bij den Baad is ingekomenze moet toch volgens de wet vier maanden voor het in werking tredendus in Augustus worden ingediend. De Voorzitter zegt, dat die indiening uitgesteld is, uit hoofde der afwezigheid van den Burgemeester, en dat er tot de zamenstelling vele inlichtingen worden gevorderd doch dat ze nog in den loop dezer maand zal worden overgelegd. De Heer Zurmuhlen, geeft kennis zich voor eenige dagen van de plaats te zullen verwijderen en wenscht de sleutels der gemeente kas aan een ander lid overtedragen. De sleutels worden daarna gesteld in handen van het oudste Baadslid den Heer Janzen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. 1T IS TJ W 3 T IJ D 11T 5 B 3T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 7 September 1861. Z. M. heeft goedgevonden bij besluit van 4 Septem ber N°. 53 1°. den adspirant-Ingenicur der Marine A. E. Dronkers, op zijn verzoek, met den 15 dezer eervol uit die betrekking tc ontslaan. 2°. met ingang van den 16 dezer maand te benoemen tot Adelborsten 1° klasse bij de Nederlandsche zeeraagt, de Adelborsten 2e klasse bij het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier: E. IV. Hudig, L. P. Baron van Lijuden, JE. BruijuJhr. II. M. van der WijckJ. van Herwaarden E. J. Hoos, J. P. J. Lucardie, E. A. J. Pascal van Alphen, H. IV. SteffelaarJ. C. A. Wissel, II. J. de Wal, O. C. A. J. Moreau, W. M. E. Bcrvoets, W. C. Böhtlingk, W. C. A. Ziegenhirt von Rosenthal, C. II. de Goeije, J. H. van de PollA. II. DumontH. Ij. Cadet, J. H. de Bruijn P. Zegers Areeckens, E. de Smit van den Broecke, II. W. E. ftiesz, H. de Jongh, G. C. Eisscher, L. Backer Overbeek en den voornoemden adspirant-Ingenieur A. E. Dronkers, met bepaling dat hij zal rang nemen tusschcn de genoemde Adelborsten Steffelaar en Wissel. - Jl. Woensdag is hier binnengekomen de stoomboot Koning Willem III, komende van 1'ort-Mahon, overbren gende 71 oogzieken, onder geleide van den luit. t/z. le kl. van Ithijn en den officier van gezondheid der Marine C. 1\ juzien behoord hebbende tot de equipage van Zr. Ms. stoomfregat lloerUen 63 zijn in het marine-hospitaal opgeno men, terwijl S herstelden op de Castor zijn overgegaan. Diugsdag jl. is alhier ter gelegenheid van den 21n verjaardag van Z. K. II. den prins van Oranje eene groote parade van dc hier in garnizoen liggende troepen der In fanterie Artillerie en Mariniers gehoudendie door een talrijk publiek werd bijgewoond, L'it een negental kandidaten is als tweede predikant bij dc Doopsgezinde gemeente te Texel beroependc propo nent W. Huidekoper van Midlum in Friesland, echter ver- blijfhoudende te Amsterdam. I. M. heeft benoemd tot ontvanger der dir. bel. en accijnsen aan de Wezelschc Barrière, (Limburg) den heer A. van Geusauthans ontvauger te Koewacht in Zeeland. Men schrijft van Terschelling dat niettegenstaande liet gevorderde saisoen men steeds het Duikerschip in ge reedheid houdt, om bij gunstige gelegenheid op het wrak der Lutine te kunnen vissollendoch dat men in den laatsteu tijd door het veranderlijke weder en de outstuimige zee tel kens daarin is verhinderd geworden. Te 's Hage is de jaardag des prinsen van Oranje ook gevierd door groote paradeterwijl bij die gelegenheid door Z M. aan de kamperende troepen te Millingen is geschon- ken ƒ1500, waarvan ƒ1200 voor brood, bier en kaas en ƒ300 voor sigaren. Ook in den Amsterdamschen Baad is thans het exa- mineren der varenslieden ter sprake gebragt cn o. a. mede-, gedeeld, dat, terwijl de examens te Amsterdam overluid van alle kandidaten te gelijk worden afgenomenzoodat alle examinatoren even als de examinandi de vragen en antwoorden kunnen beoordeelente Botterdam de kandi daten iq eenige groepen worden verdeeldwaar bij elke groep itis dezelfde zaal enkele examinatoren zijn, die, om I i elkaar niet tc hinderen, fluisterend met de examinandi spre ken, zoodat de toelating bijna geheel afhangt van het oordeel van een