Voorts zegt men, dat de Keizer woedend op hem is, hetgeen zich ligtelijk laat begrijpen. De Léon Pilletcon sul-generaal van Frankrijk te Palermoheeft een zijner attachés naar Parijs gezonden met zeer belangrijke dépêches voor den Keizer. De verstandhouding is zoodanig, dat de heer Pillet het noodig zou geoordeeld hebbenalle relatiën met den gouverneur-generaal van Sicilië af te breken. De fr. Moniteur deelt weder berigten uit Mexico mede, die bevestigendat de fransche lcgcrafdeeling aldaar tegen de Mexicanen bestand blijft. Generaal Forey zal nu weldra' zich inschepen. De hoofdstad Mexico wordtnaar men berigtthans in voldoenden staat van tegenweer gebragt de omtrek zal onder water worden gezet, waardoor het moeijelijk zal zijn de stad to bemagtigen. 1TI3 "J ~7T S TIJD 11T3E 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 1 Augustus 1862. Z. M. heeft aan den heer W. J. Ilidde Hok vergund zijne standplaats als notaris over te brengen van den Helder naar het Nieuwediep, gemeente Helder. Voorts heeft Z. M. benoemd tot notaris ter standplaats Helder, den heer B. W. Smit, cand. notaris te Zaandam. Z. M. heeft aan den heer J. L. Crap Hellingman, op verzoek, eervol ontslag verleend als Inspecteur over de am- - bulante recherche te water, tevens belast met de waarneming der functiën van Controleur der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen in de divisie Helder, behou dens aanspraak op pensioen en met dankbetuiging voor zijne diensten. Voorts heeft Z. M. benoemd tot Controleur der directe belastingenin- en uitgaande regten en accijnsen te Helder en Inspecteur der ambulante recherche te water in de 1ste afdeeling, bevattende de Zuiderzee, de noordelijke zeegaten en de Wadden, den heer Jhr. T. J. Kraijenhoff, thans con troleur der directe belastingen te Amsterdam. Jl. Woensdag nacht, te 2 ure, ontstond alhier brand in de Zwaanslraatten huize van den heer C. Krul. De bewonersverschrikt ontwaakthadden nog even den tijd zich met de vlugt te redden. Op het ge woon alarm waren de 4 brandspuiten der gemeente en 2 van de marine zeer spoedig aanwezig, om den brand te blusschen. Met gewenschte overeenstemming en vlugge han den, gelukte het den verderen voortgang der vlammen te t stuiten en de belendende perccelen te behouden. Het wei nige water, dat hier en daar uit slooten en putten moest gepompt worden, vertraagde nu en dan de ijverige pogin gen der spuitgasten. Uithoofden van de verren afstand der der fonteinen van de waterleiding, was men genoodzaakt zicli op deze wijze van water te voorzien. Tegen het aan breken van den dag haalde men de muren met braudliaken omver, waardoor de vlam aanmerkelijk verminderde en de smeulende brand eene dikke rookwolk verspreidde, waarna do meeste spuiten op order werden weggevoerd en het gevaar was geweken. Alles is afgebrand, huis, schuur en inboedel, alsmede de bibliothekeninstrumenten, uniformen en verdere bezitingen van drie inwonende officieren, zijnde een ofiic. der genieeen offic. van gez. en een luit. kwartier meester, die in hunne rust door de vlammen zijn overvalllen en bijna niets dan de voor de hand liggende klcedingstuk- ken hebben kunnen redden. De oorzaak van den brand is tot heden onbekend. Het afgebrande perceel en de inboedel was tegen brandschade verzekerddoch geenszins was dit het geval met de goederen der inwonende officierenwelke laatsteu daardoor eene aanmerkelijke schade, lijden. Zelfs voor het dagelijksche dieust-tenue ontbrak het noodige en moesten de vrienden te hulp komen. Dit is alzoo weder eene gevoelige les, om ons tot de overtuiging te brengen, hoe nuttig en noodzakelijk het is, ook voor alleen wonende personen om deel te nemen in eene der vele soliede maatschappij tot verzekering tegen brandschade. De afloop der op lieden gehouden aanbesteding aan het Raadhuis alhier, van het doen van eenige veranderingen en vernieuwingenenz. aan de School en Onderwijzers woning aan de Hoofdgracht, is geweest, als volgt: Tien inschrijvingsbilletten zijn ingekomenals van de lieeren R. Yos 2949P. Dekker a f2S98; P. Spruijt f2880; Gcbr. Kortf ii f2795; J. E. Janzen ;t f2784; II. J. Leeuwens a f 2GSSL. Bijl a f26S0; P. Verhey a. f2866; W. v. d. "Woning ii f2862; C. Burgers ii f2837; aan welke laatsteals minste inschrijver, het werk is gegund. Bij de Dingsdag jl. alhier plaats gehad hebbende her stemming voor twee leden van den gemeenteraad, zijn van de p. m. 600 kiezers 879 opgekomen, waaruit blijkt dat de be