om de concessie intetrekken, aangezien de Maatschappij niet aan hare verpligtingen voldoet. De Voorzitter geeft kennis dat er bereids onderhandelin gen zijn aangeknoopt tot het bekomen dier gronden. Na eenige discussicn over het bepalen der tijdwordt besloten de concessie niet 1 October a. s. in te trekken. 6). Af- en overschrijving van eenige posten. Hiervan wordt voorlezing gedaan, en niemand daartegen bedenkingen hebbende, wordt dienovereenkomstig besloten. De Voorzitter geeft aan den Raad kennis dat bij de op 9 Mei jl. plaats gehad hebbende aanbesteding van de on derwijzerswoning in de Nicuwstad, de heer I'. Verhey de minste inschrijver is geweest a ƒ5730, aan wien de bouwing is gegund. Voorts dat op 15 April de verificatie van de kas van den rrcmcente-ontvanger door B. en W. heeft plaats gehad en zich in kas bevond f 11011.84. De Voorzitter stelt voor om een commissie van 4 leden met den Burgemeester te benoemen, tot regeling van het politiewezen, ten gevolge van een vroeger genomen Raads besluit, waarbij op 1 Julij de toelagen aan de rijks-veld- wachters ophouden. De heer Strootman vermeent dat twee leden met den Bur gemeester voldoende zijn, daar toch ook de Commissaris v. Po litie als adviserend lid aangaande vele punten zal moeten worden gehoord. Dc Voorzitter zich hiermede vereenigendewordt tot de stemming overgegaan. Bij de eerste stemming wordt de hr. de Breuk met 9 en bij eene tweede stemming de heer Graat met 8 stemmen gekozen. Is ingekomen het verslag der school-commissie. Wordt voorgesteld het te stellen in de handen der commissie van onderwijs. Aangenomen. Nog is ingediend een request der hulponderwijzers ter verkrijging van tractcments-verhooging. Het wordt gesteld in handen van dezelfde commissie. Do Voorzitter deelt mede dat van de hulponderwijzers die in de vorige vergadering benoemd zijn, de eerste ge huwd is, terwijl de tweede heeft bedankt. B. en W. hebben, in overleg met den Onderwijzer en den Schoolopziener voorge steld als zoodanig te benoemen de II.H. Steuvoer, Kassies en Haremaker. Daartoe wordt besloten. Is ingekomen een request van P. C. Kos landmaninhou dende dat de betrekking van hooisteker is opengekoinen, welke door zijn vader was waargenomen dien lnj vele jaren als zoodanig heeft geholpen. Verzoekt door den Raad als opvolger te worden benoemd. Aangenomen. De commissie daartoe benoemd heeft voorgesteld eene verbetering te brengen in het geprojecteerde ziekenhuis, door daarstelling van ventilatie en verwarmings toestellen, en die tot 't verkrijgen van water, waarvan de kosten op ongeveer ƒ800 worden begroot. Tevens wordt voorgesteld ze te gunnen aan den tegenwoordigen aannemer. De hr. Strootman acht de uitdrukking van den Voorzit ter minder juist; de aannemer is nog niet van zijn werk af; door 't gemeentebestuur is aanleiding gegeven dat men hem niet als zoodanig kan ontslaan, waardoor men verpligt is hem te houden. Die spreker wenscht tevens dunne ijzeren kolommen in plaats van gemetselde bogen voor luchlver- verschiug. De Voorzitter vraagt hoe groot 't verschil in kosten is. De hr. Strootman schat dit op ƒ60. Wordt aangenomen, het den tegenwoordigen aannemer te gunnenen 't maximum der kosten op ƒ1000 te bepalen. Keunis wordt gegeven van 't overlijden van den brug wachter Kuiper. Verschillende sollicitanten hebben zich op gedaan. B. en W. zullen in de volgende vergadering eene voordragt doen. De hr. Strootman vraagt of er eenig antwoord is inge komen van den Min. van Binnenl. Zaken, nopens de quaestie der leverantie van water aan 't garnizoenwaarop de Voor zitter antwoordt dat omtrent deze zaak een schrijven is inge komen waarvan de Raad mededeeling zal worden gedaan. De hr. Strootman merkt op dat de Controleur der directe belastingen, met toestemming vau B. en W. met verlof de plaats heeft verlaten. Hij meent dat het noodig kan zijn, tijdelijk in die betrekking te voorzien. De Voorzitter antwoord dat de hr. Controleur met verlof is vertrokken, en dit tot den 16" dezer op verzoek is verlengd, terwijl de gemeente-ontvanger tijdelijk die betrek king waarneemt. De heer Strootman acht het zorgelijk, als bij voorkomende quaesties, de zaken worden behandeld door den hoofd-com- mies en stelt voor, in eene volgende vergadering van ge dachte te wisselenwat cr gebeuren moet bij een toekom stig verlof vau den Controleur. De