Zweden bepaaldelijk gesloten zijn, op voorwaarde dat bij eene mogelijke vredebreuk tusscben Frankrijk en Engeland, de keizer bepaaldelijk konden rekenen op de hulp en den bijstand der Noordsche mogendheden, terwijl ook de reis van 'skeizers neef, prins Napoleon, ten doel zou hebben, 0111 in de vereenigde staten van Noord-Amerika jalouzy en prikkelbaarheid op te wekken en wantrouwen jegens Enge land te zaaijen. Uit Napels vernemen wij allerwege bijzonderheden omtrent de feestviering die aldaar heeft plaats gehad; er is een op- togt gehouden door Garribaldiaansehe invaliden, welke ge opend is geworden door dames en geestelijkendie banieren droegen met opschrift; «I. N. R. I." de voorletters van //Joseph Niceanus Redemptor Italiae (Jozeph van Nizza be vrijder van Italië). Tusscben de regeringen te Turijn en te Madrid schijnt eene ernstige diplomatieke spanning te heerschen, ter zake van de archieven der Napolitaansche consulaten, die vroeger door Spanje in bescherming waren genomen, maar thans door het ltaliaansche gouvernement als zijn eigendom wor den opgeëischtdoch niet worden afgegeven. Men gaat zelfs zoo ver, te verzekeren dat de gezant van koning Victor Emmanuel aan het Spaansche hof zou worden terug geroepen. Do laatste berigten uit Polen, door de buitenlandsche bladen vermeld, zijn zeer tegenstrijdig; volgens sommige zou generaal Lambert veel in populariteit hebben gewon nen en de opgewondenheid aan het afnemen ziju, volgens andere blijft de toestand ongunstig en houden de buiten sporigheden aan; onlangs is aan de grenzen eene handschoe nen fabriek vernield, en zijn in eene Duitsche bakketbak- kerij, de glazen ingeslagen en het gereedschap vernield, de politie is echter niet tusschen beide gekomen. Ook de keizer van Rusland schijnt in het binnenste van zijn rijk niet de vrede te kunnen vinden, die de Poolsche provinciën zoo zeer wenscheu; van verschillende kanten hoort men ten minste, dat het met de inwendige aangele genheden niet goed gesteld is. De keizer zoude na zijn bezoek van de Krim ook den Kaukasus bezoekenten einde te trachten, daar de rust te doen genieten, die men sedert langen tijd verwacht. 1T13 "J TT S 7 IJ D 11T 3- 31T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 20 September 1861. Bij de heden plaats gehad hebbende aanbesteding der gemeente voor het verlengen der losplaats voor schepen op de Kerkgracht, waren 8 iuschrijving-biljetten ingekomen. De minste inschrijver bleek te zijn den heer J. H. Yisser, wonende te Sliedrccht, voor de som van ƒ4862. De door den raad dezer gemeente op den 26 Augus tus geopende leening groot ƒ160,000 tegen 4>- pet. is heden middag ten 12 uur gesloten, er is slechts ingeschre ven voor een bedrag van ƒ42,000. Aan den heer J. Hardes, Officier-Machinist aan 's rijks werf alhier gedetacheerd, is de hemdoor Z. M. den Keizer van Rusland geschonken orde van St. Slanislaus 3e kl., uitgereikt. Gisteren morgen is door Zr. Ms. stoomschip Cycloop uit het Nieuwediep gesleept tot onder de Texelsche wal, Zr. Ms. drijvende batterij Neptunus, nadat dit voornemen den vorigen dag verhinderd was geworden. Bij het nemen van eenige proeven met genoemde bat terij, blijft de Cijcloop in de nabijheid gestationeerd. Eerst gister is het lijk gevonden, van den matroos die in den nacht tusschen 16 en 17 dezer van af de Nieuwebrug in de binnenhaven is gesprongenmet bedoe ling om zwemmende zijnen geleider te ontsnappen, men bevond dat er eene ernstige verwonding aan het hoofd heeft plaats gehad; met grond kan men alzoo vermoeden dat de ongelukkige met het hoofd te regt gekomen is op ccnen, zich voor die brug bevindende en met ijzeren pennen voorzieneu sluitboom. Het voornemen schijnt bij de Marine te bestaan een zeilschip uit te rustenmet bestemming naar Zuid-Amerika tot verdere oefening van adelborsten en andere jonge zeelieden. Wij vernemen dat de, door kapitein Ferrest in zee opgenomen en alhier aaugebragte 6 personen, slechts een gedeelte uitmaken van de bemanning van het Engelsche barkschip