langstelling zeer groot was. Ter vervanging van wijlen den lieer 1'. A. Beets werd de heer J. C. SLEBE gekozen met 226 stemmeuterwijl de heer W. J. Ilidde Bok 145 stemmen bekwam. Ter aanvulling van den raad door ver meerderde bevolking, werd de heer W. J. MAALSTEED gekozen met 195 stemmen, terwijl op den heer O. W. K. van Strijen 179 stemmen werden uitgebragt. De overige briefjes waren in blanco en van onwaarde. Gisteren is de ij2eren schipdeur, die gepasseerde week van Amsterdam alhier gearriveerd is, voor het eerst in het nieuwe dok geplaatst, en is men begonnen met het dok ledig te malen; waarbij gebleken is dat genoemde deur ten volle aan hare bestemming beantwoord, aangezien zij niet het minste water doorliet. Dit is voor het marine-etablissement van zeer groote waarde, daar men hiermede het kolossale dokwerk als voltooid kan beschouwenterwijl men nu met behulp van het groote dok ook beter in de gelegenheid zal zijn de gebreken die zich nog aan de schipdeur van het oude dok bevinden te her stellen..^, De officier van Gezondheid 3C kl. J. E. Manikus, is ingaande met den 16 Augustus alhier geplaatst op het wachtschip, dienst te doen in 's rijks hospitaal. Op Terschelling is de afloop der herstemming op 29 dezer, geweest als volgt Het getal uitgebragte stemmen bedroeg 151; waarvan op de lieeren C. G. Rijkeboer 90, T. D. Pais 81, P. J. Bakker Jr. 74, \Y. H. Kramer 74, G. Mulder 71, S. P. Smit 21 en C. Zunderdorp 5 stemmen werden uitgebragt. Alzoo gekozen de lieeren C. G. Rijkeboer, T. Pais en W. II. Kramer; de laatste als ouder in jaren dan den heer P. J. Bakker, diq een gelijk getal stemmen bekwam. Terschelling mag in ons vaderland gesteld worden als een voorbeelddaar waar sprake is van prijsstelling op het regt van verkiezing, en het algemeen uitoefenen van dat regt. Op Terschelling zijn 217 kiezers, daarvan waren afwezig meest als zeevarende 40, zoodat er overig bleven 177, waar van er op 15 Julij jl. 171 zijn opgekomen en, op 29 Julij 151. AYanuecr men nu van het getal 6 nog diegenen af trekt die door ziekte of andere gewigtige redenen verhinderd zijn, dan zal men met regt knnnen zeggen dat de deelne ming op 15 Julij algemeen was. Naar wij vernemen, zijn de belastingbetalende Iuge- zeteu van Huisduinenvoornemens een request bij den gemeente raad in te dienen om de aanstelling van een nachtwachtbelast met de dienst in hun dorp, zoodra de nicuwgekozen Raadsleden zitting zullen hebben genomen. Zr. Ms. stoomschip Zoutman heeft Woensdag jl. eene proeftogt gemaakt in de Noordzee, van 's morgens 9 tot namid dags 4 uur, welke proeftogt, naar wij vernemen, wat de machine aangaat, niet gunstig is uitgevallen, zoodat dit stoomschip zeer waarschijnlijk weder naar Amsterdam zal worden gebragt om eenige verbeteringen en herstellingen aan de machine te ondergaan. Uit Curatjao wordt gemeld, dat Yrijdag, 20 Junij naar La Guayra is vertrokken Zr. Ms. schoener Atalante komm. luit. ter zee 2° kl. G. Bijl de Yroe, en den 23 op een kruistogt, Zr. Ms. stoomfregat Zeeland, komm. kapt. ter zee G. Pabius, Zr. Ms. stoomschip Djambi, komm. kapt.-luit. ter zee II. Jansen, en Zr. Ms. stoomschip Cornelis Firks, komm. kapt.-luit. ter zee J. P. Koopman. De Atalante is iu commissie naar La Guayra vertrokkkeu, om koepokstof naar Cura?ao over te brengentot dat einde gaan drie kinderen, vergezeld van de moeder, om te La Guayra te worden ingeënt. Uit Paramaribo schrijft men van den 5 Julij. Terwijl de Apeldoorn naar Nederland terugkeert, zal Zr. Ms. schoener Schorpion, komm. C. Star Nauta, alhier verblijven. Op de Apeldoorn is met 1 Julij overgeplaatst de luit. ter zee 2e kl. Coblijn en op do Schorpioen de luit. ter zee 2e kl. C. A. Bosch. Eenige officieren van de zee- en landmagtj hebben hier den 30 Junij eene tooneelvoorstelling gegeven ten voordeele van de algemeene armen dezer stad. 3!agc3anöcn <§tuliftcn. lieeren Keurmeesters van het Vleeschen wien het ove rigens mogt aangaanworden bij deze oplettend gemaakt op de omstandigheid, dat in deze Gemeente geregeld wordt inge voerd, vleesch van zieke varhens en rundvee. Nog onlangs zijn via Amsterdam naar hier verzonden 24 vierendeelen, die eene waarde hadden van ƒ2.50 per stuk (lekker!); en dat kren- gcnvleeseh wordt ons voor goed vleesch in rekening gebragt!!! gezwegen nog van het gevaar dat men loopt, om door het gebruik daarvan zicli eene belangrijke ongesteldheid op den hals te halen.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2