8.) Mecledeeling van ingekomen stukken. a. De Voorzitter geeft kennis, dat in eene volgende ver gadering door B. en W. de nieuwe rooster van aftreding van raadsleden ter tafel zal worden gebragt. b. Afwijzend antwoord van den Minister Van Binnenl. Zaken, op een Verzoek van den raad, om 1000 Q ellen der stortgrouden naast liet Groot Noordh. Kanaal, teneinde aldaar de mestbelt der gemeoute to vestigen; de reden der weigering is omdat over dat terrein, bij eene eventuele ver betering van het kanaal, zoude moeten worden beschikt. Voor kennisgeving aangenomen. c. Eene missive van den eerstaanwezenden Ingenieur alhier waarbij bezwaren worden aangevoerd tot de plaatsing der mestbelt binnen den verboden kring van het fort Westoever, en tevens voorwaardelijk aanwijzing wordt gedaan van eene geschikter plaats. Voor kennisgeving aangenomen. cl. Eene missive der schoolcommissie, betreffende school prijzen. "Wordt goedgevonden te stellen in handen van B. en W. e. Eene missive van den heer J. L. Crap Hellingman houdende kennisgeving van zijn ontslag en van de benoeming van den heer Jhr. T. J. Kraijenhoff tot zijnen opvolger. Onder dankbetuiging voor de welwillende medewerking die hij heeft ondervonden, beveelt de hr. Crap Hellingman zijn opvolger en zich zeiven verder aan. Voor kennisgeving aangenomen. Op de gewone rondvraag niemand het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Uittreksel uit de geraeente-begrooting over 1863. INKOMSTEN: Hoofdstuk I. Ouvangsteu wegens vroegere diensten 11,052.45^ w II. Baten en inkomstenspruitende uit gemeente-eigendommen en bezittingen 3G2.50 III. Opbrengst van belastingeu en hellingen ll9,822.2S^■ w IV. Ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten545.00 V. Buitengewone ontvangsten1,200,00 Totaal der inkomsten ƒ132,982.24 UITGAVEN: Hoofdstuk I. Kosten van het huishoudelijk bestuur en andere kosten van het dagel. best. euz. mitsgaders reis- en verblijfkosten 9,440.00 II. Kosten van invordering der plaatsel. be last. en middelen en teruggave deswegens 16,210.00 n 111. Kosteu van het aanleggen en onderhouden van plaatselijke eigendommen en de des- wegens verschuldigde lasten 13.113.02 n IV. Kosten der openb. veiligh. en brandweer 20,002.0u n V. Kosten der plaatsel. gezondheids-politie 120.00 ti VI. Kosten van het onderwijs en ter bevor- dering van kunsten en wetenschappen 18,525.00 ii VII. Kosten voor het armwezen, mitsgaders subsidicn en bijdragen aan onderschei- dene daarmede in verband staande instcll. 22,450.00 i, VIII. Renten en aflossingen van geldlecningcn mitsgaders alle verdere opcischbarc schul- den der gemeente7,000.00 IX. Andere uilgavenniet onder de vorige hoofdstukken behoorendc080.00 X. Buitcngew. uitgaven van allerlei aard 23,034.00 ii XI. Onvoorziene uitgaven 2,408.22 Totaal der uitgaven ƒ132,982.24 POLITIEK OVEItZIGT. Siiuls de nederlaag, verwonding eu inhechtenisneming van Garibaldi is erbehalve de bewegingenhier en daar in Italië voorgevallen, niets meer van belang bekend geworden. Zelfs is het verslag van het gevecht bij Aspremonte nog niet bekend; alleen acht men het vrij zeker, dat Garibaldi den burgerkrijg bovenal heeft willen vermijden, dat hij er rekening op maakte, dat het leger hem zou toevallen, zoodat hij geheel ltalic achter zich tegen Rome hoopte te doen oprukken, en dat daaruit van zelf is te verklaren, hoe de bergsalieri de geheele bende van 2000 man vrijwil ligers gevangen konden nemen toen het bleek dat Garibaldi zich in de houding van 't leger had vergist. Inmiddels is de generaal thans te Spezzia aangekomenzijne wonden zijn niet gevaarlijk. Tc Turijn is een buitengewoone minister raad bijeengeroepen, waarbij ook de voorzitters van den se naat en het wetgevend ligchaam ter bijwoning waren uit- genoodigd, en Waarin zeker over Garibaldi en het billijke aanzoek tot ontruiming, thans aan 't hof der Tuileriën te doen, zal beraadslaagd zijn. Men beweert, dat koning Victor aan keizer Napoleon zou geschreven hebben, dat hij thans den prijs voor het bloed van Garibaldi wel mogt erlangen. Uit New-York meldt mendat Lincoln aan eene deputa tie van zwarten heeft vertelddat hij heel veel achting voor hen heeft, maar dat, daar de blanken in N.