burgerlijken stam) der gemeente texel. v i: n r i: t i k a. zondag 4 mei ie i1müme* iiollwciie zwakte scühijhakt. JOHN BULL, De heer de Breuk stelde voor, om het bestuur uit 3 ledeu zamen te. stellen; dit punt werd iu omvraag gebragt, en door de leden beslist dat het bestuur aan 5 leden moest worden opgedragen. Vervolgens wordt tot de stem ming overgegaandie alleen bij meerderheid zal plaats hebben. Bij de eerste stemming werden gekozen de heeren Bosch Reitz met 13, de Breuk met 13, Reinbach met 11, A. L. Leuw met 9 en K. J. Krul met 8 stemmen. De heeren Bosch Reitz, de Breuk en Krul bedaukten voor de benoe ming, de beide laatsten met de bijvoeging//voor deze keer"; de beide andere heeren lieten zich de keuze welgevallen. Er moest alzoo voor 3 ledeu eene nieuwe stemming plaats vinden, waarvan de uitslag was dat de navolgende heeren werden benoemd: C. Giltjes met IS, v. Spall met 13 en v. Strijen met 9 stemmen. Aanvankelijk bedankten de beide eerstgenoemde heeren voor de benoeming, doch op aandrang van den President en anderen, hebben zij zich eindelijk laten bewegen om de benoeming aan te nemen. De heer van Streijen was afwezig. Aan hem zou worden kennis gegeven van zijne benoeming door den President dezer vergadering die tevens het op zich nam, het antwoord aan een der be noemde leden mede te deelen. Wij zijn gemagtigd om mede te deelen dat dit ant woord inhoudt dat ook de heer van Streijen zich de keuze zal getroosten. Na afloop der stemming werd door den President nog voorgesteldom twee kandidaten te stellen voor de Provin ciale Statende vergadering begreep echter dat dit niet de taak was van het bestuur der Sociëteit Harmonie, maar aan het nienw benoemde bestuur moest worden overgelatenwaar op de president het voorstel introk en de vergadering ge sloten werd. geschilderd door eeii landgenoot. John is even scherp geteekend als een grieksche gedenkpenningen waar gij hem ontmoet, in Londen of in Calcuttawie hij ook zij, of hij beveelt of gehoorzaamtgij kunt n nimmer in hem vergissen. Overal is hij een plomp stoffelijk wezen, zeer eerlijkmaar ijskoud cu bijzonder terugstootend. Hij is van het hoofd tot de voeten met zich zeiven tevreden en waar gij hem ook ziet en met wien hij ook te doen heeft, altijd houdt John zich voor No. 1 en hij zal gcenen raad aannemen van iemand die heeft doen blijken, dat hij dien zelf noodig heeft. Waar hij is, zult gij ook bemerken dat zijn eigen gemak zijn eigen onmiddelijk en persoonlijk gemakhet groote doel van zijne pogingen en wcuscheu is. Als John Buil denkt dat hij er voordeel bij kan hebbenzal hij zich dadelijk met u inlatenmaar vóór dat gij met hem eigen wordtmoet gij hem uw hof maken even als aan eene dame en dan zelfs als gij zeer roman tisch in uwe vriendschap zijtzult gij spoedig ontdekken dat zijne vrieud- schapvan dezelfde gehalte als de liefde eener coquettehet bezit niet waard is. Er is in John zulk eene werktuigelijke zulk eene rondborstige erkenning van die zelfzucht, die andere volken misschien even goed gevoe len maar beter verbergeudat gij op het feestmaal van eenen Engelse li