Spoorwegen in Amerika. ARRONDISSEMENTS REGTBANK. Men verhaalt, dat toen Garibaldi in Catania kwam, een officier hem te kennen gaf, dat hij bevel had geen gewapende lieden door te laten, en dat de held hem toen zijn degen aanbood, dien de officier hem niet durfde ont nemen. De vaartuigen, waarmede hij Catania verliet, zijn tusschen twee fregatten der Italiaansche marine door gestoomd. Volgens een der bladen hadden de gezaghebbers dezer fregatten nog geene instructiën, en ontvingen zij die eerst, toen hij reeds te ver weg was. Men meldt van Londen 29 Aug. Weder heeft er een vreeselijk spoorweg-ongeluk nabij Market-Harborough plaats gehad, waarbij niet minder dan 400 personen zijn gekwetst en 4 gedood. Woensdag morgen waren twee plaisiertreinende een van Leicester, de ander van Burtou naar Londen vertrokken, om des nachts weder te retourneren. Terwijl de Burtou-trcin op zijne terugreis aan het sta tion Market-Harborough stilstond om water in te nemen, hoorde men den Leicester-treiu met eene vervaarlijke snel heid naderen. Maatregelen te nemen om een vreeselijk ongeluk te voorkomen vermogt men niet, want vóór dat men hieraan kon deukenwas de trein in vliegende vaart op den stilstaauden geloopen. IJdel zouden de pogingen zijn om het ontzettend tooneel te beschrijvendat hierop volgde. Meer dan duizend men- schen waren in een oogenblik op den grond verspreid sommigen verbrijzeldanderen zwaar gekwetstvrouwen zonder beeneu, mannen met verbrijzelde armen, in één woord het terrein van het station was in een zee van bloed herschapen. Geneeskundige hulp werd zoo ras mogelijk verleend, en van heinde en verre ontboden. Angstig ziet men nadere bijzonderheden te gemoet, aan gezien men voor nog vreeselijker gevolgen dan die welke nu békend zijn, beducht is. Een jong mensch van 22 jaren, genaamd Jules bchoorende tot eene goede familie, was smoorlijk verliefd op een jong meisje van 17 jaren, Carolina S genaamd en deze min werd door wedermin beloond. Hij wilde haar huwenzegt een Parijsch bladmaar zijne ouders weigerden halstarrig iiunne toestemming daartoe te geven, daar het voorwerp zijner liefde slechts eene eenvoudige mo- diste was. Dezer dagen wachtte men Jules Dte vergeefs aan het ontbijt. Men begaf zich dus naar zijne kamermaar die vond men leêg en op een der meubelstukken een brief, waarin de jonge mensen afscheid nam van zijne ouders en verklaarde, dat hij naar de andere wereld zou vertrekken met haar, die zijne volle toegenegenheid bezat en met wie hij op aarde niet mogt vereenigd worden. Deze brief dompelde de ouders in den grootsten angst. Dadelijk werden met de meeste zorg de noodige onderzoekingen ge daan, met dat gevolg, dat men ontdekte, dat de jonge ling een logies gehuurd had in het quartier du Jardin- des-Plantes. Men begaf zich derwaarts, de deur, waaraan men vruchteloos belde en klopte, werd ineen getrapt en men vond Jules Den Carolina S..beiden gekleed op bed liggenin welks nabijheid een draagbaar fornuis, met kolen gevuld, brandde. Zij lagen beiden be wegingloos, maar men ontdekte dat zij nog leefden. Door de zorg van een geneesheer, dien men onmiddelijk haalde, bragt men hen dadelijk weder tot het leven. De genees heer verklaardedat zij echter gevaar liepen eene zware ziekte te krijgenwelke ziekte zeer verkort zou worden als de ouders hunne toestemming tot het huwelijk gaven. De laatste gingen daartoe ten slotte over. De menigvuldige spoorwegen in Amerikagrenzen aan liet wonderbaar lijke. Terwijl in Europa en niet het minste in Nederland jaren lang is en nog wordt beraadslaagd over de rigtingeu die wij onze spoorweglijntjes zullen gevenworden aan de andere zijde van den Oceaau de reusaehtigste onder nemingen op liet touw gezet. Het zou intusschcu hoog tijd zijndie nieuwe wereld niet meer als het land der illusies en der niet te verwezenlijke her senschimmen te beschouwen. De Vereenigde Staten zijn voor ons