gehoopt dat met den Comm. v. Politie daarop verbeteringen zouden gekomen hebben. Spr. acht het beter de verordening af te schaffenindien ze niet worden gehandhaafd. De hr. de Breuk wijst op het te geringe personeel der politie. De heer Bakker ziet er gevaar in de verordeningen met al te groote gestrengheid na te komen, daardoor toch zouden velen in hun bedrijf worden benadeeld, of wel, "t bedrijf zou onuitvoerbaar worden. De heer v. Kelckhoven vraagt of er hij de vele plannen tot bouwingen en vernieuwingen nog geen plan is gemaakt aangaande de riolen in den Helder. De heer Reeringh antwoordt hierop dat het om bijzondere redenen eenige vertraging heeft ondervonden maar spoedig zal volgen. Hierop sluit de Yoorz. de openbare vergadering 0111 deze in eetie met gesloten deuren te veranderen" POLITIEK OVERZIGT. Woensdag jl. heeft de Eerste Kamer der Staten-Generaal eene zitting gehouden, iu welke o. a. behandeld zijn: 't wets ontwerp houdende bepalingen omtrent den accijns op het bimienlandsch gedisteleerden 2U 't wetsontwerp tot ont eigening van perceelen voor den spoorweg van Nieuwediep tot Niedorpcrverlaat, waarover eene niet onbelangrijke dis cussie gevoerd is, die wij uit plaatsgebrek moeten weg laten. Het ontwerp is met 25 tegen 7 stemmen aangenomen nadat vooraf eene motie van den heer van Beeek Atollen- hoven, om de behandeling van 't ontwerp tot een nader te bepalen dag te verdagen, wegens de onzekerheid die er bestaat omtrent de doorgraving van Holland op zijn smalst, inet 19 tegen 13 stemmen was verworpen. Heden en morgen zullen er door die kamer eenige ontwerpen van minder belang worden behandeld. In de zitting der Tweede Kamer van AVoensdag, is een lid benoemd voor do commissie van enquête over de Ma rine, in plaats van den heer Mceussen. Bij de tweede stemming verkreeg de heer van Hcukclom 24 van de 39 stemmen. Verschillende ontwerpen zijn dieuzelfden dag iu de sectien behandeld. De berigten uit het buitenland bevatten weinig der me- dcdeeling waardig. Te Brussel was het gerucht in omloop dat te Londen eene ontmoeting zou plaats hebben tusscheu prins Napoleon en den hertog van Aumale. De gezond heids toestand van den koning van Belgie, hoewel altijd onrustbarend, neemt in beterschap toe. Do Antwerpsche gemeenteraad heeft nogmaals eene heftige zitting gehouden. De burgemeester heeft de gemoederen tot bedaren trachten te brengenmaar na hevige uitvallen tegen de regering en kamer is er besloten, weder een adres aan den koning op te stellen, en dit door den gemeenteraad en corps naar Brussel te doen brengen. Als ook dit niet haatals al liet mogelijke beproefd is, om het gevaar van Antwerpen af te wenden, zal het onmogelijke beproefd wor den zegt men te Antwerpen AVat dat wezen zou Bij den Eranschen senaat is eene petitie op rijm ingeko men, waarin verzocht wordt de wederinvoering der tours of draaibakkenwaarin kinderen te vondeling werden gelegd. Naar officiële opgaven worden tegenwoordig in Frankrijk tocli nog 25000 kinderen te vondeling gelegd, waarvan 100/0 misdadigers worden. Sedert de tours zijn afgeschaftis het tal kindermoorden steeds toegenomen. De senaat heeft de petitie aan den minister van justitie gezonden. 1TIE TT ir S T IJ D 11T 3" B 1T. Helder, Nieuwediep, AVillcmsoordenz. 20 Junij 1862. Bij de lieden plaats gehad hebbende aanbesteding van het houwen van eene Gemeente-Apotheek zijn 11 insclirijvings biljetten ingekomen als van de Heeren A. Bas tegen f 4330; J. E. J anzen tegen f4340, L. Bijl tegen f 4588; II. J. Leeuwens tegen f 4598C. Burgers tegen f4735; Gcbr. Korff tegen f4787; R. \ros tegen f4S2S; P. Verheij tegen f4987; AA*, v. d. AVoning tegen f5028; P. Dekker tegen f 5185; P. Spruit tegen f 5275 zoodat de heer A. Bas bevonden is de minste inschrijver te zijn. AAToensdag morgen jl., ongeveer 11 ure, is de dam, voor het nieuwe drooge dok, aan welks binnenzijde men bezig was de grondslagen van het daar gestaan hebbende tijdelijke stoompomptmg weg te ruimenplotseling onder- loops geworden, ingezakt en vervolgens doorgebroken. Ge lukkig dat dit voorval geen nadeeligen invloed kan uitoefenen op de werken, doch het is een bewijs te meer hoe weinig vertrouwen de grond van deze streken verdient, daar de damter plaatse waar hij onderloops is gewordenover liet geheel, zooals wij van deskundigen vernamen meer dan bui tengewone afmetingen had; deze vermeeuen die onverwachte werking in den grond, te moeten toeschrijven aan hut zich plotseling