man niet half zooveel genot smaaktdan wanneer gij in de teut van een Bedouin eene handvol dadels eet. Maar ofschoon de koudste vrienddien gij u kunt verbeelden is hij de rustigste buurman en de eerlijkste en edel moedigste vijand; terwijl hij in zijn eigeu kasteel als een paclia leeft, is er geen haar op zijn hoofd dat er aan denkt om u te verontrusten. Comfort dat is zijn gemak en genoegen waardoor hij verstaathet vermogen om alles te koopen wat hem liet leven aangenaam maakten onafhankelijkheid, dat wil zeggen: het gevoel dat bijkan doen en zeggen wat hij wil, de groote doeleinden zijnde, waarnaar hij streelt, zoo breekt hij zich ook het hoofd niet met die toevallige en dikwijls denkbeeldigeonderscheidingen die anderen zoo ter harte gaan. Zijn trots en daarvan bezit hij eene ruime dozis is niet de trots van Ilamau hij geelt er volstrekt niet om al zat 'Mordcchai nog zoo lang voor de poort van zijn verblijf; hij zorgt alleen maar dat Mordecliaï er zonder uitdrukkelijk verlof van den eigenaar niet inkomten zoo dit al gebeurtdat het dan is, in het belang of voor het gemak van den bedoelden eigenaar. Zijne zelfzucht is niet gelijk die van de meeste andere natiën zij houdt zich niet bezig met denkbeeldige grillen eu drooincrijen, maar blijft bestendig op zijn eigen iic gevestigd. Niemand legt zich hardnekkiger en gelukkiger op het verkrijgen van rijkdommeu toe, dan John Builen geen natie zal min der dan de Engelschendo ladder verachten en wegschoppen, waardoor zij tot rijkdom opgeklommen zijn. Al is het de geringste bezigheid in de wereldhet verkoopen van long of lever of het voddenrapen en John Buil brengt het er zoover mede dat hij zijne zaken aan kant kan doen en met eigen span naar de hoofdstad kan rijden toch zal hij nooit de long, de lever of de vodden verachten; zij zijn de beste dingen van de wereld, in zijne schatting, en teregt, want daardoor zit hij er nu warm in en leeft als een lord. Zijn trots is dan ook eene plant van Engelschen bodem en hoewel hij heel wat pochtis het toch anders dan bij anderen. Hij zal nooit het hoofd opstekenop grond der oudheid van zijn geslachtwant als John er, zoo als hij het noemtwarmpjes inzitdraait hij er de hand niet voor om, of zijn grootvader ecu hertog of een vuilnisman was. „Ieder mcusch is zich zelf eu niemand is zijn eigen vader is Jolm's theorie en hiernaar handelt hij in den regel. liet is waarhij pocht er op dat hij een Engclschman is dat hij ergens tusschen Lowcstoff en St. Davids en tusschen Peuzance en Berwick is geboren en hij vindt dit veel gelukkiger dan wanneer hij ergens anders ouder de zon ter wereld ware gekomen. Oud-Engeland behoort - hem en hij behoort aan Oud-Engeland; niets in de wereld gaat boven Oud-Engelandhet kan de wereld verrijkenhet kan de wereld onderwijzenen als het er maar op aan komt kan het de wereld ovencinnen Naam waaronder men de eigcndommclijkkeid der Engelschen aanduidt. Vau 21 April 1 Mei 1862. ONDERTROUWD: Ario.de Waard, arbeider, oud 20 j. cu Amplona Haamsteoud 28 j. Gcrrit Bakker, boer, oud 23 j. cu NIeis Bakker, 21 j. Willem Boogaard, zeeman, oud 