TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zilling van Bingsdag 28 Oct. De Voorzitter opent de vergaderingdaar echter geen genoegzaam aantal leden aan wezig was, wordt de vergadering verdaagd, na mcdedceling dat zijn ingekomen een zevental wetsontwerpen, eenige pe titiën, boekwerken en gedrukte stukkon. Woensdag 29 Oct. Wordt besloten de gister ingekomen wetsontwerpen naar de afdcelingen te verzenden. "Voorts is weder een aantal wetsontwerpen ingekomen. De dag tot het in behandeling nemen der Staatsbegrootiug wordt besloten nader te bepalen'. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten Vrijdag a. s. in behandeling te nemen de conclussie van het rapport der commissie van enquête over de Marine. De vergadering wordt gesloten tot Vrijdag a. s. ITI3H TT W S TIJ Dl 1T. Helder, Nieuwediep Willemsoord, enz. 31 October 1802. Naar wij vernemen, zal eerstdaags in 1'ivo li eene brillante voorstelling worden gegevendoor den heer Saka- rinïe Kinsbergen, professor in de natuurlijke Magie en zeer beroemd Physicien. De beoordeelingen in de verschillende couranten, waarvan wij inzage hebben gehad, luiden allen even gunstigook roemen zij als om strijd de welgemanierde en kiesche wijze van voordragten wat niet weinig tot aan beveling kan strekkenis, dat de hr. K. tot leermeesters heeft ge had den beroemden BoscoRobinLassaiguePrikkelPhilips en andere in dat vak vermaarde kunstenaars. In sommige bladen leest men, dat hij voor Bosco niet behoeft onder te doen. Velen zullen dus met verlangen den avond der voor stelling te gemoet zienom den beroemden prestidigiateur te bewonderen. De beminnaren van liet tooneel zullen gewis met genoegen vernemendat het gunstig bekende gezelschap tooucellisten onder Directie van de hoeren Sterk, van Ollefen en Has pels op den 27 November a. s. alhier de eerste voorstelling voor dit saizocn zullen gevenbij wijze van proefneming. Zij, die gedurende de jongst vcrloopen kermis zoo menig genocgclijkeu avond bij dit gezelschap hebben doorgobragt, zullen ook nu voorzeker getrouw opkomenzullende daarvan geheel afhangen of het dezen winter meerder voorstellingen zal komen geven. Z. M. heeft jhr. Th. J. Krayenhoff, gewezen ln luit. bij de dd. schutt. te Amsterdam, thans woonachtig alhier, benoemd tot le luit. ii la suite bij de 5C comp. van het 3" bat. rustende schutterij in de provincie Noordhollaud. Woensdag jl. is alhier een lijk aangebragt; naar de kleeding te oordeelcn van een Zuidhollandsclien visscher. Op Dingsdag 4 November zal in het algemeen wees huis alhierde aanbesteding plaats hebben van de levering van eetwaren en kleedingstukken. De 2dc luit8, van het corps der genie en sappeurs van het O. I. leger, E. B. Kielstra, C. A. Rombouts en N. A. Kannemans, zullen in de helft dor volgende maand alhier embarqueren aan boord van het op dien datum zich alhier bevindende schip Oceaankapt. C. J. Doeksen om met dien bodem naar Java te vertrekken. Zr. Ms. schroefstoomsehip 4° kl. Bommelerwaardin aanbouw op 's Rijks werf te Amsterdam, is jl. Woensdag met goed gevolg te water gelaten. Uit "Vlissingen schrijft men: Den 27 dezer kwam hier ter reede Zr. Ms. stoomfregat Zeelandkapt. t/z. Ea- bius. Het état-major is volgenderwijze zamengesteld komm. kapt. t/z. Pabiusle offic. kapt.-luit. t/z. Holtzappfel luit8, t/z. 1° kl. Parker Verboom en van Alphen; luits. t/z. 2° kl. Roël, de Steurs, Gericke, Eek en Smith van den Broecke; offic. van gez. 1° kl. Meijer, id. 2C kl. Muller, id. 3° ld. Holtzappfel; offic. vanadm. Duyvelaer van Kampen; kapt. der mariniers de Haan Ilugenholtz, id. 2° luit. Cra- mer van Baumgarten; oiïic. machinist Sol. Na eenige veranderingen in het personeel van het état- major, zal, zegt men, dit fregat zich na3r de Middelland- sclie zee begeven. Op de Prins Mauritskapt. luit. ter zee Kemper, voor Neuzen liggende, is de granuleuze oogziekte weder uitgebroken2G man zijn naar het hospitaal te Middelburg vervoerd. Aan de Tweede Kamer is rondgedeeld een gedrukt adres van dijkgraaf en hoogheemraden van de uitwaterende sluizen in Kenncmerland en West-Prieslaud, daarbij over leggende copic van de missiven van den 29" Mei dezes jaars aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland tegen het plan van een Noordzechaven en een kanaal naar de Zuiderzee, als: a. de belemmering, die de uitlozing door de sluizen te Zaandam en te Nauerna zal ondervindenb. de nadoelen die geleden zullen worden, wanneer des zomers het zoute water van de Noord- of Zuiderzee zal moeten worden inge laten. Bij de laatste wijziging in de concessie is