IMLIJkE STA\Ü DER GEMEENTE TEXEL. ADVERTENTIES. TABAK en KRUIDENIERSWAREN uitlaat '/van liet roemrijk feit hetwelk drie eeuwen geleden te Toulouse heeft plaats gehad". De Keizer schijnt dan ook, alleen ter wille van de Ito- meinsche aangelegenheden cr van te hebben afgezien om dien prelaat te straften, doch moet openlijk zijn misnoegen daarover te kennen hebben gegeventerwijl de gematigde Roomsehe geestelijken ten eenen male verslagen zijn over de gevolgen die dit stuk bij de liberale partij kan opleve ren hetwelk dienen moet om de reeds zoo groote haat en verbittering tegen de geestelijkheid ten top te voeren. Per telegraaf verneemt men uit Parijs dat de regering de viering dier gedachtenis ten strengste heeft verboden. In den ministerraad moet zeer sterk zijn aangedrongen op de terugroeping der Prausche troepen uit Romeen men denkt dat de generaal Goijon, bevelhebber der bezetting aldaar, spoedig naar Parijs zal tcrugkceren. 1T 3 "J W S IJ 3 I 2.T 3- 3 1T llelder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 11 April 1802. Bij Zr. Ms. besluit van 5 April No. 74, is aan den heer J. van Hemer/len, Consulair Agent van Rusland aan den Helder, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der Orde van St. Stauislas 3C kl., hem door Z. M. den Keizer aller Russen geschonken. Heden morgen vernamen wij de treurige tijding van het overlijden van den heer P. A. Beets, oudste Notaris, en sedert vele jaren Lid van den gemeenteraad, alhier. Groot is het verlies voor vele ingezetenen, wiens raadsman en vriend hij was, maar vooral voor zijne familie, is deze slag zeer treilend en onherstelbaar. Woensdag jl. is in het Noordhollandsch kanaal, nabij den Anna Paulowna Polder, gezonken, een Eugelsehe brik, geladen met steenkolen, na te zijn aangevaren door het Engelsche stoomschip Diana. Nadat in den beginnen de vaart geheel gestremd was, is men thans zooverre geslaagd dat alleen kleine vaartuigen en passagiersbooteu kunnen pas seren, maar geen zeeschepen. Dat men alle middelen in het werk stelt om deze belemmering der scheepvaart op te ruimen, zal wel niet betwijfeld worden. Op Dingsdag 13 Mei a.s. zal in het kiesdistrict Helder de verkiezing plaats hebben van twee leden voor de Pro vinciale Staten van Noordholland. De aftredende leden zijn de heeren J. L. KikkertNotaris en Wethouder te Texel, en Mr. K. J. C. Stakman Hosse, Burgemeester alhier. Men verzoekt ons het volgende ouder onze berigten op te nemen: Woensdag avond jl. had alhier het tweede groot harmonie-concert plaats van het muzijk-korps van het Kon. Inst. voor de Marine, onder directie van den kapel meester L. W. Weckesser. Een talrijk publick woonde deze uitvoering bij, die men in alle deeleu welgeslaagd kan noe men. Voornamelijk vond het groote koor uit Wagner's Tünnhauseren de nooit genoeg geprezene ouverture der Guillame Teil van Rossini, een onverdeelden bijval. Ook Lumbije's Traumbilder werden als naar gewoonte door het publiek met genoegen gehoord. Het clarinet-air van Do- nizetti's Eléonore di Guienna viel insgelijks zeer in den smaak der aaitwezeudcn. Het is te hopen dat een volgend jaar ons wederom in de gelegenheid zal stellen, dikwijls van zulke uitvoeringen te profiteren en geen kleingeestige naijver den Directeur beletten zal, hen, die geene leden zijn van audere muzijk-gezelschappeuhet genot van een waarlijk muzijkalen avond te doen smaken. Alhier is gearriveerd en aan het Hotel den Burg af gestapt, de generaal-majoor W. II. Doorman, vergezeld van deszelfs Adjudantten einde eeuc inspectie te houden over het materieel der Artillerie. Naar men uit goede bron verneemt, vertrekken de staf en drie compagnies Infanterie, onder kommando van den majoor Stoltcnhof, den 28cn dezer naar Amsterdam, terwijl de twee andere compagnies den leu Mei a. s. per stoomboot derwaarts gaan. Z. M. heeft benoemd bij het 2de reg. inf. tot luit -kol. den majoor A. Paets, van het 7de reg. inf., die alhier ver wacht werd ter vervanging van den majoor Stoltenhof; bij het 7de reg. tot majoor den kapt. der 1ste kl. J. valt den Hummel van het 2de reg. die dus waarschijnlijk hier in garnizoen zal komen. -Bij Min. resolutie is 't den manschappen der verschil lende corpsen verboden, hunne wapenen buiten diensttijd te dragen, uitgezonderd zou- en feestdagen. Naar men verneemt is door den kommandaut van Zr. Ms. stoomschip Ardjoeno, namens het Indische gouver nement, aan den minister van koloniën ter hand gesteld een diamant, ter waarde vanƒ400,000, afkomstig van