DE ZUSTERS. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE HELDER. GEVEILDE PERCEELEN. om weg te brengenweigerde deze bepaalddaar bij te gering persoon wasom zulk een portret te dragen. Het afgebrande zal spoedig herbouwd zijn; de rijke kooplieden hebben altijd een tweede huis gereed, dat zij overbrengen, en te Jeddo zijn huizen van onderscheidene grootte te koop die uit losse stukken in elkaar worden gezet. He jongste berigten uit Iudië loopen tot ^8 Junij. Bijzondere voorvallen hebben er niet plaats gehad. 15 Chi- nesche zeeroovers zijn ter dood veroordeeld. He Javabode berigt het volgende: //Van zeeroovers sprekende, mogen wij niet voorbijgaan de overwinning door de Rainbow, het stoombootje van sir James Brooke, op dit gespuis behaald. Onderscheidene roo- versvaartuigen zijn door de kleine Rainbow gemeriinakt. Ook uit andere streken ontbreekt het niet aan Jobstijdingen hieromtrent, en 't is opmerkelijk met hoeveel geluk zij aan de vervolging onzer schepen steeds weten te ontkomen. Wij hopen van harte, dat het Gouvernement er toe besluiten moge weldra een maritime expeditie tegen de schuilhoeken van dat roofgespuis uit te zenden, opdat die broeinesten van el lende en jammer vernield en verwoest worden. Men schrijft uit Brussel 16 Aug. In de gemeente St. Nikolaas is gisteren een verschrikkelijk ongeluk voorge vallen. Gedurende de ochtenddienst in de kerk aldaar hoorde men drie maal achtereen eenig gekraak, gelijk later bleek, veroorzaakt door het rollen van een neervallenden steen. He aanwezigen, in den waan verkeerende, dat de toren zou in vallen, en door een geweldigen schrik overmand, snelden naar den uitgang der kerk, waardoor een allerijsselijkst gedrang ontstond. Eene menigte personen werd onder den voet geloopen en ernstig gewond, terwijl schier allen in de algc- meene verbijstering de kleederen van het lijf wierden ge scheurd. Men wil zelfs weten, dat eene vrouw, welke in belangwekkende omstandigheden verkeerde, alsmede een kind, aan de gevolgen daarvan zijn overleden. Ofschoon van wege het bestuur inlichtingen omtrent de oorzaak van het gehoorde gekraak openbaar zijn gemaakt, blijft men echter beweren, dat het kerkgebouw aan den kant van den toren zeer bouw vallig en zelfs eenige centimeters gezakt was. Naar het Hoogduitsch van Adolph Göiiling, door L. A. LAUREIJ. Martha was echter, ondanks hare belofte niet bij het huwelijk tegenwoor dig verklaarde echter schriftelijkdat zij alles zoude aauweudeu om ceue spoedige verzoening tusschen vader en kind te bewerkstelligen. Het jonge paar begaf zich naar Frankrijk. Voor hun vertrek liet Dorinda een brief achter, die met alle teederheid en kinderlijke liefde geschreven was en aan haar vader door Martha zoude worden ter hand gesteld. Martha gaf den brief ecliter niet overmaar schreefde hand van Dorindanavolgende liet volgende: Waarde vader! Daar ik uwe vooroordcclen ken, die mij mijn hartelijksteu wensch zouden geweigerd hebbenzoo heb ik mijn eigen wil gevolgd en mij met Charles Lejeuuc in 't huwelijk begeven. Ik hoop dat uwe woede bij onze terugkomst gestild zal zijn. Is ons huwelijks- reisje voorbij dan komen wij terug en ik zal u alles haarfijn vertellen. Het zoude mij iutusschcn aangenaam zijn eene goede som gelds van u te ontvangen, poste restante te Boulogne. Als altijd uwe liefhebbende dochter Dorinda. Deze brief werkte op den ouden Palin als vergif. Hij was diepzeer diep getroffen. Hij had niet alleen de liefde voor Dorinda verloren, neen, hij was nu overtuigd dat hij deze nimmer had bezeten. Hij kon evenwel niet besluiten zijn kind te verstooten. Hij gaf Martha een aanzienlijke som geld en beval haar Dorinda te schrijven, dat haar brief hem aan den rand des grafs had gebragt. Martha echter schreef: terwijl