huizen toegang te verschaffen,zonder den weg te belommeren De Voorzitter zegt dat de quaestie slechts loopt over drie steenen stoepenen daar deze op) andere punten in de gemeente ook zijn gelaten, stelt hij voor om aan te nemen dat al de andere belemmeringen zullen worden opgeruimd, maar de opruiming van deze drie steenen trappen in om vraag te brengen. Met 9 tegen 4 stemmen wordt besloten de drie steenen trappen te laten. Tegen de heeren Strootman, Graat, tteeringh en de Breuk. 9). Verkoop IV apenmagazijn ie Huisduinen. Daartoe wordt besloten, bij den verkoop van cenige per- ceelen in de Nieuwstad. 10). Verbetering School en Woning Hoofdgracht. Op de vraag van deu heer de Breuk waarin die verbete ringen bestaan en hoe groot de daarvoor geraamde som is, ontvangt hij ten antwoord, dat de verbeteringen noodzake lijk zijn en hoofdzakelijk de ventilatie, de vloeren, de privaten en ramen in eeneu slechten staat zijnen dat de som ƒ2000 zal bedragen. Aan den heer de Lange komt de som hoog voor, daar hem door deu vorigen bewonerden heer ltijkersis ge zegd, dat het huis zoo slecht niet ishij vermeent dat iemand die het 32 jaar bewoond heeft, er beter over kan oordoelen dan cene commissie die het oppervlakkig opneemt. Dc heer Strootman zegt dat er van die som p. ui. 80°/o voor de school en 20u/0 voor de woning zal worden besteed. AVordt daarna aangenomen. 11). Onder wijzerswoning Schoolstraat. lie heer Strootman verklaart dat het huis in een' slechten staat is en 1000 a ƒ1200 zou moeten kosten aan repa ratie, dat het dus beter is eene geheel nieuwe woning te bou wen op den hoek der steeg, dewijl er dan gelegenheid komt om ook de school te kunnen vergrooten, waaraan behoefte bestaat. Do heer de Breuk vraagt naar de bcgrooting van dat gebouw en uit welke post het betaald zal worden. liet antwoord is 6300.waarop) de heer Itceringh voor stelt deze som en do vorige te brengen op do supletoire begrooting en de gelden te vinden uit het batig slot van 1861. AVordt aangenomen. AVordt voorts besloten, naast de bestaande school te Huisduinen, eene nieuwe te bouwen met onderwijzerswoning en brandspuithuisje, waarvan de kosten geraamd zijn op ƒ4700. 12). Voltooijing der brug Nieuwe Kerk. Het dagel. bestuur stelt voor tot de aanbesteding der voltooijing over te gaau. De heer Graat vraagt eeuige inlichtingenvan waar de fondsen gevonden moeten worden, daar er geen post voor dit ontwerp op de begrooting is uitgetrokken. De heer lteeriugh zegt dat wanneer do fondsen niet toe reikende zijn, de tweede serie der geldleening nog altijd in reserve is. De Yoorz. inecnt dat eenmaal de voltooijing dier brug in principe is aangenomen en wenscht de kosten te vinden over 1866. De heer de Breuk vraagt op hoeveel de kosten zijn ge raamd en ontvangt tot antwoord dat deze ongeveer 15,000 zullen bedragen. Daarna wordt het voorstel aangenomen. AVordt gelezen een rapport van dc commissie belast met de zaken van het onderwijs, aangaande mededeelingen van j de plaatselijke schoolcommissie, betreffende verpligte avond school en vermeerdering der schoolprijzen. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Die commissie stelt voor aan de pi. schoolcommissie inlichtingen te vragen aangaande de invoe ring van het onderwijs in dc gymuastie. De heer de Breuk geeft in bedenking om aangaande dit punt de wet op het middelbaar onderwijs af te wachten, liet voorstel wordt aangenomen. De heer Strootman zegt achter de rasters op een bordje gelezen te hebben "plaatselijke bewaarschool", en geeft zijne bedenkingen te kennen aangaande dergelijke officiële bena mingen. Na eenige discussie w ordt goedgevonden aanzegging te doen dat het woord //plaatselijke" moet worden weggelaten. 13). Voordragt Brugwachter, vervanging van wijlen Kuiper. Van de IC sollicitanten worden door B. en AA', op de voordragt gesteld: Vim der Welle, Bitter en Kooger. Be noemd wordt Stephaan met 7 stemmenterwijl op van der Welle 4 en op Kooger 2 stemmen werden uitgebragt. Wordt bepaald dat de benoemde op l Julij a. s. zijne be trekking zal aanvaarden. 