KIEZERS Stemgeregtigilen KIEZERS! J. Graat. W. J. Hidde Bok. J. Papineau JHaremaker. Jb. Graat. Jb. Goedkoop. lil het oog: Errare lmmanum est", hetwelk in onze taal overgezet zijnde, zoo veel zeggen wil, als dwalen is men- sclielijk. Ook zullen wij het voorbeeld niet volgen onzer tegenstanders, die in bedekte termen de candidaten mogten aanvallen, welke hun niet welgevallig zijn, doch wenschen liever omtrent de candidaten die wij meeneu niet te moeten aanbevelen, het stilzwijgen te bewaren. Dit zij genoeg tot inleiding. Wat de verkiezing van den Heer J. GRAAT, aanbe langt hiermede kunnen wij ons wel vereeuigenen deelen niet het gevoelen van hen, die hem ongeschikt achten als Raadslid, om dat zijne burgerlijke betrekking eene onderge schikte is; 's mans ijver is bekend, aan doorzigt ontbreekt het hem niet, evenmin als aan bedaardheid en kennis, ter wijl hij nog onlangs daarvoor een blijk van 's K o u i n g s tevredenheid heeft mogen ontvangenin zijne benoeming tot Ridder der orde van de Eikenkroonwij vertrouwen dat de Heer Graat lust en geschiktheid bezit, om ook als Lid van den Raad te toonen dat zijne decoratie zou verdiend wezen, al hadde hij die als zoodanig erlangd. De Heer W. J. HIDDE BOK, verdient naar onze meening alle aanbeveling, en bijgevolg te worden gekozen die manin de kracht zijns levensheeft, van der jeugd af aan, gelegenheid gehad om de behoeften en belangen eener nabu rige gemeente te leeren kennenen is bijgevolg zoowel daardoor, als door zijn verblijf alhier, en zijne betrekking als Notaris en Scheepsreede rniet vreemd aan die onzer gemeente. Yan zijnen ijver en goeden wilgaf hij nog onlangs bij gelegenheid der Watersnoodeen doorslaand bewijs, terwijl de uitgebreide notariële praktijk, die hij in betrekkelijk korten tijd heeft verkregen, genoegzaam pleit voor het vertrouwen dat meu in hem stelt, en voor zijne activiteit, kennis en bekwaamheid in de behandeling van zakendie hij gewis ook op de gemeente belangen zou weten toe te passen. Yoegen wij bij dit alles een juist oordeel, eene gemak kelijke manier 0111 zich uit te drukken en vele en velerlei relatiën met hooggeplaatste personen en corporatiën elders, waardoor hij bij magte zou wezen om der gemeente belang rijke diensten te doen, dan aarzelen wij niet den Heer Hidde Bok met allen nadruk tot Lid van den Raad veilig te recommanderen. Voorts bevelen wij aan, den Heer J. PAPINEAU, oud Lid van den Raad, een man van veel ondervinding en kennis, onafhankelijk, schrander, en pal staande als het geldt de verdediging van de regten der gemeente, en van zijne opinie, al mishaagt die ook aan andersdenkende of bevriende Collega's. De antecedenten van den Heer Papineau als Lid van den Raad, zijn te gunstig bekend, dan dat wij het noodig oordeelen, hierbij nog ietster zijner aanbeveling te voegen, wij rekenen dan ook op het gezond verstand der kiezers, om vooral ook op hem hnnne stemmen uittebrengenen stel len voor, als de slotsom van deze onze beschouwingen, om .lot Leden van den Raad te benoemen, de llecren Nieuwe die p den 26 Julij 1SG1. Eeni-ge onpartijdige kiezers. Mijn dichtervuur is ganscli ontvlamd, Door de lezing dezer Nieuwe Courant. Wie bemoeit zich thans met aud're zaken, Dan die, die deez' gemeente raken Zal onze plaats nu niets verliezen, Dan moet ik knappe meDSchen kiezen. - Want Dingsdag wordt de Raad voltooid De slechte stem is weggegooid Wilt gij een knap lid voor den Raad? Zoo stem dan maar voor JACOB GRAAT. Eene herstemming zij geenszins het loon Voor CORNELIS BAKKER Bai.tuszoon. Wilt gij een goed bestuur, alzoo Welnu! verkies dan PAPINEAU. Ook GOEDKOOP is een eerlijk man, Voor wien men gerust stemmen kan. Voor den DOCTOR is geen plaatsje meer, lk stem hem niet voor deze keer. De NOTARIS heeft het veel te drok, Dus kies ik ook niet HIDDE BOK. Zijn mijne drie niet naar uw zin Welnu, plak cr dan andere in. Hen poëtisch Kiezer, wiens dichterlijk vuur vlam heeft gevat, en ze gaarne géblusclit zag. Het zij U dringend aanbevolen, toe te zien, niet het paard van '1'roje binnen te halenwant hoewel daaruit geenc gewapende soldaten zullen te voorschijn komen, om de plaats te verwoestenbrengt gij echter, «opgeblazenheid trotschheid, en «uould be" aristocratie" in het gemeentebestuur. Er wordt verzekerd, dat men in het westelijk deel der gemeente [den Helder), partijschap tusschen dat deel en het oostelijk gedeelte Nieuwediepzoekt optewekken, 0111 daardoor het ellendige «verdeel en heersch" in practijk te brengen. Aan liet Nieuwediep zijn er personen, die zich niet ont zien, om bij hunne onderhoorigen rond te gaan om aldaar de Stembriefjes zelf intevulleneene schoone vrijheid in Nederland, waar de keuze, als het ware, met het mes op de koel wordt afgedwongen. Het is noodig om dezulken te herinneren, dat men ook doorhalingen mag maken op het stembillet. Ingeval do U opgedwongen namen, niet met Uwe overtuiging overeenko men, haal ze dooren schrijf er andere onder van welke gij weet, dat ze opeutlijk worden aanbevolenmaar voor welke niet geintrigeerd wordt; het zijn de Heeren Gedrukt ter Boek- en Steendrukkerij van S. G1LTJES.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 4