BURGERLIJKE STAM DER GEMEENTE HELDER, Burgerlijke Stand der Gemeente TERSCHELLING. was gegaanaan liet hollen. Te vergeefs trachtten de voorbij - gangers de vaart van het dier te stuitentot dat hetna een paar honderd nederlandsche el in een regte lijn door gedraafd te hebben, de stoep van een grooten manufactuur winkel opvloogden kop en eene der voorpooten door eene der kolossale ruiten van een duim dikte sloeg, en toen door de zware toonbank werd tegengehouden. Het paard zelf heeft veel geleden. Aan een der predikanten in de gemeente Barradeel is door het collegie van zetters, ambtshalve een billet van omslag voor liet patent uitgereikt, wegens het geven van privaat-ouderwijs met betaling. Met de boomvruchten staat het in het Westland slecht. Appelen en peren zijn er zeer schaars. Zoo ver neemt men, dat vijgenperen zijn verkocht tegen ƒ30 het mud; witte pruimen ƒ10 het mud, Pour-mes-dames (peren) tegen 71 /2 en 10 cent het stuk, enz. Ook de druiven beloven over het geheel weinig; alleen enkele muren, waar de wijngaarden minder van de vorst geleden hebben, belo ven ruim een balf gewas. Tn den nacht van den 23 op den 24 Augustus, zijn in het land te Oude-Pekela van den landbouwer H. II. 'Ljabbes, wonende te Blijham, twee schapen geslagt. Een derde zoude zeker hetzelfde lot hebben moeten ondergaan, want men had het reeds een touw om den hals gebonden, doch dit heeft zich misschien met de vlugt gered. De vellen zijn zoo als gewoonlijk op de plaats achter gelaten. J.l. Zondag morgen vond een boerenknecht te Nije Mirdcndie melken gingeen man aan een boom hangen hij liep ijlings terug om zijn boer te halen. Bij onderzoek bleek het een vreemde schipper te zijn, die matten en ta pijten verkocht. Men vond om de ƒ180,00 aan geld bij hem. Men verneemt, dat de ongelukkige reeds lang het plan had opgevat om zich te kort te doen. Yolgens som migen moeten godsdienstige gemoedsbezwaren en volgens anderen finantiële moeijelijkheden hem tot dien ongelukkigen stap hebben gebragt. -Op de tentoonstelling der koninklijke maatschappij van landbouw, te Leeds gehouden, waren dezer dagen 560 honden geëxponeerd. Zij waren in 43 klassen verdeeld. Bij iederen hond waren naamouderdom en prijsbenevens de naam van den inzender vermeld. Bij vele honden was ook de afkomst opgegeven. De duurste hond behoort tot de 80«te klasse, die der Terriers, heet True, is 5 jaren oud en kost 60.000, Te Wiesbaden is een persoon gearresteerd, beschul digd bij de roulette met eene yalsche geldrol te hebben ge speeld. De beschuldigde moet hebben opgegeven uit Keulen afkomstig te zijn, en de betrekkingen van referendaris en van luitenant bij de landweer te vervullen. De Courrier des Alpes meldt van Sallanches, dat den 13 Aug. jl. de rivier de Arve buiten de oevers is getreden en er bij die gelegenheid eene dijkbreuk plaats hadten gevolge waarvan de gemeenten Sallanches en Saint-Martin zijn overstroomd. Een jongeling van 13 jaar, mende een wagen met hooi, terwijl op het hooi eene dienstmeid zijns vadersoud 24 jaarlag te slapen. In een oogenblik was het water zóó hoog geklommen dat het paard moest zwemmen en de wagen dreef. De jongeling sprong van deu wagen en werd dadelijk, doch het paard, de wagen en de dienst meid werden door den hevigen vloed medegesleept. en eerst na een tijdsverloop van ongeveer 10 uur, gered. De Arve is thans w:eder binnen de oevers getreden. LONDEN, 31 Augustus. Gisteren avond is er brand ontstaan in de uitgebreide tien verdiepingen hooge suiker raffinaderij van de hoeren Harrisou Wilson, gelegen in de Dock-street, in de nabijheid der docks. De brand is het eerst