TELEGRAM. BMEMJJKE STAND 111.11 i.UlRUi: TEXEL. gedeelte der equipage af te halenterwijl de kapitein en het overige gedeelte pogingen aanwendden om een en ander te redden. Ten 2 ure verlieten de achtergeblevenen het schip en naauwelijks was de boot afgestoken, of de groote mast viel over boord en verbreidden zich de vlammen over het geheele schiphetwelk spoedig geheel wrak was. //Uithoofde van het groot aantal manschappendie wij aan boord haddenwaren wij verpligt naar Bahia koers te zetten en kwamen wij den 25 Junij gelukkig aldaar aan. //Door den consul in alles geadsisteerd, hebben wij de equipage hier achtergelaten, terwijl de passagiers en Ja- vaansche vrouw bij ons aan boord zijn gebleven om de reis naar Padang mede te makendie wij eerst op den 2Ssteu kunnen vervolgen." Men schrijft uit Ylissingen 18 Julij: Gister is alhier ter reede gekomen en heden morgen naar Antwerpen opge- stoornd het ijzeren stoomschip der Noorderlijken Sacramento,. commodore Todd. Het is een korvet groot 1368 tonnen en gewapend met 10 stukken. Dit vaartuig heeft langer dan een jaar tijds jagt gemaakt op de Alabama en tot dien einde den kaper op zijne togten in China, Japan, Indiëen de kust van Afrika achtervolgd, hoewel het hem nimmer heeft mogen gelukken zijn doel te bereiken. Teruggekomen in Europa was men dan ook zeer onvoldaan te vernemen dat een ander, de Kearsage namelijk, met zoo weinig moeite en inspanning er in geslaagd was de Alabama te vernietigen waarvoor men zich zoo lang te vergeefs alle moeite getroost had. Zr. Ms. korvet Pallas zal eerstdaags worden in dienst gesteldmen noemt den kapt.-luit. t/z. Klis als kommandant van dat schipde AdolJ van Nassau en Watergeus zullen naar Oosf-Indië worden gezondenterwijl de Pallas en Prins Maurits der Nederlanden een kruistogt naar de West- Indische eilanden zullen doenter oefening der adelborsten. Men schrijft uit 's Gravenhage aan de Amst. Ct. dd. 18 Julij: Met leedwezen moet ik u het volgendeberigten De oud-minister mr. D. Donker Curtius, vertrok in het laatst der vorige week tot herstel van gezondheid, naar Spa, en reeds eergisteren is hier de tijding aangekomen van het over lijden aldaar van dien bij alle partijen geachten staatsman. Mr. D. Donker Curtius werd geboren in 1792 en bereikte dus den onderdom van 72 jaren. Yoor en in 1813 had hij blijken gegeven van een zeldzamen burgermoed. In 1848 was hij lid der staats-komm. voor de herziening der grond wet, en later minister van justitie tot in 1849. Daarop tot lid der Tweede Kamer gekozen, bleef hij dat tot in 1850. In 1853 werd hij minister van justitie in het ministerie v. Hall, tot 1856. Bij zijn aftredeu werd hij minister van staat. Hij droeg het grootkruis van de Erederiksorde van Wurtemberg. Ter benoeming van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het Kiesdistrict Winschoten, zijn 499 geldige stemmen uitgebragt, waarvan op de heeren professor Joncbloet 182Borgesius 118, Woldringh 98, van Swinderen 49 en Venema 42 waren vereenigd. Er zal der halve eene herstemmiug tusschen de beide eersten moeten plaats hebben. Men meldt uit Katwijk aan Zee het volgende Jl. Zaturdag vond Jacob Huseen jongman van 24 ja- jen, zijn dood in de golven. Pogingen willende aanwen den om een draaikolk te kunnen overkomenbezweek hij hoewel hij spoedig door twee zeelieden, met hem op een bomschuit pas aangekomenwerd bijgestaandie echter in levensgevaar verkeereude, hunnen last moesten opgeven. Wordt er ten onzent veel geschreven over de schade lijke vestingen in Nederland, de heer Labry brengt de kwestie op een ruimer veld over en ijvert tegen alle vestingen in alle landen van Europa. Hij klopt onvermoeid op die poorten, die men maar niet wil opendoen. Hij heeft thans eene memorie over dit onderwerp gerigt aan alle gezanten van vreemde mogendheden te Parijs. Verscheidene gouver nementen, zegt het Journal des Débatshebben de zaak in overweging genomen. Anderen hebben er reeds toe besloten. Uit de officiële bescheiden door den heer Labry medegedeeld blijkt dat reeds sinds verscheidene jaren, Rusland, Belgie, Zweden en. Nederland hunne vestingen dag en nacht open laten. Genoemd blad wijst op het groote gewigt der ver wezenlijking van het denkbeeld van den heer Labry. Handel, en vertier zouden door de hervorming die hij tot stand wil brengen in hooge mate worden bevoordeeld daar in Europa nier minder dan 321 vestingen en versterkte steden zijn waar nijverheid en handel thans door de