niet bijwonen over zaken, waarin diegenen betrokken zijn, die hij bf wenscht te beschermen of te benadeelen, maar- zal zulks ten voordeele der gemeente zijn?" [Slot volgt). POLITIEK OVERZIGT. In de Tweede Kamer der Staten-Gencraal zijn zoowel de begrootingen van Binnenlandsche als van Buitenlaudsche Zaken aangenomen. Slechts enkele ondergeschikte pun ten zijn ter sprake gekomen, waarover de heeren Mackaij en van Nispen liet woord voerden. Morgen zal worden behandeld het traotaat met Belgie. Volgens latere berigten met groote meerderheid verworpen. (47 tegen 7 stemmen). Uit Parijs meldt men dd. 12 Mei. Het diplomatisch korps heeft, overeenkomstig de van den nuntius ontvangen oproeping, Zaturdag ten hove de plegtige receptie bijge woond ter eere van den Koning en de Koningin der Ne derlanden. De receptie vond op een zeer ongewoon uur, zes uur in don namiddag plaats, 's Avonds was er bal bij prinses Mathilde. Gister hebben HH. MM. het middag maal gebruikt bij den Minister van staat. Heden avond is er, ter eere der hooge gasten, bal op de Tuileriën en morgen zal de groote wapenschouwing gehouden worden. De prins van Oranje zal niet hier komen gedurende het verblijf zijner ouders. Veel verwondering baart het dat de Hertog van Braband die zich van Sevilla naar Brussel heeft begevenzich te Parijs heeft opgehouden, en aldaar door den Keizer is be zocht. Ook begroette Hij IIII. MM. den Koning en de Koningin der Nederlanden. De Indépendance Beige meldt dat de hoven van Erankrijk en Nederlaud geheel en al hebben afgezien van het plan, om prinses Anna Murat aan den Prins van Oranje uit te huwelijken. Deze verbiudtcuis zou door eenige Hoven van Europa ongaarne gezien worden en thans is gebleken, dat ook de sympathie der Nederlandsche bevolking haar niet te beurt is gevallen. In diplomatieke kringen verzekert mendat zelfs het Ministerie aan het hoofd van het huis van Oranje niet ontveinsd heeft, dat de Staten-Generaal zich tegen die verbindtenis zouden verklaren, als hun oor deel gevraagd werd over de aannemelijkheid van dit huwelijk. //In de familie Murat schrijft men het afbreken der on derhandeling toe aan redenen van persoonlijken aard. Geheel anders is echter de lezing van een' der correspon denten van de Vtrechlsche Courantwelke daarin bede wordt medegedeeld. Deze beweert dat keizer Napoleon zijne meening te kennen geeft dat Nederland eene schoone toe komst tegengaat, en dat, bij de onvermijdelijke wijziging welke de staten-inrigting van Europa te gemoet gaat, Ne derland eene uitbreiding zijner grenzen te wachten heeft door de aanhechting der Vlaamsch sprekende gewesten van Belgie en 't zoogenaamde Oost-Pricsland. Ook de beveiliging onzer koloniën tegen de aanmatiging van Engeland zou daartoe aanleiding geven. Dezelfde berigtgever meldt, dat niettegenstaande de mededeeüng in de Staats Courant het huwelijk tusschen den prins van Oranje en prinses Murat niet is opgegevenen dat deze prinsesna 't bezoek van keizer Napoleon op het Loo, zich met prinses Mathilda naar 's Hage zal begeven en 4 of 5 weken bij onsten hovedoorbrengeu. 1TIE TJ W S T IJ D 11T3" E1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 1G Mei 1862. Uitslag der op 13 Mei gehouden verkiezing van twee leden voor de Provinciale Staten. Uitgebragte stemmen 254. Van onwaarde 4. Blijft 250 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 120. de heer J. L. Kikkert bekwam 172 stemmen. Mr. K. J. C. Stakman Bosse 150 n A. B. Mcntz 54 v J. Strootman 34 C. J. de Leeuw 31 W. J. Hidde Bok n 15 Alzoo verkozen dc Ileercu J. L. KIKKERT en Mr. K. J. C. STAKMAN BOSSE. Het metselwerk aan het nieuwe drooge dok op 's Rijks werf alhier is nu voltooid, er is geen spoor meer te ontdekken van de zoogenaamde scheur. Gisteren namiddag ten 3.J ure, is de laatste steen in de vloer van dit dok gemetseld, door den President der dok-commissie, den Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat v. Gendt. Deze plegtigheid greep plaats onder het wapperen van Neêrlauds vlag en een driewerf hoerah terwijl eene toepasselijke aanspraak van genoemden Iloofd-Ingenieur deze gewigtige gebeurtenis besloot. Wel mogen wij Nederland heil wenschen met de gelukkige voltooijing van dit grootsche kunstwerk, waarbij men van af den aanleg tot de voltooijing met zoovele onvoorziene tegenspoeden had te worstelen, die echter immer door vol harding en overleg werden overwonnen. Aan de Tweede Kamer is aangeboden een wetsontwerp lot oneigening