Van een reddingsboot die op het strand is geplaatst Is 't niet om razend te worden De reddingsboot te Wijk aan Zee is dien dag niet in zee geweest." Moeten wij bij het lezen van dergelijke feiten niet vree- zen dat deze ook (wederom op onze kusten plaats vinden indien wij zelv' niet de handen aan het werk slaan P Wij lio.p.en dus in het belang der zeevarenden in het belang onzer gemeente en in naam der mensohlievendheid, dat onze stem niet verloren moge gaan maar strekken moge tot opwekking en deelneming voor een doel, welks nut door niemand zal worden betwijfeld. jMiticïi oiMieistgt. In de binnenlaudsche aangelegenheden is sedert liet ver schijnen van ons vorig nommer geene verandering gekomen, en eerst na de beraadslagingen in de Eerste Kamer over de verschillende Hoofdstukken der Staats-begrootingzal waar schijnlijk de politieke kwestie opgelost worden. De Ilaar- lemsche Courant zegt omtrent de geruchten betreffende de Ministeriële wijziging: «Sommigen meeuen dat de Ministers, eveu als de lieer v. Heemstra, hunne betrekkingen ter be schikking van Z. M. zullen stellen; anderen dat eraan eene ontbinding der Kamer wordt gedacht, als wanneer de be windslieden, ten minste gedeeltelijk, hunne portefeuilles zouden behouden; weder anderen spreken van de benoeming van een geheel nieuw bewind, in verband met eene ontbin ding der Kamer". Ook wordt de optreding van een Minis terie Thorbecke, zoo niet onder de waarschijnlijkheden, dan zeker onder de mogelijkheden gerekend. De Utrechtsche Courant bevat echter een schrijven uit 'sHage, waarin ge zegd wordt«Ik kan u stellig verzekerendat de 'neer Thorbecke gisteren bepaald verklaarde, dat al werd hij met de zamenstelling van een nieuw kabinet belasthij die taak in dezen oogenblik niet zou aanvaarden. Dij herhaling kwam hij hierop terug". Hieruit volgt van zelf dat de uitslag der Ministeriële crisis niet te voorzien is. De Eerste Kamer heeft in hare laatst gehoudene zittin gen eenige wetsontwerpen van minder belang aangenomen. De beer Cremers heeft gewezen op den korten tijd, welke aan de leden der Kamer is overgebleven ter overweging der aan baar oordeel onderworpene aangelegenhedendaardoor wordt de Kamer genoodzaakt, bare werkzaamheden zamen te persen, of liet jaar te laten verloopen zonder vaststelling der Staats-begrooting, welk laatste, spreker voor een ge vaarlijk antecedent houdt, daar de regering geenc gelden mag uitgeven zonder dat dezo bij de wet zijn geregeld. Hij geeft dus de Kamer in overweging de begrootiug in behan deling te nemen, met uitzondering van Hoofdstuk XI (Koloniën), omdat de uitgaven van dit departement, van dien aard zijndat door eenige stremming geene moeijelijk- lieid zal worden veroorzaakt. Het Journal des diebats geeft den inhoud van het ulti matum dat door het Engelsche Kabinet aan dat van Was hington is toegezonden. Hierin wordt gezegd dat de Engelsche vlag erg is beleedigd gewordendat de regering niet kan gelooven dat deze gewelddadigheid liet gevolg is van in- structiën aan kapitein Wilkes gegeven, dat zij gevolgelijk overtuigd is, dat de regering der Yereenigde Staten geen bezwaar hoegenaamd zal hebben, om de aan boord der Trent gevangen genomen heeren uit te leveren en dat lord Lyons belast is met de opeisching. In geval van weigering van het kabinet van Washingtonmoet lord Lyons zijn paspoort aanvragen. De Londensche bladen gelooveu algemeen dat het kabinet eeu afwijzend antwoord zal ontvangen zoodat het dan ook reeds oorlogstoebcreidselen op groote schaal maakt. Ook de Eransche Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer de Thouvenelheeft aan den gezant te Washington een brief gezonden, waarin do handeling van het kabinet wordt afgekeurd, doch die staat zal zich waarschijnlijk niet verder met deze zaak inlaten. In den inwendigen toestand van Italië komt voor alsnog geene verandering. Naauwelijks is Borgès, het hoofd der opstandelingen, doodgeschoten, of Erans II stelt een ander, Tristaui genaamd, in zijne plaats. De Eransche gezant te Homemoet dan ook aan dien