enkel examinator, die den vorigen dag- dikwijls nog de leermeester van den kandidaat was. Bij zulk verschil in 't examineren zal een zelfde pro gramma weinig baten, terwijl de Amsterd. kommissie meent, dat hare wijze van handelen meer waarborgen geeft van onpartijdig oordeel. Garibaldi heeft tot den gemeenteraad van Genua het volgend schrijven gerigt: "Ik ben waarlijk vervuld van dankbaarheid voor den eer vollen titel, dien de edele raad der stad, welke de baker mat mijner voorouders was en waarvoor ik al de liefde van een kind gevoelmij wel heeft willen toekennen. "Ik ben er trots optot een volk te belmorendat in den loop der eeuwen zoovele bewijzen van heldeumoed ge geven heeft, cn dat, niet van zijne voorvaderen ontaardende, door alle mogelijke middelen onze heilige nationale zaak heeft bevorderd, waarvoor zij reeds zoovele martelaren le verde De gemeenteraad van Napels maakt schitterende toe bereidselen voor de feesten op 7 September, zijnde de ver jaardag van Garibaldi's intogt. Garibaldi zelf zal echter niet tc Napels komen. Er zal eene deputatie naar Caprera ge zonden worden, om den ex-dictator dien dag te complimen teren Dc corporatie der vroedvrouwen te Parijs, heeft eene petitie bij de regering ingediendstrekkende om hare toela ting te verkrijgen tot den cursus der medische faculteitzoo-- wel als tot de examina voor het doctoraat. Naauwelijks is het publiek bekomen van de ontstel tenis door het ongeluk op den Brightou-Spoorweg tc w-eeg gebragtof zietreeds vindt een nieuw ongeluk plaats even verschrikkelijk in zijne gevolgen en waarschijnlijk het gevolg van achteloosheid. Op; den North London Railway liepen gisteren pleizieftreineu van Londen naar Kew, en daar het zeer schoon weder was, kwam er een zoo groot aantal reizigers opdat men onderscheiden treinen moest la ten loopendie den weg van 's morgens negen tot 's na middags een uur bezet hielden. Een dezer treinen, die 's avonds 7 uur terug kwamis nabij Kentish Tou-n op een goederentrein gestooten, die op een ander spoor werd ge bragt, en daardoor gedeeltelijk van een viadukt gestort. Men kent nog niet al de gevolgen van dit ongelukmaar men kan zich een denkbeeld er van makeu als men in aan merking neemt, dat vier of vijf rijtuigen vol passagiers van de viadukt zijn gestort. Volgens de onvollledige berigten tot dusverre ontvangen, zijn ten minste reeds tien lijken gevonden en zeventig gewonden, ongerekend nog hen die zich ter verpleging naar hunne woningen hebben laten brengen. Het is moeijelijk te begrijpen hoe er last kan gegeven zijn om een goederentrein op een spoor te brengen op een uur dat men elk oogenblik de terugkomst der plei- ziertreinen kon verwachten, alsmede hoe men den van Kew komenden trein niet gewaarschuwd heeft, dat er zich ec-n goederentrein pp hetzelfde spoor bevond. Aardappelziekte. Ofschoon men vele jaren achtereen op hetzelfde land goede aardappelen kan bouwen, is dit echter zelden raadzaam, terwijl het meest af te keuren is aardappelen te verbouwen op land, waarop zij het vorige jaar van de ziekte geleden hebben. Dezer dagen werd mij hieromtrent eene belang rijke proef medegedeeld door iemand, die van die zaken Veel praktische kennis heeft. Op het eene stuk land heeft men bij voortduring aardappelen verbouwd en op het andere daarnaast gelegen bij afwisseling en het verschil in opbrengst was aanmerkelijk, Nu dit jaar de ziekte zooveel heviger is, mogen ook dc hoveniers rond deze stad hierop wel bedacht wezen. Menigeen zal dezen raad misschien overbodig achten, maar het is naauwelijks te gelooven hoeveel men kan doen ter voorko ming der aardappelziekte en hoe weinig men er tegen doet. Vele hoveniers, die van deze zaken meer ervaring hebben, zullen mij dit willen toestemmen en zeker zoude het nuttig zijn zoo. zij deze zaken gezamenlijk meer bespraken. Utrecht, 4 September 1861. I. C, BALLOT.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2