verdedigingswerken worden belemmerd. Te Acireale, op Sicilië, heeft een man, om het ver mogen van zijne dochter, een kind uit zijn eerste huwelijk, zich toe te eigenenhaar als dood opgegevenmaar in werkelijkheid in een onderaardsch verblijf onder zijne woning opgesloten. Zwart brood en water was haar eenigst voedsel en de koude, vochtige grond hare legerstede. Een toeval deed haar ontdekken. Zij was zoo mager als een skelet en haar ligchaam droeg de duidelijkste sporen van de ge volgen der onreinheid. De vader bevindt zich thans in handen der justitie. Den 17, 18 en I9eD der volgende maand zal te Straats burg een congres van apothekers worden gehouden In de aanzienlijke kringen te Weenen dragen de dames, het voorbeeld der keizerin volgende, geen crinoline meer. IVadeelen van een slecht humeur. Een slecht humeur is een vloek voor hem die het bezit en de invloed er van is allerdoodelijkstwaar het ook gevonden wor:lt. Het is aan marteling gelijk, altijd te moeten ver- keeren met iemand die van een klagenden aardis. Een nim mer eindigende reeks van morren eu geklaag te hoorenen elke aangename gedachte als door een boozen geest te zien verdrijvenis een bitter lothet is gelijk de steek van een scorpioen, een altoosdurende doorn in het vleesch, die onze rust verstoort en het leven tot een last maakthet is doode- lijk in zijnen invloeden de reinste en aangenaamste atmos- pheer ontaardt in een giftigen poel, overal waar deze booze geest heerscht. Men heeft teregt gezegddat terwijl men zijn humeur niet door dat van anderen moet laten bederven het echter even ongerijmd zou zijn, een trekpleister op de huid te leggen en te verwachten dat die niet werken zal, als te denkendat een gezin niet lijdt door het slechte hu meur van een der leden. Eene onstemde snaar bederft het anders volmaakte muziekinstrumenten zoo zal er tweedragt en verkeerdheid zijn in een gezin, welks leden niet vacht en vriendelijk jegens elkander zijn. Het geheim om gelukkig te zijn. »Ik merkte een werkman onder vele anderen opzeide Franklin, ndie aan een huis arbeidde, dat digt bij mijne wo ning werd gebouwd hij scheen altijd zeer goed geluimd en had een vriendelijk woord en een glimlach voor een ieder. De dag mogt koud, somber of bewolkt zijn, altijd lag een glimlach als eene zonnestraal op zijn gelaat. Toen ik hem op zekeren dag sprak, vroeg ik hem naar het geheim van deze vrolijkheid. «Dat is geen geheim docter," was het ant woord rik heb eene alderbeste vrouw als ik naar mijn werk ga, heeft zij altijd een vriendelijk woord voor mij en als ik terugkom, wordt ik begroet mèt een lachje en een kus zij is dan met alles gereedzij doet eiken dag zooveel om mij genoegen te doen dat ik geen onvriendelijk woord aan iemand ter wereld zou willen toespreken" Welk een invloed heeft de vrouw dus over het hart van den mandat het kan verzachten en het tot de bron yan zuivere en edele gevoe lens makenSpreek den man dan vriendelijk toe na de ver- moeijenis van het dagwerk. Een lachje kost niets en kan het huis gelukkig en vrolijk maken. Heden Vrijdag22 Julij 1864. EFFECTEN Beurs van Londen Parijs I u Weenen Iets flaauwer. v Berlijn i Frankfort h AMSTERDAMnamiddag 4 ure. Weinig handel. 59 46 >- 45J °l lo 48i- Ct. °l o 5°/0 Metalliek (oude) 5°/0 Yereenigde Staten van Noord-Amerika 6°/0 Yereenigde Staten 1882 8°/o Geconfedereerden 5°/0 Russische Spoorweg-Aandeelen 5 °/0 Blaauwe Grieken 3°/0 Mexico l|°/o uitgestelde afgestempelde Grenada Hectaren Grenada Land-Certificaten 6°/0 Turken 2 °/u Yenezuela Van 14 21 Julij 1864. ONDERTROUWD Michiel Ran boer weduwnaar van Trijntje Spigt oud 34 jaren en Jannetje Witte oud 29 jaren. GETROUWDWillem Bont en Heudrikje Ylas. Poulus Kikkert en Nccltje Luijtze. GEBOREN Pieter z. van Jacob Koning en Grietje Kuiper. Willem z. van Gcrrit Visser eu Cornclisje Duinker. Cornelisz. van Aris Cz. Smit cn Irametje Reij. OVERLEDEN Jannetje Langeveld 3 maanden. Jan Ariez. Bakker ond 23 jaren Necltje Bruin 16 jaren. Pieter Luijksweduuaar van Martje Philippus59 jaren. Pieter Kz. Hillc 13 jaren. M A R K T BERIGTE N. PURMERENDE 19 Julij. Kleine Graskaas f Middelbare Gras f Aangevoerd 219 stapels Kleine Kaas 9 Middelbare. Boter. Van f 0.97-5 tot 1-10 per Ned. Gemiddeld fl.02| per Ned. Aangevoerd 175 Runderen. De handel in Vette was redelijk vlug in Melkvee stug. 155 Vette Kalveren. Handel vlug, de prijs was van 50 tot 75 cents per Ned.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1864 | | pagina 3