van Washington teruggetrokken hadden, en dat de door hen ontruimde plaatsen tot aan Lewiusville, door de Fede ralisten bezet waren. De nieuwe positie des vijands ten zuiden der Potomac was niet met zekerheid bekend, even min als de reden van zijne terugtogt. Sommigen meenden, dat de terugtogt hieraan was toe te schrijven, dat het land niet meer de noodige levensmiddelen voor het talrijke leger op leverde; anderen hielden het er voor, dat de president der zuidelijke Confederatie een groot gedeelte zijner krijgsmagt naar Kentucki zond, om daar de partij der Separatisten te ondersteunen. Intusschen hield de vijand zijne aan de oevers der Potomac opgeworpene batterijen nog bezet, en belem merde hij daardoor zeer de vaart op de rivier. In Mis- souri hadden belangrijke troepen-bewegingen plaats, waar omtrent men echter alsmede te New-York niet met zeker heid onderrigt was. Ongunstiger dan ooit zijn de tijdingen uit Polen. Het geheele koningrijk is in staat van beleg verklaard, en niet tegenstaande het stellige verbod van de Russische autoriteiten waren te Warschau, de winkels en de beurs gesloten. Ver schillende kerken die druk bezocht waren, zijn door de militaire magt bezet. Een groot aantal personen van beider kunne zijn gearresteerd zonder dat echter de opgewondenheid daardoor verminderde. Niettegenstaande den slaat van be leg gingen de zamenscholingeu steeds voort, zoodat men ge noodzaakt was cavallerie te gebruiken om de menigte uit een te drijven. Uit Rome verzekert men dat de Paus steeds ongezind blijft tot het doen van eenige concessie, de prelaat Leverani heeft een schrijven gezonden aan den kardinaal Macini, strekkende om dezen te bewegen pogingen aan te wenden, om den paus meer toegeeflijk en verzoenings gezind jegens Italië te maken. 1TIB TJ7TS IJ D IIT 3 S 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 18 October 1861. Op den lsten November 1858 redde een onzer plaats- genooten, de lste stuurman Frederik Vroommet de sloep van het schip Sophie Flizahethonder zijn beheer, met groot levensgevaar en wel in 3 togten, 15 schipbreukelingen van het Engelsche schip Jeanie Johnstonkapt. J. WJohnston cn werd hem toen de groote gouden medaille door de En gelsche regering toegekend, llezer dagen werd genoemden stuurman als een nieuw blijk van erkenning voor zijne toen betoonde moed en menschlievendheid, een kostbare verre kijker (telescope) met toepasselijke inscriptie, door tusschen- komst van het bestuur dezer gemeentedoor het Engelsche gouvernement, toegezonden. De Kolonel Ingenieur v. KerkwijkInspecteur in de eerste Inspectie van Fortificatiënis gisteren alhier gearriveerd. In de zitting van de Tweede Kamer van Maandag is onder meer anderen ingekomeneen adres van den heer A.R.Sloos, te Winkel, houdende aandrang op de herzie ning van de wet op het notarisambt. In Indie is belast met de waarneming der betrekking van Equipagemeester bij het Marine Etablissement op het eiland Onrust de luit. t/z. lst0 kl. J. P. M. Willink. En benoemd bij de dienst der gouvernements schoeners en kruis- booten J. M. van Alcen. Aan het ministerie van marine is aanbesteed; le. Het bouwen en leveren van twee loods-rinkelaarsmet beschieting, mastgesteltuig en zeilen. Er waren ingeko men 10 biljetten. De minste inschrijver was de heer Albert, te Harlingen, voor ƒ22,000 per stuk. 2e. het leveren van twee loods-kotters en toebebooren. Er zijn ingekomen 8 biljetten De minste inschrijver was de heer P. Pot, te Ridderkerk, voor 16,470 per stuk. In een brief van Paramaribovan den 20 Sept. via Southampton ontvangen, wordt geschreven: "Tj. M. stoomschip Djambi is den 3 Sept. alhier voor anker gekomeu. De Apeldoorn is den 4"" naar buiten ge stoomd, en heeft het volk van de Adder, die buiten dienst gesteld wasnaar de Djambi overgebragt. De kannoneer- boot Coppename, die op de Djambi gewacht had, om diens aankomst te seinenis daarop naar binnen gegaan en den 10 Sept. buiten dienst gesteld. //Na het vertrek van het Zuid-Amerikaansche oorlogschip de Sumier van hier, waarvan vroeger is geschreven, zijn hier achtervolgens aangekomen om jagt op dat schip te maken, de Noord-Amerikaansche oorlogschepen Powhalla die voor de rivier is moeten blijven liggen, daar hij te diep ging, en op den 18 Sept. de Kingston State, kapitein Scott, welk schip voor anker kwam, doch de Sumier niet vindende, den volgenden morgen weder vertrokken is. Door den steeds toeucmenden aanvoer van aardappe len, mag men als verblijdend