naburige staten geworden. Thans heeft de overtogt van Parijs naar New-York in hoogstens tien dagen en op de meest zekere en gemakkelijkste wijze plaats. Zoodra men den voet op den Amerikaanschen grond heeft gezetkan men zeggen dat de afstanden verdwijneninderdaad reeds doorloopen twee w e gen de reusachtige staten in hunne gehecle lengte. Aan de eene zijde voert een spoorweg van New-York in drie dagen naar Montgomeryeene aan zienlijke stad op een bevaarbare rivier, die men met stooinbooten in ecnige uren tot aan Mobile afzakt; vau Mobile bereikt men New-Orleaus en zoo doende heeft men iu vijf dagen al de oude staten der Unie doorloopen. Indien men eene meer naar het midden loopende rigting neemtkomt men zonder cenig oponthoud en langs den spoorweg van New-York naar Meinphis, eene nieuwe uitgebreide stad op de Mississippi. Daar scheept men zich op den schoonsten vloed der wereld in, men reist, door de tooverachtige streken. Dit alles was niet voldoende voor den vurigen geest dier jonge natie. Zij heeft besloten de beide zeeën met ecu spoorweg te verbinden door het breedste gedeelte van het vaste land. De lijn van Memphis naar San Francisco werd opgemeten en onmiddelijk begonnen. In het middcu van haar traject gekomenhad die reusachtige lijn een verbindingsweg met de achterzijde van den golf van Mexico noodig en de concessie van den spoorweg van Galvestou naar Ilouston en Ilenderson werd verleend. Op dat die belangrijke lijn ten spoedigste zou worden uitgevoerd, bood de staat Texas den speculanten de meest buitengewone voordeeleu aan en overtrof daarin alle andere staten der Unie. "Wij lezeu dan ook in een opmerkelijk rapport in der tijd den minister van buitenlandsehe zaken te Parijs door den heer de Saint Cyr, vice-consul vau Frankrijk te Galvestou aangeboden: «Vau alle coucessieu, door de wetgeving vau deu staat Texas verleeud, is de concessie vau de spoorwegmaatschappij vau Galvestou naar Ilouston en Ilenderson de voordecligstezoo wel wat het tegeuwoordige als wat de toekomst betreft. Hare privilegiën ziju reusachtigzonder einde en om ze in eenige woorden door een voorbeeld aan te toouenzal ik al leen aanvoeren dat zij tot de andere concessiëu van spoorwegen in Amerika staat, even als vroeger de spoorweg van Orleaus tot de andere Frausclie spoorwegen". Deze voordeden werden in Europa begrepen, en wij weten dat eeu groot aantal Franschcn vooralvoor aanzienlijke sommen in die lijn heeft deel genomen. Volgens de medcdcclingen van den heer de Saint Cyrheeft de staat Texas eene subsidie van niet minder dan 106,000,000 francs aan de Galveston-maatsehappij verleend, terwijl het totaal der kosten van de lijn eene som van 40,000,000 francs iets zul overschrijden. Men kan dus eene som uitgeven gelijkstaande met viermaal het kapitaal en de compagnie blijft bovendien ten eeuwige dage in het bezit van dien voortreffelijken weg, waarop zij verkeer verkrijgt(bit ecu dividend van meer dan 20 pCt. vau het voorgeschoten kapitaal oplevert. De tourist. die begeerig is zich te onderrigtenkan zich thaus in tieu dagen van Parijs naar New-York begeven; vau daar kan hij Galvestou iu vijf dagen bereiken en dus de schoonste reis der wereld maken, zonder vermocijeuis de tooverachtigste streken bezoeken en zich rckcuscluip geven van de vorderingen die onze bewondering wekkenen iuderdaad tot on derwijs van het oude Europa kunnen dienen. Proeven, met de guillotine. In een artikel tegen de doodstraf, deelt ecu buitciilaudsch dagblad de volgende bijzonderheden mede, welke, in weerwil van het afschuwwekkende vau het ouderwerptoch iu zekere mate de algemeenc aaudacht verdienen Tijdens de verschijning vau het verschrikkelijke werktuig van Dr. Guil- lotin tegen het einde der vorige eeuw bragt dit nieuwe middel tot vol trekking der doodstraf eene algeineene beweging bij de geneeskundigen iu Europa te weeg. Dr. Guillotiu beweerde, en hij geloofde dit