1TIS TT "TT S T IJ D 11T 3- B1T. zegt, dat 1300 vrijwilligers te Palermo de wapens hebbeu nedergelegd. Uit Toulon deelt men mede, dat daar van Lyon zijn aangekomen 1200 soldaten, die op de Cacique zullen worden ingescheept, men zegt, met bestemming naar Civita Vecchia. Ook berigten brieven uit Romete Mar- seille ontvangen, dat de stoomboot Caslor jagt heeft ge maakt op een ltaliaansche stoomboot, die koers zette naar Livorno en waarop men met kielen gekleede personen meende te bespeuren. Men zegt, dat Garibaldi dezer dagen aan den koning een brief heeft doeu toekomen, waarin voorkomt: "Sire, gelooft gij dat Napels op den duur ondergeschikt zal wil len blijven aan Turijn? Alleen ltome, de hoofdstad van Italië, is bij magte den noodlottigen gemeente-naijver der andere hoofdsteden onderling te onderdrukken. Naar Rome dus, tot iederen prijs, al ware het ook over de lijken der Franschen heen! Talm niet langer, Sire! Gij de eerste soldaat van Italië, moogt nietgedoogen, dat vreemdelingen den toegang tot uwe woning versperren." Terwijl de regering te Turijn en op Sicilië onderschei dene arrestatiën heeft doen bewerkstelligen, met het oog op de bewegingen, die de partij van handelen dezer dagen maakt, worden de inhechtenisnemingen van wege het Oos- tenrijkscho bewind in 't Veuetiaansche zoo talrijkdat alle gevangenissen gevuld zijn en men thans te Venetie zelfs het gebouw van de spaarkas tot gevangenis heeft moeten inrigten. Yan eene andere zijde meldt men weder Bij dat alles schaart dc natie zicli om den troon. Men verneemt, dat aan den koning een adres van adhaesie aan de proclamatie zal worden aangeboden, dat bedekt zal wor den met duizende liandteekeningen. "Er bereiden zich grootc gebeurtenissen voor",zoo meldt men //maar het volk is met den koning". De dépêches uit New-York, van 25, 26 en 27 Julij gedagtcekendspreken van geenc. nieuwe operatiën. Uit haar inhoud blijkt echter, dat vooral van den kant der Zuidelijken krachtige toebereidselen gemaakt worden om den strijd voort te zetten. Gelijk men gezien heeft, concentre ren zij op verschillende punten hunne troepenmagt. De onafhankelijke pers in Spanje is niet zeer ingenomen met dc vredes-voorwaardenbij het tractaat bedongendat door Frankrijk met Cochiu-Chiua is gesloten en waarbij slechts drie millioen francs aan Spanje als schadeloosstelling wordt toekend. Die som werd als onvoldoende beschouwd en zelfs eene aalmoes genoemdmaar vooral houdt mcu zich bezig met de schade, welke de in-bezitname door Frankrijk van de drie voornaamste provinciën van het An- namatiochc Rijk aan de Philippijnsche eilanden kan ver oorzaken. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 8 Augustus 1862. Gedurende deze week zijn hier bij het afgaan van 's rijks werf, weder ceuige werklieden gearresteerd, wegens het toe- eigenen van 's lauds goederen. De examens der aspirant-adelborsten, plaats hebbende te 's Gravenliage, zijn gisteren ten einde gebragt. Gisteren is alhier geretourneerd uit jiet kamp van Waalsdorp, de 2° komp. van het lc regem. vesting-artillerie. Bij gunstig weder wordt hier morgen (Zaturdag) weder een stoomboot verwachtdie niet een aantal passagiers van Harlingen naar hier een pleizier-zeetogtje komt maken. Z. M. heeft pensioen verleend aan de navolgende hoofd- en verdere officieren van het corps ingenieurs, mi neurs en sappeurs, als: de luit.-kol. J. van der Meij en J. O. L. van Ingen, den maj. jlir. B. de Jong van Beek en Donk en den kapt. T. A. van Maanen; aan den luit.-kol. van der Meij en van Ingen, bovengenoemd, respect, den rang van kol. en een pensioen van ƒ1500, aan den maj. jlir. de Jong van Beek eu Donk den rang van luit.-kol. en een pensioen van ƒ1300 en aan den kapt. van Maanen den rang van majoor en een pensioen van 10S0 verleend. Z. M. heeft bij het corps ingenieursmineurs en sappeurs bevorderd: tot luit.