aanmerken, dat niet alleen de prijs daarvan in het algemeen vermindert, maar ook dat er beter soorten te verkrijgen zijn. De uitkomsten der N. Hoil. meekrap-maatschappij zijn zoo gunstig, dat er per aandeel van 1000, eene uit- keeriug van ƒ92,80 gedaan wordt voor de polders Haar lemmermeer, Anna Paulowna, Waard en Groet en Eijerlaiid. Het hof van Assises heeftna de voorlezing der akte vau beschuldiging en op de conklusiën van den advo caat-generaal tegen Judbij verstek het - doodvonnis uitge sproken wegens moord op den Russischen geneesheer Keppe en den heer Poinsot, president bij het keizerlijk hof te Parijs. De feiten en bewijzen, in de. akte van beschuldiging ver- méld laten geen twijfel meer overof hij is de moorde naar. Jud was reeds op zijn twintigste jaar tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld, en daarna wegens diefstal tot 20jarigen dwangarbeid. Hij bestal onderscheidene per sonen, waarmede hij op reis kennis maakte, en stelde eens een zijner kennissen voor, een trein te doen derailleren, ten einde de reizigers te kunnen bestelen. Allen, die hem na of ter gelegenheid van de beide moorden gezien hebben, die de goederen der beide slagtofiers in zijn bezit hebben gezien, en hem op het oogenblik dat de moord gepleegd was uit het spoorwegrijtuig hebben zien springen, betuigden zonder aarzelen, dat het gelaat van den persoon, door hen gezien, zonder eenig onderscheid overeenkomt met het photografie- portret, dat hij zijne moeder gegeven had. 3fniw5onbcn J>tuftïten. Naar ik verneem zullen in den loop van den aanstaanden wintertwee Harmonie-Concerten worden gegeven, door het Muzijk-Corps van het K. I voor de Marine, onder directie van den Heer Weclcesser. Men verspreidt echter het gerucht dat voornoemde Kapelmeester zulks alleen wenschtc tc doen met het doel, om het bestaande Concert-Gezelschap A p o 11 o te onder mijnen en afbreuk te doen, zonder dat hiertoe, met regt en billijkheid eenige reden kan gevonden worden. Het tegendeel is waar daar voornoemd Muzijk-Corps zich sedert het beginliarer vestiging alhier, heeft beijverd om het gezelschap A p o 11 o zoo bloeijend mogelijk te maken door dc degelijke programma's welke voornamelijk gedurende het zomer saizoen uitgevoerd zijn, terwijl ook die Kapelmeester gedurende dc winter-eoncertcn al hei zijne gedaan heeftom mede tc werken tot liet goede doel betreffende het strijk-orchest. En kan men dan aanuemen dat de Heer W. alleen met het doel Apollo te ondermijnen, deze enkele twee Concerten zou willen geven Of is niet eerder aan te nemen dat hij alleen door herhaalde uit- noodiging van leden en niet leden van Apollo tot dit plan gekomen is, en is het hun dan tc misgunnendat zij trachten door zich te laten hooreugevolg te geven aau eene voor hun geyoel strcelende invitatieen hun persoonlijk voordeel niet geheel en al aan de belangen vau Apollo kunnen of mogen opofferen. Eu is de stand van 't Concert-Gezelschap zóó wankelend en zóó zwak, dat twee afzonderlijke Concerten het kunnen omverwerpendan is er toch geen lang bestaan meer van tc verwachten. Wij hopen dus dat dc heer W. zich door de tegenwerking van eukelen die niet- geheel eu al onbevooroordeeld zijnniet zal laten terug houden aan ziju plan gevolg te geven. R. Correspondentie. Het stuk uit Schagen geteekend Q. X.is voor dit nommer tc laat ontvangen en zal in een volgend worden opgenomen. Aan het verzoek van den inzender zal in het vervolg met genoegen worden voldaan. MARKTBERIG T E N. AMSTERDAM 17 October. Tarwe 128 f§, Rost. f375 en Rogge 127 68 Pctcrsb. f260; 119 {ff dito f 238. PÜRMERENDE 14 October. Aangevoerd p. m. 2300 Runderen. Duur en graag verkocht. 15 October. Aangevoerd 100 Runderen. Vlugge handel. 86 Vette Var kens. De prijs was van 42 tot 48 cent per Ned. {ff de handel vlug. 25 Magere Varkens a f 11 tot 24, en 400 Biggen, van f4 tot 6 per stuk. De haudel in deze veesoorten was redelijk vlug. 87 Vette Kalveren. Le vendige handelde prijs was 40 tot 55 ets. per Ned. {ff. 15 Nuchtere Kalveren. Prijs van f8 tot f 18 per stuk. Vlugge handel. 1285 Schapeu en Lammeren. Handel vlugger dan de vorige weken. Om dc Jaarmarkt geen Kaasmarkt gehouden. Boter. Van fl,05 tot 1.20 per Ned. fff. Middenprijs fl,12£. Gepasseerden Diugsdag zijn ter waag gewogen 209 stapels Kaas wegende 55344 Noderl. {ff de hoogsto prijs was voor Kleine f26,50. Aangevoerd 189 Ned. {ff Boter. 245 mud Appelen a f5 tot 6 dc rnnd.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 3