14). Mededeeling van ingekomen stukken enz. Op voorstel van het dagel. best. wordt goedgevonden -■ de toelage voor deu opzigler der begraafplaats, tot het bedrag, bij de begrooting geraamd te voldoen, ingaande Op voorstel van den Voorz. worden II. 11. Burgemeester en AVethouders aangewezen tot bijwoning van de loting der Schutterij in dit jaar. AA'ordt gelezen eene missive van Ged. Statendd. S Mei jl., inhoudende cene kennisgeving dat ingevolge de toegenomen bevolking het getal leden van don Baad met twee vermeer derd moet worden, waarvati de verkiezing op deu derden Diugsdag in de maand Julij behoort plaats te hebben. Ook ter vervanging van wijlen den lieer P. A. Beets, wordt goedgevonden de verkiezing gelijktijdig te doen plaats hebben. AVordt gelezen eene missive van den heer A. Boomsma, iuhoudeude eene kennisgeving dat ZEd. bedankt, uithoofde van zijnen meer gevorderden leeftijd, voor liet lidmaatschap van den Baad. De A oorz. en de heer Beeringh brengen hulde aan de verdiensten van den heer Boomsmadie altijd met een hel deren blik de belangen der gemeente behartigd heeft, maar moeten wegens de aangevoerde reden liet besluit billijken. Do lieer dc Breuk stelt voor een brief van dankbetuiging tot den lieer Boomsma te rigtenvoor de vele en langdurige diensten aan da gemeente bewezen. Er wordt besloten dit bij de aftreding te doen pilaats hebben. Wordt goedgevonden dat de verkiezing van een nieuw lid ter vervanging van den heer Boomsma, gelijktijdig met de reeds bepaalde verkiezingen plaats hebbe. AVordt voorgesteld de goedkeuring tot kosteloozcn afstand van grond naast het Alg. Weeshuis ter bouwing van ccnc kantonnale gevangenis. Op de vraag van den Aroorz. of de Baad bierbij ook bijzondere bepialingen wenscht te maken, antwoordt de heer Beeringh dat hij de bepaling er bij wenscht opigeuomen te ziendat wanneer ten eenigen tijde het gebouw niet meer tot desïelfis primitieve doeleinde gebruikt wordt, de grond weder aan dc gemeente terug moet koineudaartoe wordt besloten. De heer Julsing geeft bij missive kennis van zijne be noeming tot ouderwijzer in Ned. Indie en verzoekt zijn ont slag als hulponderwijzer dezer gemeente, doch biedt aan, zijne functie voorloopiig te blijven waarnemen, tot zijn ver trek bepaald is. Wordt toegestaan. Door de heeren Gebr. Janzen wordt vergunning gevraagd om over den straatweg bij de Gasfabriek eene draaibrug te mogen leggentei)einde het Heldersch Kanaal met het nieuw gegraven Molenkanaal in verbinding te brengen. AArordt besloten te stellen in banden van de onderhouds-commissie. Bij missive van Ged. Staten wordt aan deu Baad kennis gegeven dat Z. Ex. de Minister v. Biunenl. Zaken zwarigheid maakt de verordening op de heffing van het geslagt aan Z. M. ter goedkeuring aan te biedenzoo lang do bij art. 4 be paalde 50 ponden voor liet verleenen van teruggaaf bij uitvoerniet op 25 zijn bepaald. AVordt besloten tot die wijziging over te gaan. De lieer Strootman zegt in de Nieuwe Courant v/d. Helder te hebben gelezen dat do te maken brug aan den inond van het Held. Kanaal eene lengte van 60 ellen zal hebben; Spr. vraagt inlichting of er eene verandering in het plan is gemaakt. Dc Yoorz. zegt dat cr dienaangaande geene verandering is gemaakt, en dat 't dus zeker eene drukfout of misstelling zal zijn. De heer Strootman merkt nog op dat er in dat blad soms onjuiste opgaven voorkomen voornamelijk wat de zittingen van den Baad betreft. AVordt medcdeeling gedaan dat vau wege de Postdireetie gevraagd is om namen te geven aan de nieuw aangelegde straten en stegenwaaraan zal worden voldaan. De lieer Strootman wijst op de gevaren die er bestaan bij het overvaren met de pont bij de Nieuwe Kerk. De Aroorz. antwoordt hierop dat er een plan is gemaakt, om aldaar eene noodbrug te leggenwaarvan de kosten p.in. ƒ260zullen bedragen. AVordt goedgekeurd. De heer Strootman merkt op, dat een jaar geleden door de onderin commissie inspectie is gedaau in do gemeentein hoeverre de verordeningen worden nageleefd; dat hij meer malen op de overtredingen heeft gewezendat hij van den Yoorz. ten antwoord heeft ontvangengeduld te moeten hebben tot de nieuw benoemde Comm. v. Politie zijne functie zou aanvaard hebben, dat hij den Comm.v.Politie eeuige aanwijzing heeft gedaan, waaraan ook gevolg is gc-geven, doch dat hij nog eene breede lijst heeft opgemaakt van over tredingen, die hij den Voorz. wenscht ter band te stellen; dat ook de lieer Zuruiulileu de verordening op het inschepen van vee overtreedt. Dc lieer Zurmulilen vraagt dat hem dan worde aange wezen waar het vee te plaatsen. De heer Beeringh vindt het treurig altijd op de overtredin gen der verordeningen terug to moeten komen, Spr. had

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2