zij het geld bij zich hield Aan Mevrouw LejeuueBoulogne p.r. Mr. Palin heeft, zoo als hem gebleken is, nog slechts eene dochter Martha. Hij stoot de vergiftige slang van zich af. Brieven worden ongeopend terug gezonden. Martha kreeg nu haar eigen rijtuigverscheidene dienaren en verscheen nu eerst regt als heerscheres des huizes. Mr. Palin had op dringend ver zoek van Martha een testament gemaakt, waarin zij als eenige erfgenaam werd opgenomen. De arme Dorinda werd er niet in genoemd. Zoo ver liepen er eenige jaren. Palin hoorde van Dorindadie hem dag noch nacht uit de gedachte wasgeen woord. Daar w andelde, de eens zoo sterke man, op den staf geleund langs de haven van Londen. Een zijner schepen was van Brazilië gekomen en de weinige passagiers verlieten den bodem. Eerst eene bleeke zwakke vrouw met een ongeveer vierjarig kind op de armen. Palin wierp slechts een blik op haar, daar viel hij met den gil „Dorinda" in onmagt. Het w as Dorindade ongelukkigedie na vijf jaren lijden als weduwe uit Brazilië kwam. Toen Palin het bewustzijn weder had verkregenriep hij „waar is mijn kind en haar dochtertje". Dan zuchtte hij weder „O nu is alles weder goed 1 Nu is alles vergetenGaat met mij naar huis komtkomt! Weinige woorden waren voldoende om de verraderlijke Martha te ont maskeren. Dorinda droeg den brief waarin zij verstooten werd op haar hart. Zij had honderdmaal aan Mr. Palin geschreven doch nimmer ant woord ontvangen want Martha had al hare brieven onderschept. En uw brief ongelukkige? zeide Palin met bevende hand een brief uit zijne portefeuille, den brief van Doriuda als hij meende te voorschijn trek kend. Ik heb nimmer dien brief geschrevenik zoude het ook nooit kunneu doen. Toen Mr. Palin met Dorinda en haar kind te Eastcheap aankwam, was Martha reeds gevlugt met alle kostbaarheden die zij in haast had mede kunnen nemen. liet is goed dat zij weg iszuchtte dc oude man. Dc dienaren van Martha's tijranuic bevrijdvertelden nu al hetgeen zij wisten en zoo kwam het uit dat Martha zelf sinds ceuigo maanden gehuwd was en wel met een eenvoudig inspecteur, Mr. Broadlcy. Dit ontbrak nog om Mr. Palin den doodsteek toe te brengen. Dc oude man herinnerde zich dat hij Martha als eenige erfgename benoemd had. Hij begaf zich naar zijue kamerwerkte daar twee uren en kwam terug om Dorinda een groot papier te overhandigen. Bewaar dit! sprak hij. Dit is mijn tostament dat geldig is voor uw kind. Den volgenden morgen was Palin gestorven. Onmiddclijk betrok Martha hare vroegere vertrekken. Om Dorinda voor het verjagen uit het huis te beschermen werd ik geroepen, liet was echter te laat in den avond ik besloot dus den volgenden morgen bij haar tc gaan. Er was dien nacht echter een onheil geschied. Dorinda die met haar dochtertje in ccn afgelegen, op den tuin uitziend vertrek sliep, werd wakker met liet gevoel als of er iets met haar doch tertje voorviel. Toen zij haar kind in de armen wilde nemengreep zij op eene ledige plaats. Men doorzocht liet huis van boven tot beneden het kind bleef weg. Met haar het testamcut dat Dorinda ouder haar hoofd kussen had verborgen. Dc zaak stond voor dc beroofde moeder zeer slecht. Mr. Broadley en Martha waren door liuu document in het bezit van Mr. Palius rijkdom. Dat Dorinda ccn testament van latcrcu datum had ontvangen was onbetwij felbaar er waren twee getuigen bij toen Mr. Palin het document aan zijne Dorinda had gegeven. Maar waar was het testament? Dorinda dacht slechts aan haar kind. Men zocht overal, de scherpzin nigheid der politie vermogt echter niet het kind te vinden. Daar kwam plotseling een helderen lichtstraal. Zonderling, vrcesselijk in den hoogsteu graad. Dorinda verzocht mij om met eenige mannen des avondszonder opzien tc barenin huis te komenten