplaatst van af de Achtergracht naar de West straat Wijk L, N°. 70. Zij hoopt dat de vele bewijzen van protectie en begunstiging, die zij tot nu toe zoo ruimschoots heeft mogen genietenhaar ook in hare nieuwe wouing moge ten deel vallen. Met hoogachting heeft zij de eer te zijn UEd. Du. Dienaresse E. de WIJN. In N°. 15 dezer Courant wordt gij verzocht, bij de aanstaande herstemminguwe stem uit te brengen op perso nen, die met de plaatselijke omstandigheden, met hare hulp middelen, met hare gebreken en met de middelen om deze te herstellen, volkomen bekend zijn, en worden zij geacht die vereischten te bezittendie sedert eene reeks van jaren alhier woonachtig zijn. Waarom is de heer C. Bakker Bz. niet onder de op- gegevenen, een man die gedurende zijn langdurig verblijf als burger, als lid van den raad veel ten voordeele dezer gemeente heeft gedaan Pleiten zijne vele bemoeijingen ter verkrijging van de opheffing van het onvrije territoir, van zooveel belang voor den bloei dezer plaatsniet voor hem Werkte hij niet steeds ijverig voor de belangen der gemeente En zoodanig iemand zal men nu op den achtergrond plaatsen, voor anderen waarvan men nog geene overtuiging heeft dat zij met de belangen, met de behoeften der ge meente eenigermate bekend zijn Juist op dit oogenblik Kiezersdat gij in den Raad kundige en met de plaatselijke belangen vertrouwde man nen moet kiezen, dient gij toe te zien dat men u niet misleidten vragen wij uuwe stem uit te brengen op een man die met uwe belangen bekend is, waarvan gij reeds zoo dikwijls de sprekendste bewijzen hebt ondervonden Uw madekiezer. OPENBARE AANBESTEDING bij do Directie der Marine te Willemsoordop Maandag den 295'611 Julij 1861 des vóórmiddags ten Elf urevan Het maken der Fundering voor een IJzeren Weegkraan op het Mariti- me Etablissement te Willemsoord. Deze aanbesteding geschiedt in één perceelbij inschrij ving en opbodovereenkomstig Art. 20 van het bestek, dat behalve bij het Departement van Marine te 's Gravenhage ook bij de Directiën der Marine te WillemsoordAmsterdam Helleooetsluis en Vlissingen ter lezing ligt. Op de twéé de Aanbesteding voorafgaande werkdagen wordt aanwijzing in loco gegeven, terwijl nadere inlichtin gen zijn te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat J. STROOTMAN te Mem Willemsoord, den 20 Julij 1861. De Vice-AdmiraalAdjudant des Konings in luitengewone dienstDirecteur en Kommandant der Marine D. BIJL DE VROE. Vergunt mij, door middel van dit blad, eenige beden kingen in het midden te brengenaangaande de her stemming van drie leden voor den Gemeenteraad, op Dingsdag den 30 Julij 1861; uit de zes candidaten moet een drietal leden worden verkozen. Dat er velen onder UI. zijn, die het onverschillig is, wie tot leden van den Raad zullen verkozen worden, is in de meeste dezer ge vallen geen vreemd verschijnsel, en dikwijls let men ook niet op particuliere hoedanigheden der Candidaten. In de meeste gevallen echter, wenscht het groote publiek dat bij zijne vertegenwoordigers, bekwaamheid met populariteit ge paard gaat, en het zal niet moeijelijk zijn, die beide hoe danigheden, in een drietal ledenop het billet voor de herstemming voorkomende te kennen. Dat het geneeskundig element in den Raad worde ver tegenwoordigd, zal ieder uwer wenschelijk achten, even zeer als dat administrative- en handelskennis aldaar van zeer veel nut zijnveel meer dan wanneer daar vertegen woordigd worden: eigenbelang en aristocratie, verwaand heid, persoonlijke eer- en heerschzuchtzulke beginselen vallen niet in den smaak van het publiek en belmoren niet meer te huis in eenen gemeenteraad. Zij die met mij van hetzelfde gevoelen zijncn de be langen der gemeente hooger stellen dan de persoonlijke hoedanigheden der Candidaten, zullen zeker hunne stem geven aan de Heeren T. Gedrukt ter Boek- en Steendrukkerij van S. GILTJES.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 4