ook, dat de dood. door dit werktuig te weeg gebragt, zachter dan eenige andere dood wasen dat de afsnijding der w ervelbeenderen der zenuwen en vau alle organen van den hals het ligcliaum oogenblikkclijk doodden. Te "Wecuen w erden verschillende proefnemingen gedaauwaaronder de volgende Er moesten eenige giftmengers ter dood gebragt worden. Beroemde gc- neesheerendie reeds de stellingen van Dr. Guillotiu hadden bestreden verkregen verlof om gedurende de executie op het schavot te blijven. Tel kenmale wanneer de valbijl eeu hoofd afsloeg, werd hun dit overhandigd. Het eerste hoofd was dat van een jongmande oogen waren gesloten eu de tong hing uit den mond; acht minuten na de onthoofding prikte men met een speld op de tong, welke zich onmiddelijk terugtrok, terwijl het gelaat een pijnlijken trek vertoonde. Het tweede hoofd w as dat eeuer vrouwde oogen waren geopend met smeekende blikken en vol tranenveertien minuten na de executie rigtten de oogen zich nog naar den kantvan waar men riep. Het derde hoofd was dat van deu meest schuldigemen gaf het een slag waarop de oogen zich openden het gelaat plotseling kleurde en op dc ge laatstrekken eene onbeschrijfelijke uitdrukking van gramschap eu woestheid te lezen stond; dc oogeu waren nog volkomen helder gebleven cn gaven een buitengewoon smartgevoel te kennen, zoo dikwijls meu deu hals aau de afgesneden zijde aanraakte. Correspondentie. Eenige ouders van schoolgaande kinderen aan dc Hoofdgracht vragen of de reparatie aan die schoolniet zoude kunnen geschieden gedurende den gewonen vacautietijdom reden zij het niet iu het belang huuncr kinderen achten, om die gedurende eene maand het vak van straatslijper te laten beocfencu. En ingeval die reparatie zoo hoog noodzakelijk isdat ze geen uitstel gedoogdedan hadden zij liever gezien dat hunne kindereu voor dien tijd op de andere scholen waren ingedeeld geworden. Zitting van den 10 Augustus. 1. "\V. B., op Texel, toebrengen vau een slag aan een bedienend be ambte, met aanneming van verzachtende omstandigheden8 dagen ccllulairo gevauisstraf en de kosten. 2. u. J. d. V. en b. A. S.te Zijpconderlinge mishandeling, niet aanneming als boven, 8 dagen gevangenisstraf en de kosten; b. vrijgesproken. 3. J. M. cn R. T.te Zijpcals bovenieder als boven. 4. a. P. d. M. b. D. d. J. en c. A. d. M.vrouw van D. i>; J.te Alkmaar als boven, a. en c. ieder 15 dagen gevangenisstraf, eu b. met aanneming van verzachtende omstandigheden, eene van 8 dagen. 5. G. S.te Helder, bclcediging met woorden van ecu bedienend be ambte f 8 boete en de kosten. Zitting van den 26 Augustus. 1. M. v. lt.te Helder, ontduiking der plaatselijke belasting op het g«- dcstillccrd in die gemeente50 boeten cn verbeurdverklaring van het aan gehaalde gedestilleerdalles ten bate der gemeente Heldermet subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen eu dc kosten. 2. P. J. K., te Alkmaar4 mishandelingen, met aanneming van ver zachtende omstandigheden, 14 dagen gevangenisstraf en de kosten. MARKTBERIGTEN. AMSTERDAM 1 September. Tarwe prijshoudend, 128, 130 tg bonte Poolsche f354, 362. Rogge met goeden handel als voren; 123, 126 Pruiss. f 225 234; 125 fg dito f231; 120 Tangarog f212 partij; Amerik. f223 per 2100 kilo; 121 tg Deenschc f208, 120 fg Petersburg f220 partij; 118 (g dito f214. Raapolie dadelijk cn op levering iets hoogcr en tot 4uur als volgt gedaau: op 6/w het Ncd. vat f471-; vliegend f46. ROTTERDAM 1 September. lieden was er een redelijke aauvoer vau N. Zeeuws. Tarwe, welke tot 25 ets. verlaging langzaam opruimdeJarige mede 25 ct. lagerpuike nieuwe f 11.75 it 12; mindere f 10 a 11; puike Jarige f12 a 12.50; mindere f9 a 11.75; 127/12S Witb. Pools, f375, 127/128 dito f367; 159/2 dito f388 alles per 2400 kilo J. Bov. f345; 150/2 Dantz. f225 a 237 156/2 Amerik. f255: 145/2 Berdranski f210 144/2 Tangarog f205.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 3