4 GEVEILDE PERCEELEN. BURGERLIJKE STAM DER GE1IEE.WE HELDER. liein anders gekleed gezien dan met een smerige verschoten paletot, grijze broek, geel vest en breedgerande vilteu hoed. De laatste keer dat hij zich weder te Luneville bevond, bleef hij tot verwondering van een iegelijk, langer dan de gewone drie dagen in zijn huisje. Daar men niets van hem hoorde of zag, werd de deur van het huisje door de politie geopend en vond men den heer 0., geheel gekleed dood te bed liggen, waarschijnlijk door eene beroerte getroffen. Bij het doorzoeken van het eeuige meubelstuk dat zich in de kamer bevond, ontdekte men al de bewijsstukken van een vermogen van plus minus 200,000 francs cn een testament waarbij een zijner vroegere bekende tot universelen erfge naam werd benoemd, op voorwaarde dat hij in het meest ontoegankelijke en wildste gedeelte der Pyreneën', een kasteel zou bouwen en hetzelve geheel alleen met een bediende zou gaan bewonen. De heer C. werd inmiddels ter aarde besteld, en om niet opgegeven redenen, geheel gekleed in de kist gelegd. Wij moeten er nog bijvoegen, dat geen franc aan contanten ten sterf huize was gevonden. De gelukkige erfgenaam werd opgespoord en na eeuige weken gevonden doch deze was niet gezind om de erfenis op zulke bezwarende conditie te aanvaarden; hij zeide, dat hem het leven nog te lief was om zich nu reeds te midden van de woeste Pyreneën levend te gaan begraven. Bij gevolg weigerde hij en moest nu de nalatenschap aan een der naastbestaauden vervallen. Intussehen deed zich nog een notaris op, bij wien de overledene ook nog 60,000 francs had gedeponeerd en die verklaarde, dat twee dagen voor zijn dood, de overledene bij hem 14,000 francs in bank biljetten van 1000 francs had opgenomen. Geen spoor was echter van dat geld te vinden, tot men eindelijk besloot het lijk dat nu reeds 11 weken was begraven geweest, te doen opgraven en men in de zak van het geele vestje 14 bankjes van 1000 fr. vond. Daarop werd familieraad ge houden en met algemeenc stemmen besloten, de erfenis te aanvaarden, doch de gestrenge bepaling van den erflater in zooverre te wijzigen, dat met eene sierlijke villa aan den voet van de Pyreneën zou bouwen. Vrijdag is te Rembaix bij het binnentreden der stad aange houden eeue allerliefste jonge damegekleed ii quatre épin- gles, waarbij vooral niet te vergeten de hoogst onontbeer lijke crinoline. In het bureau der commiezen verzocht zijnde binnen te treden, verloste men de jeugdige schoone vanon der hare crinoline, van 500 puike Panatellas-sigaren en 3 Ned. ponden Portorico-tabakeerste kwaliteit. Ten gevolge eener transactie heeft de dame haren weg kunnen vervolgen met achterlating echter van tabak en sigaren. Dezer dagen heeft men te Antwerpen bij een commis saris van politie eene groote hoeveelheid aardappelen gesto len. De dieven hadden op de deur een papier geplakt, met de volgende woorden: //als de aardappelen niet beval len, belooven we niet meer te zullen terug komen" Eene nachtelijke Zitting van het Parlement. (Fragment.) Vervolg en slot van No. 64.) Hij begon zijn parlementaire loopbaan als iemanddie zich verveelt en *t niet der moeite waardig acht veel indruk te maken; zijn toon was afge mat, onverschillig, minachtend. Maar hij werd sedert man, en weet nu ookhoe hij zijn tergend spel drijven zijne doodende pijlen mikken moet op den israêlitischen vriend eu diens aristocratische bent. De oppermagtige moedwil, waarmede hij vijftig jaren lang het Parlement bespotte, en rond leidde waarliecu hij wilde verliet hem