einde getuigen te zijn ceuer zeldzame verschijning. Vol verwachting gehoorzaamde ik. Door de duisternis be gunstigd, slopen de policiemannen en ik in het huis en begaven ons naar Dorinda's vertrek. Hier w achtten wij eenige uren daar wordt plotseling aan het slot der deur gedraaid en Martha treed in nachtgewaad binnenhare handen uit gestrekt de fonkelende oogen wijd open gesperd. Zij nadert eene slaapwandelaarster Dorinda's bedneemt een kussen op hare armen zoo als men een kind draagt. Dan nam zij een vel papier van de tafel. Zoo, het eene voor geld het andere voor de wraak 1 Beiden in den putzuchtte Martha. Zij ging heensloot langzaam de deur; wij volgden haar. Zij ging door den tuin en wierp met woedende gebaren het kussen en het papier in den put. Mijn kind mijn kind riep Dorinda. In dc daad werd het arme wicht uit den put gehaald dood het testament krampachtig vasthoudende. Martha was naauwelijks tot bewustzijn gekomen toen zij door een sprong in den diepen put een einde aan haar zondig leven maakte. Van 8 15 Augustus Ï8§?.. ONDERTROUWD: P. Visser, kwartiermeester bij dc Mariu*.. oud bijna 31 jaren en II. Eijdmauoud 24 jaren. M. Loonstcinbontwerker, oud 30 jaren en L. Schrijver, oud 22 jaren. W. P. Luckerhof,Njna- troos bij de Marine, oud 28 jaren en W. C. Starrenburg oud 22 jaren.^-- J. van Leeuwen, sjouwerman, oud 32 jaren en A. Steiger oud 21 jaren. GEHUWDL. LI. van Suijlcu en M. Smit. BEVALLEN B. Blokziel gcb. Goedkoop Z. G. Dutnker gcb. Kleijen— burg D. G. Süderland gcb. Douwes D. N. Riemers geb. Platvoet D. N. de Ruiter gcb. van Doorne Z. B. Bommel geb. Lastdrager D. J. C. van der Linden geb. Berendsen 2 D.M. Edcleubosck geb. Slooter D. C. Slort gcb. Eaber Z. M. Lloogcrduijn geb. Daalder Z. OVERLEDEN E. Nannings 47 j. S. van Zweden 7 w. W. de Klerk (J j. M. Boou 4S j. J. Man 2 m. II. Brouwer 59 j. A. Veunik 67 j. M. Kcrkman 5 m. II. M. Lcijcr 9 w. U. T. Weehuizen 41 j. Levenloos aangegeven 3. Op Maandag 18 Augustus 1862. Ten overstaan vau deu Notaris W. J. HTDDE BOK. Een Winkelhuis, Woon- en Pakhuis, staande in de Zuid straat aan het Nieuweöiep, wijk M. No. 63. ƒ4,100.00 Jokamies de Jong. MARKTBERIGTEN. ROTTERDAM 18 Augustus. N. Iul. Rogge, met minder aanvoer, goed prijsh. van f7 tot 7.50. 157/2 Amerik. f255. 150/2 Dnntzig 1'240. 150/2 Koningsb. f240. N. Zw. Gerst, als voren, Winter f4 a f5.75, Zomer f4 a f5.40. LEEUWARDEN 15 Augustus. Boter. Aanvoer 1102/4, 549/8 cu 48/16, prijs f46.50. Kaas. Aan voer 6195 Ncd. fg prijs f 23.50 a f 29. 431 varkens, als: 63 vette varkens, van f55 tot 107; 255 dito biggen van f 15 tot 38; 113 magere biggen van f3 tot 28; 1327 schapen, als: 975 vette schapen, van f 14 tot 30; 28 melk dito, van f10 tot 18; 90 magere dito, van f6 tot 12; 152 lammeren, van f4 tot 9; 82 magcro hamels van f3 tot 8; 10 werkpaarden van f40 tot f130. Ruudcren on veranderd; varkens traag; schapen vlug van de hand gaande. ALKMAAR 16 Augustus. Aangevoerd 3 Paarden f 100 ii 125, 9 Koeijcn f100 a 180, 370 Scha pen f 10 a 30, 30 Lammeren f12, 120 Magere Varkens f14 u 18, 124 Biggen f4 a 7, Nuchtere Kalveren f7 h 10. Boter per kop 70 tot 75 ets. HOORN 16 Augustus. Gerst f 6Haver f5, Vale Erwten 1"16, aangevoerd 157 mud. Op monster verkocht55 mud Mosterdzaad a f 20.50en 30 mud Karwei- zaad a f15. 9 Paarden f 55 u 165, 5 Kalveren f5 a 8.50, 27 Scha pen f9 a 19 45 Varkens f8 a 21.25, 6 Zeugen f 18 u 31, 139 Biggen f3.75 a 7.50, 122 Kippen 30 et. a fl.45, 7300 Kip-Eijercn f2.20 a 2.50 1950 Eend-Eijcreu f3.50 fi 3.75 2650 koppen Boter 57a 65 ct. per kop. 950 mud Aardappelen f2.50 a 3.50 per mud. 1600 manden Appelen f 1.40 a 170 en 4500 manden Peren fl.10 a 1.30 per mand. 375 Ncd. Aalbessen 24 a 25 ct. per Ncd. fg.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3