39 jaren en Cathariua Ilamnicr oud 26 j. GEHUWD: Pictcr Koning en Autjc Visinau. Cornelis Lagerveld en Harretje Sluisman. BEVALLEN; Martina Martinisse gcb. Saarlis Z. Pietcrtje van der Iloek gcb. Verduin Z. Geesjc Vervoorn geb. vau der Hoek Z. Pie tcrtje Timmer gcb. Dogger Z. Antje Krijneu geb. List 2 1). Keeltje Bruin gcb. Eelman D. Cornelisje Koorn geb. Koorn D. OVERLEDEN Marti nus Mulkhuizcn 49 j. Keetje Wegman Gij. Cornclia Bakker 8 m. M A U K T I> ER1G T E iV. PUltMERENDE 29 April. Aangevoerd 68 Runderen. Handel vlug. 51 Vette Varkens. De prijs was van 46 tot 52 cent per Ned. fgvlugge handel. 66 Magere Var kens, van f 14 tot 22; en 2S0 Biggen, f4.50 tot 7 per stuk. Handel vlug. 149 Vette Kalveren, vlugde prijs is gebleven van 45 tot 65 et. per ned. 131 Nuchtere Kalveren. Prijs: vau f2 tot 8 per stuk. Vlugge handel. 1102 Schapen en Lammeren. Handel vlug. Kans. Aangevoerd 106 Stapels Kleine en 1 Stapel Middelbare. Hoogste markt: Kleine 23.50 (1 Stapel 1'23.75) Middelbare f 10 per 50 Ned. jg. Boter. Vau 1' 1.00 tot 1.20 per Ned. fg. Middenprijs 1' 1.10. Kip-Eijeren f 2.40 Eend—Eijercn f 2.40 per 100 stuks. SCHAGEN 1 Mei. Paarden 50 a 70. Stieren f 00 a 110. Magere Gelde Kocijcu f80 a 170. Vette Gelde Koeijcn f180 a 200. Kalf Kocijen 1100 ii 180. Vaarzen, Hokkelingen 1'30 a 70. Nuchtere Kalveren f2.50 ti 5. O ver houders 1'15 a 26. Lammeren f7 a 9. Bokken eu Geiten f 1 a 3. Ma gere Varkens f 12 a 22. Biggen f5 a 8. Konijnen 10 a 60 et. Kippen 50 et. Eenden 30 a 45 ct. Boter 77£ ct. per kop of f 1.03 per Ned. (g. Kaas 25 a 35 et. per Ned. fg. Kip-Eijeren i'2 per 100. Ecnd- Eijercn f2.30 per 100. Vlugge markt. Maandag 5 Mei vertrekt van hier de Oost- Indische landmail via Triëst. Getrouwd J. C. SLEB E, Wedr. en M. J. NAUT Z. Haarlem29 April 18G2. lienige en algemeene kennisgeving. Getrouwd W. METZELAAlt en" A. GROEKEVELD. Helder 2 Mei 1862. PREDIKING des middags le 3 uur, in het EVAN GELISCH LUTHERSCH KERKGEBOUW, en des och tends te 9J- uurten huize van P. JONGKEES, aan den Helder. Helder 2 Mei. H. OP 'T HOLT. Predikant. DE ONDERLINGE VERZEKERING-MAATSCHAPPIJ alhier gevestigd, ten doel hebbende om aan EIGENAREN van VERHUURD wordende GEBOUWEN, de rigtige inning hunner lmnrpenningen te verzekeren heeft in het afgeloopen jaar 1861alweder de gunstigste resulta ten opgeleverd, tengevolge waarvan de ondergeteekenden zoo vrij zijn deze nuttige Maatschappij op nieuw aantebevelcn. REGLEMENTEN dezer Maatschappij zijn bij do onder geteekenden, h 10 Cent, verkrijgbaar. G. van DAM, Administrateur. J. COLOM, j J. D. GRAAFE, j Commissarissen. Deze INKTonderzocht en goedgekeurd door de Ver- eeniging voor Volksvlijt tc Amsterdam, is de oude goede Soort, die ZWART SCHRIJFT en BLIJFT. Met de Flesch: per heele 60, per 1/3 25 Cent. De ANILIN, COPIEER-INKT, heeft in korten tijd zijnen roem gevestigd: "Er is geen heler', is het een parig oordeel als de Copij gereed is. In Flacons met cap sules voor 90, 60, 40 en 25 Cent. Amsterdam, (|f|!\|A\| kfl^TEi! Amsterdam, Halvemaansteeg. 1 Haringpakkerij.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3