heer Reeringh wil alsdan de bestaande commissie met de behandeling der zaken belasten. De Voorzitter wenscht dat alsdau door den Hoofd commies, de zaken gesteld worden in handen van den Wet houder die aan het hoofd dier commissie staat. De heer de Breuk vraagt of er bepalingen in de instruc tie gevonden worden omtrent den tijd dat de Controleur met verlof kan gaan, met behoud vau tractement. Zulks ontkennend beantwoord wordende, wordt het voorstel van den Voorzitter aangenomen. De heer Janzen vestigt de aandacht op de noodzakelijk heid om aan de werkzaamheden tot onderhoud van het kanaal te beginnen, vooral bij den tegenwoordigen waterstand. De heer Strootman wil daarbij te weeg gebragt zien de verbetering van den Dijkweg. De Voorzitter zegt dat daarover met den gemeente-bouw meester wordt geraadpleegd. Geen der leden meer het woord verlangendewordt de openbare vergadering gesloten en veranderd in eene geheime zitting. POLITIEK OVERZIGT. Onze dagbladen zijn nog grootendeels opgevuld met be- rigten nopens den verschrikkelijken brand te Enschedé; de onheilen en schade daardoor veroorzaakt, zijn tot nog toe onoverzienbaar en van alle kanten worden dan ook pogingen in het werk gesteld om het lot van hen die daardoor alles verloren hebben, te verzachten. De Minister van Binnenl. Zaken is dadelijk na het ver nemen der tijding naar de plaats van 't onheil vertrokken, waardoor de aanhangige spoorweg-quaestie in de Tweede Kamer is verdaagd.» Door de Regering zijn ingediend: de Memorie van beantwoording op 't verslag der Kamer, nopens Hoofd stuk III der Staatsbegrooting (Bui,tenl. Zaken) het eindver slag over de wateraftapping op de Zuidwillemsvaart, en eenige minder belangrijke onderwerpen. Bij het onderzoek in de afdeelingen van eenige naturalisatie-wetten, is de vraag geopperd, of 't stelsel, door den vorigen Min. van Justitie voorgestaan, om de regten van het Nederlanderschap niet toe te kennen aan vreemdelingendie onderdanen van een vreemden staat blijven, ook door het tegenwoordige Kabinet worden voorgestaan. In de zitting van 't Engelsche Lagerhuis heeft de heer Disraëli, bij de discussien over de verdediging, eene lang durige rede gehouden over de opvoering der kosten door 't gouvernement. Dat lid stelde vertrouwen in de bedoelingen vau Keizer Napoleon en keurde de vermeerdering van liet budget af. Lord Palmerston beantwoordde dien spreker op zijne gewone krachtige wijze, en verklaarde wèl vertrouwen te hebben op de politiek des keizers, maar toch, voor de landsverdediging, noodig te achten maatregelen van voorzorg te nemen. 1TIETT1T ST IJ D1ITO E 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 13 Mei 1S6.8. Het bestuur der rederijkerskamer Olympiaonder de zinspreuk Niet volmaa/ct, alhier, heeft verzocht door dit blad te willen mededeelen, dat de kamer voornemens is zeer spoedig eene buitengewone vergadering te geven, ten voordeele der talrijke personen, die door de ontzettende ramp te Enschedé van alles beroofd zijn. De werkende leden dier kamer wen- schen in die vergadering onder anderen voor te dragen: Scipio en Alluciusdramatisch gedicht vau Roodhuijzen, in costuum uit dieu tijdBertram, de Cipier, dramatische, schets van Arnold, en Niemand teil de schuld hebben, klein drama van Rosmade. Eerstdaags zullen de lijsten ter inteekening aangeboden wordenin geval hiermede nog geen aanvang gemaakt mogt zijn terwijl tevens toegangkaarten verkrijgbaar zullen wezen bij den heer J. W. van deh Haar, Boekhandelaar alhier. Veel is er noodig, veel zal worden gevraagd, maar veel wil den Helder ook thans weer geven. [Volgaarne voldoet de Redactie aan het verlangen der kamer, ze hoopt dat de edele pogingen door haar in't werk gesteld tot leniging van die ontzettende ramp, met gun- stigen uitslag zullen worden bekroond, en dat de andere hier bestaande vereenigingen het voorbeeld der rederijkers kamer Olympia zullen volgen, tot verzachting van het lot van duizende lijdende natuurgenooten]. - Gaarne vestigen wij de aandacht onzer plaats- en landgenooten op de edele poging thans wederom aange wenddoor J. ZWARTS, sergeant bij 't corps Mariniers, tot het verzamelen van gelden ter gemoetkomiug in den brand die Enschedé verwoest heeft. Mogt hij vroeger, ter gelegenheid vau den watersnood, de aanzienlijke som van

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2