den sultan van Banjermassing. Het provinciaal geregtshof van Gelderland, heeft in deszelfs zitting van Woensdag jl. vier personenwaaronder twee vrouwen, veroordeeld tot de strafte des doods, uitte- voeren binnen de stad Arnhemwegens moordgepleegd op hunnen vijf-eu-zeventigjarigen vader en schoonvader. Zoo als men weet is deze gepleegd om in 't bezit te geraken van slechts ƒ1500 die de oude mau bezat. De belangstelling in het lot der nagelaten betrekkingen van de vijf Amelandsche zeelieden, die ten vorige jare bij de pogingen tot redding der equipage van het bij Ameland gestraudde Noordsche barkschip Dieppc Packel zijn omge komen, blijft in Noorwegen en Zweden nog steeds aanhouden. Nadat in het begin des jaars door de Zweedsche regering ƒ000 aan die betrekkingen was toegekend, is later van het zeemanscollcgie te Erederikstaddoor tusschenkomst van den Nederlandschen consul te Christiania, eene som van ƒ55.56 tot dat einde ontvangen en dezer dagen weder, door tusschenkomst van den Zweedschen gezant te 's Graveu- hage, 263.83, te Tousberg bijeengebragt. De Dubl. Eo. mail meldt, dat een Britsehe graaf, dezer dagen gehuwd, zijne vrouw op een oud fafniliekastcel bragt. Deze weuschte er een boudoir aangebouwd te hebben. Men vond daartoe geene gelegenheid, tot dat een architekt uit Londen kwam, die eene verborgen kamer ontdekte. Men vond die keurig gemeubeld in den weelderigsten stijl van voor 150 jaar; alles wat tot een damestoilet behoorde was bijeenjuweelensieraden't was of zoo even eene dame het vertrek had verlaten. Bij verder onderzoek vond men op het ledikant het geraamte eeuer vrouw, en onder het bed dat van een man, die blijkbaar voor zijn dood eene ernstige verwonding had bekomen. Opmerkelijk is het, dat in de gclieele landstreek zelfs niet bij gerucht iets bekend was van een drama op 't kasteel voorgevallen. Yan 2S Maart tot 10 April 1862. ONDERTROUWD: Jan Daalder oud 28 j. en Jantje Henkes oud 24 j. Teuuis Drijver, oud 26 j. en Jantje Koppenoud 25 j. Maarten Eelman, oud 26 j. en Martini Reuvers, oud 20 j. GETROUWD: Jan iiuijsweduwn. van Necltjc Bruin en Tijsje Blom, weduwe van Klaas Dop. Hendrik Dahucijer en Engeltje Keesman. Arie Dogger en Trijntje Salm. Pieter Bouma en Haartje Koogcr. Pieter Duinkei' cn Cornclisje Brouwer. Cornclis Roeper cu Alida Rab. GEBOREN: Dirkje, d. van Dirk Bakker en Grietje Eelman. Deitje, d. van Jacob Smit en Anje Blik. Haartjed. van Bartel Kistenian cu ElUabetli Kok. Hartje Magdalena, d. van Nauning Moojen en Hartje de Wit. Jannetje, d. van Maarten Ran en Cornclia Kuiper. Jet>kc, d. van Geravdus Aldcrlieste cu Maamke Bakker. Arie, z. van Simoii Leien en Antjc Boerliorst. Kaantje, d. van Lammert Jongcbocr cu Necltjc Booii. Naatje, d. van Klaas Burgman cu Pietje de Wijn. Rcunelta d. van Reijer Koning cu Grietje Boon. OVERLEDEN: Jannetje Jobannes dr. Kikkert oud 25 d. Gicl Teu- nisz. Roeper oud 11 m. Betje Autliou Barhorstoud 7 j. Dirkjo Dirks Bakker, oud 13 d. MARKTBEKIGTEN. PÜRMERENDE S April. Aangevoerd 162 Runderen. Handel in Mclkkoeijcn flaauwerinde andere soortcK onveranderd. 8 Paarden. 31 Vette Varkens. Dc prijs was van 46 tot 56 cent per Ned. £Bvlugge bundel. 4(J Magere Varkens, van f14 tot 10; en 207 Biggen, 1'5.50 a S per stuk. Handel vlug. 84 Vette Kalveren. Matig vlug; prijs 5 cent lager: van 50 tot 70 cent per Ned. fg. 135 Nuchtere Kalveren. Prijs: van f 2 tot S per stuk. Vlugge handel. 545 Schapen en Lammeren. Ilandel iets vlugger. Kaas. Aangevoerd 25 Stapels Kleine. Hoogste markt Oude-mclks kaas 1' 21.Nieuwc-melks 1'23.— per 50 Ned. fij. Boter. Van 1'1.00 tot 1.10 per Ned.-t^. Middenprijs fl.05. Kip-Eijercn f 2.20, Ecnd-Eijeren f2.40 per 100 stuks. Gepasseerden Dingsdag ziju ter waag gewogen 23 Stapels Kaaswegende 5272 Ned. (6; de hoogste prijs was voor Kleine Hooi O.mclks f23. Aangevoerd 1492 Ned. ffê Boter. LONDEN 10 April. Ter Veemarkt waren aangevoerd: 850 Runderen; 4640 Schapen en Lamineren236 Kalvcruu180 Varkeus. Degenen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen don WelIIdc 1 Gestr. lieer J. A. LOOMEIJER, in leven Genees- en Heelkundige alhier,worden verzocht daarvan opgave en betaling te doen voor den 2Gsten dezer maand ten huize van Mevrouw de Wed. J. A. LOOMEIJER. De oudergeteekende brengt ter kennisse van zijne geëerde begunstigers, dat hij met zijne ail'aire in ls verhuisd naar dc IHjlestraut No. 3!)3, en beveelt zich beleefdelijk in ieders gunst en recommandatie. A. SCHUURMAN.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3