-kol. de maj. G. V. W. baron van 11c- mert tot Dingshof en J. A. Feith, beiden van het corps, tot maj. de kapt. 1° kl. J. E. II. 13. baron van Voorst tot Voorst, C. P. del Campo, genaamd Camp, P. J. du Waal, D. G. Andrae en G. J. Kciser, allen van het corps; tot kapt. 3e kl. (naar ouderdom van rang) de le luit. A. J. van Prehn, W. Schut, A. Baud en A. C. Lorentz, mede allen van het corps. Z. M. heeft den offic. van gez. 3e kl. bij de zeeuiagt J. B. Coomaus de Ruiter, bevorderd tot offic. van gez. 2e kl. Men schrijft ons van Alkmaar dato 7 Augustus. De aangekondigde harddraverij heeft hier gister ten ge noegen van zeer volen plaats gehad. Het weder was uit muntend. De ondernemer, de heer W. Tiesingheeft zich voor dit volkfeest zeer veel moeite gegeven, waarvoor hem allen lof toekomt. Dc eerste wedstrijd, van paarden die nimmer een prijs gewonnen hadden, begon om 10 uur. De heer C. de Wit met den bruin Jan behaalde den prijs, twee verlakte hoofd stellen de eerste premie eene baleinen zweepwerd behaald door de zwart Katje, bereden door den heer J. van dei- Oord; de tweede premie een friesch-paardendekwerd be haald door de bruin de Vliegtoebehoorende aau den lieer G. B. Abbring, en bereden door J. Boot. De tweede wedstrijd door paarden van zessen klaar, narn een aanvaug des namiddags om 3 uur. De prijs, eene fraai vergulde pendule, werd behaald door het paard Goliath, bereden door den heer S. de Wit te Zijpe, de premie, een zilveren schrijfgarnituur ouder stolp, werd behaald door het paard Haasje, bereden door den heer P. van Zanten. De prijzen en premien werden uitgereikt door het doch tertje van, en door den heer W. Tiesing zeiven, ouder eene gepaste toespraak. De najaarskermis te Alkmaar zal den 20" Augustus a.s. een aanvang nemen. Sedert ongeveer een halfjaar verschijnt te 's llage een Weekblad (geen lVeekblaadjewant het beslaat 8 bladzij den groot forniaatiedere bladzijde verdeeld in drie colom- men, alzoo 24 coloinmen te zamen); de titel is: de Neder- landsche Industrieel, en het motto Licht, Waarheid, Regt, Vrijheid; dit blad is uitsluitend gewijd aan de belangen van NijverheidKoophandel en Scheepvaart. Voor diege nen onzer lezers die nader kennis willen maken met dit blad ligt voortdurend een exemplaar aan de Drukkerij dezer Courant ter inzage. Het laatste nommer bevat de navolgende stukken: Volks welvaren, De Verblinding is onbegrijpelijk, Een adres aan de Eerste Kamer, Een Noodkreet, Het Tarief in de Tweede Kamer, Een Adres van de Kamer van Koophandel te Leeuwarden aan Z. Exo. den Minister van Binnen], Zaken MededeeliugenllaudelsberigtenAdvertentiën eene Algc- meenc Prijscourant van vele artikelen, eene offioieële Ef fecten Prijscourant en opgave der wisselkoersen te Amsterdam. Woensdag jl. werd te Amsterdam de zevenentwintigste Algemeene Kerkelijke Vergadering der Evaiigelisch-Luthcr- sche Kerk geopend; uit de gemeente Helder is afgevaardigd Ds. J. H. Sonstral. Treffend was liet tooneeldat Woensdag morgen ten S ure op den Noordwal te 's llage zich voordeed. Een stokoud man poogde een lijkkoets, die het lijk van zijne vrouw bevatte, maar te snel voortreed, bij te houden,doch vruchteloos. Het hielp niet of hij den koetsier toeriep van niet zoo hard te rijden. Geheel buiten adem moest hij de lijkkoets in deu steek laten. Men kan begrijpen wat er in het hart van den man omging, die ook aan de omstanders zijne klagteu niet kon verbergen, en o. a. vertelde, dat hij ook de kist reeds toegespijkerd vond toen hijheden mor gen zijne vrouw voor liet laatst wilde zien. In het hoofd-kiesdistrict Almelo, is ter vervanging van deu lieer van Hoeve], tot lid van de Tweede Kamer gekozen (bij herstemming) de heer H. van Loghein met 605 van de 1193 stemmen. Wij vernemen, dat jl. Maandag een kind te Harlin gen is gestikt. Het reeds zoo dikwijls gelaakte gebruik van een zoogenaamde dot, schijnt er de oorzaak van ge weest te zijn. Men schrijft uit Stecnwijk het volgende: Voor een paar maandeu had hier een gezinbehoorende tot den arbeidersstand, het verlies van een zijner kinderen te be treuren, door het gebruik van den wortel van dolle kervel of waterscheerling. Thans heeft datzelfde huisgezin weêr een kind verloren't welk zicli duchtig had te goed gedaan aan het vleesch van eene koedie aan het miltvuur gestorven was. De stads dansmeester te Middelburg, die als zooda nig werd bezoldigd is ontslagen, omreden hij voor slechts eene maand verlof verkregen hebbende, thans reeds vier maanden afwezig was. Bij het ontwerp op het zegel zounaar men beweert op den voorgrond staanafschaffing van het zegel op de dagbladen en dc advertentiën, en van dat op dc akten van

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2