van perceelen voor rlen spoorweg van Nieuwe diep tot het Niedorperverlaat, welke weg zal loopen door de gemeente Helder, Zijpe, Schagen, Haringcarspel en Oude- Niedorp, van de R. K. kerk te Helder, inet een zijtak naar de haven van het Nieuwediep, oostelijk, en met eene geringe kromming langs het fort Dirks Admiraal en van daar in zuidelijke rigting door de Schoter-duineu tot nabij het Noordhollandsche kanaal, met eene bogt het kanaal haaks overgaande en daarna, met eene tweede bogt, weder in de zuidelijke rigting regt doorloopende langs Oude Sluis en Schagen en verder met eene bogt nabij de Kaaglangs die plaats en Zijdenwind tot bij de riugvaart van den Heer-IIugo- waard in de nabijheid en westelijk van het Niedorperverlaat. De berigten aangaande het grasgewas en de veld en tuinvruchten in de polders van den Helderen Huisduinen, alsmede van de landerijen en akkers in het Koegras, luiden gunstig. Het grasgewas staat uitmuntend en de te veld staande vruchten beloven eenen voordeeligen oogst, als het weder gunstig blijft. Men schrijft ons van Terschelling Bij de op gisteren plaats gehad hebbende duiking, op het wrak The Lutine, is door de Engelsche duikers op- gevischt een zwaar stuk loodeeuig bladkoper en eenige spijkers. - Z. M. is gister morgen ten 10 ure uit Parijs in de residentie teruggekeerd. Z. M. werd aan het station door den heer burgemeester, jhr. P. A. Gevers Deijnoot verwel komd. Naar men verneemt zal Zr. Ms. zeilkorvet Prins Manrits der Nederlanden kapt. luit. t/z. Ivemper, te Vlis- singen in den loop dezer maand binnenvallen en tot het doen van eene nieuwe zeereis worden uitgerust; ook zou Zr. Ms. stoomfregat Zeelandkapt. t/z. Eabiusen het stoomschip Vesuvius, daar binnenkomen; terwijl Zr. Ms. stoomfregat Graaf Adolf van Nassau er met Julij e. k. in dienst zal worden gesteld. Correspondentie. Het antwoord op het stuk ingezonden in de Helderscke en Nicuicedieper Courant van Donderdag jl., znl in ons volgend nummer worden opgénomen. 3jnge3onöcn ^tulificn. X. maakt de bevoegde autoriteit opmerkzaam op de meer dan schan dalige liedjes die bij liet heijen aan de zoogenaamde magere brug worden gezangen of liever uitgebulktvooral wanneer er vrouwen of meisjes passerendie liedjes zijn zóó vuil, zóó gemeen, en zóó liederlijk, dat men zich in waarheid schaamt ze aantehooren; de brug wordt gemaakt voor rekening der gemeente, en het bestuur zou dus regt hebben vau den aan nemer te vorderen dat dergelijke vuile en ontuchtige liedjes niet werden gezongen zoo de magt uict bestaat zulks bepaald te beletten. Aan de Redactie van de Nieuwe Courant van den HelderNieuwediepWillemsoord enz. Gij zult mij zeer verpligten het Ingezonden Stukje, ge- teekend A. B. G. voorkomende in de Helderscke en Nieuwe- dieper Courant van 11 Mei jl. over te nemen en daaronder mijn nevensgaand schrijven te laten volgen. M. M. „Wanneer M. M. (zie Nieuwe Courant van den HelderNo. 99) beter op de hoogte was van hetgene door hem in zijn opstel besproken wordt, dan zou hij weten, dat lang na het nemen van het Raadsbesluit, om de brug bij AMSE te vernieuwensprake was van Staats-Spoorwegenen nog later van het maken van eene Staatsbaan van hier naar Amsterdam en van een bassin alhier De Raad kon dus moeijelijk de kosten van die brug ten laste van een nog niet eens op het papier bestaanden spoorweg brengen. Wel heeft de Raad later aan het Rijk ora subsidie voor die vernieuwing gevraagd, doch dit is geweigerd. Door het vorenstaandehetw eik door de openbare beraadslagingen van den Raad kan gestaafd w ordenis het publiek iu staat om te oordeelen hoe weinig men kan hechten aan de waarheid vau hetgene M. M. zegt. A. B. C." Mijnhheu A. B. C. Gij zegt dat ik niet op de hoogte ben en zoekt aan te oonen het wel te zijn; maar is de hoogte waaruit gij deze zaak beschouwtook zoo hoog verhevendat gij van dat stand punt de zaak niet anders kunt beschouwen, dan als in dikke nevelen gehuld en om dan over die nevelige zaken te spreken of te schrijven en die in een heldtr daglicht te stellenMijn heer, daartoe behoort meer helderheiddan in het boven staande stukje is te vinden. Gij zegt dat het besluit tot vernieuwing van de brug, genomen is, lang voor dat er sprake was vau Staats-spoor- wegeu en van een bassindat is toch nog al eenige jaren geledenik zal u maar niet vragen van wanneer het besluit is gedateerdwant die datums zijn dikwijls lastige getuigen.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2