Marathon. Het overige gedeelte der equipagie en twee vrouwen waren vroeger door een ander schip gered, welk schip door om standigheden genoodzaakt werd, de nu geredden aan hun lot overtelaten. De Mara ihon is twee dagen later te Noord- wijk op strand gedreven. Dat de liefde «niet steeds bestendig van duur" is, daarvan leverde het dorp Ilypolituslioef, te Wieriugen, dezer dagen wederom een sprekend bewijs op; de vrouw van ze keren Agentwas dermate gram op haar Heer ge maal, dat zij hem verleden week, gedurende twee nachten heeft gezocht, om hem zoo mogelijk te doen gevoelendat «als de liefde in haat verandert zij een bitter kwaad is manlief echter scheen zulks te willen vermijden, en daarop heeft de dame bij onderscheidene ingezetenen, bij wie zij ver moedde dat haar dierbare wederhelft zicli had verborgen baldadigheden gepleegddoor geweldig op de deuren te slaanen de bloemen te vernielenzelfs het Raadhuis werd niet verschoonddaar werden glasruiten verbrijzeld. - Kapt. Visservoerende het kofschip Geertruida, alhier binnenheeft jl. Maaudag op de hoogte van Kamperduin drijvende gezien het achtergedeelte van een schip met tuig; op den achtersteven stonden de letters Neus. Kapt. Tap, met het schip Elsje, van Nerva te Hel- levoetsluis binnen, rapporteert dat hij jl. Maandag 10 mijlen ZZW. van Goeree gezien heeft, een masteloos fregat met breeden witten gang, en verlies van roer; de equipage was aan boord. Het is denkelijk een Amerikaansch schip. Te Scheveningen heeft Maaudag de visscherspink Magaretha zes mcnschen aangebragt, van een brik, waarmede de pink Zondag de kust van Yarmouth had ver laten; des nachts had men de brik bij stormweder plotseling zien verdwijnen; men hoorde geroep en kou de boot berei ken, waarin zes man de wijk hadden gevonden. Onver wachts was een groot lek in de met kolen geladen brik ont staan die zooveel water iidiet, dat de scheepslieden niets konden redden, dan de kleêren die zij aan hadden; de koks maat was bij 't overgaan van de brik in de boot verdronken. Men schrijft uit Gibraltar9 September Heden morgen ten 4 ure kwam hier aan de stoomboot Ceilon, van de P. O. Sleam Navigation Compagny. Aan boord daarvan bevindt zich de benoemde gouverneur-generaal van Nederl. Indië, de baron Sloet van de Reele met familie, die allen zeer welvarend zijn en geene bezwaren, gewoonlijk aan eene zeereis verbondenondervonden hebben. In de vorige week had te Groningen het volgende bedroevende voorval plaats. Eenige leerlingen van de school der paters redemptoristen, in de Heerenstraat, hadden de onvoorzigtigheid op eenig door hen nat gemaakt kruid dat niet spoedig ontbranddeeen kooltje vuur te leggen en daar dit niet hielp, uit eene flesch er droog kruid op te werpen, toen eensklaps al het kruid, dat in de flescli was en die een der jongens boven het vuur hield, ontbrand de en de flesch met een zwaren knal uiteen spatte. Veer tien jongens hebben daarbij min of meer zware brandwon den bekomen; terwijl een hunner buiten de andere wonden, aan een der oogen zoo ernstig gewond is, dat er vrees be staat, dat hij het oog zal verliezen. De Napelsche bevolking heeft het volgende adres aan' Garibaldi gerigt: n De Napelsche bevolking aan Garibaldi «lederen dag, ieder uur, iedere minuut zegenen wij u, waarde Jozef onze vader. Gij heerscht- in onze harten. Onze zonen hebben uw naam geleerd en mengen die in hunne gebeden. Gij zijt de vader des volks. Geheel op u zeiven, zonder u te bekommeren over vermoeienissen of hinderpa lenzonder te denken aan uw belang, hebt gij voor het volk edelmoedig uw bloed vergoten. Onze hoop op u is eeuwigeven als onze erkentelijkheiden zal ten allen tijde van vader op zoon overgaan. Moge de adem des winds deu weergalm onzer juichtoonen naar Caprera overbrengen. Leve Garibaldi De koninklijke speelbank te Baden-Baden heeft weder een slagtoffer gemaakt. Iemand, die zijn geheel vermogen aldaar verspeeld hadheeft zich zeiven van het leven beroofd.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3