nu en dan in de laatste jaren. En ook thans; zijne bonmots en zinspelingen waren kwetsend in plaats van geestig eu misten dus doel. Maar zijne oude doorkneedc sluwheid, zijne onbegrensde kennis van zaken en plaatscu, eu de groote onbeschaamdheid waarmee hij loochent, bevestigt, afwijst en strijdt,zij geven hem altijd weder het ovcrwigt cn aanzien terug, in een Parlement, dat door omkoo- ping, gunsten eu geld bijecugcbragtslechts weinige knappe manuen en redenaars aanwijzen kan. Uitzonderingen als lord Brougham of Bright zijn of te oudöf zonder iuvlocd om hunne hu>ubitg\oo7.c, eerlijkheid. En deze kloek gebouwde grijsaardmet meer dan zeventig jaren achter zich, met de jicht in de leden en het verval op 't gelaat, deze eentoonig en in gemeenplaatsen sprekende man is dus de vrecsselijke Palmerstoude beroerder van Europade voormalige vogelverschrikker der vorstenwant daarin is hij door den wezenlijken vogelverschrikker te Parijszijn leerling cn vriend, overschaduwd, de verschrikkelijke „Caballcro Balmerson", bij wiens naam de Spaansche smokkelaar een kruis slaatde gehate „Palmcr- stoni", dien de Pauselijke gendarmen in somberen afschuw voor ecu ont snapten Alpen- of Appeunijnen roover houden Wat hij eigenlijk zeide en de overige redenaars sprakenbragten de p: jUwsblajden reeds lang over. Daar klinkt plotseling ecu chaos van stem men: LooideDivideAfstemmen! Afstemmen! Alles is in beweging; men hoestspreektschuift met de voelenof staat met gerekten hals en groote oogeu te staren hoo liet alloopeu zal. Men scheidt zich in af- dcclingen; de voor- eu tegenstemmenden verzamelen zich in verschillende zalen eu komen daneen voor eenvoorbij den stcmopucmcrdie den naam van ieder hunner opschrijven moet. Alle deuren worden gesloten niemand mag meer w orden binnengelaten. Eenige leden in het vertrouwen van wel te zullen kunnen paren, hebben bij sigaar of llcsch den tijd vergeten, en komen eene halve minuut na het sluiten tegen de onverbiddelijk ge- slotene zware eikenhouten deur teregt. Hun „gepaarden" kwamen nog bij tijds en verschaffen de tegenpartij dus een voordeel van twee stemmen. "Wat „paringen" zijn vraagt ge. Er worden in eene zitting ge- wigtige stemmingen verwachtdoch er zijn invloedrijke ledendie honger of dorst hebben en gaarne rustig willen zittenzonder bij de stemming hunne partij te benadcelcn. Deze gaan dan naar de voorzaalwaar dé whips of aanjagers der verschillende partijen, met potlood eu papier in de hand, staan te wachten. „Ik wil eene paring hebben" schreeuwt het hongerige conservative lid. Voor hoe lang" „Tot half twaalf"! „Hebt gij iemand, om tot half twaalf te paren"? vraagt nu de conserva tive aanjager aan die der liberalen. „Wie wil pareu tot half twaalf"? „Ik"roept een liberaal. „Mr. X, gij zijt met Mr. IJ gepaard tot half twaalf". Nu worden bcidcu aan elkander voorgesteldzij nemen den hoed af worden op de lijst ingeschreven en gaan w eg om te eten te drinkente rookcu of wat ze anders mogtcu willen doen. Zoo worden dikwijls voor den etenstijd van het Parlementdus van 7 tot 8 uur in een half uur tijds honderden gepaard. Iedor, van beide partijen, is dan verpligt zich tot den bepaalden tijd van de stemming te onthouden zoodat de eene partij ook bij afwezigheid van een lid met de andere gelijk blijft. Deze overeenkomsten worden over 't algcmccu zeer goed gehouden maar dikwijls komt een der gepaarde te laateu moet dan buiten blijven tot de stemming voorbij is. De wet is afgestemd, met eene meerderheid van 33 tegen Derby, Dis- raëli cn de hunnen. Allen