verplaatsen van eene wel, mogelijk opgewekt door het opruimen van bovenbedoelde grondslagen. Door eene welwillende hand zijn wij in staat gesteld, om eene edele daad van het Japansche gouvernement mede te deeleu. Zoo als algemeen bekend is zijn de koopvaardij kapiteins Vos en Dekker, iu de maand Februari) 1S6U, in de straten van Jokahama iu Japan, door het gemeen op verraderlijke wijze aangevallen en vermoord. Mogtcn de weduwen van genoemde kapiteins reeds menig blijk van deelneming en belangstelling van verschillende zij den en ook uit Japan ondervinden, thans meldt men ons, dat dezer dagen van wege liet Japausch gouvernement en door tusscheukomst van den Ned. gemagtigdc aldaar, op nieuw is overgemaakt, voor elke weduwe de som van 700 doll. of/'1925 terwijl zij vroeger van daar reeds ruim ƒ4700 ieder ontvingen. Op AVoensdag 4 Julij a. s.des namiddags ten één ure, zal aan het Raadhuis alhier worden aanbesteed: Het voltooijen der bruggehoofden bij de Nieuwe Kerk en het daarop stellen van eene ijzeren draaibrug. Heden middag is iu het Westgat hij het aandoen van een binnenkomend schip, een jongeling door de hoog- loopende zee achter over uit een noordsche vlet geslagen; alleen aan de vastberadenheid zijner makkers heeft hij het te danken, dat hij, niet ten prooi der golven is geworden. Heden morgen is alhier van Hellevoetsluis geretour neerd Z. M. stoomschip Cycloopniet een transport man schappen voor de Zoutman. Men schrijft ons van Ondeschild op Texel dd. 19 Junij lieden poogde alhier een huisvader zich door verhan ging het leven te benemenhad een zijner zonen slechts een paar minuten later de daad ontdekt, gewis zoude deze, den meusch onteerende daad gepleegd zijn geweest. In het vorige jaar had alhier een gelijksoortig geval plaats, waarvan de treurige uitkomst niet kon worden belet. Het verdient opmerking dat juist beide wauhopigen, vu rige voorstanders waren der alhier sedert geruimen tijd heersehende kerkelijke wanorde en dat vroeger nimmer alhier soortgelijke gebeurtenissen plaats grepen. -De stoomboot Tejel heeft na belangrijkrijke herstel lingen te hebben ondergaandezer dagen hare dienst her vat tusscheu Texel en het Nieuwediep en zal ook even als vroeger, gedurende deze Zomer des AVoensdags morgens, na Texel te hebben aangedaan, naar Harlingen vertrekken, en van daar des namiddags weder tijdig retourneren. Door de Ned. Handelmaatschappij zijn de volgende schepen bevrachtvoor Amsterdam: Anna Digna, C. Ouman; KoophandelJ. N. MooiNederland en Oranje, P. C. ltosicr; Friesland, M. C. E. M. Beijer; Nederland, Hoekstra; Julia Claire, A. v. OosteroomMaria Veronica, J. C.Scholl; Wil- helmina MariaAV. Postrna. A'oor Rotterdam Louis Meijer G. II. Iloltgreve; Vrede, J. L. Ter Bruggen; Baron van Fallawlt van liooscndaal, A. Hoogenstratcn; Krimpen a/d. Lek, W. Ouvvehand. Voor Dordrecht: Vooruit, AV. C. Kool. A'oor Schiedam Jocobus Marlinus, E. Meppelder; Mary üod- dar.d, E. AV. Ridder. Zr. Als. stoomschip Amstelkommandant G. II. Bakker, is gisteren van Hellevoet vertrokken, met bestemming naar AVest-Tndië. Een plattelands-burgemeester in N. - Brabanddie bij de geboorte-aangiften en huwelijken enz. de voorgeschreven formaliteiten minder noodig achtte, en de stukkeu door ge tuigen liet teekenen als hij daartoe lust gevoelde, is tot 94 geldboeten van 0,50 en in de kosten veroordeeld. AVegens het te ligt bakken van brood werden dezer dagen te 's Bosch twee hakkers veroordeeld tot boeten en verbeurdverklaring van het broodiu hooger beroep werden zij vrijgesproken, omdat de verordening niet binnen 5 jaar weder geldend was verklaard door den raad en dus was vervallen. De versiering van de St. Petruskcrk te Rome, heeft zoo veel gekost, dat men daarvoor eene groote kerk en voor elk der 27 gecanoniseerde Japansche martelaars een groot marmeren standbeeld had kunnen laten vervaardigen. De Japanners hebben met veel belangstelling de keu rige illuminatie van het Bosch te 's llage op Dingsdag avond bezigtigd. Bij de ministers cu allo hooge autoriteiten, hebben zij kaartjes afgegeven. Eergisteren hebben de Japanners twee uren vertoefd in de fa briek van den lieer Fnthoven en daarna de fabriek vau de wed. Sterkman bezigtigd; zij namen alles met groote be langstelling op. Gisteren bezochten zij de geschutgieterij en de werkplaats vau den lieer Micling. Maandag wordt hun een diner op het badhuis ie Sehevcningen aangeboden.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3