daarin wel eenigermate te gemoet gekomenmaar zij vreezen dat daartegen nog niet volkomen is voorzien, en bevelen die punten in de belangstelling van de Tweede Kamer. In de Gron. Cl. leest men: De tegen 11. Zaturdag aangekondigde bijeenkomst van vrienden van Garibaldi bragt een groot aantal nieuwsgierigen in liet concerthuis bijeen. Evenwel hebben de personen, van wie de oproeping was uitgegaanweinig voldoening over deze groote opkomst ge had. Nadat de heeren de Gravere en Mulder eenige woor den tot de vergaderden gesproken hadden over de wen- schelijkheid om ook hier ter stede blijk te geveu van de ingenomenheid met de odele zucht naar vrijheiddie Gari baldi bezieldeen hadden te kennen gegevendat zij over 14 dagen eene tweede bijeenkomst wenschten te beleggen ging de vergadering uiteen, zonder een enkel bewijs van sympathie te hebben gegeven. Integendeel toonden velen niet onduidelijk hunne weinige ingenomenheid met do ont werpers van deze bijeenkomst. De lijst die ter inteekeuing werd aangeboden om zich aaneen te sluiten, bleef zonder namen. Dezer dagen werd te Rotterdam eene gedrukte circu laire verspreid, van den navolgenden inhoud: kDe heerwordt uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering van vrienden van Garibaldi, te houden Woensdag 29 Oct.des morgens ten 11 ure, in het koffijhuis van de wed. v. Vlietop het Steiger tegenover de Korenbeurs te Rotterdam. Het doel dier vergaderiug is onderlinge zamenspreking en zoo mogelijk het tot stand brengen van een Garibaldi-comité te dezer stede. Groningenwaar eerstdaags een zoodanig comité zal ge vestigd woorden (tot welk einde a. s. Zaturdag aldaar eene dergelijke vergadering is bijeengeroepen)heeft den stoot gegeven dat Rotterdam niet achterblijve." Gai.i.io. Op het aangekondigde uur waren een dertigtal belangheb benden en nieuwsgierigen in gemeld lokaal aanwezig, naar de geheimzinnige Gallio en zijne medestanders verschenen niet; ook de eigenares van het lokaal wist volstrekt geen uitsluitsel te geven. Hoe aangenaam dit druk bezoek haar overigens was, het kwam geheel onverwacht, en nadat men dus nog eenigen tijd had vertoefd, in afwachting van de dingen die zouden komen, begreep men, dat hier eene mystificatie in het spel wasen vertrok onverrigter zake. Wij hebben uit Deventer de volgende circulaire ter mededeeling ontvangen. De commissie der Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van Nijverheid, belast met onderzoek naar de uitwerking van den brand te Enschedéop de zich daar tijdens die ramp, bevonden hebbende brandkasten, wenscht niet alleen de uitwerking van dien brand, maar ook die van andere branden, zoowel als die van opzettelijk geno- mene proeven op brandkasten te leeren kennen, ten einde des te beter te kunnen nagaan tot welke gevolgtrekkingen dit onderzoek zoude kunnen leiden. Zij noodigt mitsdien bij deze, alle Eabrijkanten van brandkasten, alle Besturen van braudassurantiënen in het algemeen ieder die daar omtrent eenige inlichtingen zoude kunnen geven, ten dringendste uitdie wel aan den ondergeteekende te willen inzenden. Namens de Commissie voornoemd J. WESTENENK Gz. Yolgens een Luiksch blad geneest men de croup, die gevaarlijke ziekte voor kleine kinderen zeer eenvoudig aldus. Zoodra mendoor het eigenaardig gegil dat de kleinen maken, merkt dat zij met die ziekte bchebt zijn, dan geeft men hun ieder uur, van eiwit, dat men met suikerwater vermengd heeft, een lepeltje in, cn als gewonen drank suikerwater, vermengd mot het door en het wit van het ei. Na twee of drie dagen zijn alle ziekteverschijnselen verdwenen. Dezer dagen kwam een heer in eeu modewinkel te Parijs en kocht aldaar een doos handschoenen. Hij vroeg daarop tien ellen lint. Toen de wiukeljufvrouw hem slechts een rolletje gaf, waaraan juist tien was, vroeg de heer, of de jufvrouw daar wel zeker van was. De juf vrouw ging het voor hem overmeten, maar zij keek zeer verbaasd op, toen zij wel vijf honderd el mat en allerlei kleuren voor zich zag en eindelijk het groene lint in geel veranderd zag. Dc heer merkte nu op, dat hij een goeden koop zou gedaan hebben, maar, daar hij groen lint moest hebben, had hij niets aan het geele. De jufvrouw sloeg hare oogen neder en wist niet te antwoorden. «Nu mejuf- vrouwzeide de heer, //indien gij op dit oogenblik geen groen lint voorhanden hebt, zend het dan later aau mijn adres" en hij gaf haar een kaartje over, waarop stond: Ca- seneuve, professcur dc prestidigiatiou, place du Théatre, h Lons-lc-Saunier.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1862 | | pagina 2