ontstaan in de beneden verdiepingen. Op den eersten alarmkreet spoedden zich de werklieden op de bo venste verdiepingen naar beneden, om te ontkomen, maar de brand had in korten tijd zulk een omvang bekomen, dat zij, toen zij tot op de. derde verdieping gedaald waren, het wegens de hitte niet konden uithouden, zoodat zij ge noodzaakt waren zich weer naar boven te begeven. Yan daar ijlden zij naar de daken der gebouwen en hieven kre ten van wanhoop aan. Het mogt hun echter gelukken eene ladder te bekomenmet behulp waarvan zij een naburig 20 a 30 voeten lager gelegen dak bereikten en vervolgens slaagden zij er in door middel van touwladders en andere hulpmiddelen naar beneden te komen. Drie der werklieden zijn, doordien zij gevallen ziju, ernstig gewond en voorts vreest men dat twee personen in de vlammen zijn omge komen tot dusverre althans heeft men niets van hen ver nomen. Een uur nadat de brand was uitgebarstenwaren de ge bouwen der fabriek slechts eene vuurmassa. Heden morgen was daarvan niets meer over dan de muren. Het verlies, door verscheidene verzekerings-maatschappijen gedekt, zal naar men vermoedt, 11 30,000 bedragen. Yan 23 tot 30 Augustus 1861. ONDERTROUWD: J. P. Pollicv. b. tapper, oud 24 jarenwonende te Rotterdam en J. Boormeesterz. b.oud 31 jaren. S, W. Stooker, v. b. schipper, oud 22 jaren en A. Kooger, z. b.oud 20 jaren. L. de Graaf, v. b. zeeman, oud 23 jaren en P. Hagen, z. b.oud 21 jaren. J. Rieuwerts, v. b. werkman, oud 18 jaren en E. L. II. Baks, z. b.oud 19 jaren. W. Kwast, v. b. kleermaker, oud 24 jaren en G. Bethlehemz. b.oud 25 jaren. D. lloogvorst, v. b., landtaan, oud 28 jaren en G. Snijder, z. b, oud 23 jaren. J. Dekker, v.b. werkman, oud 28 j, en G. Wesselz. b.oud 21 jaren, wonende te Texel. GEHUWD: J Walstra en M. Eafa. J. Kuiper en G. Drijver. J. de Roos en R. vau Vaalen. A. C. Ham en M. Yoen. C. Nijhuis en A. Brouwer. BEVALLENM. Straghouw geb. ten Hope D. G. D. Kuiper geb. Kramer Z. C. Hoogenbosch geb. Buijkes Z. T. Brize geb. Abbenes Z. A. M. G. T. Gunther geb. Janzen Z. T. Roos geb. Weij Z. A. M. Visser geb. Preeke D. J. Roou geb. van Dalen D. E. J. van Dijl geb. Lamers D. A. J. Koomen geb. Smit D. A. Deutekom geb. Daalder D. A. Lund geb. Schou ten D. P. M. W. Winter geb. Smit D. OVERLEDEN: W. Kaan 7 w. A. Mosk 76 j. M, Burger 47 j. IV. de Graatf 69 j. E. M. Timmer 13 d. D. Waal 78 j. A. D. Buijs 13 j. - H. van Getzen 24 j. H. Keijzer 41 j. A. O. de Groot 12 w. A. E. Sluis 9 w. Levenloos aangegeven 1. Van 18 tot 31 Augustus. ONDERTROUWD: Jan Pais, zeeman en Trijntje Teu- nis Bloem. GEHUWD. Audries Gerrits Stada, zeeman en Trijntje Cornelis Bos. Leeudert Stobbe schipper en Antje de Vries. GEBORENAlbertzoon van Tjalf Rijnderts Mier en Jacomijntje Alberts Mier.Trijntje, dochter van Jan Anes Kuiper en Trijntje Jernkes Bakker. Pieterzoon van Cornelis Pieters Kooijman en Barber Jans de. Beer. OVERLEDEN: Jan Jilles Bos 3 w.Antje Jacobs Wa genaar 70 j. Klaas Jans Mier 37 j -Jau Zunderdorp ruim 2 j. IARKTBESIGTEN. Alkmaar 31 Augustus. Aangevoerd 7 Paarden f80 a 100. 10 Kocijen 100 a 150. 371 Schapen f10 a 24. 92 Lammeren 8 a 12. 90 Magere Varkens f 12 a 18. 68 Biggen f 5 a 7. 2 Vette Kalveren f25. 50 Nuchtere dito f8 a 10. Boter per kop 60 tot 70 ets. Hoorn 31 Augustus. Gerst f7,50, Haver f5,10 Bruine Boonen flS, Graauwe Ertwen f 19Vale dito f 16,25, Witte dito f 12,50, aangevoerd 269 mudden. Op mon ster verkocht: 175 mudden Karweizaad a f 11,50, en 300 Mosterdzaad a f20,50. 16 Paarden f45 a 225, 7 Kocijen f135 a 230, 15 Kalveren f6 a 1] 225 Schapen

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3