voorrnaligen koning verklaard hebben, dat Frankrijk niet langer dulden kan, dat ouder bescherming der Eransche vlag zameuzweringeu gesmeed wor den tegen eene regering, die Eraukrijks vriend en bondgenoot isdat de openbare meening in Frankrijk het er voor houdt dat de rooverij steunt op zijne tegenwoordigheid te Rome, en dat bijgevolg zijne eer hem voorschrijft eene andere ver blijfplaats te kiezen. Het antwoord van'Frans II was, dat, daar hij te Rome als privaat persoon woont, hij die stad niet zal verlaten zoolang het Pauselijk bestuur hem (le gastvrij heid niet weigert en men hem niet met geweld verwijdert. De berigten uit Frankrijk zijn zonder belangmen houdt zich aldaar veel bezig met het ontslag dat de regering ge geven heeft aan den hoogleeraar Laprade, een der beroemdste letterkundigen, wegens het schrijven en bekend maken van een satijriek vers, waarin eenige zinspelingen tegen het gouvernement voorkwamen. Dit ontslag beeft, voornamelijk onder de leden der Eransche Academie, eene groote onte vredenheid opgewekt. Te Weenen heeft men ongunstige tijdingen uit Yerona ontvangen. Gedurende geruimen tijd was aldaar de rust bewaard gebleventoen laatstelijk te midden eener volks oploop eenige grenaten werden geworpen, waardoor eenige omstanders min of meer ernstig zijn gewond. In die stad bestaat steeds een geheim Italiaansch Committé, waarvan de leden betaald worden om op deze of dergelijke wijze de spanning levendig te houden. 1TIS "J 7T 3 T IJ D UT 3- S1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, 27 December 1S61. Door Z. M. is benoemd tot plaatsvervangend Kautou- regter alhier de lieer Mr. L. J. Bouricins, Ontvanger der Registratie en Domeinen alhier. Men schrijft uit Ilarliugen dd. 23 Dec.: Als eene zeldzaamheid wordt gemelddat in het dorp St. Anna Pa rochie (gemeente het Bildt) eene vrouw is bevallen van twee zonen, waarvan de eerste is geboren den 13 December 1861, voormiddags 8J- uur en de laatste den IS daaraan volgende des avonds ten 7 ure, alzoo bijna 5) etmaal na elkauder. De kinderen zijn beide in leven. Yoor omstreeks 5 jaren is soortgelijke gebeurtenis in dezelfde gemeente voorgevallenhoewel het tijdsverloop tus- scheu de geboorten toen niet incer dan anderhalf etmaal bedroeg. Op liet gebied der koloniale politiek in Nederland is eene nieuwe soort menschen ontdekt, de «koloniale droog stoppels" Zij hebben eene dikke huid, groote ooren en ruime maag. Om de brokkendie men hun voor de voeten werpt doen zij alles. Zij zijn buitengemeen tamligt af te rigten cn leven gelijk de woekerplanten. Te Utrecht zijn in éenc zitting van het kantongeregt niet minder dan 27 personen ter zake van dronkenschap veroordeeld. De afschaffingszaak schijnt daar niet sterk te bloeijen, wanneer men er op let, dat deze gevallen in het openbaar werden opgemerkt. Zie hier eenige bijzonderheden aangaande de ontvlug- ting uit het huis van arrest te Nijmegen van W. J. F. baron von Mulert v. d. Leemkule. De bewaarder in genoemd huis ging als naar gewoonte des morgens ten 8 ure naar het vertrek van den gevangene om diens kagchel aan te maken. Deze vond de kamer goed gesloten, het bed be slapen, de lamp brandende; maar de bewoner was verdwe nen, met achterlating van dit berigt: «Ik ga van mijne kinderen afscheid nemen en kom dan terug." Hoe de bewoner is weten te ontsnappen kan niet met zekerheid worden ge meld. Yau ontkoming door middel van geweld is geene sprake. Hij schijnt dus de vigilantie zijner bewakers te hebben verschalkt. Hoe lang men op zijne terugkomst moet wachten, weet men niet, want hij zal zich nu mogelijk beter weten te amuseren dan in de pistole van de ge vangenis. Te Amsterdam bestaat eene instelling, een kantoor voor huwelijkszaken, en dat kantoor zal men ten tooneele voeren. De directie zal worden voorgesteld te midden van trouwlustige heeren en dames. Menigeen zal daarin herkend w orden en een prik ontvangen. Zelfs zou men partij trekken van een geschil tusschen den directeur van het huwelijks-

Nieuwe Courant van Den Helder | 1861 | | pagina 2