gaan uiteen om de tijdingen te verspreiden. De telegrammen vliegen het gausche land cnouder zee door, geheel Europa over. De rijtuigen snellen voortdat de hoeven der paarden vuur slaau. liet is twee uur. In duizende schitterende paleizen en familièn dampt liet avondmaal naar de zilveren luchters omhoog. In liet parlement wordt hei al spoedig stil eu donkereu slechts de politic-agenten stappen met spook- achtigcn tred heen cn weer door de lange duistere gangen. De laatste „cabs" zijn met de laatste parlementsleden weggereden. De" koetsiers op de bokken vloekeu in stilte over hun vrachtjewijl de mannen der wet nooit ineer dan den wettclijken prijs betalen. AJlen zijn verdwenen. Slechts de oude edele Viscouut aan het hoofd der regering, komt met zijne zeventig jaren en zijne jicht zeer opgeruimd naar beneden, legt zijne parapluie over den schouder eu wandelt te voet naar huis. Londen schijnt voor 't eerst rust te hebben. Maar dit schijnt ook slechts. Want in duizende rijke gezinnen wordt nog gegeten cn gedronken en over het Parlement gesproken. Duizende zetters rapen de redevoeringen van dien nacht uit de letterkast voor de drukpers bijeenopdat des morgens ten acht ure milliocnen ze zouden kunnen lezen. Duizenden dwalen roud of slapen onbeschut onder de spookachtig flikkerende gasUammcu. Het is stil. Maar hoe dikwijls hoort men gekerm of gebrul of gejammer, of ver neemt men het ademloos vlugten voor de politiedie hare pligt doet Londen slaapt nooit 1 Rotterdam. T. Kb. Uit den vreemde. Op Maandag 13 Januari) 1S62, in liet lokaal Tivoli, ten overstaan van den Notaris P. A. BEETS. 1. Een Huis en Erf, wijk L, No. 59, ƒ1725 F. Snel. 2. Een Idem, wijk L No. 30 912 A. v. d. Woudc. 3. Een Idem -wijk L No. 205 ƒ821, L. W.Bakker. 4. Een Idem, wijk L, No. 127 710. C. Bcthlc- hem; 5. Een Idem wijk L, No.81, ƒ3075 opgehouden. 6. Een Idem, wijk L, No. 80, ƒ1985 G. Korf 7. Drie Woningen onder een Dak waarvan twee wijk L, No. 152 en 153, ƒ1115, F. Snel, cn No. 154, ƒ710, L. M. Sachariasscn. 8. Een stukje Land, in den Hcldcrschcn Polder, groot 27 roeden 40 ellen, ƒ541, H. J. Dckcma. Van 3 tot 10 Januarij 1862. ONDERTROUWD: C. F. L. Kumm, sjouwerman, oud 28 jaren en G. Buijs, oud 27 jaren. R. Willems, timmerman, oud 23 jaren cn J. E. G. de Glimmer, oud 23 jaren. B. Korthoven, kleermaker, oud 29 jaren, wonende te Egmond aan den Hoef en A. Schmidt, oud 27 jaren. II. Rcuschc, kleermaker, oud 36 jaren, wonende te Amsterdam, weduwnaar van M. S. Brand cn A. Ilillcn, oud 22 jaren. J. Schotel, konstabel-majoor bij de Marine, oud 33 jaren cn M. T. Vanmellc, oud 31 jaren, wonende te llellevoctsluis. L. Bijl, matroos bij de Marine, oud 43 jaren en M. J. Flint, oud 25 jaren, thans alhier vroeger te Amsterdam. GEHUWD .- Geene. BEVALLEN C. W. Schrcudcr geb. Wcvc Z. E. A. Kluit geb. Hel— lemann Z. C. Pot geb. van de Poll Z. M. J. Hellemaan geb. Strik- kcr Z. G. de Graaf geb. Friskus Z. J. M. Panchaud geb. Kok Z. C. AI. Petrus geb. Schortcldock Z. C. P. Enslie geb. Pabst D. S. Kamer geb. Valk Z. T. 11. Hemelrijk geb. Blom 1). J. C. Molicr geb Nicman D. N. C. Hartcmink geb. Schutter D. D. Makelaar geb. Slot D. L. Bomholf geb. Griep D. OVERLEDENW. F. Dcho 2 jaar. C. Bosch 54 jaar. G. For- 12 weken. T. Mensch 22 maanden. J. van 't Slot 7 weken. A. Slcbe bijna 2 jaren. A. Hellemann 18 uren. G. Abbo 5 weken. AI. C. Flerie 28 jaren. J. van Willigen 19 maanden. G. Brouwer 13 maanden E. Ongrena 72 jaren J. Rijnders 5 jaren. Levenloos aangegeven 1.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3