-Amerika hen toch, om de onoverwinnelijke antipathie die bij hen bestaat, vooreerst wel niet als gelijken zullen erkennen, het beter is, dat zij in een heerlijke streek in Middcn-Amcrika eene kolonie vormen. De abolutiounistische bladen hekelen Lin- coln's antwoord. Dat de negers zeiven er niet mede tevreden zijn, is natuurlijk, want die verlangden niet te emigreren, maar in de Unie te blijven en daar in alle opzigten met de blanken gelijk gesteld te worden. Het blijkt meer en meer, zoo schrijft men nit New-York, dat de natie het ernstig meent met den oorlog, en dat men dit in Europa niet wil, is enkel een gevolg van de valsche voorstellingen die enkele bladen van de zaken gegeven hebben. Eerst zou het Noorden geldgebrek hebben men kreeg echter geld, zonder Engeland's hulp. Toen werden Charlestown en New-Orleaus wreed behandeld, al ging men er laug zoo hard niet te werk als de Engelschen te Savannahen men thans in New-Orleans veiliger is dan ooit. Nu klaagt men weer over het tarief; maar daar de Unie geld noodig heeft, zal dit toch wel een goed middel zijn om het te krijgen. Te New-Orleans heeft men een oproer van negers met wapengeweld moeten bedwingen, waarbij enkelen gedood zijn. 't Was een 150-tal weggeloopen slaven, waaraan door zekeren Hames allerlei beloften waren gedaan. De opge wondenheid onder de slavenbevolking wordt intusschcn zeer groot, en doet de ergste gebeurtenissen duchten. Een half-offieiële dépêche uit Washington meldt, dat de heer lteverdy Johnson, door de bondsregering naar New- Orleans gezonden, ten einde het geschil tusscheu generaal Butler en de vreemde consuls te onderzoekeu, een rapport daaromtrent aan het gouvernement heeft gezonden en dat zijne conclusiën de goedkeuring van den president Lincoln weg dragen. Hij adviseert, om aan den Nederlandschen consul 805,000 dollars en aan den Erauschen consul 716,000 dol lars terug te geven, zijnde dit het bedrag, hun door gene raal Butler ontnomen; ook beveelt hij de teruggave aan van eene groote hoeveelheid suiker en andere koopwaren, waarvan men zich ten nadeele van Britsche, Grieksche en andere vreemde handelaren te New-Orleans heeft meester gemaakt. De hr. Johnson zegt, dat deze in beslagnemingen noch door de burgerlijkenoch door de krijgswetten kunnen worden geregtvaardigd. 1TIETT7TSTIJDI1TÖEÏT. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 5 September 1862- Naar wij vernemen, heeft de heer P. B. Reeringh de betrekking van "Wethouder aangenomenzich voorbehoudende de Koninklijke goedkeuring af te wachten, uithoofde van zijne betrekking als rijksambtenaar. Woensdag morgen, om 9 uur, is bij de Eransche bank, een half uur bezuiden Kijkduin, een droevig ongeluk gebeurd. Door het omslaan van eene jol, vonden vader en zoonJacob en Leendert Vermeulen, hun dood in de gol ven. Aan de twee andere jolliedenIJsbrand en Dirk Bakker, mogt het gelukken zich eeuigeu tijd aan de omgeslagen jol vast te klemmen. Middelerwijl schoten twee andere vaar tuigen toe om hen te reddenhet een bemaud met C. Visser, Jan Vos en W. K. Dekker, het andere met Arie Zeeuw, Jan de Vries, Reijer La Maire en Johannes Hoogerwerf. Zij zagen hunne pogingen in zooverre met den gewenschten uitslag bekroond. Voor de weduwe, die thans echtgenoot en zoon heeft verlorenis dit ongeval zeer treffend. Ook haar eerste man heeft op de zelfde wijze zijn leven verloren. Heden werd alhier het 25jarig herinneringsfeest van de inwijding der Israëlitische kerk op eene plegtige wijze gevierdvoor welk feest eene cantate door den heer P. H.Polak was gecomponeerd. De Hoog Eerw. Zeer Geleerde heer S. Berensteinopperrabijn der Nederlaudsche Israëlitische Hoofdsynagoge te 's Gravenhage, hield na de plegtige om gangen met de wetsrollen, eene indrukwekkende rede. Door den Hoofd-onderwijzer M. Heertje werd daarna eene treffonde dankzegging uitgesproken, terwijl de plegtigheid besloten werd door 't aanheffen van een slotzang (Hallelujah Psalm CL.) Verschillende autoriteiten en notabelen woonde deze plegtigheid bij, die nog lang in de herinnering zal blijven, van allen die daarbij tegenwoordig waren. In ons vorig nommer maakten wij melding, dat bij gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins van Oranje, groote parade zoude worden gehouden; die pa rade is echter op den morgen van dien dag afgekomman- deerd en heeft alzoo niet plaats gehad. Na de benoeming van den heer Kikkert tot vice-consul van België, te Texel, is de jurisdictie van den heer Zur- muhlen als zoodanig uitgebreid tot Wieringen en Medemblik. De 1° luit.-ingenieur Boonacker is van hier overge plaatst als ofücier-iustructeur bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2